It is currently 04 Aug 2020, 11:00

All times are UTC + 2 hours
Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Suns rej
PostPosted: 04 Mar 2013, 10:15 
Offline
Baby
Baby
User avatar

Joined: 04 Mar 2013, 09:41
Posts: 10
Images: 0
Location: Rīgas raj.
Sveiki.
Vēršos pie Jums, lai lūgtu padomu, uzzinātu citu pieredzi.
Sunīte, pēc šķirnes taksis, gadu un 2 mēn. veca. Ir potēta, nav sterilizēta (tiek apsvērts), nav apmācīta vai citādi skolota. Dzīvojam dzīvoklī. Gimenē esam divi pieaugušie. Strādājam netālu no mājas, prombūtnē esam ne vairāk kā 8 stundas, dažreiz mazāk, nākam pusdienās mājās. Sākumā viss bija labi - pastaigas, speciālā barība, miers un mīļums. Taču suņu meitenei paaugoties (iespējams, tas sākās pēc pirmās meklēšanās reizes, metiens nav bijis) sākusi intensīvi riet, kamēr esam darbā. Riešana ir periodiska, taču tajos brīžos, kad rej, tas notiek bez apstājas (varbūt pat vairākas stundas no vietas). Daudzdzīvokļu mājai ir diezgan plānas sienas un riešanu var dzirdēt pat no ārpuses, neiejot kāpņutelpā. Cenšamies vest garākās pastaigās (aptuveni stunda vienai pastaigai, 2-3 reizes dienā) un iegādājāmies pretriešanas siksniņu ar 4 līmeņiem (lietojam piesardzīgi), rezultātu nav, riešana turpinās tāpat. Skumji, bet ar vienu no kaimiņiem attiecības neveidojas nekādas, cilvēks kliegdams draud ar policiju un uzreiz iet prom, neļaudams pateikt, ka cenšamies kaut ko darīt lietas labā. Internetā uzgāju sekojošus ieteikumus:
* iegādāties otru suni, lai palicējam mājās nav vientuļi;
* atstāt ieslēgtu radio.
Pirmo variantu neapsveru.
Vēlējos jautāt:
1) Par otro variantu - atstāt ieslēgtu radio - vai kādam ir pieredze, vai ir palīdzējis?
2) Vai riešanas intensitāte varētu būt saistīta ar to, ka suņu meitene nav sterilizēta?
3) Cik ilgām un cik reizes dienā optimāli būtu jābūt pastaigām ar suni jūsuprāt? Vai tam varētu būt izšķiroša nozīme riešanas gadījumā?
4) Vai kāds varētu dalīties pieredzē, kā notiek policijas vizīte, ja kaimiņi iensiedz sūdzību par suņa riešanu? Vai pirmajā vizītē tiek izteikts tikai brīdinājums un pēc tam seko naudas soda uzlikšana? Kas notiek, ja sūdzības tupinās? Ko suņa saimnieki var darīt šādā situācijā?


Share on Facebook Share on Twitter
Top
 Profile Personal album  
 
 Post subject: Re: Suns rej
PostPosted: 04 Mar 2013, 10:48 
Offline
Veteran
Veteran
User avatar

Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Posts: 2157
Images: 10
Location: Iecava
Sunim droši vien ir garlaicīgi.Kā izpaužās tās pastaigas?Pirms prom iešanas ieteiktu suni nodzīt mētājot bumbiņas,kociņus,skrienot,kad nokusīs sniegs var pat pakāpeniski sākt radināt skriet blakus ritenim(manai takšu bandai šis patīk ļoti),ja kaut kur tuvumā ir kāda DROŠA ūdenstilpne ar riteni var aizbraukt līdz tai,izpeldināt un braukt atpakaļ,pabarot un sunim būtu jāguļ.
Diez vai vaina tur ir tajā,ka nav sterilizēta,īpaši,ja viņa šobrīd nemeklējas.Man viņas ir 3 neviena nav sterilizēta un nevienai nav bijis paradums tāpēc riet(neskaitot to pirmo laiku kamēr kucēns aprod ar jaunajiem apstākļiem).

_________________
http://huntersparade.jimdo.com/


Top
 Profile Personal album  
 
 Post subject: Re: Suns rej
PostPosted: 04 Mar 2013, 14:44 
Offline
Baby
Baby
User avatar

Joined: 04 Mar 2013, 09:41
Posts: 10
Images: 0
Location: Rīgas raj.
Paldies par atbildi!
Šorīt pievērsu uzmanību norisēm - gājām mazliet ilgāk kā stundu garā pastaigā pa meža takām, palaidu vaļā no siksniņas, skrēja uz visām pusēm un priecājās, tad enerģiski mētājām zarus. Kad pārnācām mājās, paēda un uz to brīdi kādas dažas stundas gulēja. Vēlāk izgājām uz veikalu, suņu meitenei uzlikām pretriešanas siksniņu, bet jau pie mājas bija dzirdamas rejas. Iespējams, enerģijas rezerves ātri atjaunojas. Klausījos raidījumus Latvijas radio, kur runā kinologi. Secinājums, mūsu kļuda ir tā, ka neesam suni skolojuši. Ziemā to ir praktiski pagrūti noīstenot, jo laikam jau vajadzētu vest pie speciālista, bet vasarā domāju mēģināt. Tomēr jautājums, ko iesākt šobrīd? Iegādājos zooveikalā lielu graužamo kaulu, varbūt tas viņu nodarbinās uz kādām pāris stundām. Jebkurā gadījumā ļoti negribētos darīšanas ar policiju un soda naudām, jo šos resursus labāk varētu ieguldīt lietās sunim.


Top
 Profile Personal album  
 
 Post subject: Re: Suns rej
PostPosted: 04 Mar 2013, 16:56 
Offline
Veteran
Veteran
User avatar

Joined: 12 May 2010, 23:50
Posts: 1528
katija wrote:
Iegādājos zooveikalā lielu graužamo kaulu, varbūt tas viņu nodarbinās uz kādām pāris stundām.

Es par to neko daudz nezinu, bet varbūt kāds, kam ir pieredze, var kaut ko ieteikt- kā ar tām spēļmantiņām, kur ieliek iekšā kādu gardumu un sunim ir ilgi jānopūlās, lai to dabūtu ārā? Varot pasūtīt internetā tādas.
Man gan liekas, ka, ja jūs prom no mājām esiet ap 8 stundām, tad varētu būt pagrūti izdomāt kaut ko TĀDU(tik nogurdinošu pirms prom iešanas), kas sunim liktu visu šo laiku mājās mierīgi pacietīgi klusi gulēt, ja vien viņš nav tāds pēc dabas.
Tā jau ir- enerģija attiecīga temperimenta suņiem ātri atjaunojas.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Suns rej
PostPosted: 04 Mar 2013, 18:23 
Offline
Champion
Champion
User avatar

Joined: 14 Jan 2010, 15:06
Posts: 593
Images: 38
vajag suni ne tikai fiziski bet arī "garīgi" nogurdināt - t.b. likt viņam domāt. triki, sports, nodarbības utt.

Aptaujai (citiem forumiešiem):
Padalieties lūdzu ar savu pieredzi.
Vai kādam, kurš daudz nodarbojas ar suni - apmāca utt. suns mājās mēdz vienkārši tāpat riet stundām? tīri interesanti

P.S. izteikšu savu tīri subjektīvo viedokli. tās kaklasisknas ar strāvām ..... :lamajas:

_________________
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto


Top
 Profile Personal album  
 
 Post subject: Re: Suns rej
PostPosted: 04 Mar 2013, 19:29 
Offline
Baby
Baby
User avatar

Joined: 04 Mar 2013, 09:41
Posts: 10
Images: 0
Location: Rīgas raj.
Paldies par viedokli!
Kaklasiksna kaut kādā ziņā tomēr nostrādāja. Gribas teikt, suns ir ļoti gudrs. Riešana ir mazinājusies. Tomēr. Ir skumji. Un īsti padoma nav. Atstājām ieslēgtu radio un diktofonu, paši aizgājām uz veikalu (kopumā tās bija 28 minūtes ieraksta). kad atgriezāmies, atskaņojām. Un tas, ko izdzirdējām, raisa dalītas izjūtas. Tā bija smilkstēšana visas pusstundas garumā pilnīgi bez apstājas. Jāvaicā, varbūt ir gadījumi, kad suns nespēj palikt viens dzīvoklī? Nespēj vispār? Ko tādā gadījumā iesākt? Nestrādāt nevarēs un jebkurā gadījumā būs stundas, kurās šī vienatne būs neizbēgama.
Garīgi nodarbinam ar dažādām rotaļām. Piemēram, mētājam bumbu dažādos virzienos, paslēpjam dzīvoklī gardumus un tie ir jāmeklē.


Top
 Profile Personal album  
 
 Post subject: Re: Suns rej
PostPosted: 04 Mar 2013, 19:49 
Offline
Champion
Champion
User avatar

Joined: 14 Jan 2010, 15:06
Posts: 593
Images: 38
gardumu meklēšana ir vēl prāta treniņš, bumbas mētāšanu es nesauktu par prāta treniņu :)
Apsveicu jums ir ļoti aktīvs suns! es priecātos par tādu. Manējā it kā ir samērā aktīva, bet ātri "sadeg". esmu atradusi pieeju kā izdabūt maksimālu aktivitāti no savējās.
Domāju smilsktēšana un riešana viņam jau ir pieradums, ar pieradumiem grūti cīnīties bet nav neiespējami.
Vajag laiku un pacietību.
Viena ideja, kas nāk prātā: nopērkam plastmasas boksu. Liekam suni iekšā. Suns tātad jau vairs jūs neredz, ja sāk smilsktēt, paņemam un sakratam boksu no augšas uz leju ar visu suni kas iekšā (vienreiz). Momentā apklusīs. noliekam zemē. ja Klusē 5-10 sek ar vārdiem paslavējam. pamazām laiku palielinam. ja klusē 20 sekundes paslavējam, un tā turpinampieaudzēt laiku, tikko sāk smilsktēt sakratam boksu, slavēšanu ieteiktu pastirpināt ar kārumu iemešanu starp restītēm. Suns ātri saprot klusēt= kārums uzslava, smilsktēt, riet nepatīkama būra kratīšana, Tā var palielināt laiku ar iziešanu uz otru istabu. Nenoliedz, ka tas prasīs daudz laika un pacietību, iespējams jums tās pietrūks. Bet tas ir izdarāms.
Boksā jāsēdina pēc pastaigām un fiziskas garīga treniņa, kad viņam mazāka griba riet un smilkstēt. :)

Joprojām noliegšu strāvas kaklasiksnas - cilvēku slinkuma siksnas....

No sirds jums vēlu veiksmi!

_________________
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto


Top
 Profile Personal album  
 
 Post subject: Re: Suns rej
PostPosted: 04 Mar 2013, 20:52 
Offline
Baby
Baby
User avatar

Joined: 04 Mar 2013, 09:41
Posts: 10
Images: 0
Location: Rīgas raj.
Ideja patika, radoša! Domāju, kā ikvienā lietā, ir daudz jāmācās. Šobrīd pacietības varētu nepietikt, taču visu apdomājot, sagatavojoties, varētu mēģināt. Ceram. Paldies!


Top
 Profile Personal album  
 
 Post subject: Re: Suns rej
PostPosted: 04 Mar 2013, 21:18 
Offline
Veteran
Veteran
User avatar

Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Posts: 1313
Location: Ogre
saprotu Tavu problemu, mums suns smilksteja stundam. taja laikam tiesam nodarbojamies ar suni stundam diena, apmaciba, komandu macisanas, skriesana pa mezu, vienkarsi suns nespeja pienemt vienatni, troksnoja un demoleja, buri nespeju pienemt

ko var ieteikt
- radio - bisku palidz, suns nesez mema klusuma
-likt kada talak telpa, lai nedzird visus koridora troksnus
- atvadas un sagaidisanu sakt trenet ka max neitralu lietu, lai suns jau jusu promiesanu nesak ar balsi pavadit. tapat - atnakot maja, nav nekada bucosanas un leksana un ardisanas. kad iet ara, sunim var pasniegt davanu - piem, kaste ietitu garduminu, lai suns gaida jusu promieanu=bus gardums jadabu ara
- apmaciba varetu palidzet, ta vispar biezi palidz uzlabit attiecibas, sapratni, sunim paradas vairak smadzenu :D ziema nav iemesla, lai nesaku macibas jau saja nedela!! tas tak taksis - ziema nesas pa mezu ka sniegs pa gaisu put. atrodiet kadu brivdienu vai vakaru grupu iekstelpas
- ar laiku tas varetu mazinaties, jo suns vel nav pieaaudzis, ja saksiet stradat, var samzinat jo nejauko ieradumu
- vai ir izmeginatas KONG gardumu mantas? http://www.zoopreces.lv/tginf.php?lng=l ... 360&fpref= iesmere ieksa, piem, pasteti, suns visu dienu laiza ara, taksi jau parasti samera rijigi :) vel ir bumbas, kur saliek ieksa gardumsu, vila suns to apkart
http://www.zoopreces.lv/tginf.php?lng=l ... 792&fpref=
-pilniga krize var meginat mercet sauso, saldet tajas pildamajas mantas, un suni barot tiaki tada veida - bus kadu laiku kodarit, kamer izlodis dienas devu ara

man ari ir medibu suns, fiziski nogurusu - kad vairs nevelk kajas - esmu redzejusi laikam 3x dzive, piem, pec 8 stundu nonstopa ardisanas sunu tusina! :) pec 20 km pastaigas gar juru - suns brivi skraidija, gan jau ka noskreja 2x vismaz, mes gajam :)

2.suns nav risinajums - var ardities divata!
jusu gadijums nav slikts - pusdienlaika esat maja, suns sez viens ne tik ilgu laiku! domaju, ka jums ir varinati un iespeja panakt klusumu uz sim 8 stundam


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Suns rej
PostPosted: 04 Mar 2013, 21:45 
Offline
Veteran
Veteran
User avatar

Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Posts: 2157
Images: 10
Location: Iecava
Kaut kur vēl biju lasījusi par skārda bunzū,kurā saber naglas,aizver durvis un kā suns sāk trakot durvis ātri ver vaļā un met to bunžu pret zemi,lai ir liels troksnis.Taisa atkal durvis ciet un tiklīdz kaut uz brītiņu iestājas klusums ver durvis vaļā un slavē.

_________________
http://huntersparade.jimdo.com/


Top
 Profile Personal album  
 
 Post subject: Re: Suns rej
PostPosted: 04 Mar 2013, 22:01 
Offline
Champion
Champion

Joined: 26 Sep 2012, 09:30
Posts: 706
Images: 39
Linda B. wrote:
...ja kaut kur tuvumā ir kāda DROŠA ūdenstilpne ar riteni var aizbraukt līdz tai,izpeldināt un braukt atpakaļ,pabarot un sunim būtu jāguļ.
...

Kas ir sunim droša ūdenstilpne?

Un kāpēc pretriešanas siksnas ir sliktākas par radiosētu?


Top
 Profile Personal album  
 
 Post subject: Re: Suns rej
PostPosted: 04 Mar 2013, 22:03 
Offline
Veteran
Veteran
User avatar

Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Posts: 2157
Images: 10
Location: Iecava
peecis wrote:
Linda B. wrote:
...ja kaut kur tuvumā ir kāda DROŠA ūdenstilpne ar riteni var aizbraukt līdz tai,izpeldināt un braukt atpakaļ,pabarot un sunim būtu jāguļ.
...

Kas ir sunim droša ūdenstilpne?

Un kāpēc pretriešanas siksnas ir sliktākas par radiosētu?

Tāda,kur ir skaidri zināms,ka nav kaut kāda zampa,kas varētu izraisīt ādas slimības vai,ka tā nav visādu priekšmetu izgāztuve un,ka tajā nav kaut kas ass uz kā suns varētu peldot uzdurties.Vārdusakot vieta,kur arī tev nebūtu bail pašam ielīst.

_________________
http://huntersparade.jimdo.com/


Top
 Profile Personal album  
 
 Post subject: Re: Suns rej
PostPosted: 04 Mar 2013, 22:11 
Offline
Champion
Champion

Joined: 26 Sep 2012, 09:30
Posts: 706
Images: 39
Linda B. wrote:
peecis wrote:
Linda B. wrote:
...ja kaut kur tuvumā ir kāda DROŠA ūdenstilpne ar riteni var aizbraukt līdz tai,izpeldināt un braukt atpakaļ,pabarot un sunim būtu jāguļ.
...

Kas ir sunim droša ūdenstilpne?

Un kāpēc pretriešanas siksnas ir sliktākas par radiosētu?

Tāda,kur ir skaidri zināms,ka nav kaut kāda zampa,kas varētu izraisīt ādas slimības vai,ka tā nav visādu priekšmetu izgāztuve un,ka tajā nav kaut kas ass uz kā suns varētu peldot uzdurties.Vārdusakot vieta,kur arī tev nebūtu bail pašam ielīst.

Paldies, skaidrs!
Tad man viss ok. No savas puses tad gribētu piebilst - vieta, kur suns var normāli izrāpties. Pie uzvaras pieminekļa nav viegli, jo malas stāvas un betonētas.


Top
 Profile Personal album  
 
 Post subject: Re: Suns rej
PostPosted: 04 Mar 2013, 23:35 
Offline
Veteran
Veteran
User avatar

Joined: 12 May 2010, 23:50
Posts: 1528
peecis wrote:

Un kāpēc pretriešanas siksnas ir sliktākas par radiosētu?

Radiosēta ļoti ātri vairs nesagādā stresu sunim. Iemāci sunim pierast pie tās un tā kalpo tieši tādam mērķim, kādam tā ir radīta- nodrošina suņa drošu atrašanos teritorijā, un tam nav NEKĀDA sakara ar elektrošoku katru brīdi. Jo tur jau tā sāls- suns tieši tādēļ nešķērso robežu.
Bet pretriešanas siksna jau tiešām var tikt klasificēta kā cilvēka iegriba, jo kā gan sunim var aizliegt riet? Tas ir suns, tad varēji ņemt kaķi vai zivtiņas.
Es gan nerunāju par šo gadījumu. Šajā konkrētajā gadījumā es ļoti labi saprotu šos cilvēkus, jo tas ir daudz grūtāk- iemācīt sunim kaut ko nedarīt, kamēr pats neesi klāt. Bet nu sākumā var pamēģināt to, ko daži cilvēki jau ieteica, tas var palīdzēt.
Bet ir arī dzirdēts par tādiem cilvēkiem, kuri ar šīm siksnām nomāc jebkuras rejas, vienkārši rejas, kas pašiem nepatīk. Neprot iemācīt neapriet kaimiņus pašu klātbūtnē- uzstellē šādu siksnu. Un tādā garā...
Vispirms vajag suni mācīt un tikai tad izmantot šādu "risinājumu"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Suns rej
PostPosted: 05 Mar 2013, 08:38 
Offline
Baby
Baby
User avatar

Joined: 04 Mar 2013, 09:41
Posts: 10
Images: 0
Location: Rīgas raj.
Katrā ziņā, priecājos, ka šeit uzrakstīju.
Pārdomu rezultātā radās vēl jautājums: cik daudz stundu diennakts laikā optimāli sunim būtu jāguļ?
Runājot par skološanu, laikam jau noderīgi būtu arī socializēties, tāpēc apsveru domu vest kādā suņu skolā. Dzīvojam Olainē (pilsēta vidū starp Rīgu un Jelgavu). Ja gadījumā kādam ir zināma kāda laba suņu skola šajā apkaimē, kur var nodarbības apmeklēt ārpus darba laika (novakarēs, brīvdienās), priecāšos par ieteikumiem. Taču kopumā paldies Jums ikvienam par dalīšanos iespaidos un pieredzē!


Top
 Profile Personal album  
 
 Post subject: Re: Suns rej
PostPosted: 05 Mar 2013, 09:40 
Offline
Champion
Champion

Joined: 26 Sep 2012, 09:30
Posts: 706
Images: 39
Ziepniekkalnā ir otrdienās, trešdienās (šobrīd tikai otrdienās) 19:00-21:00 un brīvdienās 10:00-12:00, nav gluži olainē, bet arī caur sastrēgumiem nav jābīdās.


Top
 Profile Personal album  
 
 Post subject: Re: Suns rej
PostPosted: 05 Mar 2013, 10:59 
Offline
Veteran
Veteran

Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Posts: 1624
Location: Luxembourg
Pievienojos tiem, kas saka, ka būtu labi tālāka telpa (nedzird koridora trokšņus un kaimiņi mazāk dzird suni, ja nu kas), vēlams ciet aizkari (visādas vārnas gar logu nekacina suni, garāmgājēji ar suņiem nav redzami), radio (iedomājies pats, tu snaud pilnīgā klusumā un pēkšņi ārā viens miskasti ar pudelēm BLARKŠŠ!!!! - protams, ka būsi augšā un lamāsies. Bet ja fonā ir viegla mūzika, tad tas pats troksnis ir mazākā kontrastā un tik ļoti neiztrūcina).

Viens, kas jāmāca - neriet (t.i. apklust) uz komandu. Kad suns rej, noķeram viņu (sākumā ar saiti vai istabā nemanāmi iemanevrējot kaktā) un maigi saņemam purnu rokā, muti ciet. Tik stingri, ka neizraujas, bet ne vairāk. Un klusu čukstus sakām "Kuššš'!" Ar šņācošu skaņu, ko vēlāk varēs izmantot lielākā attālumā. Ja suns rej un saimnieks viņu grib apklusināt, nekādā gadījumā nedrīkst pats sākt celt troksni, suns to neuztvers kā apsaukšanu, bet gan kā pamudinājumu: "tagad visi rejam kopā!" Pastaigas laikā, kad ieraugām citu suni, kurš sāk riet, komandu stāvēt klusu dodu čukstus, sak, tagad mēs slēpjamies, lavāmies un uzglūnam viņam... Ejot uz priekšu, klāt, nevis prom. Puikiem patīk, mazliet sazvērnieciski esot. Faktiski aizejam aiz noparkota auto, lai tas tur mūs neredz un arī beidz riet. Idejas pamatā - kā savvaļas suņu/vilku bara vadonis apklusina jaunos un dumjos, lai tie neizbaida medījumu.

Jebkurā gadījumā riešana ir sava bara palīgā saukšana, nevis lielas drosmes rādītājs. Tāpēc jau vairāk vankšķ mazie sunīši, kam jābaidās, ka virsū neuzkāpj, nevis lielie pašpārliecinātie "Ok, saimniek, es tūlīt pats te visu nokārtošu".

Istabā kā te jau teica par būri vai kasti. Ieslēdzam suni uz sekundi, izlaižam pirms viņš sācis riet. Var iedot gardumu, ar pilnu muti neries, varēs pavilkt laiku garāku. Atkal - pirms sāk riet, laižam ārā. Ar katru reizi mazliet ilgāk. Bet tā, lai sunim nostiprinās pārliecība, ka saimnieks parādās un izlaiž, kad ir klusums, nevis ka ar riešanu un durvju skrāpēšanu var kādu sasaukt. Ja rej, neatverot durvis var uzsaukt, lai izbeidz. Kad zin komandu kušš! Kad atstāju savus uz darba dienu, vienmēr ar gardumu, lai palikšana saistās ar ko patīkamu. Kaimiņi apliecina, ka esot miers un klusums. Kad es atnāku mājās, viņi dzird gan, ka durvis veras, bet klusi gaida, kad laidīs priecāties. Kādreiz gadās, ka neesmu viena, tad suņiem jāpagaida ilgāk, kamēr ciemiņš arī ienāk, mēteli novelk. Gaida pieklājīgi, cik vajag, pat nepateiksi, ka mājās 3 aktīvi suņi.

Īsti vairs neatceros, tieši cik stundas dienā pieaudzis suns guļ, bet droši, ka dienas lielāko daļu viņš var novārtīties pa gultu un nezaudēt ne sportisko formu, ne labu noskaņojumu, ja ir normālas pastaigas un kontakts ar cilvēkiem, kad tie ir mājās.

Un pēdējais, ko lasīju: Strādāt pie vispārējās paklausības, nostiprināt savu vadoņa pozīciju, lai sunim nav jāuzņemas grūtā vadoņa loma. Bars bez vadoņa lemts bojāejai, tāpēc ja jūs neesat vadonis, suns uzņemsies par tādu būt. Bet visiem būs vieglāk, ja valdīs pareizā kārtība. Un kad saimnieks iet prom, izrādās, suņu barā ir normāli, ja kucēni un jaunuļi paliek un gaida vadoni (saimnieku) mājās/alā, bet ir absolūti stresaini, ja vadonis (suns) paliek un kucēni (saimnieki) aiziet medībās.

_________________
Image Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Suns rej
PostPosted: 05 Mar 2013, 11:53 
Offline
Champion
Champion
User avatar

Joined: 06 Apr 2011, 13:07
Posts: 950
Images: 3
ja domājat sunim atstāt kādu radio vai mūziku - varbūt ir vērts pamēģināt ierakstīt pašiem savu balsi - izveidot sunim veselu "playlisti" - ierunāt kādu stāstu, kur mierīgā balsī stāstiet cik viņš labs sunītis, ka viņam tagad klusi jāuzvedas, padziedāt kādu dziesmiņu. un tad salikt atskaņotājā kopā ar kādām audiopasakām vai mūziku, ko ikdienā klausieties (varbūt suns jau pieradis un ir kāda mūzika, kas raisa labas asociācijas)
vēl ir variants atstāt ieslēgtu tv, ir suņi kas skatās - manam patīk pavērot, ja ekrānā parādās citi suņi.
domāju, ka laba doma ir dienas ēdiena porciju "izbarot" liekot tajās rotaļlietās, kur ilgi jāķimerējas, lai dabūtu to ārā.

es tikai tā īsti nesapratu - vai riešanas problēma ir parādījusies nessen, jeb tā tāda jau ir no kucēna vecuma??
ja nessen - tad jādomā, kas ir mainījies, ja suns agrāk varēja nosēdēt dienu klusi, bet tagad vairs nevar.

_________________
Image
Image


Top
 Profile Personal album  
 
 Post subject: Re: Suns rej
PostPosted: 05 Mar 2013, 12:53 
Offline
Veteran
Veteran

Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Posts: 1624
Location: Luxembourg
Vai TV atstāt dienām ilgi ieslēgtu bez uzraudzības ir droši? Tomēr diezgan bieži dzird un redz, ka TV dēļ mājas nodeg.

Radio principā nav ne vainas, suņi pierod pie savas "radioaukles" balss un kad bija izdevība to DJ dāmu satikt, tad laimīgi tā nesās klāt, ka viņa gluži sabijās, nācās atvainoties un paskaidrot, ka popularitāte var būt ne tikai starp cilvēkiem.

_________________
Image Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Suns rej
PostPosted: 05 Mar 2013, 21:48 
Offline
Baby
Baby
User avatar

Joined: 04 Mar 2013, 09:41
Posts: 10
Images: 0
Location: Rīgas raj.
Par jautājumu - kad riešana sākās. Precīzi pateikt grūti, jo mūsu klātbūtnē suņu meitene nekad nav īpaši rējusi, savukārt kaimiņi neko nesacīja līdz brīdim, kad, acīmredzot, riešana kļuva patiešām intensīva un ļoti traucējoša, tad arī sākās uzreiz draudi ar policiju. Pieļauju, ka vainīgi esam paši saimnieki, jo neapzinājāmies suņa enerģijas rezerves un nepietiekami viņu nodarbinājām, slīgām vēlamā ilūzijās, ka, redz, viss ir labi - pastaigājāmies, paspēlējāmies un labi.
Šodien bija ļoti pozitīva pieredze, ceru, ka nākotnē izdosies pozīcijas kaut cik nostiprināt. No rīta cēlos augšā, gājām ārā, tad darīju savas lietas, bet sunim neļāvu gulēt - devu grauzt mantas, pielūkoju, lai neiekārtojas uz dusu. Pirms iešanas uz darbu atkal gājām garākā pastaigā, paskraidījām. Tad atstāju lielu, gardu kaulu, kas iegādāts zooveikalā, lai mūsu prombūtnes laikā būtu kāds īpašs prieks. Uzlikām pretriešanas siksniņu un atstājām ieslēgtu diktofonu. Dienas beigās mazliet neticīgi, priecīgi nolūkojos rezultātā- suns pa dienu pārmaiņus grauza kaulu un diezgan daudz gulēja, nebija neviena rējiena. Vakarā atkal gājām ārā, spēlējāmies. Dienas ēdiena devu saliku pa visādiem skapju plauktiņiem dažādās vietās, lai mazliet jāpieliek pūles klāttikšanai. Tiesa, arī pati jūtos mazliet sagurusi. Tomēr darboties ir vērts. Noprotu, ka šī ir tikai viena no dienām, viena no epizodēm.


Top
 Profile Personal album  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 2 hours


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group