Kucēns nekakā uz autiņa

Dogs Teaching

Kucēns nekakā uz autiņa

Postby Harley » 17 Apr 2017, 20:26

Sveiki!
Esam tikuši pie jauka, mīļa Franču buldoga kucēna (dzimis 02.02.2017.). Mūsmājās mazais ieradās 14.aprīlī. Viņš pirmo poti bija dabūjis, bet tā kā otrā pote paredzēta maija sākumā, laukā mums neieteica iet pagaidām...
Līdz ar to esam sākuši mācīties iet uz autiņa nokārtoties (tas nebija iemācīts pirms tam), kamēr drīkstēs iet laukā un mācīties nokārtoties tur.
Jāatzīst, ka mazais ir apķērīgs - čurā uz autiņa un pa kādai peļķītei citur vien pāris reizes gadījās. Problēmu sagādā tas, ka kaku čupiņas mazais atstāj visur citur - tikai ne uz paladziņa (pat labi tālu no tā). Kā lai iemāca mazajam ķiparam arī lielās darīšanas veikt uz paladziņa??? Ļoti nepieciešams padoms...
Harley
Baby
Baby
 
Posts: 2
Joined: 17 Apr 2017, 20:09

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kucēns nekakā uz autiņa

Postby Creme de la Creme » 18 Apr 2017, 08:07

Es ieteiktu sākt vest kucēnu ārā un ''nemocīt'' ar paladziņmācību. Pēc tam būs atkal problēmas iemācīt kārtoties ārā. Kucēnam jau ir pirmā vakcinācija? Vienkārši izvairieties no vietām kur daudz suņu/kaķu.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Kucēns nekakā uz autiņa

Postby Spigana » 18 Apr 2017, 09:01

Mja, kad paņēmu kucēnu, es ar klausīju visām pamācībām, ka nevar vest ārā pirms pēdējās potes un ieradināju nokārtoties mājās uz paladziņa. Un pēc tam ilgi un rūgti to nožēloju, jo no ieraduma nokārtoties iekšā mājās konkrētajā vietā atradināt suni neizdevās ļoti ilgi, vēl gada vecumā viņa gāja uz to vietu, kur pirms tam paladziņš stāvēja. Un arī ārā prasīties neiemācījās - man pašai vienmēr jāvaktē, lai suns būtu izvests ārā, pirms izdomā nokārtoties.
Nevienu citu suni vairs šādi nemācīšu, noteikti vedīšu ārā kādā drošākā vietā.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Kucēns nekakā uz autiņa

Postby Harley » 18 Apr 2017, 17:21

Creme de la Creme wrote:Es ieteiktu sākt vest kucēnu ārā un ''nemocīt'' ar paladziņmācību. Pēc tam būs atkal problēmas iemācīt kārtoties ārā. Kucēnam jau ir pirmā vakcinācija? Vienkārši izvairieties no vietām kur daudz suņu/kaķu.


Jā, pirmā vakcinācija jau bija. Maija sākumā jābūt otrai. Dzīvojam dzīvoklī. Mums te apkārt daudz kaķu klaiņo. Grūti saprast, kur viņi mazāk staigā... un gadās pa kādai lapsai (sen gan nav manītas). Aiz mājas varētu būt mazāk visādu radību (pārsvarā iekšpagalmā tie dzīvojas).
Harley
Baby
Baby
 
Posts: 2
Joined: 17 Apr 2017, 20:09

Re: Kucēns nekakā uz autiņa

Postby Alpina » 18 Apr 2017, 18:10

Tieši tā! Māciet mazuli uzreiz nokārtoties ārā. Gan lielās, gan mazās darīšanas ;) Pie mājas tās var būt tikai wc pastaigas, bet droši ņemiet bebiku līdzi uz potenciāli drošām vietām ar iespēju daudz uzturēties laukā :) Jāizvairās no kontakta ar iespējami slimiem dzivniekiem. Man kucēns mazāk brīnumu ir sastrādājis mājās, kā otrs suns, kas tika pusaudžu vecumā nopirkts un jau protošs kārtoties un prasīties laukā.
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25


Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests

cron