Suns skrien prom

Dogs Teaching

Suns skrien prom

Postby iReinis » 28 Mar 2014, 09:20

Mēs pirms gada paņēmām patversmē suni, respektīvi kucīti. Saimniece teica, ka kucītes ir ļoti paklausīgas un sēdēs pie mājās. Pēc šādiem apgalvojumiem ar izvēlējāmies ņemt.

Diemžēl problēma sākās tāda, ka pēc kāda laiciņa, kad jau bija pieradusi pie apkārtnes viņa sāka skraidīt apkārt. Takā mēs dzīvojam laukos, tad viņa sāka skriet pie kaimiņiem un traucēt viņu suņus, mājlopus. Tāpat arī valdonīgi uzvedas pa sabiedrisko ceļu, traucē riteņbraucējus un tā tālāk.

Pieņēmām lēmumu, ka pa dienu turēsim pie ķēdes, jo citas izvēles nebija, bet vakarā iztaigāsimies ar viņu un pēc tam pa nakti laidīsim vaļā. Diemžēl pa nakti, it sevišķi uz rīta pusi atkal sāka skraidīt apkārt.

Protams, vēlāk bija rezultāts, daudzi mazi kucēni. Mums bija apgalvots, ka viņa kastrēta. Nu nekā, bet dažiem kucēniem atradām mājas, dažus aizvedām uz patversmi, bet vienu atstājām ar domu, ka varbūt viņa tagad sāks sēdēt. Tāpat arī vēlreiz nokastrējām.

Kamēr mazs kucēns bija, tikmēr kucīte sēdēja mājās, bet, kad jau viņš kļuva lielāks atkal sāka skraidīt apkārt un pats sliktākais iemācīt arī šo netikumu mazajam.

Un tagad sākoties siltam laikam atkal ir šī lielā problēma.

Tā jau viņa ir ļoti, ļoti mīļa, tās acis, tā spēlēšanās. Ļoti kustīga, kamēr acīs ir tad vēl paklausīga. Arī var redzēt, ka iepriekšējais saimnieks ir viņu stipri sitis, jo paceļot jau balsi uzreiz viņa aiztaisa acis un sagatavojas, ka viņai sitīs pa purniņu, lai gan mēs neesam viņu situši, jo ieraudzījām uzreiz šo pazīmi. Viņai arī pie purniņa ir maza brūcīte, kas izskatās, ka ir dabūta no sišanas ar kādu smagāku priekšmetu.

Pēc iepriekšējā suņa nāves, mēs jau speciāli ņēmām no patversmes suni, jo tur tik daudzi likteņa novārtā atstāti, vēlējāmies kādam palīdzēt. Paņēmām šo rotveilera tipa kucīti, apmēram viņai tad bija divi gadiņi. Viņa sākumā bija kā pilnīgākais zombijs, nekāda dzīvesprieka, visu laiku baidījās. Ar laiku dabūjām viņā dzīves prieku, gājām garās pastaigās, veltījām maksimāli daudz laika. Viņā tagad ir parādījies tāds dzīvesprieks, ka pilnīgi prieks skatīties. Tikai diemžēl šis niķis ar skriešanu prom pašlaik ir lielākā problēma.

Esam domājuši par suņu treneri, bet diemžēl mūsu apkārtnē par tādu nav dzirdēts, turklāt arī mums visiem mājiniekiem ir katru dienu darbs, nebūtu laiks vadāt, uzraudzīt, mācīties mums. Un notikti, ka tas arī ļoti dārgi izmaksā.

Varbūt ir kādas vienkāršāka metodes, varbūt ir metodes kādas kā apmācīt pašu spēkiem, kā motivēt neskraidīt prom. Jo pašlaik viņa ir mūsu ģimenes loceklis un mēs viņu ļoti mīlam caur visiem viņas niķiem.

Ļoti ceru, ka spēsiet palīdzēt ar labiem ieteikumiem.
Paldies! :dejosuns:
iReinis
Baby
Baby
 
Posts: 2
Joined: 28 Mar 2014, 08:45

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Suns skrien prom

Postby magnola » 28 Mar 2014, 11:53

Mani šokē, ka sunis no patversmes tomēr nav bijis sterilizēts.... :soks:
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Champion
Champion
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Suns skrien prom

Postby peecis » 28 Mar 2014, 12:20

akurāt tāda pati bēda - adoptētā kuce "iet pastaigāties", pie tam tikai tad, kad mēs neesam mājās un uz gana īsu brīdi - ilgu laiku paši to nepiefiksējām.

cīnos dažādi ar mainīgiem rezultātiem, līdz šim efektīvākais ir pagaidīt pie sētas, noķert ārā, sapurinot aiz siksnas gānīt un visādi savādāk, nenodarot sunim sāpes, izrādīt savu nepatiku pret patvaļīgu iešanu ārpus sētas, uz laiku tas palīdz.

varbūt mēģināšu atkal atjaunot radiosētu, bet tas risinājums man ne pārāk patika.
peecis
Champion
Champion
 
Posts: 706
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Suns skrien prom

Postby lai » 28 Mar 2014, 15:05

magnola, ja suns patversmē ir nonācis no saimniekiem, kuri ir teikuši, ka suns ir sterilizēts, tad patversme pieņems, ka tā arī ir. Jo suni likt zem narkozes un vērt vaļā vēderu, lai, visticamāk, atklātu, ka suns tiešām IR sterilizēts, nav pārāk prātīgi..
lai
Baby
Baby
 
Posts: 27
Joined: 02 Apr 2011, 17:13

Re: Suns skrien prom

Postby eldberg » 28 Mar 2014, 16:03

Cilvēks padomu prasa, ne dažādu faktu konstatāciju :)

Saimniekiem savukārt... cienījami, ka tagad esat izlēmuši pievērsteis dresūrai, bet pirms tam domājāt - paņemam suni, tas tā pat klausīs?
Jūsu opcijas uz doto brīdi ir stipri limitētas:
a) dresūra, bet nu... ja sunim patīk pastaigāt, kamēr to neviens nepieskata, tas to arī darīs, jo sunim tak nedosi komandu - gulēt visu dienu vienā vietā?
Susn savā vaļā ir suns savā vaļā... jums no atbildības bail nav, ja kādu nu sakož utt?

līdz ar to nākamās opcijas:
b) Voljērs, sēta (kamēr nepieskatiet)
c) suns paliek pie ķēdes, kamēr nespējat pieskatīt
d) radiosēta (nav garantijas, ka strādās; jāprasa rotu sadaļā, vai vispār ir prātīgi tādam to likt)
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4234
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Suns skrien prom

Postby Linda B. » 28 Mar 2014, 16:32

Es laikam liktu pie troses,krietni lielāka brīvība kā pe ķēdes.Laist suni,kur nu vēl rota jaukteni,lai klaiņo nav prāta darbs.Tas ir liels,spēcīgs suns,kas ir spējīgs uz briesmu darbiem,ja to grib.
User avatar
Linda B.
Veteran
Veteran
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Suns skrien prom

Postby Girts » 28 Mar 2014, 20:58

Nesaprotu māju īpašniekus bez sētām. Vienalga, ka lauki - sētai ir jābūt. Jums pašiem nav bail, ka suni notrieks? Varbūt kāds sadzēries mednieks nošaus pa nakti. Kā var savu mīluli laist izskrieties bez cilvēka klātbūtnes? Mans suns bez cilvēka klātbūtnes ārpus mājām NEKAD!! neatrodas. Izņēmums ir iežogota teritorija. Latvijā likumdošana attiecas arī uz laukiem un varbūt vajag to palasīt. Nemaksā kaut drāšu žogs tik dārgi, lai nevarētu uztaisīt kaut improvizētu sētu, kur sunim uzturēties bez cilvēku klātbūtnes.
Protams, nekā personīga, bet es uzskatu, ka problēma ir ar saimniekiem ne suni. Kategoriski nē ķēdei. Tas ir pretīgi un bojās psihi sunim vēl vairāk :(
Jā voljēram vai normālas sētas uzbūvēšanai ap māju.
Girts
Puppy
Puppy
 
Posts: 72
Joined: 27 Feb 2011, 15:10
Location: Ventspils

Re: Suns skrien prom

Postby iReinis » 28 Mar 2014, 21:42

Diemžēl nākas saskarties ar tradicionālo latviešu gēnu arī te, pārmetumi, pārmetumi, neiedziļinoties problēmā, un tikai daži vērtīgi komentāri/ieteikumi. :latvija:

Jā, ziniet mēs it uztraucamies, ka viņa iespējams nodarīs kādam skādi, it arī, ka viņa arī var ciest, mazie ģēnij, diez kāpēc es meklēju un jautāju palīdzību?

Žogi un voljēri? Ziniet pie mums ir Latvijā ir gadalaiki, ziema, pavasaris, rudens un vasara, kad praktiski(atvaļinājuma laiks) un arī no būvniecības viedokļa ir iespējams sākt domāt par pamatu liešanu. Turklāt sunim ir vajadzīgs kārtīgs iežogojums, nevis pļur, pļur žogs ar kuru viņš ātri vien tiks galā.

Par ''Girts'' komentāru es vispār uz mutes. Tu domā, ka visi dzīvo rindu mājās, līvanu tipa mājās, gar ceļu ar nelielu pieguļošu teritoriju. Nē, lauki nozīmē kārtīga latvieša cienīga viensēta ar lielu pieguļošo teritoriju un īpašumiem apkārt. Mūsu gadījumā vispār būtu diezgan stulbi uzcelt kārtīgu žogu apkārt mūsu lielajai teritorijai(izmaksas, neesam miljonāri). Ķēdes nepatīk ''Girts" jā man arī nepatīk, bet ātrs risinājums bija jāatrod.

Bet tāpat paldies visiem, kas veltīja laiku. Kā jau minēju, tad daža vērtīga informācija bija un būs ko pārdomāt tagad.
iReinis
Baby
Baby
 
Posts: 2
Joined: 28 Mar 2014, 08:45

Re: Suns skrien prom

Postby peecis » 28 Mar 2014, 21:57

Jā, zem sētas rokās, lētajā depo sietā dīrā caurumus un lec pāri žogam, tā bija pirmā lieta, ko mēģināju :-)

Joprojām ceru ieviest kaartību ar audzinošām metodēm.
peecis
Champion
Champion
 
Posts: 706
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Suns skrien prom

Postby peecis » 28 Mar 2014, 22:03

Un vēl - var no rīta 2 stundas ņemties suņu skolā, pēcāk notrenkāt 25 km ar velo, spēlēties, utt, nākamajā rītā, ja neviena nav mājās, tāpat aiziet pastaigāt, aiz kam jāsecina, ka nodarbināšana īsti nelīdz. Ieviesu divas vistas, lai sunim nav garlaicīgi, bet laikam vajag aitu, jo mans krancis nav nekāds vistu suns :D
peecis
Champion
Champion
 
Posts: 706
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Suns skrien prom

Postby Sympathy » 29 Mar 2014, 00:24

Jūs esat labs cilvēks, ja esat devis māju sunim no patversmes, un kas vel vairāk priecē, Jūs par viņu rūpejaties un meiģinat šo situāciju kautkā risināt :)
Vislabāk tomēr būtu voljērs vai ķēdes vietā trose , pa kuru sunim būtu lielāka platība pārvietoties :rej:
Vel jau ir variants pieradināt pie mājas, lai dzivo mājas kamer cilvēki aizņemti..
Image
Image
Sympathy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 411
Joined: 16 Oct 2011, 10:09
Location: Latvia, Cesis

Re: Suns skrien prom

Postby peecis » 29 Mar 2014, 02:32

Es esmu ļauns un suni kārtīs laimēju, bet tāpat šķiet dīvaini, ka tam briesmonim var iemācīt daudz ko, bet nevar iemācīt neklaiņot. Kad ir tecēšana, tas būtu saprotams (sune tiek turēta mājā), bet pārējā laikā tam mošķim vajadzētu prasties.

Ok, jāiet gulēt, rīt kanikrosa treniņš.
peecis
Champion
Champion
 
Posts: 706
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Suns skrien prom

Postby ievish » 29 Mar 2014, 07:56

Pievienojos par voljēru. Ja paši taisat, nemaz tik ļoti dārgi varētu nebūt.
Kategoriskais Ģirta komentārs par sētu tiešām ir muļķīgs. Kārtīgai lauku viensētai tas nav reāli. Vienīgi, ja ēkas ir izvietotas kaut kādās grupās, varbūt varat padomāt, ka sētu uztaisīt daļai pagalma, lai sunim norobežotu kādu daļu teritorijas?
Atmācīt suņi no klaiņošanas visticamāk ir nereāli. Suns ir teritorijas dzīvnieks un acīmredzami jūsējam teritorijā stiepjas tālāk par savu sētu. Atliek tikai fiziski ierobežot.
User avatar
ievish
Veteran
Veteran
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Suns skrien prom

Postby Bafija » 22 Apr 2014, 12:45

Ja suns ir ar tieksmi klaiņot, tad tikai ļoti retos gadījumos tā būs izskaužama :( diemžēl :( instuktori to nevar izmainīt!!!
Nekad gan nevajag atmest cerību, bet labākais risinājums priekš Jūsu suņiem būtu voljērs - aploks. Ti. nevis klasisks voljērs ar jumtu un grīdu, bet gan iežogota teritorija teiksim 50 x 30m, kurā būtu būda un "izklaides ierīces"- koki, riepas, iekārtas pet pudeles, u.c. Lētākais risinājums aplokam ir koka mieti + lauksaimniecības žogs vai arī noraksītie celtniecības paneļžogi.
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Veteran
Veteran
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Suns skrien prom

Postby ingucel » 29 May 2014, 08:18

Bafija wrote:Ja suns ir ar tieksmi klaiņot, tad tikai ļoti retos gadījumos tā būs izskaužama :( diemžēl :(

:par:
Kad tiku pie savas mājiņas un ha zemes, tad pirmais ko izdarīju- apliku lēto zaļo žogu ar koka stabiem. Gadus 6 nebija nekādu problēmu. Pat ziemā, kad saputinaja sniegs un žogs vietām palika labi ja 50 cm, sunes nelēca pāri. Bet tad vienā dienā cits klainojošs suns izplēsa sētā caurumu no ārpuses, lai tiktu iekšā...nu garšs stāsts.....bet manas sunes saprata, ka var tikt ārā no sētas. Pietika ar vienu reizi :( Turpmāk ik pa laikam sunes mēdza tik ārā no sētas, tad nu devās apstaigat tuvākās kaimiņu kompastu čupas, pec tam atgriezās.
Man risinājums ir radio sēta. Darbojas vienkārši super! Sunes jau zin- ja uzliek siksnu ar kubiciņu, tad sētai tuvoties nedrīkst.
Jūsu gadījumā risinajums varētu būt arī sēta ne ap visu teritoriju, bet tikai nelielai daļai ap māju(tad suns pildītu arī kaut kādas sarga funkcijas, vismaz vizuāli). Vai arī Bafijas ieteiktais variants par palielu voljēru.
ingucel
Junior
Junior
 
Posts: 148
Images: 0
Joined: 31 Jan 2012, 16:01

Re: Suns skrien prom

Postby Balta_Keita » 16 Dec 2014, 17:56

Bafija wrote:Ja suns ir ar tieksmi klaiņot, tad tikai ļoti retos gadījumos tā būs izskaužama :( diemžēl :( ...


Jā, diemžēl arī vienai no manām meitenēm tāda pati problēma.
Bija radiosēta, 2 mēnešus viss normāli - ne reizi neizgāja ārā, bet tad pietika ar vienu reizi, lai saprastu, ka apkārt pēdas dzīt ir labāk nekā pagalmā sēdēt.
Tālāk mēģināju zaļo lēto žogu, bet tomēr laikam jau vilinājums bija pārāk liels. Tam tika cauri nedēļas laikā.
Neesmu gan vēl mēģinājusi radiosētu likt pie žoga klāt, varbūt tādā veidā viņai negribēsies plēsties ārā, ja visu laiku kaut kas nepatīkami kņudinās rīkli...
Vot problēma
User avatar
Balta_Keita
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 16 Dec 2014, 17:49


Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests