Vairogdziedzera mazspēja, alerģija un nežēlīga caureja..

Dog Health

Vairogdziedzera mazspēja, alerģija un nežēlīga caureja..

Postby Meg » 12 Sep 2014, 23:44

Sveiki,

mans suns - jauktenis, dogs+dalmācietis+labradors/retrīvers (oktobrī būs 4 gadi) gandrīz gadu atkal dzīvo pie manis (pagājušā gada septembrī viņu man atveda uz Vāciju). Atbrauca ideālā stāvoklī (arī agrā jaunībā par viņa veselību sūdzēties nevarēja), vienīgi viena pote bija izlaista un vajadzēja sākt visu potēšanu no jauna. Ļoti cimperlīgs bija ar ēdienu, katru dienu var piedāvāt ko citu, bet vienu barību reti kad ēda ilgāk par 2 dienām. Iedzīvojās blaugznās. Devu tad Bosch, tad atradu RC dermacomfort, izmēģināju Rinti (tas ļoti garšoja) bet pieņēmās svarā - tieši no Rinti, jo viņš nav un nekad nav bijis aktīvs, t.i., ar bērniem nespēlējas un nekam pakaļ neskrien, ja nu vienīgi man uz virtuvi :)
Beidzot likās, ka visas likstas galā, jo atradu veidu, kā Vācijā iegādāties barību, ar kuru viņš ir izaudzis. Pirmais maiss aizgāja uz urrāā, sāka ēst otro maisu un sākās neadekvāta un neizskaidrojama caureja. Vienreiz pie ārsta - šprice un pulveris, rīsu diēta un viss it kā ok. Ieteica nomainīt barību. Nomainīju, atkal caureja. Atkal vizīte pie ārsta un šprice un rīsu diēta ar pulveri. Palika labāk un sāku rīsiem barību piejaukt, līdz vienudien - barība bez rīsiem.. Tad gan sākās, tādu caureju nebiju vēl nekad redžējusi - reāli puslitrs ūdens un gļotas. Vairs pie vetārsta negāju, aizvedu uz slimnīcu.

Diagnoze - vairogdziedzera mazspēja, gandrīz neeksistējošs B12, ļoti stipra barības alerģija un infekcija.
Tika veiktas visas asinsainas, rentgens 2reiz, usg, pie sistēmas pagulēja. Tad bija vienas dienas rīsu diēta un no nākamās dienas jāsāk ar Hilis prescription diet, lai noteiktu, no kā ir alerģija.

Protams, kā ierasts, pirmajā dienā viņš ēda, šodien vairs ne. Viņam ir jādod zāles 2x dienā, plus pie barības vajag pievienot to pretcaurejas pulveri, bet viņš tāpat to neēd.Kā lai iemāna to barību, ja neko citu dot nevar? Vai ir kādam te zināmi kādi triki?

Otra lieta, viņš neprasās ārā - stāv pie durvīm vienkārši, bet trakākais ir naktī, tad māja sakakāta. Viņš šobrīd ir nomīnējis visu dārzu un, lai arī es visu esmu pārlaistījusi un noskalojusi, viņs laipo un lavierē, bet dārzā ostās un negrib iet. Kas tam var būt par iemeslu? Vai ir kāds līdzeklis, kā to iespējamo smak, ko viņš sajūt var dabūt prom? Kāds var būt tam iemesls?

Vai kāds ir saskāries ar līdzīgu problēmu? Varbūt kādam ir kāds padoms? Esmu ar viņu nomocījusies un viņš ar mani arī :) un nezinu, kā lai palīdzu.

Paldies, M.
Meg
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 12 Sep 2014, 23:25

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Vairogdziedzera mazspēja, alerģija un nežēlīga caureja..

Postby NARDICUM » 13 Sep 2014, 07:54

Meg
Es, protams, neesmu vetārsts :sarkstosa: , bet suņa saimnieks, kam ir bijuši vairāk par vienu suni.
Domāju, ka šāda "buķete" :
vairogdziedzera mazspēja, gandrīz neeksistējošs B12, ļoti stipra barības alerģija un infekcija.
nevarēja (varbūtība ir maza) rasties sunim vienā dienā vienlaikus, ja tas suns no bērna kājas nebija galīgi slims. Tātad, visdrīzāk, kaut kas viens no tā ir iemesls, bet pārējais ir sekas un ir jāatrod tas, kas ir iemesls visam, ja tas tiks izārstēts, ir ļoti liela varbūtība, ka pārējais pats pāries.
Tātad, ko darītu es.
Noteikti veiktu pretparazītu pasākumus! Ļoti bieži gadās, ka ar to arī pietiek. Parazīti tagad ir pielāgojušies, paliek spēcīgāki un nenobendējami, ar profilaktiskām attārpošanām bieži vien nepietiek. Noteikti nedotu tabletes uz šādu klīniku, attārpotu ar Advokātu vai, ļaunākajā gadījumā, ar Strongholdu, noteikti atkārtotu attārpošanu ar šiem preparātiem vairākas reizes, t.i. katru mēnesi kādus 6 mēnešus pēc kārtas.
Noskaidrotu, ko ārsti it domājuši ar terminu infekcija? Jebkurā gadījumā vajadzētu antibiotikas. Špricēt. Vismaz 2 nedēļu kursu.
Par barību. Tūlīt mani nomētās ar puvušiem tomātiem :sarkstosa: , bet es nopirktu viņam parasto Pedigree dzeltenā maisā tuvākajā supermārketā. Nezinu, ko tur liek klāt un kāpēc tas tā ir, bet šī vienkāršā barība ideāli regulē vēdera izeju, pie nesaprotamām caurejām ļoti bieži palīdz ideāli! Pēc tam var palūgt , lai atved Dogo no Latvijas, daudzi ļoti alerģiski suņi gadiem dzīvo uz šīs barības, pilnīgi aizmirsuši par savu alerģiju!
Par ēšanu. Jebkuram plēsīgam zvēram badošanās ir fizioloģiski normāla. Vilku, kā saka, kājas baro. Neviens lielais plēsējs dabā nevar būt tik veiksmīgs, lai ēstu pilnu vēderu divas reizes dienā. Jūsu suns nav kilogramu smags (viegls) toičiks vai čivava, tāds doga krustojums, droši vien, sver kā teļš, tāds var sēdēt badā 2 nedēļas bez kāda kaitējuma veselībai. Ja ir caureja ūdens ar gļotām, tad ir bojāts zarnu epitēlijs un ,kamēr tas neatjaunosies, nekas neuzlabosies, jo zarnas taču nevar veikt savu funkciju! Tāpēc kādas 3 dienas es sunim nedotu ēst vispār neko. Pēc tam rīsu tumi ar sasautētiem kabačiem vai ķirbjiem, pēc tam to pašu Pedigree, vispirms izmērcētu.
Neēd? Nu, pie pilnas bļodas vēl neviens nav badā nomiris! :koslene: Manā mājā rekords bija 10 dienas. Galvenais, neko nedot papildus, piemēram, no galda. Tas, kas nav izēsts, pēc 15-20 minūtēm ir jānovāc un atkal jāpiedāvā nākamajā ēdienreizē.
Gan būs labi! :)
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Vairogdziedzera mazspēja, alerģija un nežēlīga caureja..

Postby Meg » 13 Sep 2014, 14:15

Sveiki, paldies par atbildi.

protams, ka vienas dienas laikā nekas neradās, bet par vairogdziedzera mazspēju pat iedomāties nevarēju. Par alerģiju, protams, zināju, jo kopš viņš ir te - ar to vien cīnos, vai nu neēd, vai ēd un parādās blaugznas.
Vēl visas analīzes nav gatavas, bet attārpots viņš tiek regulāri. Diemžēl pedigree viņš neēd, to jau izmēģināju :)

Arstu viena versija ir tāda, ka tas vairogdziedzeris ir bijis vienmēr slims, tik kaut kā pēdējā laikā saasinājās, tam pie vainas varētu būt liels pārdzīvojums un stress. Tas pat atbilst patiesībai, jo, pirmkārt, suns šķīrās no mums (no manis un manas meitas un palika ar manu exdraugu), tad pēc 2 gadiem viņš šķīrās no savām vecajām mājām un saimnieka, jo tika atvests pie manis. Viņš visu mūžu ir bijis lauku suns un tagad bija jāsāk mācīties, kā pie siksnas iet, kā pa ielu iet, kā sabiedrībā uzvesties un kā ar citiem zuņiem apieties. Tas gan rada milzīgu stresu.

Viņs viemēr ir bijis tāds melanholisks un pasīvs, jau kopš mazotnes, tāpēc grūti pamanīt, kapēkšņi guļ vairāk vai ir vēl mazāk aktīvs.

Slimnīcā man pastāstīja, ka viņam šī paša stresa rezultātā tas vairogdziedzeris vairs nefunkcionēja un suns, tātad dzīvojis no rezervēm, beidzot rezerves ir beigušās.

mani joprojām māc jautājums, kāpēc viņš pēkšņi baidās iet dārzā? :jaut:

un kā vislabāk viņam dabūt iekšā zāles, jo, ja vakar man izdevās ar sprici mutē, tad šodien viņš vairs neļaujās, bet zāles jāēd 2xdienā, visu atlikušo mūžu.

un vēl, neliels progress ēšanas ziņā - knakstījās ap savu barību :aptracis:

jebkurā gadījumā, vēlreiz paldies un jauku nedēļas nogali :dejosuns:
Meg
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 12 Sep 2014, 23:25

Re: Vairogdziedzera mazspēja, alerģija un nežēlīga caureja..

Postby madja » 14 Sep 2014, 16:36

es galīgi neesmu eksperts, bet par cimperlēšnos ar ēdienu un zāļu iebarošanu -varbūt noder mana pieredze.

(bet visupirms,kā jau Nardicum teica - pie caurejas nedod ēst vismaz 24 stundas , neatceros tagad,kā bija ar ūdeni - to noņem pie vemšanas jeb pie caurejas arī?)
bet,kad vēders puslīdz nomierinājies - esmu vārījusi vistas/zivs buljonus,ar ko sauso barību pārliet. bet visefektīgākais tomēr izrādījās likt sunim ēdienu "nopelnīt"- vai liek izpildīt kādas komandas, vai uz kontaktu - pa gabaliņam/saujai. un ja negrib, tad barību nost un neliekas zinis līdz nākamajai ēdienreizei.

par tablešu iebarošanu - mums vienmēr viss ir aizgājis ar zemesriekstu sviestu. nevaru spriest par to,cik tas ir veselīgi, bet iedarbīgi gan. iemērc pirkstu burkā, iedod sunim nomaizīt, nākamjā kunkulī iebāž tableti un uz nākamā pirksta vēl sviestu - suns skatās uz nākamo un to vidējo aprij i nepamanot.
ja suns normāli atsāk ēst sauso barību, var tableti iemest bļodā -man laikam tikai vienu reizi ir bijis tā,ka nav nejauši apēdusies, un tas sanāk bez kādām stresainām manipulācijām.

veiksmi un veselību!
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Vairogdziedzera mazspēja, alerģija un nežēlīga caureja..

Postby NARDICUM » 14 Sep 2014, 17:51

tver sunim muti, sabāž tabletes labi dziļi, aiztaisa muti un tur aiz ādas , kur lūpu kaktiņi no abām pusēm, kamēr suns nenolaizās. Viss.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Vairogdziedzera mazspēja, alerģija un nežēlīga caureja..

Postby Ane » 14 Sep 2014, 20:25

Slimam sunim nudien neriskētu dot neprofesionālu barību. :noliedz: Ja barība ir lēta, tad jādomā, kas tajā iekšā, zaķu spiras maksātu vairāk nekā viena-otra barība, tātad - tur zāģu skaidas ar pārceptiem taukiem.
Ja problēmas ar aizkuņģi, būtu jādod specializētā barība, ja vāra putras, tad rīsi jāaizstāj ar griķiem, jo rīsi satur daudz ogļhidrātu.
Sunim visos gadījumos jādod ūdens, gan pie vemšanas, gan pie caurejas, lai nepieļautu organisma atūdeņošanu un nieru sabeigšanu, tieši tāpat, kā cilvēkiem. :jaa: Ja suns nedzer pats, jālej mutē piespiedu kārtā - ar šprici, gumijas baloliņu vai kā citādi.
Lai Jums veicas! Veseļojaties!
Ane
Puppy
Puppy
 
Posts: 305
Images: 5
Joined: 22 Mar 2010, 11:00

Re: Vairogdziedzera mazspēja, alerģija un nežēlīga caureja..

Postby AliseM » 15 Sep 2014, 09:53

nezinu kā ar suņiem, bet cilvēkiem pie vairogdziedzera problēmām var būt baiļu lēkmes - viena mana paziņa baidījās braukt ar vilcienu uz Rīgu - aiziet līdz stacija , tad stāv un raud, otra baidījās palikt viena mājās - gāja līdz vīram uz darbu. Pinkšķis abām bija tāds, ka plūdi bija uz vietas un kā jūra. Līdz ko atrada vainīgo t.i. vairogdziedzeri, un sāka ārstēt, tā arī galvas sakārtojās! varbūt sunim kaut kas tamlīdzīgs ar to pagalmā iešanu....
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Vairogdziedzera mazspēja, alerģija un nežēlīga caureja..

Postby Meg » 15 Sep 2014, 10:22

Man pirmās labās ziņas,

piektdien suns dabūja b12 šprici un kopš piektdienas arī cīnamies ar zāļu iekšādabūšanu, bet suns jau otro dienu acīmredzot jūtas labāk, aste luncinās un ir aktīvāks :estevisamilosu:

viņam šobrīd ir atļauts ēst TIKAI to sauso hillis barību, vismaz 6 nedēļas, tāpēc zāles jādod ar šprici un ūdeni mutē, nevar nekādus kārumus, jo jānoskaidro, no kā ir alerģija un jāsaved kārtībā vēders.

dārzā vēl joprojām neiet (es domāju, ka no priekiem lēkātu, ja atrastu kādu mazu čupiņu :) )
bet pozitīvi, ka caureja ir mitējusies. Šitos pārdzīvojumus nevienam nenovēlu.

turpinām cīnīties :paukojas:
Meg
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 12 Sep 2014, 23:25

Re: Vairogdziedzera mazspēja, alerģija un nežēlīga caureja..

Postby AnitaJ » 15 Sep 2014, 11:12

Meg, paprasiet ārstam, vai nevariet jaukt pie sausās barības tās pašas markas konservus. Maniem suņiem, kad bija brīdi uzsēdināti uz ārstniecisko barību (urīna analīzēs kristāli bija vairāk, kā pieļaujams) un mums lika dot Specific, tad viņiem ir tieši tādi paši konservi. Ja par sauso viņu viedoklis bija, ka es pati varu grauzt, tad piejaucot nedaudz konservus, izēda visu porciju. Par zāļu iedošanu, vienam sunim es varu iedot kā NARDICUM raksta - attaisu muti un iebāžu pēc iespējas dziļāk mutē. Otram sunim tas negāja cauri, tā sakoda zobus un bez lauzni atlaust būtu pagrūti :D. Tāpēc tai parasti devu tableti viegli apsmērējot ar pastēti.
Bet patiesībā analīžu dēļ, pēc ārstnieciskās barības, mums vispār lika pāriet uz dabīgo barošanu un jau pēc pāris mēnešiem analīzes bija krasi uzlabojušās. Man vienam sunim no griķiem bija šķidrāks vēders un tas esot no tā, ka tur vairāk šķiedrvielas, kā rīsos. Sauso tagad turu rezervei, ja kādreiz nav nopirkta gaļa, vai nav laika gatavot, bet pliku sauso noteikti neēdīs.
Tūlīt mani nomētās ar puvušiem tomātiem :sarkstosa: , bet es nopirktu viņam parasto Pedigree dzeltenā maisā tuvākajā supermārketā. Nezinu, ko tur liek klāt un kāpēc tas tā ir, bet šī vienkāršā barība ideāli regulē vēdera izeju, pie nesaprotamām caurejām ļoti bieži palīdz ideāli!


NARDICUM, par šito nosmējos, atceroties savas vīramāsas seju :D Viņa katru vasaru ar diviem bērniem lido paciemoties uz Latviju no ASV un dikti pareizi mēģina bērnus barot. Un tas nozīmē, ka neļauj ēst neko neveselīgu.....pat baltmaizi nē. Un šogad bērni nometnē bija noķēruši Rota vīrusu un dikti mocījās ar vēderiem. Tad vajadzēja redzēt viņas seju, kad es ieteicu viņai iedot bērniem kolu un čipšus :D. (Lai es arī nesaņemtu kādu tomātu, paskaidrošu, ka to padomu savulaik bija devusi viena bērnu daktere un tiešām palīdz)
User avatar
AnitaJ
Puppy
Puppy
 
Posts: 414
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 14:04

Re: Vairogdziedzera mazspēja, alerģija un nežēlīga caureja..

Postby madja » 15 Sep 2014, 13:33

Ane wrote: Sunim visos gadījumos jādod ūdens, gan pie vemšanas, gan pie caurejas, lai nepieļautu organisma atūdeņošanu un nieru sabeigšanu, tieši tāpat, kā cilvēkiem.


teorētiski jau tā ir, bet praktiski - arī ūdens sakairina. tā kā man suns savulaik cīnījās ar caurejām+vemšanām un es pati esmu godalgots vēmējs, tad - ūdeni nav jēgas dot, jo kamēr iekšas nenomierinās, tas ūdens tiek izgrūsts ārā un tik vien kā vēl lielāks kairinājums - to es saku no savas pieredzes. un nedot ūdeni kā reiz ieteica vetārsts.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Vairogdziedzera mazspēja, alerģija un nežēlīga caureja..

Postby ash » 15 Sep 2014, 20:21

ar suni pieredzes šādos jautājumos nav, ir ar bērnu. kāmēr vemšana nav beigusies, ūdeni nedodu. tik vien kā karotīti muti izskalot. ja dod dzert ūdeni tas izraisa jaunu vemšanu. kad 1-2 stundas vemšana nav bijusi sāk pa druskai dot ūdeni, sākumā pa pāris ēdamkarotēm, un skatās - kā būs.
lai suncis veseļojas!
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Vairogdziedzera mazspēja, alerģija un nežēlīga caureja..

Postby NARDICUM » 16 Sep 2014, 06:13

Ane
Es pilnīgi noteikti neesmu ieteikusi barot ar pedigree suni visu atlikušo mūžu, un neesmu arī reklamējusi šo barību, kā pašu labāko. Es nezinu, kāpēc, bet pie nesaprotamas izcelsmes caurejām tas patiešām palīdz.
Par tēmu dārgs-labs/lēts-slikts varam veidot atsevišķu diskusiju, jo , pie mūsu izkropļotās ekonomikas, tas vairs nudien nav rādītājs ne kvalitātei, ne pašizmaksai, nekam vispār! Un tas attiecas ne tikai uz dzīvnieku barību, esmu visu mūžu grozījusies lauksaimniecības jomā un esmu tajā vecumā, kad K.Marksa darbus bija jālasa, vienalga, grib vai negrib, un es ļoti labi saprotu, kāpēc vienam terjeram- jorkam- ir izstrādāta speciāla barības līnija, bet citam terjeram- jagdam, nav un tuvākajā laikā nebūs! :kanepe:
Pie spēcīgas vemšanas ūdens sunim mutē nav jālej, jo tas vemšanu un atūdeņošanos tikai veicinās, šim nolūkam cilvēce jau sen ir izdomājusi citas metodes- sistēmas, zemādas injekcijas, klizmas!
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute


Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests

cron