Karstums

Dog Health

Re: Karstums

Postby Snūpis » 31 Jul 2012, 09:08

Mēs arī prātīgi pa karstumu, brīvdienās kā Itāļi gulējām diendusu, bet tā pie upes dzīvojāmies. Kad 7dien atbraucām no laukiem dzīvoklis bija sakarsis līdz 30 grādiem, sunim uztaisīju peldi vannā, saslapināju dvieli, suncis garšļaukus gulēja uz dvieļa.
Prieks, ka suns pats saprot ka ir karsti, laukos dauzījas ar suņu draudzeni, bet ļoti bieži abi pie upes gāja padzerties.
User avatar
Snūpis
Baby
Baby
 
Posts: 91
Joined: 28 Dec 2010, 14:04
Location: Rīga

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Karstums

Postby vipdu » 31 Jul 2012, 10:08

Man atkal ar takšveidīgo problēma, viņa nekad neslēpjas no karstuma. Jo lielāks karstums jo siltākas vietas meklē - dobē uz melnzemes, aizvējā, saulē pie ēkas sienas, uz tumši brūnas kastes tiešos saules staros utt. Ja saslapinu tad viņa uzreiz dodas iekšā un sēž tur līdz izžūst un tad atkal dodas cepināties. Pat nezinu ko ar viņu pasākt.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Karstums

Postby Kurzemnieks » 31 Jul 2012, 10:27

Mūsējais puika ar ne lūdzams nav dabonams ēnā!
Pats mels kā moris,bet sēž saulē!
Diāmas kausa laikā domāju ka prātā sajukšu ar viņu!
Visādi mēģināju puiku pierunāt-līdz beidzot ar nešanu aiznesu un piesēju ka netiek vienkārši no tās ēnas laukā!
A ikdienā arī lien uz lodžijas sildīties-spoks tāds!
Image
User avatar
Kurzemnieks
Puppy
Puppy
 
Posts: 406
Images: 8
Joined: 19 Jan 2012, 13:02
Location: Aizkraukle

Re: Karstums

Postby Demix » 31 Jul 2012, 16:50

vipdu wrote:
mika wrote:Nedrīkst dzīvniekus nedz mērkt nedz liet virsū ledus aukstu ūdeni ,tas arī var bēdīgi beigties . :pastaiga:


Ledaini aukstu tak protams nē. Mucā ir silts kā vannā un šļaukā ir vēl siltāks (ja ilgi tecina tad jau sāk nākt arī auksts, bet tur jau tik ilgi nevajag, lai suni nolaistītu)

Ūdeni suņiem nevajag ne liet virsū,ne viņus kur mērkt iekšā,var radīt nevajadzīgas krasas temperatūras izmaiņas un arī psiholoģisku traumu, vnk tam jābūt pieejamam,vēlams zemos,lielos traukos,suns jau pats zinās ko darīt:
Image :)
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Karstums

Postby opfra » 01 Aug 2012, 11:22

lasu, lasu un nevaru līdz galam saprast, vai ar mani kaut kas nav kārtībā vai cita lieta... ūdens mucas, dvieļi, ventilatori? atzīstos - es nedaru absolūti neko. ar savu vācieti braucu ar riteni katru rītu bez izņēmuma jau kopš maija mēneša neatkarīgi no laika apstākļiem. vienalga - lietus gāž vai saule spīd, mēs braucam katru dienu vienādi ilgu laiku, brīvajās dienās aizlaižam līdz ezeram/upei nopeldēties un tad skrienam cauri mežam atpakaļ. esam arī braukušas pusdienlaikā un pēc tam vēl parkā bumbu spēlējušas un zālītē laiskojušās. ja sagribās, izejam ārā arī karstumā, pasēžam saulītē, kad apnīk nolienam ēnā, vēlāk izmetam vēl kādu loku pa rajonu. neviens nav ne saulē apdullis, ne uz ģībšanas robežas, ne mucā bāžams, visi aktīvi, priecīgi, spēlēties, lēkāt griboši un ar dzīvi apmierināti. barošanā nekas nav ticis mainīts, kā suns ēda precīzi divas glāzes sausās barības pirms mēnešiem pieciem, tā ēd vēljoprojām. dzer, protams, vairāk. karsti, jā, bet kuram šais dienās nav karsti?
gaidu tomātus.
opfra
Baby
Baby
 
Posts: 14
Joined: 09 Jun 2012, 22:16

Re: Karstums

Postby Rotija » 01 Aug 2012, 12:11

opfra, visi suņi nav vienādi. :apstulbis:
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Karstums

Postby Demix » 01 Aug 2012, 16:41

Rotija wrote:opfra, visi suņi nav vienādi. :apstulbis:

Tieši tā,to es novēroju saviem "astoņiem kustoņiem",katrs karstumu panes citādi,gluži tāpat kā cilvēki:
http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/43115 ... s_karavirs
Tāpēc piesardzība nekad nav lieka :jaa:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Karstums

Postby undd » 01 Aug 2012, 22:36

Tas, ka katrs suns karstumu panes individuāli, tas pats par sevi, tomēr es nezinu, vai īpaši prātīgi ir testēt ar sava suņa veselību noslogojot to fiziski ļoti lielā karstumā. Suns jau nevar pateikt, ka nejūtas īpaši labi, un, neskatoties uz diskomfortu vai sliktu pašsajūtu, daudzi suņi ies un darīs kā saimniekam labpatīk.
Sportot ar suni ir forši, bet neesmu pārliecināta, ka to nepieciešams darīt, ja gaisa temperatūra ir +30 un uz augšu.
Es arī nerūpējos, lai suņam atvieglotu pārciešanu karstā laikā, ja neskaita tumšo aizkaru aizvēršanu, jo tā vienkārši saule tik ļoti iekšā nedur, ventilatorus un ledus maisus sunim & co virsū nestellēju, bet skriet ārā es viņam tomēr neļauju, jo viņš skries, ja es tā gribēšu, neskatoties uz to, ka pašam būs slikti!
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Karstums

Postby čība » 02 Aug 2012, 07:34

undd wrote:Tas, ka katrs suns karstumu panes individuāli, tas pats par sevi, tomēr es nezinu, vai īpaši prātīgi ir testēt ar sava suņa veselību noslogojot to fiziski ļoti lielā karstumā. Suns jau nevar pateikt, ka nejūtas īpaši labi, un, neskatoties uz diskomfortu vai sliktu pašsajūtu, daudzi suņi ies un darīs kā saimniekam labpatīk.
Sportot ar suni ir forši, bet neesmu pārliecināta, ka to nepieciešams darīt, ja gaisa temperatūra ir +30 un uz augšu.
Es arī nerūpējos, lai suņam atvieglotu pārciešanu karstā laikā, ja neskaita tumšo aizkaru aizvēršanu, jo tā vienkārši saule tik ļoti iekšā nedur, ventilatorus un ledus maisus sunim & co virsū nestellēju, bet skriet ārā es viņam tomēr neļauju, jo viņš skries, ja es tā gribēšu, neskatoties uz to, ka pašam būs slikti!


:par:
Mani suņu skries līdz nāvei, ja vien saimniekiem labpatiksies. Un tieši tas, ka mani suņi neparāda to, ka viņiem varbūt nav labi, lai tikai izpatiktu, karstā laikā vienkārši nedaru neko.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Karstums

Postby Rotija » 02 Aug 2012, 09:28

čība wrote:Mani suņu skries līdz nāvei, ja vien saimniekiem labpatiksies.


Frančiem,angļiem,mopšiem utt. tā arī var sanākt...
Neviens tak netur suņus ledusskapī lielajā karstumā :aknee: , bet bišķi par suņa veselību padomāt ar der.
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Karstums

Postby vipdu » 02 Aug 2012, 14:59

Man no trim suņiem bija viens, kas dievināja ūdeni un ka tik ietikt ūdenī un divi, kas no ūdens kā no sērgas izvairās (lai gan redzēja, ka tas viens kā traks uz ūdeni un tā ir forša lieta). Tāpēc man var baiseins stāvēt līdz sāks smirdēt (un stāv arī) un pie tā pat padzerties neviens nepieies, kur nu vēl lai tur kaut vienu ķepu iemērktu. Viņi pat no savas ūdens bļodas nedzer, ja es to pārvietoju ārā, nevis tur kur tā parasti stāv. No upēm arī pa kilometru un ja mazo var ienest un tad tas ātri izpeld un ņem kājas pār pleciem, tad lielo es pat ievilkt nevaru bez traumām. Bet ko tad iesākt, ja suns elso tik sekli un ātri, ka liekas vēl drusku ātrāk un ieelpu no izelpas vairs nevarēs izšķirt, ka iet un pēkšņi nokrīt, vai pieceļās un sāk streipuļot? Es negribu tos spundēt vēsā pagrabā, vai piesiet ēnā, tāpēc labāk aplaistu vai iemērcu mucā un tad gandrīz uz visu dienu atkal ir labi, nekā gaidu kad paliks riktīgi slikti.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Karstums

Postby Bafija » 03 Aug 2012, 09:49

Mums piemēram kurchārs tikai sākot no +30 un vairāk jūtas komfortabli un guļ izstiepies (tikai saulē, nekad ēnā!!!), +25 viņai jau ir par aukstu :jaa:
Haskiji mums daudz un dažādi, bet nevienam nav problēmu ar karstuma nepanesamību.
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Karstums

Postby Creme de la Creme » 03 Aug 2012, 13:22

Rotija wrote:
čība wrote:Mani suņu skries līdz nāvei, ja vien saimniekiem labpatiksies.


Frančiem,angļiem,mopšiem utt. tā arī var sanākt...
Neviens tak netur suņus ledusskapī lielajā karstumā :aknee: , bet bišķi par suņa veselību padomāt ar der.

Tieši tā! Mums pērn pašā lielākajā krastumā ''aizgāja'' vecākā kucīte. Nekas neliecināja ka sunim ir slikti. Pabrokastoja, paspēlējās un vakarā vienkārši ''nokrita'' zālītē un ''aizmiga''. Vēl tagad, pa retam, pieķeru sevi pie domas - varbūt nevajadzēja ļaut dzīvot tādā karstumā pa āru, varbūt nevajadzēja ļaut dauzīties....Protams - katram ir atvēlēts savs laiks uz šīs zemes, bet....Mūsu Rozijai jau bija pieklājīgs vecums. Bet zinu suņus, kas aizgājuši jauni, neizturot lielo krastumu/slodzi.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Previous

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron