ko darīt lai suns NEKO NEĒD NO ZEMES?!

Dogs Teaching

ko darīt lai suns NEKO NEĒD NO ZEMES?!

Postby Sympathy » 13 Jan 2013, 00:15

Sveicināti forumieši! Vēršos pie jums ar problēmu [ ja ir kāds cits topiks ar risinājumu, lūdzu iedodiet linku ]
Pēc pārvākšanās sunim kautkas notika, un viņš kā kucēns ņem visu no zemes ko var atrast :(
Komanda "fū" un "spļauj ārā" darbojās tagad tikai 50% no gadījumiem.
Esmu daudz ko izmeiģinājusi :( gan lamāšanu,sišanu pa purnu (labāk tā nekā kāds viņu noindē) pavadas raustīšanu un pat
uzpurni :jaut: :jaut: :jaut: Jo kad suns pavadā = nav problēmu, kā suni palaid tā šņukurs zemē un aidā meklēt
gardumus. ;( Es zinu, teiksiet - atpakaļ uz suņu skolu, tā mēs arī darīsim, bet varbūt ir vel kāds veids ko izmeiģināt? :roze:
Kad bija kucēns , ar vieglu sabāršanu pietika, uzvedās labi līdz gada vecumam, tagad stulbais pusaudžu vecums
un nekas nepalīdz!!! :( Uzpurni novelkam nost vai cīnamies ar to katrus 5m, sišana pa purnu = vienalga , kur nu vel bāršana..
Esmu izmisumā jo sunim ļoti jūtīgs puncis - kā kautkas ne tāds tā caureja :histerija:
Lūdzu mīļie forumieši , nēesat bargi, un palidziet mums! Esmu tik daudz ko provējusi, un viss secem..
Image
Image
Sympathy
Puppy
Puppy
 
Posts: 411
Joined: 16 Oct 2011, 10:09
Location: Latvia, Cesis

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: ko darīt lai suns NEKO NEĒD NO ZEMES?!

Postby Linda B. » 13 Jan 2013, 00:48

Jā,man arī ar pieņemto takseni tā sāk kļūt par nopietnu problēmu.No sākuma cēla visu,pārsvarā gan kakas,pret kaku ēšanu līdzēja katru dienu pa zaļam kartupelim,līdz suns no tiem atteicās-kakas vairs neaiztiek,taču visu citu gan ceļ un cenšas norīt veselu,tai skaitā asakas,ko "gādīgās" tantes izmet pa logiem.Un nesen parkā paspēju suni atraut no kaut kā pa galam aizdomīga-aptuveni tējkarote štovētu kāpostu zem kura atradās rozā tabletes ceturtdaļa.Jocīgs gan pats fakts,ka kāds gribētu mēģināt noindēt kādu suni par ēsmu liekot kāpostus,taču tā tablete rada aizdomas.Lamāšana nelīdz,fū,nelīdz,pie pavadas gan reti,kad kaut ko mēģina pacelt.Iepriekš minētais uzpurnis gan vēl nav mēģināts.Taču maz ticams,ka būs tik viegli atrast uzpurni,kas viņai derētu,lai vispār pamēģinātu šādu variantu.Galvenais,ka ir sapratusi,ka no zemes celt nedrīkst,jo kad pieķeru kaut ko ēdam no zemes nokaunās,bet tā vēlme to darīt laikam ir pārāk spēcīga.
Varbūt kāds ir mēģinājis izlikt sunim ēsmas ar pagalam negaršīgu pildījumu?Esmu kādreiz lasījusi,bet nekad nav izmantots praksē un atkal jau-vai viņa maz pamanīs to nepatīkamo pildījumu,visticamāk veselu norīs.
Iedomājos-varbūt mēģināt pašai vienmēr staipīt līdzi kādus gardumus un cerēt,ka suns ielāgos,ka kārumi ir man un tā vietā,lai celtu kaut ko no zemes nāks pēc karumiem pie manis?
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: ko darīt lai suns NEKO NEĒD NO ZEMES?!

Postby Sympathy » 13 Jan 2013, 00:52

Eh man tie kārumi nederēs, jo nēsāju tos vienmēr līdzi... izlutināts suns, es zinu ;( pašai kauns par sevi
Bet tapat ceļ visu ko atrod, tas taču ir forši, kautko meklēt , atrast - par brīvu velti :D a man tikai par labu
darbu var dabūt :pastaiga:
Image
Image
Sympathy
Puppy
Puppy
 
Posts: 411
Joined: 16 Oct 2011, 10:09
Location: Latvia, Cesis

Re: ko darīt lai suns NEKO NEĒD NO ZEMES?!

Postby Sympathy » 13 Jan 2013, 19:15

Laikam nav nekāda burvju paņēmiena :D
Image
Image
Sympathy
Puppy
Puppy
 
Posts: 411
Joined: 16 Oct 2011, 10:09
Location: Latvia, Cesis

Re: ko darīt lai suns NEKO NEĒD NO ZEMES?!

Postby OrlandoSeaHorse » 13 Jan 2013, 20:51

Man šķiet, ka mēs jau šito pavisam nesen apspriedām, peecis prasīja, ko ar savu visēdāju iesākt.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: ko darīt lai suns NEKO NEĒD NO ZEMES?!

Postby Laura » 14 Jan 2013, 11:44

Mana pieredze ar terjeriem rāda, ka, ja suns ir sūdēdājs, tad tāds arī paliek. Manam visu-pa-logu-izmesto-mēslu inspektoram jau trīs gadi, bet audzināšana īpaši nepalīdz: tagad ir iemanījusies kaut kādus kaulus nogrābt gaitā un tāpat gaitā zem bārdas kramšķināt.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: ko darīt lai suns NEKO NEĒD NO ZEMES?!

Postby seila » 14 Jan 2013, 12:03

Mums kucītei bija agrāk šī problēma, varēja atrast kādu sū... un uzreiz rīt nost, tad lamājām katru reizi - kā kaut ko paņēma, tā purnu vaļā - lai izkrīt paņemtais un kārtīgi sabārt. Bet nelīdzēja, taču vienreiz vasarā sanāca ļoti kārtīgi salamāt, es gan neatceros kā tas bija, bet suns mums pie pavadas visu laiku un labi kārtīgi paraujot vairs neko neņēma. Ar to problēma atrisināta. Kad parādījās otrs kucēns - es viņam speciāli vasarā deguna priekšā iepriekš pašam sunim neredzot uz zemi nometu dažādus kārumus un tad gājām pa to celiņu, attiecīgi kā ņēma - parāvu pavadu, nokaunināju un iegaumēja, ka nedrīkst ņemt.
Tagad ar trešo, kurš pieņemts jau pieaugušāks, kopš sniegs kūst un var no zemes visu kaut ko atrast un apēs - sācis to darīt, tad nu tagad viņu mācam. Protams, ik pa laikam suns noprovē vai vēl joprojām nedrīkst... tad tas ir jāatgādina un atkal ir miers.
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: ko darīt lai suns NEKO NEĒD NO ZEMES?!

Postby Linda B. » 14 Jan 2013, 13:02

seila wrote:Mums kucītei bija agrāk šī problēma, varēja atrast kādu sū... un uzreiz rīt nost, tad lamājām katru reizi - kā kaut ko paņēma, tā purnu vaļā - lai izkrīt paņemtais un kārtīgi sabārt. Bet nelīdzēja, taču vienreiz vasarā sanāca ļoti kārtīgi salamāt, es gan neatceros kā tas bija, bet suns mums pie pavadas visu laiku un labi kārtīgi paraujot vairs neko neņēma. Ar to problēma atrisināta. Kad parādījās otrs kucēns - es viņam speciāli vasarā deguna priekšā iepriekš pašam sunim neredzot uz zemi nometu dažādus kārumus un tad gājām pa to celiņu, attiecīgi kā ņēma - parāvu pavadu, nokaunināju un iegaumēja, ka nedrīkst ņemt.
Tagad ar trešo, kurš pieņemts jau pieaugušāks, kopš sniegs kūst un var no zemes visu kaut ko atrast un apēs - sācis to darīt, tad nu tagad viņu mācam. Protams, ik pa laikam suns noprovē vai vēl joprojām nedrīkst... tad tas ir jāatgādina un atkal ir miers.

Jā,problēmas risinājums neapšaubāmi ir vienkāršāks,ja suns nav turēts badā.Laikam joprojām nav sapratusi,ka ēst taču dod katru dienu un dod regulāri.Visu kampj un visu rij veselu,reizēm var dzirdēt kā sakamptā sausā barība rīklē iesprūst un,kad viņa mēgina to nesakosto čupu norīt un kā tie graudiņi viens pret otru berzējas(reizēm sanāk,bet reizēm atvemj,lai atkla drausmīgos tempos sarītu atpakaļ).No rokas neko nedomā dot,var palikt bez pirkstiem un uz ielas lielākā problēma ir,ka ja mēģini kaut ko izmakarēt no mutes viņa to panikā mēģina turpināt ēst kamēr mana roka ir viņas mutē ir gadījies,ka tā riktīgi iekož pirkstā tā,ka zils pēc tam palie, un pat nepamana.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: ko darīt lai suns NEKO NEĒD NO ZEMES?!

Postby laiga » 15 Jan 2013, 09:52

No savas pieredzes varu pastāstīt, ka man ļoti palīdzēja šie pozitīvās apmācības video:
http://www.youtube.com/watch?v=pEeS2dPp ... F&index=14
http://www.youtube.com/watch?v=7My9gMIEyiE
http://www.youtube.com/watch?v=zNAOe1djDyc
(angļu valodā)

Savu suni apmācīju tieši šādā veidā. Saimniekam tik un tā ir jāskatās vai suņa ceļā negadās kādi kārdinājumi, taču dodod komandu "atstāt" vai jebkuru citu vārdu, ar kuru vēlaties apzīmēt konkrēto komandu, suns lapbrāt viņu izpilda. Vajag atcerēties, ka ne tikai apmācības laikā suns ir jāuzslavē par pareizi izpildītu komandu un jāapbalvo par to vai ar gardumu, vai spēli, bet arī vēlāk, kad komanda jau ir apgūta. Kārdinājums tomēr ir liels un galvenais šīs apmācības rezultāts ir, lai suns izvēlētos neņemt no zemes neko labprātīgi, nevis aiz bailēm, ka būs sods, jo citā gadījuma, kad Jūs neredzēsiet, viņš tik un tā to izdarīs un sods arī nebūs, jo Jūs taču to nebūsiet redzējis.

Lai veicas :)
User avatar
laiga
Baby
Baby
 
Posts: 45
Images: 1
Joined: 27 Dec 2011, 12:04

Re: ko darīt lai suns NEKO NEĒD NO ZEMES?!

Postby Eskimo » 18 Jan 2013, 01:37

Linda B. wrote:Jā,problēmas risinājums neapšaubāmi ir vienkāršāks,ja suns nav turēts badā.Laikam joprojām nav sapratusi,ka ēst taču dod katru dienu un dod regulāri.Visu kampj un visu rij veselu,reizēm var dzirdēt kā sakamptā sausā barība rīklē iesprūst un,kad viņa mēgina to nesakosto čupu norīt un kā tie graudiņi viens pret otru berzējas(reizēm sanāk,bet reizēm atvemj,lai atkla drausmīgos tempos sarītu atpakaļ).No rokas neko nedomā dot,var palikt bez pirkstiem un uz ielas lielākā problēma ir,ka ja mēģini kaut ko izmakarēt no mutes viņa to panikā mēģina turpināt ēst kamēr mana roka ir viņas mutē ir gadījies,ka tā riktīgi iekož pirkstā tā,ka zils pēc tam palie, un pat nepamana.



Linda, nedaudz ne pa teemu, bet es lasiju,ka ja suns briesmigi rij paiku, tad vina blodaa var ielikt vairakas suna mantas/bumbas, taas kozlaajamas cietas gumijas,piem kong ,jo tas mantas maisisies pa blodu un trauces to edienu tados atrumos norit nesakozlatu. Mans kucens no sakuma rija ka traks edienu, bet tagad ed lenam un sakozla,bet tas varbut deelj zobu mainjas.
Sympathy, mums ir tikai 5 menesi ,bet jau vairs tik traki nerij neko no zemes,praktiski nemaz, turklat mans puisis ir rotinjs, komanda nedrikst palidz, kautgan te ari samera tiiras ielas/parki, vienigais ko atrod citu sunu kakas,ogas vai zarinus,kadu salveti,un vairuma gadijumu Nedrikst palidz. Vienureiz saedas kakas ar lapam un bija caureja, vets teica,ka ari slikta pieredze ir pieredze sunim un vins no ta macas,jo nav patikami pectam buut slimam un braukt peec sprices pie daktera. Un taa traka riisana no zemes ir tiesam ieverojami samazinajusies,labak aposta un viss ejam talak,jo mamma ir pateikusi Off. :viltigs:
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: ko darīt lai suns NEKO NEĒD NO ZEMES?!

Postby peecis » 18 Jan 2013, 09:58

OrlandoSeaHorse wrote:Man šķiet, ka mēs jau šito pavisam nesen apspriedām, peecis prasīja, ko ar savu visēdāju iesākt.

jā, man tā ir problēma :(

no galda nekad neko nav ņēmis, kaut arī tagad aukstā laikā atstāju suni iekšā un uz virtuves galda paliek siers un citi gardumi, barību ēd mierīgi, utt, bet dažādus apstādījumos atrastos štruntus ir jānogaršo, arī pie ugunskura noliktu jēla sašlika bļodu daļēji izēda, jo pēc viņa saprašanas "kas uz zemes, tas viņam".
ārpus foruma man teica, ka to pa lielam varot iemācīt tikai ļoti agrā vecumā un tas esot daļēji un audzētāja atbildību. ja paspēju nobļauties "nedrīkst", tad neaiztiek, ja nē, tad varu tik mēģināt paspēt izķeksēt no mutes.

tagad augļu tēmas sakarā iedomājos, ka droši vien jāaizliedz arī ēst ogas no krūmiem, lai būtu konsekvence.

pamēģināšu video rādīto apmācību.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: ko darīt lai suns NEKO NEĒD NO ZEMES?!

Postby brex » 14 Feb 2013, 21:03

domaju, ka tas ir loti no suna atkarigs! man ir bijusi 3 medibu suni (viens gandriz foksis, 2 LDz) , ar visiem gajam skola, visi gatavi aprit jebko edamu, lai sit kaut nost vai vicini torti gar degunu - vienkarsi tas ir vina atradums un viss! ja es redzu un noblaujos, nepanems vai izsplaus, bet arpus manas redzamibas un ietekmes zonas - rija un ris

ka kucens nema no zemes visu pec kartas, cincikus iesaitot! nu milaka delikatese joprojam ir cilveku suuuuuu.. :lamajas:
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: ko darīt lai suns NEKO NEĒD NO ZEMES?!

Postby magnola » 15 Feb 2013, 08:24

mums arī ir ar šo problēmas, māci cik gribi, kā saimniece neredz, tā paķer un apēd.... kaķa sūdi mums visgardākie :ieraujpoda: nezinu kā lai izmāca šito niķi :pagalvu:

Varbūt tomēr sunim kaut kas trūkst, ka tāda kāre uz sūdiem?
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: ko darīt lai suns NEKO NEĒD NO ZEMES?!

Postby čība » 15 Feb 2013, 11:22

magnola wrote:mums arī ir ar šo problēmas, māci cik gribi, kā saimniece neredz, tā paķer un apēd.... kaķa sūdi mums visgardākie :ieraujpoda: nezinu kā lai izmāca šito niķi :pagalvu:

Varbūt tomēr sunim kaut kas trūkst, ka tāda kāre uz sūdiem?


Kuce?
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: ko darīt lai suns NEKO NEĒD NO ZEMES?!

Postby magnola » 15 Feb 2013, 12:14

čība wrote:
magnola wrote:mums arī ir ar šo problēmas, māci cik gribi, kā saimniece neredz, tā paķer un apēd.... kaķa sūdi mums visgardākie :ieraujpoda: nezinu kā lai izmāca šito niķi :pagalvu:

Varbūt tomēr sunim kaut kas trūkst, ka tāda kāre uz sūdiem?


Kuce?

Jā, 1,8 g. veca. No galda nezog, skolā no zemes arī neko neņem, bet nu kaķa sūdi ir īpašs gardums.... :x
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: ko darīt lai suns NEKO NEĒD NO ZEMES?!

Postby brex » 15 Feb 2013, 13:32

ir tads viens preperats pret sudu risanu, daziem esot palidzejis
bet neatceros nosakumu, laiakm bija kaut kas ar STOP
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: ko darīt lai suns NEKO NEĒD NO ZEMES?!

Postby čība » 18 Feb 2013, 15:37

brex wrote:ir tads viens preperats pret sudu risanu, daziem esot palidzejis
bet neatceros nosakumu, laiakm bija kaut kas ar STOP


Nevis kaut kas līdzīgs, bet STOP :) Tā arī saucas.
Bet šis līdzeklis vairāk gan paredzēts, lai suns neēstu savus ekskrementus. Kaut gan es viņu devu tieši tada paša iemesla dēļ un tā kā mazliet palīdzēja. Nevar teikt, ka 100% gadījumu, bet kaut kā likās, ka vismaz speciāli nemeklēja tos mēslus. Kaķa sūdi vēl ir nieks, Rīgā aiz krūmiņiem nav nekādi kaķu mēsli :aizsvilstas:

Kucēm tā sūdu ēšana ir diezgan raksturīga... Tur nu neko darīt nevar. Es vienkārši centos tā, lai viņai nav laika kaut ko rīt pastaigās. A kaķu kasti var vienkārši pārcelt kaut kur augstāk.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: ko darīt lai suns NEKO NEĒD NO ZEMES?!

Postby Linda B. » 18 Feb 2013, 22:41

Ir mēģināts tas STOP,instrukcijā bija minēts,ka ir vispārīgi pret fekāliju ēšanu.Komplektā ar zaļu kartupeli un kaltētiem kuņģiem katru dienu vēlmi no kaku ēšanas ir atradinājis nu jau uz 4 mēnešiem,taču diemžēl pret "gadīgo" tantuku pa logiem izmesto asaku un vistu kaulu ēšanu nepasargā :(
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: ko darīt lai suns NEKO NEĒD NO ZEMES?!

Postby Sympathy » 19 Feb 2013, 00:17

Mums ir sava veida progress :pastaiga: Vakaros vairāk nelaižam no pavadas, tākā tumsā nevaru pateikt, vai ēd kautko vai ne :D riskēt negribās, tapēc palielinājām staigāšanu pa dienu 1,5-2h pārsvarā brīvībā ) Suns esot pavadā, vai tuvumā, ļoti labi saprot "spļauj ārā" un "fū" kam sako uzslava, gardums - viss čikiniekā! Bet ja suns ir patālu un kautko atrod, tad nu neko darīt... rij fiksi nost un viss :( Ar ko nezinam kā tikt galā..
Par fekalijiem - ēdam tikai meža dzīvnieku atstātās dāvanas :/ :neparliecinats: paldies dievam reti tādas atrodam, bet tur arī nekas daudz nelīdz... :lamajas:
Image
Image
Sympathy
Puppy
Puppy
 
Posts: 411
Joined: 16 Oct 2011, 10:09
Location: Latvia, Cesis

Re: ko darīt lai suns NEKO NEĒD NO ZEMES?!

Postby magnola » 19 Feb 2013, 08:40

Man kaķu kaste ir ar vāku, tur suns netiek, bet viņa vaktē tak to kaķi, kā šis iziet ārā, tā šai arī vajag- uzlasīt sūdiņus...phēe....
Būs tas STOP jāpamēģina.
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Next

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests