Spītīgs- neklausīgs suns

Dogs Teaching

Re: Spītīgs- neklausīgs suns

Postby pixy » 12 Jan 2015, 19:31

Tā kā jūs te diskutējat, man atkal un atkal izmet šo tēmu. Zzanem, baigi liekas, ka Tev jāpārskata tas, ko domā par savu suni - šis virsraksts kaut kā ļoti negatīvs sanācis. Varbūt "dumja - nezinoša saimniece"? Labi, tas tā nenopietni, nekā personīga :estevisamilosu: , bet tomēr tas, ko mēs par saviem suņiem sakām, tas kaut ko liecina ;) . Es par apmācību, lai gan ikdienā ne vienmēr tas strādā. Vilkšanai vēl, cik zinu, izmanto purna siksnas, kaut kur ir par to rakstīts, varbūt iemet meklētājā. Tādā vecumā šāda šķirņu kombinācija vienkārši ir enerģijas bumba, tas kaut kā jāpārādzīvo, gan nāks labāki laiki :) .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Spītīgs- neklausīgs suns

Postby Zzanem » 12 Jan 2015, 22:44

Es atvainojos, bet visi nevar but tik gudri un izglitoti visas jomas. Pieredze nak ar laiku, tadel ari uzdodu sev interesejosus jautajumus. Nu jā, varbut virsraksts gluzi neatbilst, bet es saprotu, ka galvenais ir cilveks un vinja izpratne un zinasanas. Cilveks pats ir vainigs pie ta, ka suns neklausa. Si iemesla del ari uzdodu jautajumus un interesejos kas un ka. Informacijai- es sodien izmeginaju ta, ka ja suns rauj, tad apstajos, saucu poe sevis uzslaveju un karums, citas reizes tikai uzslava, nezinu vai dariju pareizi vai vienkarsi sakritiba, bet bija ieverojami uzlabojumi. Nerava tik traki ka parasti.
Zzanem
Baby
Baby
 
Posts: 17
Images: 4
Joined: 12 Jan 2015, 09:00

Re: Spītīgs- neklausīgs suns

Postby pixy » 13 Jan 2015, 07:26

Zzanem wrote:Nu jā, varbut virsraksts gluzi neatbilst, bet es saprotu, ka galvenais ir cilveks un vinja izpratne un zinasanas. Cilveks pats ir vainigs pie ta, ka suns neklausa.
Es jau arī tikai par to :) . Mūsu lielākā problēma ir tā, ka nemākam sunim paskaidrot, ko no viņa vēlamies. Bet, tā kā man ir suns, kuram ar to nepietiek, netaisos apgalvot, ka tā ir vienīgā atslēga. Citreiz atslēgas nemaz nav un jāiemācās sadzīvot... Ceru, ka Tev izdosies :jaa: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Spītīgs- neklausīgs suns

Postby ievish » 13 Jan 2015, 08:51

Zzanem wrote: Informacijai- es sodien izmeginaju ta, ka ja suns rauj, tad apstajos, saucu poe sevis uzslaveju un karums, citas reizes tikai uzslava, nezinu vai dariju pareizi vai vienkarsi sakritiba, bet bija ieverojami uzlabojumi. Nerava tik traki ka parasti.


Nu, re - galvenais neatmest ar roku, bet turpināt šādu pieeju, tad jau ar laiku var sagaidīt arī paliekošu rezultātu :jaa:
Last edited by ievish on 13 Jan 2015, 09:45, edited 1 time in total.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Spītīgs- neklausīgs suns

Postby julika » 13 Jan 2015, 09:38

Vēl var izmantot tādu metodi, lai iemācītu šurp - https://www.youtube.com/watch?v=u_BEXER4lGo

Šai sievietei ir vēl 3 video par šo tēmu, kur viņa pakapeniski attīsta to check in līdz come, varbūt noderēs.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Spītīgs- neklausīgs suns

Postby Zzanem » 13 Jan 2015, 09:55

julika paldies, noderīgi!
Zzanem
Baby
Baby
 
Posts: 17
Images: 4
Joined: 12 Jan 2015, 09:00

Re: Spītīgs- neklausīgs suns

Postby DanaMary » 13 Jan 2015, 15:31

Runājot par tiem pašiem video- https://www.youtube.com/watch?v=tUqptyI ... #t=4m59.4s
Kā iemācīt sunim tā fiksi un efektīvi nosēsties blakus kā video kas linkā, 1:07 minūtē?
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Spītīgs- neklausīgs suns

Postby pixy » 13 Jan 2015, 15:50

DanaMary wrote:Kā iemācīt sunim tā fiksi un efektīvi nosēsties blakus kā video kas linkā, 1:07 minūtē?
Brīdī, kad viņš tuvojas ar kārumu rokā to strauji pagriežot un nosēdinot blakus. Un tā ļoti daudz reižu. Pēc tam tikai ar roku, bez kāruma, atkal ilgstoši. Pēc tam pamazām samazinot žestu, kamēr pats sēžas. Protams, labāk, ja suns vispār zin, kas ir "blakus", tad pirmajos etapos var dot papildus šo komandu. Lai suns nezaudētu ātrumu, ik pa brīdim, nevis sēdināt blakus, bet kaut ko izmest aiz sevis tajā pusē, pa kuru sunim jāskrien- ja māca ar apskriešanu, tad labajā, ja uzreiz sēsties kreisajā - tad gar savu kreiso sānu.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Spītīgs- neklausīgs suns

Postby Zzanem » 13 Jan 2015, 15:57

Brīdī, kad viņš tuvojas ar kārumu rokā to strauji pagriežot un nosēdinot blakus. Un tā ļoti daudz reižu. Pēc tam tikai ar roku, bez kāruma, atkal ilgstoši.

kāda būtu piemērotākā komanda? ja es saku- pie manis- vai es komandu varu pagarināt līdz viņš apsēžas blakus vai arī komanda `pie manis` un tad `blakus`?
Zzanem
Baby
Baby
 
Posts: 17
Images: 4
Joined: 12 Jan 2015, 09:00

Re: Spītīgs- neklausīgs suns

Postby fedelta » 13 Jan 2015, 15:59

Par to atsaukšanu. Ticiet man, es zinu kā jūs šobrīd jūtaties. :jaa: Zinu kā ir tad, kad ir izmisums un suns nenāk un skrien prom un liekas, ka tuliņ vispār pazudīs un nekādi nevarēs dabūt viņu atpakaļ pie pavadas, kur nu vēl tikt mājās normāli abiem kopā. Pēc tiem lielajiem ērkšķiem, caur kuriem es izgāju ar savu suni (līdz zvaigznēm gan mums vēl labs gabaliņš ejams),sapratu, ka visam pamatā IR Tava tā brīža attieksme, izjūtas un domas, vienkāršāk sakot - tava reakcija par nenākšanu.

No sākuma ieteiktu laist viņu norobežotā, samērā mazā teritorijā, kur viņš nevar pārāk tālu aizskriet un, ja nav citi suņi ar ko skriet (lai nesapinas skrienot vai kādu nesavaino), pieāķēt klāt garu pavadu (7m+), !!! bet ne pie savelkošās kakla siksnas!!! un gadījumos, kad nenāk - hops, un saķert aiz pavadas un likt sēdēt/gulēt kādu brītiņu, lai nomierinās. Bet pirms laist atkal skraidīt, pakāpies pāris soļus atpakaļ un pasauc (neturot pavadu) un tā kādas reizītes 2-3 sākumā, lai suns saprot ko no viņa vēlies. Nevar jau gribēt lai suns uzreiz skrien šurp, būdams padsmit metru tālāk. Jāsāk ir pamazām.
Pēcāk atkāpšanās soļus var palielināt. Suns atnāca - palaid lai skrien/ošņājas tālāk savā nodabā (sākumā ar visu pavadu).Tā viņš sapratīs, kad ar atnākšanu jautrība nebeidzas.
Labs veids kā pievērst uzmanību - skrien prom un izdot paranormālai jautras, spalgas skaņas, klakšķināt mēli, pīkstināt mantiņu, sist plaukstas.
Un nevajag lamāt suni, ja viņš ir atnācis (pat ja ne pēc komandas un labu brītiņu vēlāk), jo sunim uzreiz ieslēdzas domāšana - es atnācu, bet mani bar. Suns jau nesaprot ar cik minūšu nokavēšanos atnāca. Ja atnāk vēlāk, kad tika saukts - jā labi, malacis, atnāci, vienkārši staigājiet tālāk, ne slavēšana, ne kārumi (jo tad var sanākt no sērijas - nāku kad gribu). Var paslavēt ja pats no sevis atnāk. Kā arī iesaistīt Šurp ikdienā - pasaukt, lai pasniegtu ēdienu, pasaukt, lai uzliktu pavadu pirms pastaigas sākuma, lai iedotu mantiņu - lai sunim tas liekas forši.

Sevis nesadusmošanai der skandināt pie sevis - viņš atnāks, tur vienkārši kaut kas interesantāks pēkšņi parādījās. Kur gan viņš var aizskriet?! Es tak viņam esmu vajadzīga, kur gan viņš bez manis liksies!
Vai arī vienkārši pieslēgt humora izjūtu (protams, brīžos, kad aizskriešana neapdraud suņa dzīvību) - skrien kā maz kucēns un ālējas - pasmejies sāc ālēties līdz ar viņu - skraidīt, smieties, mīļi runāt - sunim sāksi kļūt interesanta un viņš nāks ālēties kopā ar tevi.

Ja suns ir aizostījies, sagaidi kamēr paskatās un izliecies, ka esi atradusi kaut ko interesantu zālē. Es savulaik ielīgu garā zālē līdz elkoņiem un suns, protams, līdz ar mani, jo viņš ta domā, ka tur tiešām kaut kas ir (a varbūt arī bija kaut kas? :jautri: ). Un arī - atnāca, pieturēju pie kakla siksnas, iedevu kārumu un ļāvu skriet tālāk.

Atkārtot mājās komandas, trikus, visādas virziena maiņas blakus pozīcijā, acu kontakts, pacietība - tas viss nostiprina savstarpējo kontaktu ar suni un palīdz ikdienā.

Un arī - nelaist vaļā uzvilktu/satraukušos suni. "Sēdi" - "paliec", tad palaid vaļā no pavadas (sākumā ar garo pavadu) un ļauj skriet tikai pēc komandas "ej/brīvs" vai kādas citas, kas sunim liek noprast, ka tagad skraidīt savā vaļā ir ļauts.


Nu tā kaut kā. Tā aptuveni darīju es. Nezinu cik tas ir/nav pareizi, bet nu kaut kas jau no tā visa līdzēja.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Spītīgs- neklausīgs suns

Postby pixy » 13 Jan 2015, 16:02

Zzanem wrote:kāda būtu piemērotākā komanda?
Ja netaisies startēt sacensībās, tad ir pilnīgi vienalga cik un kādas komandas saki :) . Man labāk patīk "šurp", jo tā ir azartiskāka pēc skaņas, nekā "pie manis". Bet, ja Tev patīk tā - nav problēmu. Lai pievērstu uzmanību, vari vārdā pirms tam pasaukt. To "blakus" gan saki brīdī, kad viņš jau gandrīz klāt, tieši pirms grieziena vai apiešanas.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Spītīgs- neklausīgs suns

Postby DanaMary » 13 Jan 2015, 16:13

Pixy , Tev liela pieredze un zināšanas- kuru no abiem variantiem tavuprāt sunim vieglāk iemcīt? Apskriet apkārt tev un tad nosēsties blakus, vai tomēr kad suns apgriež savu dibenu esot pie kreisā sāna, kā video?
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Spītīgs- neklausīgs suns

Postby Zzanem » 13 Jan 2015, 16:43

fedelta
paldies par savu stāstu! vismaz neesmu tāda vienīgā. jūtu, ka suns jūt manas emocijas pret viņu. jāiemācas tās sliktās kontrolēt :)
nav jau tā, ka viņš mani vispār neklausa. vakar un no rīta diezgan pamācījāmies.
viņš bieži vien ātri satrakojas ar citiem suņiem un tad viņš manī vispār neklausās (tad parasti parkā ir vaļā no pavadas)- skraida apkārt, redzu, ka dzird mani, bet tur kur viņš ir tur ir interesantāk. laikam būs jāizdomā kā pievērst vairāk uzmanību sev nepieciešamā brīdī.
Zzanem
Baby
Baby
 
Posts: 17
Images: 4
Joined: 12 Jan 2015, 09:00

Re: Spītīgs- neklausīgs suns

Postby Zzanem » 13 Jan 2015, 16:48

pixy
man komanda `šurp` nepatīk kā tāda, lai gan citreiz man tā ir izskanējusi un viņš tāpat nāk pie manis. No sākta gala esmu viņu mācījusi `pie manis`. un viņa vārds bieži tiek saukts, varbūt pa daudz, bet bieži viens viņš pēc sava vārda izteiktās intonācijas saprot, ka nav labi :D
Zzanem
Baby
Baby
 
Posts: 17
Images: 4
Joined: 12 Jan 2015, 09:00

Re: Spītīgs- neklausīgs suns

Postby pixy » 13 Jan 2015, 17:05

Zzanem wrote:man komanda `šurp` nepatīk kā tāda,
Tie visi ir tikai vārdi - tikpat labi suni var saukt ar komandu "slieka" vai "buljons", galvenais, lai viņš zin, kas ar to domāts. Un intonācija - tā noteikti ir krietni svarīgāka. Piesaukšanas komandai to der izstrādāt īpaši priecīgu un pie tā arī turēties :) .
DanaMary wrote: kuru no abiem variantiem tavuprāt sunim vieglāk iemcīt? Apskriet apkārt tev un tad nosēsties blakus, vai tomēr kad suns apgriež savu dibenu esot pie kreisā sāna, kā video?
Man katrs suns dara savādāk, bet ne viena, ne otra nedara tā kā video - šis suns to pirueti taisa ar dibenu pret saimnieku - pulksteņrādītāja kustībā (ceru, ka var saprast :neparliecinats: ). Keli taisa apgriezienu, bet uz otru pusi. Man tas liekas labāk, jo sunim nav jāaprēķina attālums, lai neiesistu saimniekam ar dibenu. Tik lielam sunim kā Kelis piruete sanāk gana lielā amplitūdā. Patiesībā es neesmu nevienu suni redzējusi, kas taisa pirueti tā kā video, bet varbūt neesmu ievērojusi. Habī skrien man riņķī, jo viņa ir tik ļoti liela, ka šai piruetei būtu vajadzīga vēl daudz lielāka trajektorija. Ņemot vērā Habī izmēru, tas varētu būt apmēram pusotrs metrs. Ja viņa skrien man apkārt, to var izdarīt ļoti tuvu un tas noteikti izskatās daudz elegantāk. Tad jāmāca atsevišķi šī apiešana un brīžos, kad trenē ātrumu, kārums vai manta jāmet aiz sevis pa labo pusi. Kā labāk? - tā kā sunim sanāk labāk, vienkārši vajag pamēģināt :) . Bet tas vairāk attiecas uz sporta apmācību, šī tēma ir par ikdienu un tad ir pilnīgi vienalga, galvenais, lai suns nāk un nāk ar prieku :pukudupsis: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Spītīgs- neklausīgs suns

Postby ash » 13 Jan 2015, 17:19

es domāju ka būtu jāņem vērā arī suņa temperaments, Zzanem raksta ka suns ir īru setera - retrīvera jauktenis, un mēs nevaram zināt, kuras šķirnes temperaments dominē - ja retrīvera, tad jāpastrādā, jāpamācās un viss notiks. ja setera - jāapbruņojas ar lielu pacietību, jāstrādā daudz un ilgi, un ar laiku suns sāks klausīt labāk. ar laiku - es domāju - uz kādu 2-3 gadu vecumu.
tai pat laikā ir jāpatur prātā, ka medību šķirņu suņiem mēdz būt instikti, kas var izlīst ārā jebkurā mirklī, tāpēc jābūt ļoti atbildīgiem un vienmēr jāizvērtē situācija, pirms vispār suni atlaist no pavadas. pat ja liekas, ka suns ir apguvis komandu šurp un vienmēr to izpilda, jāpatur prātā, ka mednieks ir un paliek mednieks. un nevajag vainot suni ka viņš spītīgs, vai saimnieku - ka viņš neprot suni apmācīt, bet gan pieņemt, ka sunim ir tāds temperaments, ar kādu viņš ir piedzimis un ar to ir jārēķinās visās dzīves situācijās.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Spītīgs- neklausīgs suns

Postby pixy » 13 Jan 2015, 18:18

DanaMary, par sportu ienāc pie manis ;) .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Spītīgs- neklausīgs suns

Postby Zzanem » 13 Jan 2015, 18:45

Nu jaa, man pasai ari isti nav skaidrs, kas vinjam ir dominejosais tips, un galu gala jau ari nevar isti zinat vai tiesam krustojums ir tads, jo sapratu ka matei vel tur kas ieksa bija. Ja es macetu ievietot bildi, tad varetu savu skaistuli atradit :)
Zzanem
Baby
Baby
 
Posts: 17
Images: 4
Joined: 12 Jan 2015, 09:00

Re: Spītīgs- neklausīgs suns

Postby DanaMary » 13 Jan 2015, 19:11

Huh, šie linki parādās teju katrā 3. diskusijā. :D
viewtopic.php?f=18&t=2041
viewtopic.php?f=18&t=25
viewtopic.php?f=18&t=1041
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Spītīgs- neklausīgs suns

Postby DanaMary » 13 Jan 2015, 19:12

Zzanem, ja vēlaties, varat izveidot savu Blogu sadaļā Blogi, rakstīt par ikdienas gaitām un kā jums sokas, tā pat varēsiet tur apspriest ar citiem sev intresējošos jautājumus. :)
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

PreviousNext

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests

cron