Suns neklausa izvedot pastaigā!

Dogs Teaching

Suns neklausa izvedot pastaigā!

Postby Madeira » 22 Jan 2011, 17:52

Sveiki!

Mums ir 5 mēnešus vecs Franču būldodziņš, kuram ļoti patīk iziet pastaigāt svaigā gaisā ( dzīvojam dzīvoklī ).
Bet tiklīdz esam arā, mazais francis sāk mūs ignorēt - liekas ka pat kurls palicis uz mirkli. Ja ierauga vēl kādu kaķi, tad vispār pastaiga norakstāma. Visas skaņas ir svarīgas, izņemot to ko saimnieks saka.

Ko darīt šādā situācijā? Kā suņuks jādresē?

Paldies!
User avatar
Madeira
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 30 Sep 2010, 06:50

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Suns neklausa izvedot pastaigā!

Postby Linda B. » 22 Jan 2011, 18:00

Īstais laiks suņu skolai :) Varbūt kaut kas ar jūsu autoritāti nav kārtībā,bet tik pat labi suns vēl ir jauns un grbi tikai skriet un trakot. Skola noteikti palīdzēs.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Suns neklausa izvedot pastaigā!

Postby murkata » 22 Jan 2011, 18:48

rotaļas ar dažādām mantām un kociņiem, spkiešana ar saimnieku - tas viss nostirinās autoritati un ieācši sunim, ka vislabāk ir ar sainieku :) ja vēl par katru paklausības brīdi iedosiet našķi!>>> galvenais, esiet pozitīvi!!!

šī ir lapa, kur daudz ko var iemācīties: http://www.youtube.com/user/kikopup
ieklausieties, ko stāsta meitene. viņas paņēieni ir ļoti maigi un ar pareizupieeju.
par klikera apmācību var palasīt arī te, forumā, vai citur internetā.

bet SKOLA noteiki ir vajadzīga!!!
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Suns neklausa izvedot pastaigā!

Postby energy » 22 Jan 2011, 20:20

Nepareiza audzināšana - suns uzskata, ka ir galvenais barā un var Jūs ignorēt.
Visātrāk protams palīdzēs suņu skola. Pameklējiet internetā (kaut vai tepat suņos) ko darīt, lai sunim parādītu vietu savā ģimenē.

P.S. Un ja jau suns Jūs pilnīgi ignorē, tad es nemaz nersikētu un vaļā no saites nelaistu, lai nenotiek kāda nelaime.
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: Suns neklausa izvedot pastaigā!

Postby čība » 23 Jan 2011, 09:49

Tik mazs kucēns vēl nemēģina būt galvenais barā, jo viņš zina, ka ir pilnībā atkarīgs. Tāda īsta vietas noskaidrošana sākas ap 1,5 - 2 gadiem. Līdz tam suns, protams, vairāk vai mazāk testē, ko var atļauties.

Kāda ir Jūsu pastaiga?
Principā kaut kāda neklausīšana mums ir sākusies tagad, ap 8-9 mēnešiem, kad sunim vairs nav tik bail un nav vajadzīga spēcīgā bara aizmugure.
Ja kucēns mūk prom un nav sasaucams, tas ir slikti un pat bīstami suņuka dzīvībai un arī apkārtējiem. Protams, francis jau nu lielu skādi nevienam nenodarīs, bet ja suns izskrien uz ielas? Jūs variet staigāt arī tālu no braucamām zonām, bet, ja suns gal''igi neklausa, līdz ceļam var arī aizskriet... Zaudēt variet ne tikai suni, bet uz Jūsu sirdsapziņas var būt arī citu cilvēku veselība. Tāpēc suni NEDRĪKST palaist brīvā skrējienā, pirms neesiet pārliecināti, ka suns atnāks, vai vismaz apstāsies, kad liksiet. Tomēr visu laiku staiāt siksnā nav izeja. Es iesaku izmantot dubulto siksnu, papildus pavadai pie kakla siksnas piesiet garu šņori, piemēram, var nopirkt DEPO veikalā apmēram 10m. To šņori netur, bet aiz šņores vismaz var noķert, ja suns paliek nekontrolējams.

Saimniekam ir jābūt visvis interesantākajam. Ja kaķis skrien, sunim ir interesanti un nav nekāda stimula iet pie saimnieka, kurš stāv. Skrien prom no suņuka, sauc, dod gardumus, spēlējies. Pamani potenciālās interesantās lietas pa gabalu un jau laicīgi sāc palikt interesantāka par tām :)
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Suns neklausa izvedot pastaigā!

Postby kova1112 » 02 Mar 2011, 13:29

Vinš vienkārši ir kucēns, viņš grib skriet, trakot, rotaļāties, vajadzīgsl aiks un audzināšna
ImageImage
User avatar
kova1112
Baby
Baby
 
Posts: 33
Images: 0
Joined: 27 Feb 2011, 15:09

Re: Suns neklausa izvedot pastaigā!

Postby Sanio » 03 Mar 2011, 09:38

Laiks sākt domāt par suņu skoliņu :jaa:
+ iesaku pastaigās ņemt līdzi gardumiņus :dejosuns:
User avatar
Sanio
Junior
Junior
 
Posts: 526
Joined: 02 Aug 2010, 16:27
Location: Rīga

Re: Suns neklausa izvedot pastaigā!

Postby Sanio » 03 Mar 2011, 09:44

murkata
baigi labais video, ļoti patikās! varbūt esi arī mēģinājusi ar savu mīluli? :pedinja:
Atzīmēšu šo youtube nicku pie saviem favorite :jaa:
User avatar
Sanio
Junior
Junior
 
Posts: 526
Joined: 02 Aug 2010, 16:27
Location: Rīga

Re: Suns neklausa izvedot pastaigā!

Postby murkata » 03 Mar 2011, 12:43

sanio, es izmantoju šo to no kikopup, šo to no Cesar Millan, dažōs brīžios vados pēc savām izlūtām. ir dažas lietas, kuras man palikušas prātā no "Living with a wolfman" raidījuma - par vilku/suņu komunicēšanu...
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Suns neklausa izvedot pastaigā!

Postby nsarmiten » 15 Jul 2011, 10:08

Es jūtu, ka man briest nopietna problēma. Mana VEGA (VAS 3,5 mēn.) izejot ārā(pļavā, kur nav neviena suņa/cilvēka) pilnīgi mani ignorē, es viņai esmu tukša vieta. Ārā viņu neinteresē nekādas mantiņas, bumbiņas ne gardumi. Viņa staigā pa pļavu un rij zāli kā tāda govs! Mājās ir ists ģēnijs, pilda visas pamatkomandas, klausa perfekti. Kas būs, kad es viņu sākšu vest ārā tikai 4,5mēnešos? Pie pavadas viņa kategoriski atsakās iet, apsēžās, raustās uz visām pusēm un nekust ne no vietas! Pielietot spēku nedrīksu, jo esmu pret spēka izmantošanu kucēniem un jāsaudzē viņas kājas. (Kā jau teicu, gardumi nedarbojas)
Stāsts ir tāds, ka viņa 2mēn. vecumā pārcieta 3 smagas gūžas operācijas (pēdējā operācija bija 29.maijā). Pirmo komplekso poti, kas bija arī pret trakumsērgu, saņēma tikai 28.jūnijā (ātrāk nevarēja dot, jo sēdēja uz spēcīgām antibiotikām), otrā pote - tikai pret infekcijas slimībām būs 28.jūlijā - Vegai tad būs 4mēneši. Bet brīvi vest ārā drīkstēsim tikai vēl pēc divām nedēļām.
Sakiet, varbūt man riskēt un sākt viņu staidzināt jau tagad? Diemžēl uz to pļavu es tieku tikai vienreiz dienā-vakarā. Vēl varētu būt problēma, ka es līdzi ņemu arī otro suni? Nu pilnīgs vāks! :ludzu:
User avatar
nsarmiten
Baby
Baby
 
Posts: 30
Images: 2
Joined: 13 Jul 2011, 16:08

Re: Suns neklausa izvedot pastaigā!

Postby OrlandoSeaHorse » 15 Jul 2011, 21:51

Pie pavadas vinu vienkarsi ir japieradina. Pamazam. Ta jau kuceni dara, sakuma nepatik kakla siksna, tad pavada, tad neprot smuki iet, velk - visu jamaca. Otrs suns, ja vien prot uzvesties, varetu but pozitivs stimuls, suni loti atri macas viens no otra. Protams, blenas atrak, neka labo.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Suns neklausa izvedot pastaigā!

Postby lauva » 15 Jul 2011, 22:52

Sanio wrote:murkata
baigi labais video, ļoti patikās! varbūt esi arī mēģinājusi ar savu mīluli? :pedinja:
Atzīmēšu šo youtube nicku pie saviem favorite :jaa:

es laikam iisti neiebraucu - kaada tam ir jeega?
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Suns neklausa izvedot pastaigā!

Postby nsarmiten » 17 Jul 2011, 08:14

Es tos vetus īsti nesaprotu! Viens saka, ka pietiek ar vienu vakcīnu, otrs saka, ka obligāti jāvakcinē vismaz divas reizes pirms var kucēnu vest ārā. Kā jūs domājiet, varbūt man riskēt un jau tagad varētu droši viņu vest ārā - pēc pirmās vakcīnas, kas bija ar trakumsērgas antigēnu? Uztraukums par to, ka gandrīz 5mēn. vecs kucēns uzsāks socializāciju un prasmi uzvesties ārā- tā kā baigi vēlu :soks:
User avatar
nsarmiten
Baby
Baby
 
Posts: 30
Images: 2
Joined: 13 Jul 2011, 16:08

Re: Suns neklausa izvedot pastaigā!

Postby nsarmiten » 17 Jul 2011, 08:24

Aizmirsu piebilst, ka jau otro nedēļu dodu tabletes imūnsistēmas uzlabošanai.
Vega varēja inficēties arī mājās, laizot apavus, kontaktējoties ar otru suni, kurš iet ārā! Vai ir jēga tik ļoti viņu sargāt? :soks:
Diemžēl otrs suns(Rasa) kopā ar Vegu slikti uzvedas, uzbrūk viņai, neklausa, bet ejot ārā tikai ar mani - klausa.Tā kā Rasa ir slikts paraugs Vegai :pilnmeness:
User avatar
nsarmiten
Baby
Baby
 
Posts: 30
Images: 2
Joined: 13 Jul 2011, 16:08

Re: Suns neklausa izvedot pastaigā!

Postby OrlandoSeaHorse » 17 Jul 2011, 12:22

Es, nezinu, man tomer butu bail bez potem vadat suni arpus savas drosas teritorijas. Jo ipasi nemot vera, kada ir dalas saimnieku attieksme pret savu sunu potesanu. Ja sakers tos virusus, tad ir cauri. Mazaka izmera kucenu varetu uz rokas panesat apkart, lai pasauli redz. VAS varbut var ar masinu pavizinat? Pieradis, nebus problemu lidz vetam aizbraukt.
Par to iespeju inficeties majas - ja otrs suns ir potets, tad diez vai no vina virusi skist ka feijerverks. Parasti saka, ka kucens var saostities kaut ko, kadu inficetu bomzu suna "vestuli". Un par apavu laizisanu - kada x pec jus dodat kucenam apavus laizit? Mums ari nav visi apavi dzelzs lades ieslegti, prieksnama stav brivi, tapat vannas istaba sampunu pudeles un puku meslojumu teoretiski var panemt, gramatas zemos plauktos, drebes, bet vai nu mes zinam, ko suni dara, vai vini ir istaba ieslegti, kamer mes esam darba/skola. Tagad jau vini ir ta pieradusi, ko drikst, ko ne, ka pat neiedomajas par blenam.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Suns neklausa izvedot pastaigā!

Postby Sanio » 18 Jul 2011, 09:29

lauva wrote:es laikam iisti neiebraucu - kaada tam ir jeega?


Kāda jēga kam?
User avatar
Sanio
Junior
Junior
 
Posts: 526
Joined: 02 Aug 2010, 16:27
Location: Rīga

Re: Suns neklausa izvedot pastaigā!

Postby lauva » 18 Jul 2011, 12:31

Sanio wrote:
lauva wrote:es laikam iisti neiebraucu - kaada tam ir jeega?


Kāda jēga kam?

nu,tam,kas tiek demonstreets video..
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Suns neklausa izvedot pastaigā!

Postby Sanio » 18 Jul 2011, 13:43

lauva

Tur taču ir uzrakstīts in bar below ...
Paņēmiens, kā mācīt kucēnu atsaukties uz tavu komandu !
User avatar
Sanio
Junior
Junior
 
Posts: 526
Joined: 02 Aug 2010, 16:27
Location: Rīga

Re: Suns neklausa izvedot pastaigā!

Postby adze » 18 Jul 2011, 15:23

nsarmiten wrote:Es tos vetus īsti nesaprotu! Viens saka, ka pietiek ar vienu vakcīnu, otrs saka, ka obligāti jāvakcinē vismaz divas reizes pirms var kucēnu vest ārā. Kā jūs domājiet, varbūt man riskēt un jau tagad varētu droši viņu vest ārā - pēc pirmās vakcīnas, kas bija ar trakumsērgas antigēnu? Uztraukums par to, ka gandrīz 5mēn. vecs kucēns uzsāks socializāciju un prasmi uzvesties ārā- tā kā baigi vēlu :soks:


Es arī esmu par to domājusi. Un protams nevar būt pavisam drošs, bet es vedu savu mazo ārā uzreiz kā paņēmu, t.i. 2mēn. Neļāvu ostīties un ēst no zemes. Dienā 2-3 x pa 15-20 minūtēm sākumā. Man bija svarīgi pieradināt pie trokšņiem, garāmbraucošām mašīnām u.c., jo esam pilsētnieki.
Esmu satikusi pastaigas laikā vienu 3.5 -4 mēn dobermani, piemēram, kurš nupat nupat sākts ārā vest. Labi, kucēns vēl, bet uzvedas pilnīgi neadekvāti, ārkārtīgi agresīvi rotaļājas (var redzēt, ka sabijies) kā rezultātā saimniece vienkārši nelaiž spēlēties ar citiem. Man tas šķiet skumji. Ja viņa jau tagad tā satraucas un mocās...nelaižot un raustot to sunīti, viņš jau neko neiemācīsies. Un tad būs vēl viens dobermanis ar dzelžu siksnu.., kas gārgs un siekalosies uz cilvēkiem.
Vienvārdsakot...jo ātrāk sākt radināt pie visa un visiem, jo pašiem vieglāk.
Image

Image
User avatar
adze
Puppy
Puppy
 
Posts: 133
Images: 2
Joined: 20 Jan 2010, 14:38
Location: Ventspils, LV

Re: Suns neklausa izvedot pastaigā!

Postby nsarmiten » 19 Jul 2011, 14:28

Paldies par jūsu izteiktajiem viedokļiem! Tā jau ir, cik cilvēku tik viedokļu.
OrlandoSeaHorse wrote:..Un par apavu laizisanu - kada x pec jus dodat kucenam apavus laizit?
Neviens saprātīgs saimnieks nedos speciāli kucēnam apavus laizīt :akes: Taču pāris reižu viņa ir pamanījusies laizīties gar kurpju zolēm, kad tikko ienāc dzīvoklī. Kaut arī mums no koridora uz istabu nav durvju, mazā nelien pie apaviem, jo es kā vanags viņu nepārtraukti uzmanu. Šī jau zina, ko var un ko nē! Kā saka, kam negadās!:aptracis:
Nu ko, mēģināšu kaut kā izrauties, un viņu vienu pašu vest uz kādu vietu, kur nevarētu būt suņi. Risks inficēties vienmēr pastāvēs(pat mājās), taču apsolūti aptracis suns, kas nekad nav bijis ārā nemaz nav labāk. Diemžēl izskriet ārā pie mājas pačurāt uz 5min. mēs nevaram, jo ap māju burtiski mudž klaiņojoši suņi (vienam hroniska caureja, otram - puse spalvas izlīdusi, bet vēl piecus diezvai saimnieki ir vakcinējuši, vienkārši bezatbildīgi laiž brīvsolī) :histerija:
User avatar
nsarmiten
Baby
Baby
 
Posts: 30
Images: 2
Joined: 13 Jul 2011, 16:08

Next

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron