kucēns "dominant dog"?

Dogs Teaching

kucēns "dominant dog"?

Postby ajitnis » 29 Apr 2013, 13:20

Kuce ir divus mēnešus veca, jaunajās mājās ir sesto dienu.

Pirmās dienas čurāja pēc ēšanas, pēc pamošanās, pēc spēlēšanās. Šodien, pēc pamošanās, viņa pačurāja dīvānā uz segas, pēc minūtes uz dekoratīvā spilvena, pēc 15 minūtēm arī gultā, kur iecēlu pat neiedomājoties, ka viņa vispār čurās (jo cik tad var izčurāt).. un ta-ta-da-dā! pirmā sekunde un pačurā.

Es to saprotu kā teritorijas iezīmēšanu, lai arī kuce, bet tomēr, šķiet, viņa uzskata tās lietas par savām. Jābrīnās, ka nav vēl man apčurājusi, jo viņai ļooooti patīk līst pie galvas, jo gluži uzkāpt uz galvas nevar, jo slīd ķepiņas..

Telpās viņa bez cilvēka atļaujas nedrīkst iet, to viņa zina. Arī zina, ka viņas vieta ir būrī. Parasti būri neslēdzu ciet, taču pēc šodienas čurāšanas es uzvilkos un kamēr man pāries, lai viņa pasēž.

Es saprotu, ka tā ir mana vaina, jo lai arī sākumā nolēmu, ka suns gultā netiks laists, kā arī uz dīvāniem viesistabā, tas tika atļauts, jo:
1) viņa nesaprot, ka ir mazs kucēns un īsti ielekt un izlekt viņa nevar un rezultātā viss beidzas ar pamatīgu apdauzīšanos (vakar nobijos, jo izskatījās, ka kaklu salauzīs). Es sava slinkuma dēļ, pagulēt ļāvu dīvānā viņu ieceļot,
2) gultā es ļauju gulēt, jo šķita, ka virtuvē viņa nedaudz apaukstējās, lai arī ir silta guļvieta, domāju, kamēr ir tāda nīkulīga spalva, jāļauj pie manis pasildīties. Protams, arī naktī atstājot viņu vienu ir nenormāla pīsktēšana un gaudas.

Dēļ vēlmes 'sisties nost' mēģinot ielekt dīvānā, kad viņu nevaru pieskatīt naktī vai esot prom, man nākas viņu ieslēgt virtuvē, kur ir arī viņas gulta. Tagad, kad viņa izdomājusi visu iezīmēt, nedrīkst pat uz brīdi novērst acis, kad viņi atrodas viesistabā.

Kā lai es ierādu viņai lietu kārtību? Vai šis ir tā saukais dominanta suņa gadījums un nepieciešams izmantot visas tehnikas, lai parādītu, kurš ir boss?
ajitnis
Baby
Baby
 
Posts: 16
Joined: 09 Apr 2013, 01:06

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: kucēns "dominant dog"?

Postby brex » 29 Apr 2013, 14:02

Vai - tam bernam ir 2 men, a Tu megini to ka 8 men vecu spitnieku dreset! varbut gulta aiz sajusmas iecuraja, ka tika pie saimnieka! :)

labak palasi par sadarbibu un pozitivo apmacibu :D
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: kucēns "dominant dog"?

Postby ajitnis » 29 Apr 2013, 14:18

brex wrote:Vai - tam bernam ir 2 men, a Tu megini to ka 8 men vecu spitnieku dreset! varbut gulta aiz sajusmas iecuraja, ka tika pie saimnieka! :)

labak palasi par sadarbibu un pozitivo apmacibu :D



Es to nesauktu par dresēšanu, tās ir elementāras lietas. Diez vai tā bija sajūsma, jo suns bija mierīgs, pat asti nekustināja.
Turklāt, tas nav bērns, bet gan kucēns :)

Paldies, palasīšu!
ajitnis
Baby
Baby
 
Posts: 16
Joined: 09 Apr 2013, 01:06

Re: kucēns "dominant dog"?

Postby magnola » 29 Apr 2013, 14:19

Kucēns 2 mēn. vecumā vēl tak ir pavisam bēbis, kāda tur dominēšana? Mīlestību, siltumu un rūpes tādam mazulītim vajaga! Varbūt saaukstējies aukstajā virtuvē?
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: kucēns "dominant dog"?

Postby magnola » 29 Apr 2013, 14:24

ajitnis wrote:Es to nesauktu par dresēšanu, tās ir elementāras lietas. Diez vai tā bija sajūsma, jo suns bija mierīgs, pat asti nekustināja.
Turklāt, tas nav bērns, bet gan kucēns :)

Paldies, palasīšu!


Kā tad Jūs viņam māciet tās elementārās lietas? Un kāda atšķirība kucēns , vai bērns- takš zīdainim neprasīsiet pašam iet uz podiņu? Visam savs laiks, tagad pacietību, mīlestību un rūpes, jo maziņš Jums tas suņa bērns vēl ir :estevisamilosu:
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: kucēns "dominant dog"?

Postby ajitnis » 29 Apr 2013, 14:29

magnola wrote:Kucēns 2 mēn. vecumā vēl tak ir pavisam bēbis, kāda tur dominēšana? Mīlestību, siltumu un rūpes tādam mazulītim vajaga! Varbūt saaukstējies aukstajā virtuvē?



Kucēnam ir silts, mājās noregulēta temperatūra 23,5 grādi, nav vairs tā skaņa elpojot, tāpēc saaukstējies arī nav.

Vai tad dominēšanas iedīglis nav vēlme gulēt uz mana spilvena virs manas galvas?
Es tāpēc jautāju, jo zinu vairākus piemērus, kur suns jau 4 mēnešu vecumā pilnīgi neklausa, ignorē saimniekus utt. Un nestāstiet, ka kaut ko aizliedzot darīt es nesniedzu mīlestību un esmu slikta saimniece. Protams, suns ir mazs, vēl tikai mācās, es taču negribu lai viņš man tagad 20 komandas zina izpildīt un vēl sazin ko :) vienkārši vēlos padomu, kā jau saknē novērst vēlmi čurāt uz lietām.
ajitnis
Baby
Baby
 
Posts: 16
Joined: 09 Apr 2013, 01:06

Re: kucēns "dominant dog"?

Postby ajitnis » 29 Apr 2013, 14:35

magnola wrote:
ajitnis wrote:Es to nesauktu par dresēšanu, tās ir elementāras lietas. Diez vai tā bija sajūsma, jo suns bija mierīgs, pat asti nekustināja.
Turklāt, tas nav bērns, bet gan kucēns :)

Paldies, palasīšu!


Kā tad Jūs viņam māciet tās elementārās lietas? Un kāda atšķirība kucēns , vai bērns- takš zīdainim neprasīsiet pašam iet uz podiņu? Visam savs laiks, tagad pacietību, mīlestību un rūpes, jo maziņš Jums tas suņa bērns vēl ir :estevisamilosu:


Es slavēju un atalgoju par katru reizi, kad ir smuki pačurājis, telpās nākt drīkst pēc mana uzaicinājuma, ēdienu dabū, kad apsēžas, kad sāk kost rokās, iedodu uzreiz mantu, kurā kost utt. Tās, manuprāt, ir elementārās lietas. Radinu pie ķepu mazgāšanas un nagu griešanas. Pavadā iet vēl nemācu, pēc laika mācīšu, šobrīd ir akceptējusi tikai kakla siksnas esamību.

Vai es kaut ko pārspīlēju? Ja tā, esmu atvērta ieteikumiem :)

Un viņa netiek sista vai citādi sodīta, būrī pati labprāt uzturas, grauž mantas un čuč dienasguļu, šodien vienīgā atšķirība bija aizvērtas durtiņas uz brīdi.
Tagad princese jau paspēlējusies un čuč klēpī :)
ajitnis
Baby
Baby
 
Posts: 16
Joined: 09 Apr 2013, 01:06

Re: kucēns "dominant dog"?

Postby Linda B. » 29 Apr 2013, 14:57

Vai jūs bijāt pie vetārsta?Tik mazs kucēns nevar dominēt,diez vai vispār saprot,kas tas ir.Un ik pa 15 minūtēm pat kucēnam nebūtu jāčurā,bet,ja tas to dara tik bieži,tad būtu vērts pārbaudīt vai viss ir labi ar veselību.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: kucēns "dominant dog"?

Postby NARDICUM » 29 Apr 2013, 15:29

Linda B.
Nav taisnība, ka šādā vecumā kucēns nevar dominēt! Ja Tu neesi redzējusi 2 mēnešus vecu kucēnu, kas lec acīs miesīgai mātei un ar visām 4 rēkdams stāv ēdiena bļodā, kamēr pārējie neriskē pat tuvoties, kamēr šis nav paēdis :apstulbis: :sajucis: , tas nozīmē tikai to, ka Tev nav bijuši ne aziātu, ne jagdu metieni :medos: Par alfu nekļūst, bet piedzimst!
ajitnis
Kādas šķirnes suns ir?
Kucēnam ir 2 mēneši, nevis 2 dienas, viņam nevajaga tādi temperatūru speciāli radīt, tādā laikā, kā tagad, jebkuras šķirnes kucēns var dzīvot pat ārā. Un, ja ir nolemts, ka suns gultā negulēs, tad arī tagad viņu nevajag gultā laist! Gan jau nenolauzīs kaklu, vismaz man vēl neviens nav nolauzis (TTT) :jaa:
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: kucēns "dominant dog"?

Postby wolf-eyes » 29 Apr 2013, 15:59

NARDICUM wrote: Linda B.
Nav taisnība, ka šādā vecumā kucēns nevar dominēt! Ja Tu neesi redzējusi 2 mēnešus vecu kucēnu, kas lec acīs miesīgai mātei un ar visām 4 rēkdams stāv ēdiena bļodā, kamēr pārējie neriskē pat tuvoties, kamēr šis nav paēdis :apstulbis: :sajucis: , tas nozīmē tikai to, ka Tev nav bijuši ne aziātu, ne jagdu metieni :medos: Par alfu nekļūst, bet piedzimst!
ajitnis
Kādas šķirnes suns ir?
Kucēnam ir 2 mēneši, nevis 2 dienas, viņam nevajaga tādi temperatūru speciāli radīt, tādā laikā, kā tagad, jebkuras šķirnes kucēns var dzīvot pat ārā. Un, ja ir nolemts, ka suns gultā negulēs, tad arī tagad viņu nevajag gultā laist! Gan jau nenolauzīs kaklu, vismaz man vēl neviens nav nolauzis (TTT) :jaa:

Es TIEŠI to gribēju arī rakstīt!!! Kucēns jau pat agrāk var dominēt vai vismaz parādīt savu raksturu un raksturi atšķiras jau ļoti agri. Es tieši nesen biju uz pagaidu mājām paņēmusi 1.5 mēneši vecu kucēnu. Sitiet mani vai nost, bet bija viņš dominants!! Turklāt, ļoti. Piekrītu katram vārdam, ka par alfu piedzimst, to tiešām jau var ļoti agri redzēt!
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: kucēns "dominant dog"?

Postby Linda B. » 29 Apr 2013, 19:13

Nē,jagds vai aziāts man tiešām nav bijis.Bija tēvam rotveilers,kurš pusotra mēneša vecumā uzbruka,bet es to uzskatīju par vienkārši agresiju,jo arī pieaugot suns bija vienkārši nevaldāmi agresīvs un pakļāvas tikai tēvam un tikai tad,kad ar kulaku uzdeva viņam pa purnu,citādi zobi atņirgti un gatavs kost arī savas ģimenes loceklim.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: kucēns "dominant dog"?

Postby Zuzanna » 29 Apr 2013, 20:00

Linda B. wrote:Vai jūs bijāt pie vetārsta?Tik mazs kucēns nevar dominēt,diez vai vispār saprot,kas tas ir.Un ik pa 15 minūtēm pat kucēnam nebūtu jāčurā,bet,ja tas to dara tik bieži,tad būtu vērts pārbaudīt vai viss ir labi ar veselību.

VAR dominēt! Un kā vēl!

Par tēmu - mazas meitenītes var čurāt ļoti daudz un ļoti bieži :velnins: Man tikko bija identiska problēma. Mājās atvedu 2 mēn. vecus puiku un meiteni. Pirmajā dienās abus vienādīgi mācīju kārtoties ārā, pēc ēšanas, gulēšanas, spēlēšanās uzreiz abus stiepu ārā. Trešajā dienā puika sāka pats prasīties ārā, vismaz sajuzdams vajadzību ieņēma kursu uz ārdurvīm. Toties meitene pilnīgi otrādāk-aizgāja pačurāt pretējā virzienā, pie tam tik zibenīgi, ka bija absolūti neiespējami to brīdi uzķert.
No sākuma mācīju ar pozitīvām metodēm, pēc tam jau sāku bārties par peļķi, bet beigās vnk iebakstīju ar purnu peļķē un izliku aiz durvīm. Šķiet, ka tieši tas arī nostrādāja, jo nu jau labu laiciņu peļķes iekšā nav bijušas un pēdējās dienas pat naktī pati prasās ārā. Taisnības labad gan jāpiebilst, ka dienā viņa lielākoties dzīvo ārā, līdz ar to nav daudz iespēju piečurāties istabā.
http://www.tibetasmastifs.com Tibetas mastifu audzētava SHARNIMA
http://www.tibetasmastifilatvija.jimdo.com TM Latvijā
User avatar
Zuzanna
Junior
Junior
 
Posts: 981
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:52
Location: Jūrmala

Re: kucēns "dominant dog"?

Postby seila » 29 Apr 2013, 22:06

Tik mazam kucēnam nav vēl visas potes, ārā nedrīkst vēl vest radināt kārtoties. Bet protams, privātmājā ar savu dārzu ir savādāk, tomēr noteikti ieteiktu no sākuma aizvest kucēnu pie daktera pārbaudīt vai ar veselību viss ir kārtībā. Protams, var būt, ka dominanta utt. bet vēl viņa var čurāt no bailēm, jo ir jau iegaumējusi, ka tiks sarāta. Sākumā taču ir nokārtojusies pēc ēšanas, gulēšanas, rotaļām nevis visu laiku nepārtraukti, ir taču iemesls kaut kāds. Par to dresēšanu... 2 mēnešu kucēnu nedresē, viņa vēl tiešām ir bēbis, nedrīkst audzināt ar sodīšanu vien, es uzskatu ka labāk vairāk slavēt - vairāk nepieļaut saslapināšanos mājās vietās, kur nedrīkst un vairāk slavēt, kad visu izdara ārā - ar slavēšanu, ar pozitīvo viņi visu apgūst daudz ātrāk. Audzināt protams vajaga sākt tajā pat sekundē kad kucēns ienāk mājās - kaut vai, ja nevēlaties lai pieaugusi guļ gultā, to jāaizliedz jau tagad. Kā arī nav droši, ka viņa krīt no gultas lejā,ja nevar novaktēt - labāk lai nav gultas tuvumā, citā telpā piemēram. Centieties vairāk slavēt un visu jau iepriekš paredzēt, ja ir ilgāks laiks pagājis,drīz vajadzēs pa mazajām darīšanām - ejiet labāk ātrāk ārā, negaidiet kad tas notiks mājās un visu pēc tādiem negadījumiem vajaga kārtīgi, kārtīgi saslaucīt, notīrīt lai nepaliek smakas, savādāk nākošreiz kārtosies tur, kur jutīs urīna smaku.
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: kucēns "dominant dog"?

Postby Linda B. » 29 Apr 2013, 22:39

Nezinu,ar tik maziem kucēniem man pieredze nav bijusi,jaunākais bija 4 mēneši,bet nespēju kaut kā saistīt galīgu kucēnbēbi ar mēģinājumiem dominēt.Varbūt vienkārši nesaprot,ka to tur nedara un kur savajagās tur arī čurā.Ja rūktu vai kostu,tad varētu par to domāt,bet tik mazs kucēns tajā gultā tik pat labi čurā vienkārši tāpēc,ka vajadzēja čurāt.Katrā ziņā par sliktu nenāks,ja aizvedīs pie vetārsta pārbaudīt vai viss ir kārtībā un aprunāsies,lai izslēgtu variantu,ka dara to veselības problēmu dēļ.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: kucēns "dominant dog"?

Postby ajitnis » 30 Apr 2013, 05:59

seila wrote:Tik mazam kucēnam nav vēl visas potes, ārā nedrīkst vēl vest radināt kārtoties. Bet protams, privātmājā ar savu dārzu ir savādāk, tomēr noteikti ieteiktu no sākuma aizvest kucēnu pie daktera pārbaudīt vai ar veselību viss ir kārtībā. Protams, var būt, ka dominanta utt. bet vēl viņa var čurāt no bailēm, jo ir jau iegaumējusi, ka tiks sarāta. Sākumā taču ir nokārtojusies pēc ēšanas, gulēšanas, rotaļām nevis visu laiku nepārtraukti, ir taču iemesls kaut kāds. Par to dresēšanu... 2 mēnešu kucēnu nedresē, viņa vēl tiešām ir bēbis, nedrīkst audzināt ar sodīšanu vien, es uzskatu ka labāk vairāk slavēt - vairāk nepieļaut saslapināšanos mājās vietās, kur nedrīkst un vairāk slavēt, kad visu izdara ārā - ar slavēšanu, ar pozitīvo viņi visu apgūst daudz ātrāk. Audzināt protams vajaga sākt tajā pat sekundē kad kucēns ienāk mājās - kaut vai, ja nevēlaties lai pieaugusi guļ gultā, to jāaizliedz jau tagad. Kā arī nav droši, ka viņa krīt no gultas lejā,ja nevar novaktēt - labāk lai nav gultas tuvumā, citā telpā piemēram. Centieties vairāk slavēt un visu jau iepriekš paredzēt, ja ir ilgāks laiks pagājis,drīz vajadzēs pa mazajām darīšanām - ejiet labāk ātrāk ārā, negaidiet kad tas notiks mājās un visu pēc tādiem negadījumiem vajaga kārtīgi, kārtīgi saslaucīt, notīrīt lai nepaliek smakas, savādāk nākošreiz kārtosies tur, kur jutīs urīna smaku.


Vakar bija vienīgā reize, kad viņas čurāšanai bija kāda sankcija, nekad neesmu sodījusi par nokārtošanos nevietā, jo kamēr ārā nevar vest (šodien brauksim uz laukiem, savā zālienā gan iesim ārā), tikmēr uzskatu, ka suncīts īsti nav vainojams.
Protams, es vienmēr satīru kārtīgi un ar to pet odoru notīru, citādi domās, ka viss dzīvoklis viena liela tualete.
Kas attiecas uz gulēšanu gultā, jā, skaidrs, ka viņa tagad visu atlikušo mūžu gulēs gultā, tas mani skumdina, jo es tā negribēju, taču tur mans cilvēks-draugs vainīgs, jo uzspieda manām jūtām "paskaties, cik viņa mīļa, nu kā Tu vari neņemt blakus.." nu kā ir, tā ir.

Paldies, par ieteikumiem! :)
ajitnis
Baby
Baby
 
Posts: 16
Joined: 09 Apr 2013, 01:06

Re: kucēns "dominant dog"?

Postby ajitnis » 30 Apr 2013, 06:07

Linda B. wrote:Nezinu,ar tik maziem kucēniem man pieredze nav bijusi,jaunākais bija 4 mēneši,bet nespēju kaut kā saistīt galīgu kucēnbēbi ar mēģinājumiem dominēt.Varbūt vienkārši nesaprot,ka to tur nedara un kur savajagās tur arī čurā.Ja rūktu vai kostu,tad varētu par to domāt,bet tik mazs kucēns tajā gultā tik pat labi čurā vienkārši tāpēc,ka vajadzēja čurāt.Katrā ziņā par sliktu nenāks,ja aizvedīs pie vetārsta pārbaudīt vai viss ir kārtībā un aprunāsies,lai izslēgtu variantu,ka dara to veselības problēmu dēļ.


Veterinārārsts teica, ka jāvedod ārā, lai mājās vispār nenokārtojas, un to čurāšanu tā arī pateica, kuces tāpat mēdz teritoriju iezīmēt kā suņi, jo pamatā tas pats zvērs jau vien ir.. tas atkarīgs no tā, cik instinkts ir spēcīgs.

Dominēšanai nav obligāti jāizpaužas kopā ar agresiju. Var arī ļoti smalkā un viedā veidā pakļaut visas dzīvās būtnes. Piemēram, drauga vecāku taksis ir kaut kāds mega super alfa suns. Bet agresija novērota tikai pret medījumu, nevis pret cilvēkiem, vai pārējiem 3 mājas suņiem. Protams, pāris mēnešu vecumā šad tad iekoda, kad zobi niezēja, taču tā nav agresija :)
ajitnis
Baby
Baby
 
Posts: 16
Joined: 09 Apr 2013, 01:06

Re: kucēns "dominant dog"?

Postby ajitnis » 30 Apr 2013, 06:23

Starp citu, kopš vakardienas 2h īslaicīgā aresta būrī, kucēns pēkšņi ļoti labi atceras abas vietas, kur nokārtoties, turklāt vēl trāpa vienmēr uz pampera, nevis nepaspēj vai kā. Un būris turpina būt par viņas drošības vietiņu, jo jaunās mantas saslēpa tur un ik pa brīdim iet tur pagulēt vai pagrauzt kaut ko.

Jāskatās, kad atkal aizmirsīsies!
Un dīvāni ir tabu, pati iekāpt nevar un nedrīkst, ķeksē tikai ar ķepiņām un skatās acīs, lai ieceļ :) bet, kad nedabū, ko grib, mīlīgi aiztipina uz savu vilnas segu.

Dzīvoklī atstāju 22 grādus, jo citādi man pašai salst, taču sunim nav paspalvas un pagaidām tāda šķidra tā spalviņas ap nabiņu, tāpēc, pieļauju, ka salst kādos brīžos. Visvairāk baidos no vēja auksta, maybe vajag vējjaku nopirkt?
ajitnis
Baby
Baby
 
Posts: 16
Joined: 09 Apr 2013, 01:06

Re: kucēns "dominant dog"?

Postby NARDICUM » 30 Apr 2013, 06:47

Šķirni uzraksti, tad varēs lemt, vai vajag ģērbt.
Mans personīgais uzskats, ka, lai nenosaltu, ģērbt nevajag nevienu.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: kucēns "dominant dog"?

Postby ajitnis » 30 Apr 2013, 07:07

NARDICUM wrote:Šķirni uzraksti, tad varēs lemt, vai vajag ģērbt.
Mans personīgais uzskats, ka, lai nenosaltu, ģērbt nevajag nevienu.


Pundurpinčers. 8-)
Man jau ar nemaz negribētos viņu ģērbt, vienmēr tas ir šķitis nedaudz smieklīgi, taču vets teica, ka kaut ko ap tām ribiņām vajag, ja ir spēcīgs vai auksts vējš.
ajitnis
Baby
Baby
 
Posts: 16
Joined: 09 Apr 2013, 01:06

Re: kucēns "dominant dog"?

Postby NARDICUM » 30 Apr 2013, 07:54

Slims tas vets! Es tojus neģērbju :koslene:
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Next

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests