Atkal par čurāšanu

Dogs Teaching

Atkal par čurāšanu

Postby aschlie » 25 Mar 2015, 09:21

9 mēn. vecam mazo šķirņu sunim, problēmas ar čurāšanas vietu.
Kad bija maziņš gāja tikai uz paladziņiem, paaugās (no 4. mēn.) sākām vest ārā, čurāja ārā, kad izved, čurāja iekšā uz sava paladziņa, kad netiek laukā. Ar to viss labi, tas mums apmierina. Problēma sākas, kad paaugās līdz tam vecumam, kad ārā jau sāk celt kāju, uz visiem stabiem, un iedomājas, ka kāja jāceļ arī iekštelpās, un ne kur paladziņš, bet citur, piemēram uz ledusskapja, krēsla kājas utml. Aizbraucam ciemos, ieejam iekšā un pirmais ko viņs izdara ir kkur paceļ kāju (pat, ja tiko ārā pačurājis, un teritorjia viņa sen vairs nav sveša).
Kad pieķeru kauninu, lieku uz paladziņa, saprot, ka slikti darīja. Citereiz purniņu savā peļķē, citreiz uz būdu aizsūtu. Izmēģināti ir visi kaunināšanas veidi, viņam vienalga. No rīta saprata, visu dienu uz palagu godīgi, pa nakti atkal var uz ledusskapja kāju celt, jo neviens nepieķers. :D

Sāku jau domāt, nebija problēmu, kad viņš negāja arā, gāja smuki uz sava paladziņa, bez nobīdēm.
Last edited by aschlie on 26 Mar 2015, 14:08, edited 1 time in total.
aschlie
Baby
Baby
 
Posts: 1
Joined: 25 Mar 2015, 09:04

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Atkal par čurāšanu

Postby DanaMary » 25 Mar 2015, 22:50

Vai tad 9 mēn. vecam suņam nevajadzētu ciesties ?
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Atkal par čurāšanu

Postby ingo » 26 Mar 2015, 09:01

Tā nav vajadzība pačurāt, tā ir vajadzība mazajam mačo parādīt, ka visur, kur viņš ierodas, ir viņa teritorija :velnins: Tā kā mans punduršpiciņš nebija domāts izstādēm, tad mēs to atrisinām ar kastrāciju. Droši vien, var arī iemācīt tā nedarīt, bet laikam neesmu tik čakla un zinoša, man neizdevās (nu labi, pārāk ilgi nemēģināju).
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Atkal par čurāšanu

Postby edelvise » 26 Mar 2015, 09:45

Mans lielās šķirnes suns mēģināja pacelt kāju, kad ieradās ciemos sava brāļa mājā. Pieķēru nozieguma vietā, izmetu pa durvīm pagalmā un sarāju, kopš tā laika, nekad vairs tā nav mēģinājis darīt. Tā ir tipiska parādība, kad suns cenšas parādīt, kurš būs galvenais, ja neļausiet to darīt un viņš zinās, ka nedrīkst to atļauties, visdrīzāk tas pāries. 9 mēn. arī ir tas vecums, kad suns sevi sāk apzināties kā ''vīrieti'' un nečurā vairs pietupjoties.
edelvise
Baby
Baby
 
Posts: 64
Images: 10
Joined: 28 Jan 2014, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Atkal par čurāšanu

Postby ievish » 26 Mar 2015, 10:45

edelvise wrote: visdrīzāk tas pāries. 9 mēn. arī ir tas vecums, kad suns sevi sāk apzināties kā ''vīrieti'' un nečurā vairs pietupjoties.


Mazajām šķirnēm var arī nepāriet, ja ar to apzināti necīnās.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Atkal par čurāšanu

Postby edelvise » 26 Mar 2015, 11:07

Ievish , kā Rendijam ar šo lietiņu? Ir mēģinājis pacelt kāju, kur nedrīkt?
edelvise
Baby
Baby
 
Posts: 64
Images: 10
Joined: 28 Jan 2014, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Atkal par čurāšanu

Postby ievish » 26 Mar 2015, 11:25

Vienu reizi gribēja pacelt kāju iekšā, jo svešā mājā, kur iepriekš nebija suņa un bijām vairākkārt viesojušies, bija nesen ieradies pusauga kobelis. Bija jāpamērās krāniņiem. Dabūja bietē un vairāk tādas muļķības nav darījis.

Mājās kaut ko zīmēt nekad nav domājis un citās telpās iekšā arī nemēdz ne nokārtoties, ne zīmēt. Ārā, protams, labprāt atzīmējas daudzkur un vietās, kur pašam nav vēlēšanās, lai suns čurā, jāpieskata un jāaizliedz, bet tas problēmas nesagādā uz ēkām, žogiem reti kad ir vēlme atzīmēties, parasti tie ir stabi, koki.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Atkal par čurāšanu

Postby pixy » 26 Mar 2015, 11:43

Pieaudzis kobelis vispār pietupjoties nečurā - kāds paladziņš... Tad vienīgi jāiesprauž palaga vidū kociņš, lai ir pie kā kāju pacelt. Sunim ir jāčurā ārā, tas, protams, ir tikai mans viedoklis, bet fizioloģiski nav pilnīgi nekāda iemesla mācīt suni čurāt uz paladziņa. Pieaugušam sunim nav tik bieži jāčurā, lai nevarētu sagaidīt, kad tiks līdz tuvākajam āra stabam. Zīmēšanās ir svarīga komunikācijas sastāvdaļa un, ja suns vispār drīkst čurāt iekšā, tad būs daudz grūtāk likt saprast, ka to var darīt tikai vienā vietā, tas vienkārši nav suņu puikas dabā.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Atkal par čurāšanu

Postby ievish » 26 Mar 2015, 11:58

pixy wrote:Pieaudzis kobelis vispār pietupjoties nečurā - kāds paladziņš... Tad vienīgi jāiesprauž palaga vidū kociņš, lai ir pie kā kāju pacelt.


Ir, kas čurā! Rendijs, ja nav KO apčurāt, var arī viegli pietupties (ne tādā pietupienā kā kuce, bet mazliet ieliecot pakaļkājas), priekš kam sevi apgrūtināt :kanepe: Zinu, ka ir vēl citi vipeti, kas tā dara.
Turklāt nevarētu teikt, ka mans kobelis ir galīgs mīkstmiesis un tādēļ tā dara, jo citu kobeļu borzīšanu uz sevi viņš nepieļauj (dod pretī, ja kāds to dara) un kucēm zem astes arī karājas, ja ir tāda iespēja.


pixy wrote:Sunim ir jāčurā ārā, tas, protams, ir tikai mans viedoklis, bet fizioloģiski nav pilnīgi nekāda iemesla mācīt suni čurāt uz paladziņa. Pieaugušam sunim nav tik bieži jāčurā, lai nevarētu sagaidīt, kad tiks līdz tuvākajam āra stabam.


:par:
Pieaudzis suns, kuram ar veselību viss kārtībā, ja vien visu laiku aktīvi neskraida pa māju (fiziskās aktivitātes veicina vajadzību nokārtoties) un nedzer litriem ūdens (ko veselam sunim nevajadzētu darīt), bez čurāšanas mierīgi var iztikt pat 12 h, 8 h jau pilnīgi jebkurš vesels suns var izturēt.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Atkal par čurāšanu

Postby ingo » 26 Mar 2015, 12:46

Mans sīksunis iekšā nečurāja no kādiem 7 mēnešiem, iekšā viņš tikai iezīmēja teritoriju :aizsvilstas: Mēģināju iestāstīt, ka tā nav labi, bet tā kā man tas neizdevās, tad nedaudz pāri gadam aizvedām pie veta. Tagad viņš teritoriju iezīmē tikai ārpus telpām.
Par to, ka kobeļi nečurā tā kā kuces, man mazliet jāpasmaida, jo visas 3 kuces, kas pašlaik ir mūsmājās, cītīgi ceļ kāju čurājot - tā tak puiši arī dara :kanepe:
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Atkal par čurāšanu

Postby edelvise » 26 Mar 2015, 13:10

ievish wrote:
Ir, kas čurā! Rendijs, ja nav KO apčurāt, var arī viegli pietupties (ne tādā pietupienā kā kuce, bet mazliet ieliecot pakaļkājas), priekš kam sevi apgrūtināt :kanepe: Zinu, ka ir vēl citi vipeti, kas tā dara.



Ievish
ne tikai vipeti, mans grejhaunds arī, kad nav kur pacelt kāju, ietupstas! :tikainesaki:
edelvise
Baby
Baby
 
Posts: 64
Images: 10
Joined: 28 Jan 2014, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Atkal par čurāšanu

Postby pixy » 26 Mar 2015, 14:04

Nu labi, tā kā man kobeļa nav, es kļūdījos. Tomēr, ja viņam būs tas ledusskapis, pie kā kāju pacelt, tad laikam izvēlēsies to. Un, jebkurā gadījumā -ja iekšā drīkst čurāt - tad, ja tur ir vertikālas virsmas, tad sunim grūti saprast, kāpēc būtu jāčurā kā kucei... Manas kuces kājas neceļ, bet kaimiņos arī ir viena, kura to cītīgi dara - un nemaz ne simboliski, viņa pieiet pie kāda akmens vai kukuržņa un tiešām uzčurā augstāk...
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Atkal par čurāšanu

Postby ingo » 26 Mar 2015, 14:57

Arī, ja iekšā netiek ļauts pačurāt un viņš to dara tikai laukā, tad leduskapji, galdu, krēslu kājas u.tml. ir pārāk liels vilinājums- jāiezīmē, vai tur kāds rājas vai nē :aizsvilstas:

Greisa kāju ceļ kā kārtīgs kobelis, vismieklīgāk tas izskatās, kad jāapčurā žogs. No malas nepateiksi, ka kuce :kanepe:
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja


Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests