7g vecs takšu puika, kļūdas audzināšanā

Dogs Teaching

7g vecs takšu puika, kļūdas audzināšanā

Postby girts1102 » 28 Dec 2014, 00:13

Mums ir 7 gadus vecs taksis. Jaunībā suns netika radināts pie kārtības, čurāja kur pagadās. Pirms pus gada pārcēlāmies uz dzīvi pilsētā. Sākumā vis bija negaidīti lieliski, nokārtojās tikai āra pastaigās. Taču tagad muguras traumas dēļ suni nedrīkst vest pastaigās. Iegādājos paklājiņus, pirmajās dienās suns vispār nenokārtojās, gaidīja, kad tiks ārā. Tad, kad vajadzība kļuva neizturama, sāka čurāt uz paklājiņa, vai tā tuvumā. Lielās vajadzības savukārt nokārtoja dažādās vietās dzīvoklī.
Acīmredzot cenšoties, suni iemācīt nokārtot arī lielās vajadzības pareizajā vietā, esam pieļāvuši kļūdu - suns ir sācis čurāt pa visu dzīvokli un pat gultā. Izskatās, ka dara to apzinoties, ka tā nedrīkst, jo cenšas nokārtoties tā lai neviens neredz. Pēc uzvedības spriežot, jūtas vainīgs par nodarīto. Sākuma čurāja koridorā, tad sāka arī virtuvē, tad istabā. Pamazām suns ir sācis nokārtoties pa visu dzīvokli.
Kā izlabot suņa audzināšanā pieļautās kļūdas?
Paldies.
girts1102
Baby
Baby
 
Posts: 2
Joined: 27 Dec 2014, 23:10

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: 7g vecs takšu puika, kļūdas audzināšanā

Postby Creme de la Creme » 29 Dec 2014, 11:51

Pirmkārt - ja sunim ir muguras trauma, tad tas nedrīkst pārvietoties pa visu māju. Suns ir jātur ierobežotā teritorijā. Vislabāk - nelielā voljērā.
Otrkārt - jākonsultējās ar vetu par to vai drīkst/nedrīkst nest suni ārā. Iespējams ka suni var iznest ārā vismaz uz tik ilgu laiku, lai tas varētu pačurāt/pakakāt. Protams - tikai un vienīgi īsā pavadā.
Man ir bijis suns uz atveseļošanās periodu. Sunim uz to laiku bija 8 gadi. Loģiski ka iekšā nekārtojās.
Ja sunim ir muguras trauma, tad tas var čurāt arī neapzināti/nekontrolēti. Arī tad suns jutīsies vainīgs par to, ka ir sačurājis savu guļvietu u.tml. Labāk parunāt ar vetārstu un noskaidrot šo jautājumu.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
 moderator
 moderator
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads


Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron