Basendži raud, kad atstāj mājās vienu

Dogs Teaching

Basendži raud, kad atstāj mājās vienu

Postby Odzeens » 23 Dec 2018, 23:40

Zinu, ka suņa raudāšanas tēma ir apspriesta šeit gana daudz.
Pirms pāris dienām adoptējām 4 gadus vecu basendži šķirnes meitenīt. Tā pat kā iepriekš, sunītis dzīvo dzīvoklī. Manuprāt netipiski mierīga priekš basendži šķirnes - praktiski visu dienu gulšņā, kad dodamies pastaigās, tad ir ļoti aktīva, kā esam mājās, tā labāk patīk gulēt, retu reizi patrako un padauzās. Bet tad kad dodamies prom no mājām, tā lielā raudāšana klāt. Un viņa dod vaļā tādos toņos, kā skan visa dzīvokļu māja. Iepriekšējie saimnieki brīdināja, ka viņa mēdz pačīkstēt, kad tiek atstāta viena. Fiziskās aktivitātes mēs viņai nodrošinām vairāk kā viņa tās vēlās (spriežot pēc ieinteresētības).
Gribētos dzirdēt jūsu viedokli uz dažiem jautājumiem:
1. vai pretriešanas siksniņas (tās, kuras brīdina ar skaņu un pēc tam sit ar strāvu) darbosies uz basendži gaudošanu, jo suns nerej, bet jodelē augstās frekvencēs.
2. iepriekšējie saimnieki viņu atstāja būrītī, jo tā esot drošāk pašam sunītim un viņa tā arī jūtas drošāk. Ja atstāja brīvi dzīvoklī, tad viņa tur panikoja pa visu dzīvokli. Varbūt vajag kādu lielāku būrīti, lai nelaistu pa visu dzīvokli, kamēr esam darbā?

Uzreiz teikšu, ka sunītis ir apmācīts, komandas saprot, mantas neplēš, ir ļoti draudzīga pret cilvēkiem un citiem suņiem.
Odzeens
Baby
Baby
 
Posts: 1
Joined: 23 Dec 2018, 23:21

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Basendži raud, kad atstāj mājās vienu

Postby Alpina » 11 Jan 2019, 12:24

Būris viennozīmīgi būs daudz humānāks risinājums. Iesaku sākumā mēģināt ar būri. Varbūt ar to būs pietiekami. Npērkat KONG rotaļlietas, brokastis sagatavojiet tajā, sasaldējat un promejot atstājat suni ar viņa brokastīm būrī. Paies krietns laiciņš, kamēr izrubinās visu ārā + suns būs noņēmies un noguris, gribēs atpūsties. Tas līdzēs tad, ja suns vienatnē vispār ēd, ir arī tādi, kas šādā situācijā ēdienam nepieskaras, tādam nelīdzēs.
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25


Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest