Zāliena mēslošana. Vai tas ir kaitīgi sunim?

Dog Health

Zāliena mēslošana. Vai tas ir kaitīgi sunim?

Postby Ever » 19 Apr 2010, 10:38

Dzirdēti dažādi viedokļi attiecībā uz zāliena mēslošanu un tā kaitīgumu suņiem. Līdz šim tā īsti par to nebiju domājusi, bet tā kā suņi dzīvo ārā, tad tagad aizdomājos par šo lietu. Kādas domas?

Es pati domāju, ka tad, kad tas granulas ir izšķīdušās zem lietus un zālājs izžuvis, tad jau vairs nav jāraizējas. Bet kā tad ir, kad tas granulas ir izmētātas un atrodas uz zāliena, vai „zem” rīta mitruma/rasas iedarbības?

Un kaut gan suņi (atšķirībā no kaķiem) sev nemēdz aktīvi mazgāt ķepas, tie tomēr liek galvu uz zālāja, guļ tur, skraida.

Kam kāda pieredze?
Ever
Baby
Baby
 
Posts: 11
Joined: 21 Jan 2010, 12:29

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Zāliena mēslošana. Vai kaitīgi sunim?

Postby maksis » 19 Apr 2010, 11:21

Tieši šobrīd mēs esam savu zālienu (precīzāk - to, kas, cerams, pēc pāris mēnešiem tiešām varēs saukties par zālienu :hih: ) aerējuši un uzbēruši minerālmēslus. Principā es vispār neatbalstu to lietošanu, bet šogad, kamēr zāle nav ieaugusi un tai pastiprināti jāpalīdz, piekāpos. Meterologi cītīgi solīja svētdien lietu, kas tā arī neatnāca. Tāpēc es savus suņus šobrīd vedu ārā tikai pie pavadas un ārpus sētas - gluži kā dzīvoklī dzīvojot. Arī kaķi netiek vispār laisti ārā. Uztraucos arī par mazputniņiem, tāpēc Makša kungs šovakar iedarbinās laistīšanas iekārtas, ja nu lietus tā arī neuznāks līdz vakaram.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Zāliena mēslošana. Vai kaitīgi sunim?

Postby Ever » 20 Apr 2010, 10:29

Maksi, paldies! Vismaz nejūtos vientuļa savās bažās. Man jau arī tā mēslošana nepatīk. Bet situācija ar to "zālienu" identiska jūsējai. Mēs arī to esam "no/uz/aerējuši". Vakar ar vīru izlēmām gaidīt lietu un tad kaisīsim tas granulas lietus laikā... lai drošāk.
Ever
Baby
Baby
 
Posts: 11
Joined: 21 Jan 2010, 12:29

Re: Zāliena mēslošana. Vai kaitīgi sunim?

Postby dace.k » 20 Apr 2010, 11:16

Mēs, ja kautko dārzā miglojam vai mēslojam cenšamies suņukus tur nelaist, jo tomēr viņi var atrast kādu kociņu vai mantu, kas kautkur zālienā mētājas,protams labi ja lietiņš nolīst un tos minerāļus noskalo, tad jau drošāk, es vedu uz lielo voljēru , mums pa laimi ,tas ir glābiņš, jo viņiem taču nespēj izsekot līdzi kurā mirklī kurš ko atradīs un apēdīs. :) :koncha: :pedinja:
Labradoru audzētava ''Sunset Pearl''
http://sunsetpearl.jimdo.com/
dace.k
Puppy
Puppy
 
Posts: 188
Joined: 08 Mar 2010, 14:33

Re: Zāliena mēslošana. Vai kaitīgi sunim?

Postby link » 20 Apr 2010, 11:19

Piemers: Kleistos ( www.ljf.lv ) pec zaliena mesloshanas vienmer ir pazinojumi salimeti "Zirgus un sunus NELAIST!"
link
 


Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests

cron