Sunim bailes

Dogs Teaching

Sunim bailes

Postby richieee » 27 Jan 2015, 21:01

Sveiki. Man ir 5 mēn. vecs kucēns. Problēma ir tāda, suns šausmīgi baidās no cilvēkiem un no iešanas uz jaunām vietām, praktiski no pagalma nevar iziet bez bailēm. Cenšos vest viņu tālāk mazliet, bet, kā ierauga cilvēku, vai dzird, kā suns ierejas, tā aste starp kājām un raujas uz mājām.
Kad kāds grib parunāties uz ielas, vai paglaudīt, tad vispār šausmas sākas. Normāli staigā tikai tad, kad kāds ir ar mani. Katru dienu cenšos vest cilvēkos, bet izskatās, kad nepierod. Dažreiz liekas, kad vedot tālāk viņš tikai baidās, un atpakaļ negribēs nekad iet. Kā lai es viņu pareizāk socializēju neizdarot kaut ko nepareizi?
richieee
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 20 Oct 2014, 18:17

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Sunim bailes

Postby ievish » 28 Jan 2015, 09:11

Vislabākās un precīzākās metodes pateiks suņu instruktors, bet dažas likumsakarības, kas jāatceras:
1. Nemierināt un nežēlot suni, kad tas baidās, tas viņam tikai liek šādu rīcību turpināt, jo saimnieks taču mierina un glauda, rīkošos tāpat nākamo reizi. Tad labāk vienkārši ignorēt suņa uzvedību un iet prom no bīstamās vietas. Galvenais neizrādīt SAVAS bailes vai nemieru, suns to ļoti labi jūt un baidās līdzi.
2. Novērst suņa uzmanību uz ko pozitīvu - piem., ņemt līdzi pastaigā gardumus vai mīļāko mantu un, ja suns pievērš uzmanību apkārtējiem, baidās, var sākt ar viņu spēlēties, piesaukt pie sevis (pavadā, protams) un par atsaucību dot gardumus. Bet nedrīkst dot gardumus par baidīšanos, jādod par kādu citu izdarītu darbu. Galvenais, kas šādā veidā jāpanāk, lai vietas, kur ir daudz cilvēku, sunim saistītos ar ko pozitīvu. Vēl var sarunāt ar paziņām, kas sunim nav zināmi, satikties ārpus mājas un, lai sunim svešie cilvēki pacienā viņu ar gardumiem, paglauda. Uzmanības novēršana jāsāk ar lielāku distanci, to pamazām pēc laika samazinot.

Ja lasat angliski, iesaku ierakstīt googlē: Sozializing shy puppy. Atradīsiet kaudzēm rkastu par metodēm, ko izmantot.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Sunim bailes

Postby Demiana » 28 Jan 2015, 09:30

Kādā vecumā kucēns nonāca pie Jums?
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Sunim bailes

Postby julika » 28 Jan 2015, 11:58

Ja angļu valoda der, tad iesaku iekš FB grupu Fearful dogs, tur ir daudz noderīgu materialu un rakstu par to, ka tikt gala ar šāda veida problemam.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Sunim bailes

Postby richieee » 28 Jan 2015, 22:09

Suni paņēmām, kad viņam bija tuvu 8 nedēļām.
Liels paldies par ieteikumiem, un noteikti palasīšu angliski. Baiļu ignorēšana tiešām palīdz! Šodien jau parkā pastaigājām, bija vairākas reizes, kad atkal sabijās no kaut kā, bet es tikai stāvēju un gaidīju, kad nomierināsies, ar laiku nomierinājās un viss labi!
richieee
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 20 Oct 2014, 18:17

Re: Sunim bailes

Postby ievish » 29 Jan 2015, 09:10

richieee wrote:Baiļu ignorēšana tiešām palīdz! Šodien jau parkā pastaigājām, bija vairākas reizes, kad atkal sabijās no kaut kā, bet es tikai stāvēju un gaidīju, kad nomierināsies, ar laiku nomierinājās un viss labi!


Nu, re! Prieks, ka darbojas! :jaa:
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki


Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests

cron