Nesanāk gulēt

Dogs Teaching

Nesanāk gulēt

Postby vipdu » 29 Jun 2011, 12:19

Nodarbojos ar ģimenes VASveidīgā jauktenīša skološanu. Suns ir vecāku, lai gan labākās attiecības ar to ir man, tā apmācība bija krietni ielaista un nolēmu to darīt pati (vecākiem pietiek ar domu, ka suns tāpat gudrs) Sunim ir jau divi gadi, sākām ar sēdēt, sanāca tik smuki, ka pašai prieks, nu jau esam tik tālu, ka sēž gan divatā esot, gan lielā kompānijā un kopā ar citiem suņiem, jau nopriecājos cik viegli. Bet pie komandas gulēt nekas nesanāk. Mēģināju to metodi, kad tuvina gardumu zemei, lai suns tupjas, bet viņš netupjas tik noliec galvu līdz zemei, mēģināju, lai lien caur kājām, bet viņš mēģināja sākumā izlīst starp kājām stāvus, kad saprata, ka nevar, vienkārši apiet man apkārt un tagad katru reizi kā mēģinu dot kārumu tā, ka jālien starp kājām viņš iet apkārt un viss. Mēģināju paspiest ar roku lai guļas, bet viņš palec uz sānu un nu nekādīgi nevaru piedabūt, lai viņš saprot ko gribu no viņa panākt. Kādas Jūsu idejas, ko man vēl pamēģināt lai viņš gultos? Viņš nedumpojas vienkārši nesaprot ko gribu panākt.

Par vecākiem, lūdzu, nekomentēt, viņi padomju audzināšanā un man tāda suņu apmācība nav pieņemama, labāk lai neaudzina vispār, galveno jau suns ir iemācīts darīt, neuzbrukt ēdot, atgriezties kad piesauc klāt (nedaudz piestrādāju un piesaukšana ar izdodas vienkārši lieliski), nav agresīvs. Bet man gribas lai prot arī sēdēt, gulēt, gaidīt u.tml. Tātad par vecākiem pati visu zinu galvenais jautājums tēmai ir kā iemācīt suni gulēt? Pašlaik problēma ir ar ilgu sēdēšanu, varbūt vispirms iemācīt necelties kamēr nav pateikts "brīvi" un tad kamēr sēd, viņu kaut kā mudināt uz gulēšanu, bet man bail kā tā viņam visas trīs komandas saies vienā ķīselī.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Nesanāk gulēt

Postby Demiana » 30 Jun 2011, 09:10

vipdu wrote:kā iemācīt suni gulēt? Pašlaik problēma ir ar ilgu sēdēšanu, varbūt vispirms iemācīt necelties kamēr nav pateikts "brīvi" un tad kamēr sēd, viņu kaut kā mudināt uz gulēšanu, bet man bail kā tā viņam visas trīs komandas saies vienā ķīselī.


1. Apsveicami ka ir vēlēšanās suni apmācīt.
2. vai nevēlaties tomēr sākt apmeklēt skolu, arī pieauguši suņi var sākt skolas gaitas, tas būtu vienkāršākais risinājums, jo instruktors redzētu dzīvē kā viss notiek un pamācītu. Var jau arī sarunāt kādu individuālo apmācību, kad tikai Jūs , instruktors un jūsu suns.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Nesanāk gulēt

Postby vipdu » 30 Jun 2011, 09:55

Es par to esmu domājusi, bet man ir mazliet bail vest viņu uz skolu, kur ir daudz citu suņu un cilvēku, jo kā jau teicu bērnībā viņa apmācība tika stipri ielaista un tā bija ziema, dzīvojam mēs privātmāju rajonā un suns uzauga redzot pārsvarā tikai savu cilvēku ģimeni, viņam katastrofāli pietrūka socializācijas un tagad viņš baidās no visa kas kustās (tagad kad cītīgāk ap viņu darbojos ir kļuvis labāk, bet tāpat no nepazīstamiem viņš mūk un rej) Es nezinu vai varēšu par viņu galvot, jo no paniskām bailēm līdz agresijai ir viens solis. Tagad gan viņš raustās un rej tikai ja viņu kāds speciāli baida (ciemiņiem reizēm ir tāds niķis :pagalvu: ) Vajadzēja jau man ātrāk ķerties klāt, bet tas sakrita ar manu pēcdzemdību periodu un tad man spēka sunim nepietika, tagad nākas cīnīties ar sekām.

Kāds varbūt zina, kur es Ogrē varu aizvest pamācīties savu suni? Dikti gribas vismaz pamēģināt kā būs, varbūt izdodas. Es jau varu iedomāties ko vecāki teiks par "naudas izmešanu suņu skolai, jo suns tak gudrs, bet paskat kāda tā māsa nepaklausīga, kura jau no bērnības iet suņu skolā", bet ar savu naudu varu darīt ko gribu, ceru tikai, ka ar VIŅU suni varēšu darīt ko gribu :jautri: It kā jau pati visu laiku briedu skolai, bet ko Jūs domājat, tādu bailuli var vest uz skolu, vai vispirms veikt kādus pasākumus (tad kādus)? Kad pastaigājamies viņš it kā tik ļoti nebaidās kā tad kad kāds ienāk sētā. Tad viņam ir bail tikai no skaļiem būkšķiem un cilvēkiem, kas lien viņam pārāk virsū. (starp citu pie siksnas ar iet vēl smuki nemāk, pagalms paliels, tāpēc pa ielu :pastaiga: vedu tikai es un tikai sākumā, kamēr bija vīrs, kas palīdz pastumt pie viena ratus).

Pa šo laiku turpinu darboties ar suni. Nu jau skaisti sēž arī tikai pie žesta, nevajag nemaz teikt neko, tikai ar ilgstošāku sēdēšanu pagaidām pārāk labi nesokas, sākumā viņš tik smuki paņēma gardumu no rokas, tagad viņš tā kampj, ka pat biki sāpīgi, sakožļā man roku, bet kārumu īsti pat nepaņem, tas beigās ņem un nokrīt un tad suns uzreiz pieceļas un to meklē. Nezinu, kas uznāca, visu laiku tik skaisti paņēma sieru no rokas. Gulēt vēl joprojām nesanāk, bet turpināsim darboties, cerams ar skolu rezultāti vēl uzlabosies. Tāpēc, lūdzu, ja kāds zina kādu labu vietu, kur Ogrē mācīties, padalieties ar info, jo es no tā neko nezinu, pat nezinu kur meklēt.

Starp citu, ja kādu interesē kāpēc pēkšņi tā pieķeros vecāku sunim, tad mans sapnis par īru vilku tika nolikts uz bremzēm uz kādu laiciņu :asaras: . Tā kā nevaru dabūt savu suni tad piesavināšos svešu (uztveru gan to vairāk kā savu) un tā kā sunim, manuprāt, ir garlaicīgi tad labums no tā tiek mums abiem.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Nesanāk gulēt

Postby Demiana » 30 Jun 2011, 10:22

Tāpec jau būtu labi paņemt individuālo apmācību.

dogos atradu Ogres instruktoru.

PETROVS Vladimirs
Instruktors
Kontaktinformācija
Tālr.(+371) 65047974
Mob.(+371) 28662871
E-pasts:ogerschloss@inbox.lv
Cita informācija
Rīga, Ogre.


http://www.dogs.lv/index.php?mode=edu&id=0
Last edited by Demiana on 30 Jun 2011, 10:35, edited 1 time in total.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Nesanāk gulēt

Postby Demiana » 30 Jun 2011, 10:35

vipdu wrote:Pa šo laiku turpinu darboties ar suni. Nu jau skaisti sēž arī tikai pie žesta, nevajag nemaz teikt neko, tikai ar ilgstošāku sēdēšanu pagaidām pārāk labi nesokas, sākumā viņš tik smuki paņēma gardumu no rokas, tagad viņš tā kampj, ka pat biki sāpīgi, sakožļā man roku, bet kārumu īsti pat nepaņem, tas beigās ņem un nokrīt un tad suns uzreiz pieceļas un to meklē. Nezinu, kas uznāca, visu laiku tik skaisti paņēma sieru no rokas. Gulēt vēl joprojām nesanāk, bet turpināsim darboties, cerams ar skolu rezultāti vēl uzlabosies.


Par ilgstošu sēdēšanu - noturību māca pakāpeniski, burtiski katru nodarbību, kaut pa 3 sekundēm ja nāk klāt pie iepriekšējā rezultāta jau ir labs sasniegums, nedrīks vēlēties lai suns uzreiz nosēž mierā minūti vai piecas. Tas ir viens no grūtākajiem uzdevumiem, manuprat :grr:
palabojiet ja tā nav.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Nesanāk gulēt

Postby vipdu » 30 Jun 2011, 10:37

Varbūt ir kādas atsauksmes par viņu? Te jau visu ko esmu salasījusies, it kā jau atšķiru pozitīvo apmācības metodi no apmācības ar iekaustīšanu, bet tas arī ir viss ko pa lielam zinu. Ja nu mani samāca uz muļķībām.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Nesanāk gulēt

Postby Demiana » 30 Jun 2011, 10:39

vipdu wrote:Varbūt ir kādas atsauksmes par viņu? Te jau visu ko esmu salasījusies, it kā jau atšķiru pozitīvo apmācības metodi no apmācības ar iekaustīšanu, bet tas arī ir viss ko pa lielam zinu. Ja nu mani samāca uz muļķībām.


http://www.ogerschloss.onlinesites.de/

http://www.ogredogs.lv/index.php?option ... &Itemid=58

pārliecībai pietiks?
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Nesanāk gulēt

Postby madja » 30 Jun 2011, 10:43

ja pareizi atceros, viņš pats audzē VASus.
cik redzēju, es savu ūberemocionālo memļu pie viņa nevestu, bet redzēju maz, varbūt viņš citreiz ir jaukāks. bet suņi jau ir dažādi, kas vienam par šerpu, otram nekādas vainas.

p.s. bet uz ķengaragu aizbraukt jau nav nemaz tik tālu 8-) http://intersportcanis.lv/contacts/
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Nesanāk gulēt

Postby Demiana » 30 Jun 2011, 10:52

madja wrote:ja pareizi atceros, viņš pats audzē VASus.
cik redzēju, es savu ūberemocionālo memļu pie viņa nevestu, bet redzēju maz, varbūt viņš citreiz ir jaukāks. bet suņi jau ir dažādi, kas vienam par šerpu, otram nekādas vainas.

I suņi dažādi, i saimnieki dažādi, man patika stingra apmācība, suņu skolā.
Tak vienalga instruktori māca saimniekus nevis suņus, saimnieks tik seko instrukcijām. Pieņemt to vai nē ir cits jautajums.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Nesanāk gulēt

Postby vipdu » 30 Jun 2011, 10:55

ui, mani jau pilnīgi šausmas pārņem iedomājoties, ka tas zaķpastala jāstūķē mašīnā un jāved uz Rīgu, viņš nekad nav braucis, kā es viena aizvedīšu, viņš tak man tur dzīvībai bīstamas situācijas sataisīs. Nē, nē es laikam vēl neesmu gatava vest kaut kur viņu ar mašīnu. Bet Ogres instruktors būs jāpamēģina. Man jau nešķiet, ka manam bailulim vajadzētu instruktoru, kas taisa kaut ko pa šerpo, negribas atsist vēlmi mācīties, tagad jau viņam dikti patīk, bet varbūt nav tik traki, katrā ziņā pamēģināšu un ziņošu kā gāja :) Paldies par padomiem!
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Nesanāk gulēt

Postby madja » 30 Jun 2011, 11:00

varbūt labāk aizej/aizbrauc viena pati un parunā - izstāsti,kas par lietu un paskaties,ko instruktors saka. arī pašai viedoklis noskaidrosies :)
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Nesanāk gulēt

Postby Demiana » 30 Jun 2011, 11:03

vipdu wrote:ui, mani jau pilnīgi šausmas pārņem iedomājoties, ka tas zaķpastala jāstūķē mašīnā un jāved uz Rīgu, viņš nekad nav braucis, kā es viena aizvedīšu, viņš tak man tur dzīvībai bīstamas situācijas sataisīs. Nē, nē es laikam vēl neesmu gatava vest kaut kur viņu ar mašīnu. Bet Ogres instruktors būs jāpamēģina. Man jau nešķiet, ka manam bailulim vajadzētu instruktoru, kas taisa kaut ko pa šerpo, negribas atsist vēlmi mācīties, tagad jau viņam dikti patīk, bet varbūt nav tik traki, katrā ziņā pamēģināšu un ziņošu kā gāja :) Paldies par padomiem!

Instriktors māca saimnieku !!! Neņems viņš tavu suni pie pavadas un nemācīs dzīvot, visu darīsi tu pati viņa uzraudzībā. Sarunā atnākt uz kādu apmācību, bez suņa, tik apskatīties kā notiek tas viss.
:)
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Nesanāk gulēt

Postby vipdu » 30 Jun 2011, 11:06

Nu jā, to jau sazvanīšos un sarunāšu ar instruktoru, ko un kā labāk ar manu zaķpastalu darīt. Ak, jā, un kādā cenu diapazonā parasti ir normāli instruktora pakalpojumi? (absolūti tumša bilde)
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Nesanāk gulēt

Postby madja » 30 Jun 2011, 11:16

Šonedēļ tak Ogrē izstāde - vismaz pagājušo gad es viņu redzēju ar saviem suņiem - tur arī vari paskatīties :ninja:

nezinu,kā ogrē, rīgā manuprāt pārsvarā ir 5 lati grupā, 10 individuālā nodarbība.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Nesanāk gulēt

Postby vipdu » 30 Jun 2011, 11:41

Jā izstādes apmeklējumu esmu paredzējusi (domāju doties svētdien), protams, bez bailuļa, ka neķer sirdstrieka :hih:
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Nesanāk gulēt

Postby vipdu » 11 Jul 2011, 14:37

Nu mēs pabijām skolā. Nebijām gan pie te minētā vīrieša, bet pie sievietes, pie kuram mācījās mana Ringo māsiņa. Nu teica jau, ka priekš pirmās reizes bijis ok, pašai likās nu tā....bet laikam pa daudz gribu no sava suņa.
Te būs drusku atskaite kā mums gāja. Tātad sazvanījos, lai noskaidrotu ko darīt, instruktore teica lai vedu uz nodarbību, tad apskatīs kas un kā, vai grupas nodarbības mums der. Atnācām, instruktore nobrīnījās, ka gaidījusi monstru, bet te normāls suns (laikam pa telefonu būšu pārāk sabiedējusi, lai gan nebija tāds mērķis). Pienācām pie pārējiem, tad gan nedaudz sabijās, sāka kāpties atpakaļ un es pat nobijos, jo nebiju piefiksējusi, ka karstumā tā novājējis, ka siksna bīstami vaļīga, bet nekas, beidzās labi. No sākuma bija dikti sabijies (abi bijām :jautri: ) ka tikai skatījās lielām acīm un neko nedarīja. Bet pēc kāda laika sāka sēdēt, ko mājās man jau labi pieprata. Tik ievēroju divus trūkumus mājas apmācībai 1) es viņu mācīju sēdēt sev priekšā, bet skolā jāsēž blakus un viņš kad stāv man blakus diez ko negrib sēdēt, vai arī apsēžas tā, ka ar purnu pret mani, kā priekšā stāvu, tā uzreiz apsēžas. Būs jāpārmāca. 2) viņš man daudz labāk klausa žestam nekā vārdam "sēdēt" (to piefiksēju tieši skolā), bet kad suns man ir blakus to žestu diezgan neiespējami parādīt :jautri:
Kādu laiku sēdās, bet tad laikam atkal sabijās un nekā, vairs nesēdās (sēdās tikai ja ar purnu pret mani un redz manu seju). Komanda "blakus" ar tiek mācīta ar raustīšanu. Nu labi, viņš man tādu raustīšanu diži pierē neņem un neapvainojas, pašai gan nepatika viņu tā raustīt, lai gan, kad mājās mācījāmies raustīju, bet ne jau tik ilgi no vietas (to otru paņēmienu ar gardumu galīgi neizdevās pie komandas "blakus" pielietot, jo viņam tajos brīžos, kad iet man blakus nekādi gardumi neinteresē). Ja man būtu jūtīgākas dabas suns tad uz šādu apmācību ar raušanu nevestu, bet pie šī eksemplāra šķiet tā darbojas (pārējo gan mācīja ar gardumiem un slavēšanu). Gulēt vēl protams nemācījāmies. Pirmās stunda pagāja pierodot pie svešiniekiem, drusku pasēžot un pastaigājot "blakus" (lasīt es staigāju un viņu raustīju blakus).

Tātad domājam iet atkal. Iemācījos par savu suni tādu lietu, ka viņam par kārumu labāk darbojas uzslava (droši vien līdzsvaram, ja viens suns man mežonīgs rīma, tad otrs uz ceļiem jālūdzas kaut ko apēst). Daudz labāk viņš man sēdēja, ja papliķēju viņam pa plecu un tad saku sēdēt (darbojās 99% gadījumu), nekā ja karinu priekšā kārumu un to saku. Laikam šis pieskāriens viņu nomierina.

Par mūsu skolas biedriem. Bija visvisādi, sākot ar kucēniem un beidzot ar 7 gadīgu skaistuli. Tā ka nebijām vecākie. Domāju kā nu būs, visi tur tādi paklausīgi, bet mans neko neprot (pārējiem jau 6 nodarbība bija), bet neko, sliktāk par citiem klausīja, bet nebija tik traki. Traki, manuprāt, bija vienai (es sauktu par tanti, bet neņemos spriest cik gadīga īsti bija) viņai bija (hmm pilnīgi iespējams, ka kļūdos, jo uzmetu tikai pa gabalu aci un biju par satraukušos lai pētītu) stafordšīrterjers vai kaut kas līdzīgs. Ar uzpurni, trenējās tā patālāk no pārējiem un kad pienāca kāds tuvāk tā sāka izdvest kādas aizpasaulīgas skaņas (pat nezinu kā nausaukt - riet, smilkstēt, šņākt). Un man likās, ka man grūti pastaigā ar savu suni, tagad man liekas, ka man ir vienkārši ideāls pastaigu biedrs. :pastaiga:

Turpināsim apmācību un kad būs jau vērā ņemams progress pastāstīšu kā pie tāda tikām.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Nesanāk gulēt

Postby nsarmiten » 15 Jul 2011, 09:47

vipdu noteikti uzraksti, kā jums ies, nepazūdi! Klausoties apzīnīgajos suņu saimniekos/saimnieku izpalīgos :hih: sāk gribēties atkal savu spindzeli vest uz suņu skolu, jo sāk palaisties slinkumā. :lamajas: Citu suņu kompānija viņai nāks tikai par labu, citādi mājās sāka nenormāli uzkundzēties mazajai māšelei (VAS 3,5 mēn.)
User avatar
nsarmiten
Baby
Baby
 
Posts: 30
Images: 2
Joined: 13 Jul 2011, 16:08

Re: Nesanāk gulēt

Postby Demiana » 15 Jul 2011, 11:02

nu redz vipdu, nebija nemaz tik traki :)
Malacis ka saņēmies, skola ir interesanta lieta.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Nesanāk gulēt

Postby vipdu » 16 Jul 2011, 14:24

Nu šodien bijām atkal uz skolu. Man jau liekas, ka daudz labāk sanāk. Staigājot pa apli tik pat kā nebija jārausta (salīdzinot ar iepriekšejo reizi), sēdēja ar daudz biežāk un sākām mācīties gulēt. Sākumā ne par ko negūlās, bet tad laikam noskatījās ko dara pārējie un pēkšņi sāka gulties kā riktīgs malacītis. Nu katrā ziņā viņš ir sapratis ko no viņa gribu, tagad tikai jāpieslīpē un jāpanāk lai varam komandu izpildīt ilgstošāk, tikām tik tālu ka viņam ir skaidrs, ka ja viņš uzreiz neceļās augsā un ļauj man nostāties sev priekšā tad dabūs vēl gardumu un uzslavu, bet kad sāku kāpties atpakaļ tad nervi vairs neiztur un sāk pa milimetram līst pakaļ (paceļ dupsi uz pus sekundi un uzreiz noliek atpakaļ, bet jau pa to laiku pielīdis man tuvāk). Pa ceļam uz māju gan tik labi nesanāk, bet jo tuvāk mājai jo labāk, paspēlējamies ar komandām "brīvs"un "blakus" atgriežās un stājas blakus kad lieku (nesanāk ideāli, bet vismaz cenšas un nepretojas). Man tā skola sāk iepatikties, pēc tam patīkami piekusuši abi esam. Priecājos, ka nolēmu doties uz skolu.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Nesanāk gulēt

Postby nsarmiten » 17 Jul 2011, 09:51

Forši!
User avatar
nsarmiten
Baby
Baby
 
Posts: 30
Images: 2
Joined: 13 Jul 2011, 16:08

Next

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests

cron