Mužīgais jautājums - labākā barība

Grooming and Feeding of Dogs

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Saulpurene » 17 Feb 2010, 09:14

Mani suņi Dogo jau ēd vairākus gadus- neviens pie sistēmas nav bijis jāliek. Suņi spīd un laistās. :)
User avatar
Saulpurene
Puppy
Puppy
 
Posts: 410
Images: 1
Joined: 31 Jan 2010, 23:47
Location: Jelgavas novads, Latvija

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Lapsa » 17 Feb 2010, 10:18

Nu, nav visi suņi vienādi. Jūsējam inde ir DOGO, maniem Hills un tur neko nevar darīt. Tāpēc arī ir tik daudz un dažādu barību, lai katram varētu atrast piemērotāko. Tas ir tikpat diskutējams jautājums kā piens - viens dzer, priecājas un nekāda vaina, citam atliek vien paostīt un kolīts klāt.
User avatar
Lapsa
Baby
Baby
 
Posts: 70
Joined: 13 Jan 2010, 16:26
Location: Baile Átha Cliath

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby agich » 17 Feb 2010, 11:42

Manai sunei arī daudz kas neder, kaut vai tie paši Hills, Profilum, Lone Star, bet pateikt, ka tā ir inde es nevaru, jo nekādas nopietnas problēmas no tām neradās, tās vienkārši nav piemērotas manam sunim.
Par katru barību ir gan labas, gan sliktas atsauksmes, bet reti par kurām tās sliktās ir TIK sliktas, ka aiz viņām nobāl labās un atsitās vēlme pamēģināt tās dot savējiem dukšiem.

Vakar dr.lv bomubiedros diskusiju par Gilpu lasot nodomāju- labi, ka nepasūtiju to barību priekš savējiem. Jau tā pēdējos mēnešos suņai ar veseību nebija gluži viss kārtība, tad nu dot tādu barību riskējot iedzīvoties vēl lielākās problēmās noteikti negribētu.

Saulpurene wrote:Es par DOGO! Lēta un tikpat kvalitatīva kā te piesauktā Josera. ;)

:twisted: aga, kātad. :twisted:
Salīdziniet abām barībām sastāvu un tad atkārtojiet šos vārdus. :mrgreen:
+ alerģisko suņu īpašnieki pat gribēdami nevarētu saviem suņiem šo barību izmēģināt, jo Dogo barību kuras sastāvā būtu jērs, vai zivs+rīsi vēl nav izgudrojuši. :D
He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart.
User avatar
agich
Puppy
Puppy
 
Posts: 492
Images: 11
Joined: 13 Jan 2010, 13:47
Location: Bolderāja

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Sinty » 17 Feb 2010, 14:11

Man liekas, ka ar to Dogo ir tāpat kā ar lēto desu... Vienmēr būs cilvēki, kas teiks - es to desiņu pa 1Ls/kg jau 5 gadus ēdu i nekas, tikai par to jau neaizdomājas, ka normālai desai tur labi, ja pašizmaksa sanāk...
Var jau būt, ka nav tas Dogo tik slikts, bet es neriskētu suni ar viņu barot, lai pēc 5 gadiem nav no veta jāklausās - Jūsu sunim tas un tas dēļ barības...IMHO...
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Zuks » 17 Feb 2010, 14:28

Manuprāt, nav jau tik traki ar to DOGO, jo ir suņi, kuriem NAV problēmu. Tad jau sanāk, ka visi tie suņi, kurus vecāka gadu gājuma cilvēki baro no sava galda būtu beigti un pagalam :!: Manai omītei suncim bija 17 :!: :idea: :!: gadi, kad nabadziņu(actiņas un austiņas vairs nebija kā jaunībā) nobrauca. Kaut visi pareizi barotie šķirnaiņi būtu ar tādu veselību!!! Mana iepriekšējā am. buldodzīte nevarēja pat ostīt neko "no malas" - TĀDA alerģija.
Zuks
Junior
Junior
 
Posts: 619
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:29
Location: Salspils; Salspils novads

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby gilroy » 17 Feb 2010, 14:33

Man atkal vairāk liekas, ka te vairāk tāds latviskais variants - tas, kas mūsu pašu, noteikti slikts, bet tie ārzemju, tie nu noteikti labāki, jo dārgāki. Cik no tās cenas veido reklāmas izdevumi, iepakojumi, n-tie izplatītāji, importa izdevumi... Paliek miglā tīts.

Un mēs te sēžam un zīlējam.

Nelaime tā, ka mums nav iespējas veikt pamatīgas salīdzinošās analīzes, kas tad tais barībās tiešām tiek sabāzts.

Tā pati Tukuma Straume ražo arī zirgu barību, un esmu novērojusi vienu interesantu lietu - tie, kas Tukumam tuvāk, barību peļ, bet no otra Latvijas gala - dikti Straumes produktu slavē :)

Ikviens suņinieks zina, ka lēto lielveikalu piedāvājumu, kur visādi pārtikas ražošanas atlikumi tiek sastūķēti, nevar un nedrīkst. Zinām. Bet kā īstenībā ir ar Dogo - nezinām. Aizdomīgi lēts, ne- ne, labāk neriskēt. .. Bet tas ir viedoklis.

Te jau kaut kur bija viedokļi, ļoti konkrēti un asi par Jelgavas Vau-vau. Bet ar Dogo daudzi tomēr baro, un baro veiksmīgi. Reiz pat dzirdēju, ka sastāvs daudz no RC neatšķiras. Bet atkal - DZIRDĒJU. Viedokli. Nevis pamatotu analīzi. Varbūt būtu vērts uztaisīt PVD analīzes un salīdzināt? Tad vismaz būtu skaidrība, nevis tikai subjektīvi minējumi un viedokļi, kas balstīti uz personīgo attieksmi.

Nav kādam ideja, cik tāds pasākums varētu izmaksāt?
Image
User avatar
gilroy
Junior
Junior
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Sinty » 17 Feb 2010, 14:38

Vai tad Dogo nav tas pats Vau - Vau, tik ar jaunu nosaukumu? Jelgavas bija man šķiet "Kārums", ja es neko nejaucu... :?:
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby agich » 17 Feb 2010, 14:44

gilroy wrote:Ikviens suņinieks zina, ka lēto lielveikalu piedāvājumu, kur visādi pārtikas ražošanas atlikumi tiek sastūķēti, nevar un nedrīkst. Zinām.

Dogo lielveikalos uz viena plaukta ar Pedigrī stāv. :mrgreen:
He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart.
User avatar
agich
Puppy
Puppy
 
Posts: 492
Images: 11
Joined: 13 Jan 2010, 13:47
Location: Bolderāja

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby silverequs » 17 Feb 2010, 14:49

Nu, barot no pašu galda un barot ar Dogo ir divas pilnīgi dažādas lietas, kuras neajadzētu jaukt vienā katlā... :roll:
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Saulpurene » 17 Feb 2010, 15:06

Bet kā īstenībā ir ar Dogo - nezinām.
Bet es zinu. Jo esmu redzējusi, kā tas notiek. Kā ražo šo konkrēto "lēto desu".
Dzīvnieku barības ražošana Latvijā netiek uzmanīta mazāk stingri kā jebkurā citā valstī. Kaut gan- nezinu un neesmu redzējusi kā rāžošana notiek un tiek uzmanīta, piemēram, Brazīlijā. Toties, lai skaisti noformētu, atvestu- oi, oi, kā ceņņiks aug.

Varbūt būtu vērts uztaisīt PVD analīzes un salīdzināt?
Kāpēc domājat, ka Dogo marķējumā norādītā informācija ir nepamatota, neatbilstoša, melīga? Kāds tam ir pamats? Tikpat lielā mērā maldinoša tā var būt jebkurai citai barībai, t.sk. RC.
Kas liek domāt, ka maŗķējuma kontole netiek veikta?
User avatar
Saulpurene
Puppy
Puppy
 
Posts: 410
Images: 1
Joined: 31 Jan 2010, 23:47
Location: Jelgavas novads, Latvija

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Saulpurene » 17 Feb 2010, 15:10

Par pedigrī, čapī un tml. Ko nozīmē pārtikas atkritumi?
Jums vispār ir nojausma, kas tas ir?
Jūs lolojat ilūziju, ka, piemēram, iekš Joseras Lamb&Rice ir samaltas jēra karbonādes? :roll:
User avatar
Saulpurene
Puppy
Puppy
 
Posts: 410
Images: 1
Joined: 31 Jan 2010, 23:47
Location: Jelgavas novads, Latvija

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby lauva » 17 Feb 2010, 15:29

nu es jau ar uzreiz nenoliktu DoGo kā nekam nederīgu barību,jo mans suns,kuram sliktas barības uzreiz izpaužas alerģijā,DoGo ēda normāli,lai gan čupas gan bija milzīgas un uzbaroties,es pieņemu,viņš ar nevarētu. piemēram,tās superpremium klases barības uz manu rotveileru vispār nenostrādā - sunim slikti un milzīgas čupas,bet tajā pašā laikā lētā willowy iet iekšā ka nemetas un suns smuks - spīd un laistās,un vēl uzbarojas.
tagad gan ēdam Joseru un viss ok,man prieks,ka sunim arī sāni parādās :D
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Sinty » 17 Feb 2010, 15:34

Īstenībā jau strīdēties nav vērts, jo paši par sevi runā skaitļi un runā cilvēki, kuriem ir suņi jau N-tos gadus... Man ir pazīstami vairāki cilvēki, kuru suņi ir aizgājuši bojā, pateicoties tam, ka "dzīvojuši uz" Pedigree utml. Un domāju, ka jebkurš, kurš kaut reizi dzīvē ir saskāries ar barības negatīvu ietekmi ( es nerunāju par alerģiju ), otro reizi uz šī grābekļa nekāps...
Un tiešām nu kā var maksāt barība 0.60Ls kilogramā... Pat, ja atrēķina transportēšanu, noformējumu un reklāmu... Tomēr izejvielas no debesīm nekrīt, algas cilvēkiem jāmaksā un tas pats Latvenergo arī nav viņu sponsors...Un galu galā bez peļņas neviens uzņēmums nestrādātu...
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Saulpurene » 17 Feb 2010, 15:39

spīd un laistās, un vēl uzbarojas

Tieši tādus vārdus es varu teikt par savu suneni, kas ēd Dogo. Par uzbarošanos es gan diezko preicīga neesmu- lauzi nu galvu, kā to svaru nodzīt, lai izstādē nepateiktu, ka pa resnu.

Jāsaka gan, ka puika tikai spīd un laistās, bet īpaši neuzbarojas. Bet neuzbarojās arī no dārgākas, treknākas barības (ne Dogo), kas domāta aktīviem suņiem. Normālā miesas stāvoklī, bet nebarojas. Acīmredzot tā ir individuāla īpatnība.
User avatar
Saulpurene
Puppy
Puppy
 
Posts: 410
Images: 1
Joined: 31 Jan 2010, 23:47
Location: Jelgavas novads, Latvija

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Saulpurene » 17 Feb 2010, 15:42

suņi ir aizgājuši bojā, pateicoties tam, ka "dzīvojuši uz" Pedigree

Tas ir cilvēku pieņēmums. Neticu, ka tas ir pierādāms.

Kāpēc neticēt, ka barības kg var maksāt 60 santīmus? Es ticu.
Protams, vnm būs cilvēki, kam svarīgs ir zīmols. Prestiža lieta, tā teikt. ;)
User avatar
Saulpurene
Puppy
Puppy
 
Posts: 410
Images: 1
Joined: 31 Jan 2010, 23:47
Location: Jelgavas novads, Latvija

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby gilroy » 17 Feb 2010, 15:43

Saulpurene, pārtikas ATLIKUMI (tas, kas pārtikas ražošanā rodas kā neizmantojamais atlikums), ne ATKRITUMI.

Redziet, uzraudzīt jau uzrauga visur un visus, bet jāskatās, ko tieši uzraudzītāji skatās, kas atbilst vai neatbilst likumdošanai. Ir daudz lietu, kas ir likumīgas, bet man, piemēram, ne visai pieņemamas, nu kaut vai palasiet te:
http://www.naturalnews.com/012647.html

Protams, man šķiet, ka ilūzijas par jēra karbonādēm sen nav nevienam. Un var salīdzināt tos uzrakstus uz pakām daudz un dikti - tur ir uzrakstīts tas, kam tur pēc receptūras ir jābūt, bet tas nu ne vienmēr atbilst patiesībai. Tas ir ražošanas tehnoloģijas un izmantoto produktu stabilitātes jautājums, cilvēka faktors beigu beigās.

Tāpēc arī gribētos to neatkarīgo analīzi tam pašam Polijā ražotajam RC, piemēram, kurš tomēr atšķiroties no Francijā ražotā, un salīdzināt ar Josera, Hill's un mūsu pašu Dogo. Tad man kā patērētājam būtu kaut kāda skaidrība par realitāti, nevis tikai uz empīriskām emocijām balstīts viedoklis tipa "patīk/nepatīk".

Man, piemēram, (un maniem suņiem arī) Dogo šķiet pavisam pieņemams produkts :) Bet būtu daudz mierīgāka, ja varētu savu vedokli pamatot ar reālām salīdzinošām neatkarīgā laboratorijā veiktām analīzēm. Ja par slavenākajiem brendiem šādas analīzes var atrast, tad Dogo nav gan.

Un par to cenu.... Nu, RC jau arī neteiks viņu barības kilograma pašizmaksas :) Te nu sākas mārketinga triki - lēts, tātad NEVAR būt tikpat labs kā tas, kas ir daudz dārgāks. Bet var, goda vārds, var. Es reiz taisīju pētījumu par kurpēm. Tepat Rīgā. Tad nu lūk - viena un tā paša kurpju ražotāja tas pats kurpju modelis un izmērs (un visticamāk, viena un tā paša vairumtirgotāja vests) maksāja no 27 latiem līdz pat 5 latiem. Tātad cena veikalos atšķīrās pat vairāk kā piecas reizes tai pašai precei (uzsveru, tieši tai pašai, nevis līdzigai).
Image
User avatar
gilroy
Junior
Junior
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby lauva » 17 Feb 2010, 15:43

bet es,piemēram,kaut kā DOGO ar Chappi nesalīdzinātu.
vēl viens piemērs - vasarā bija situācija,ka bijām laukos,mūsu mantas vēl nebija atvestas,līdz ar to suņa paika un mana māsa manam sunim iedeva Chappi. un tad sākās - nenormāla vemšana,caureja,žagas un kažoks momentā bija pilns ar blaugznām. un tas viss bija tikai no vienas ēdienreizes! vienas maltītes! un tas chappi sūds (es atvainojos) ir dārgāks par Dogo,no kura sunim NEKAD nav bijusi tāda reakcija. un ir man pazīstama sieviete,kuras izstāžu suņi arī ēd Dogo un nu,tīri neko- suņi veseli,smuki un paēduši.
cik cilvēku,tik viedokļu,bet lai tagad konkrēti noliktu..nop
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby silverequs » 17 Feb 2010, 15:53

Var runāt cik grib, bet es, piemēram, ar savu suni neeksperimentētu, lai beigās saprastu, ka sabeigtu aknu dēļ, varēja nodzīvot vēl gadus 2-3, vai tas ko kādam izsaka, iespējams nē, noteikti nē ražotājiem, noteikti nē statistikai, bet man tas nozīmē vairāk par visu. Kāds minēja vai to var vispār pārbaudīt, jā var un reāli eksperimenti ir bijuši, man tikai ir slinkums viņus atkal un atkal meklēt internetā, kurš vēlēsies atradīs rezultātus.
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Sinty » 17 Feb 2010, 16:02

Nu ir tāda lieta kā piemēram - uz etiķetes lasām - olbaltumvielas 10%. Tikai ir ļoti liela atšķirība, vai šīs olbaltumvielas tiek iegūtas, barībai pievienojot liellopu gaļu, vai kaut kādu vistas spalvu miltus. Reālais saturs procentuāli ļoti atšķirsies... Un, ja barībā viss sastāvs tiek iegūts no rīsiem, sojas un vistu spalvu miltiem, tad viņa tiešām var maksāt arī 20 santīmus...
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby lauva » 17 Feb 2010, 16:03

principā katra barības maiņa ir eksperiments,jo nekad jau nevar zināt kā kas uz suni iedarbosies... un te jau vairs nav atšķirības - dārgā vai lētā barība. viens dzīvo uz pedigree gadiem un nekas,cits mirst nost...
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

PreviousNext

Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests