Problēma. Nokārtošanās.

Dogs Teaching

Problēma. Nokārtošanās.

Postby Silly » 03 Mar 2010, 11:39

Labdien,
atradu google šo forumu un iedomājos pajautāt zinātājiem.
Man ir tāda problēma,
man ir 5 mēn vecs kucēns. viņa ir mazo sugu suns. ejam ārā, tur kārtojas viss kārtībā. bet pa nakti kārtojas arī mājās un es nevarētu teikt, ka viņa tā kārtīgi iet uz autiņa. sanāk šmuce arī viesistabā. no rīta skatos viena peļķīte, viena čupiņa.
Problēma ir tajā, ka visu laiku tīru, tīru, bet man neliekas, ka būtu tīrs. Grīdu mazgāju ik pa pārdienām, autiņu katru dienu vai arī katru otro dienu, atkarīgs no tā vai autiņš ir lietots vai nav. problēma ir tur - vai suņu urīnā vai ekskrementos ir kādas baktērijas vai kaut kas, par ko man vajadzētu uztraukties. Vai arī tās ir tikai manas iedomas un patiesībā viss ir tīri ok un man nav par ko uztraukties.
Es ļoti mīlu savu suni, saprotu, ka viņa ir tikai maziņš bērniņš.
Viņa ir izpotēta, attārpota.
Lūdzu, padalaties pieredzē vai sniedziet kādu info. Vai man ir par ko satraukties.
Paldies!
Silly
Baby
Baby
 
Posts: 1
Joined: 03 Mar 2010, 11:28

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Problēma.

Postby Sinty » 03 Mar 2010, 11:55

Lai naktī nekārtotos mājās, nevajag barot vēlu, vajag izvest ārā tieši pirms gulētiešanas un, protams, jo nogurušāks suns, jo mierīgāk gulēs :) Manējai bija līdzīgs niķis ( zemāk, starp citu, ir tēma tieši par nokārtošanos), bet četru mēnešu vecumā tikām galā... Un tiešām - vakarā es viņu nebaroju un vēl bez ārā iešanas, mēs pirms gulēšanas pamatīgi izspēlējamies un tad jau čuč kā eņģelītis līdz rītam ;)
Bet par to tīrību - nu kas tad tur tam mazajam iznāk ārā... Ja uzreiz satīra, nedomāju, ka būtu par ko uztraukties...
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Problēma.

Postby Nauris » 03 Mar 2010, 14:15

Par tīrību toč nav ko satraukties.
Man'jie līdz pat, laikam, 3 mēnešu vecumam ārpasauli nezināja (daktere ieteica, jo imunitāte bez mammas piena ir švaka). Kakāja un čurāja uz grīdas (dēļu), no rīta reizēm bija pat 7 kakas un 5 peļķes, pa dienu labi ja reizi nokārtojās.
Un neko, satīra un viss. a par parazītiem - gan suņi gan paši ik pa laikam dzeram attiecīgas tabletes :)
Nauris
Baby
Baby
 
Posts: 37
Joined: 11 Feb 2010, 21:52

Re: Problēma.

Postby OrlandoSeaHorse » 03 Mar 2010, 18:27

Ja 1) suns ir attārpots, 2) tu visu satīri, 3) ienākot dzīvoklī no āra - svaiga gaisa, smaku nejūt, tad problēmu nav.
Un tiešām, pirms pašas gulētiešanas nepiebaro suni, ēdienreizi iekārto kādu brīdi pirms pastaigas (atklal tā, lai ejot nav smags puncis).
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Problēma.

Postby Barbariisha » 03 Mar 2010, 18:41

Man arī te pie viena radās jautājums. Cik bieži vajadzētu attārpot suni? Sevi? :huh:
Image
Barbariisha
Puppy
Puppy
 
Posts: 241
Joined: 20 Jan 2010, 11:03

Re: Problēma.

Postby energy » 03 Mar 2010, 20:52

Sevi arī ir jāattārpo??? Pirmā dzirdēšana...
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: Problēma.

Postby brex » 03 Mar 2010, 21:00

Neticu, ka maza suna klucis ir kas sliktaks par, piem., iepirkumu ratinu rokturi vai vilciena stangu :D

par attarposanu vispar (viedokli ir dazadi) - kucenu biezak - 3-4 pirmaja gada, pec tam 1-2 x gada, es attarpoju pirms potes - tas sanak pavasari un tad vel rudeni

te ir liela tema
http://www.dogs.lv/board/viewtopic.php? ... 2&start=90

par cilveku attarposanu - zinu gimeni, kas 1x gada visi ari attarpojas
tacu man skiet - pats var pasekot, ja ir aizdomas - nodot analizes un tad dzert zales, nav jau tas gluzi konfektes, bet tomer inde
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Problēma.

Postby Nauris » 03 Mar 2010, 23:04

Sevi attārpojam, jo suņi daudz dzīvo pa āru. Pastaigās reizēm iebāž degunu viņuprāt foršās kakās.
Un pēc tam dod bučas.
Tā kā tā. Arī protams, ne jau ik pa 3 mēnešiem.
Bet patiesībā visbīstamākā ir nauda. Tur vispār nereāls kvantums zarazu mājo ;)
Nauris
Baby
Baby
 
Posts: 37
Joined: 11 Feb 2010, 21:52

Re: Problēma.

Postby energy » 04 Mar 2010, 09:22

Ar kādiem preperātiem tad sevi attārpojat?

P.S. Bet, man tik un tā tas ir pārsteigums, ka to darāt :o Līdz šim nen o viena cilvēka kam ir suņi nebiju par to dzirdējis
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: Problēma.

Postby Komatins » 04 Mar 2010, 09:45

Tā kā man suņi un kaķi dzenājas pa pļavu un mājas apkārtni brīvi, kur ir gan lapsas, gan noķer pa kādai pelei un žurkai- tad suņus un kaķus attārpoju 2 reizes gadā.
Cilvēkiem profilaksi taisu reizi gadā ar standarta attārposanas līdzekļiem kā Helmintokss vai Decaris. Netaisos savākties parazītus un tad ar tiem cīnīties. Labāk apēdu tableti un iebaroju pārējiem nekā riskēju iedzīvoties kādā lentenī un gadu ar to cīnities. :jaa:
Komatins
Junior
Junior
 
Posts: 771
Joined: 13 Jan 2010, 13:20

Re: Problēma.

Postby Maija_Dakota » 04 Mar 2010, 09:47

2 x gadā mūsmājā visi dzeram tārp-zāles. Suņi dzīvojas ar mums pa gultu, šad tad ēdam no vienas karotes. Vide mums viena un profilaktiskie pasākumi arī.
Preperāti ir daudzi - aptiekā pērkami.

Komatins :par:
Image Image Image
User avatar
Maija_Dakota
Junior
Junior
 
Posts: 913
Joined: 13 Jan 2010, 16:41
Location: Rīga, Iļģuciems, +371 22086944

Re: Problēma.

Postby kaija » 12 Mar 2010, 14:04

Mē arī visi attārpojamies, sevišķi bērni. Tur jau suņus un kaķus nevajag, lai būtu spalīši.
Image

Image
User avatar
kaija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1047
Joined: 14 Jan 2010, 10:37

Re: Problēma. Nokārtošanās.

Postby sun_is_shining » 09 Jul 2010, 13:46

Nepieciešams padoms.
Sunim 3.5 mēneši-stafordšīras terjers. Pa dienu, kamēr neviena nav mājās nav nevienas peļķes. Kad atnāka mājās uzreiz ejam stagāt un izdarīt visas darīšanas. Viss super, zelts ne suns! :meitenedejo: Un tad sākas problēmas. Lai arī visas darīšanas ir izdarījis jau ārā, mājās tāpat čurā, kur acis rāda. Un ne jau tāpēc, ka nevarētu nociesties. Atstāj mazas, pat niecīgas peļķītes. Nevar vairs saprast ko darīt. Ir mēģināts kaunināt, ir mēģināts bārt. Ir likti pamperi pa visu māju, tie tiek plucināti uz nebēdu. Ja tajos tiek pačurāts, tad kā likums tur pat vēlāk arī sanāk paviļāties :vannojas:
Ko vispār var šādā gadījumā darīt? Kā iestāstīt nabaga kustonim, ka mājās to darīt nav labi?
sun_is_shining
Baby
Baby
 
Posts: 7
Joined: 27 Jun 2010, 13:37

Re: Problēma. Nokārtošanās.

Postby westie » 09 Jul 2010, 16:30

Ko vispār var šādā gadījumā darīt?

Aizvest kucēnu pie vetārsta un ustaisīt analīzes, izkalausās pēc apaukstēta urīnpūšļa.
User avatar
westie
Puppy
Puppy
 
Posts: 169
Joined: 20 Jan 2010, 21:25

Re: Problēma. Nokārtošanās.

Postby OrlandoSeaHorse » 09 Jul 2010, 18:14

Diez vai. Kamer neviens nav majas, vinam nav apaukstets urinpuslis, bet kad gimene kopa, tad ir? Drizak jau padevibas izradisana, tam kustonim tak vel tikai 3,5 menesi. Curasana suniem nav tikai lieka skidruma aizvadisana no organisma, bet ari sociala zime: pieaudzis viriskis iezime teritoriju, kucite koketi pietupstas sunim turpat degungala, bet kucens palaiz mazu pec kucena raksturigi smarzojosu struklinu ikreiz, kad "runa" ar augstakstavosu personu - suni vai cilveku.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Problēma. Nokārtošanās.

Postby sun_is_shining » 12 Jul 2010, 09:20

Paldies par info. Bet tas nozīmē, ka ar laiku kucēns pats apzināsies, ka slapināt mājās nav labi un, ka nekas nevienam nav jāpierāda? :P
sun_is_shining
Baby
Baby
 
Posts: 7
Joined: 27 Jun 2010, 13:37

Re: Problēma. Nokārtošanās.

Postby OrlandoSeaHorse » 12 Jul 2010, 10:59

sun_is_shining wrote:Paldies par info. Bet tas nozīmē, ka ar laiku kucēns pats apzināsies, ka slapināt mājās nav labi un, ka nekas nevienam nav jāpierāda? :P
Faktiski sanāk, ka saimniekam priekš sevis ir jānodala 2 veida slapināšanas - tā, kuras dēļ kucēnu ved ārā pēc ēdienreizes, pēc gulēšanas, pēc spēlēšanās, pēc........ Un padevības izrādīšana, kurai vislabāk nepievērst uzmanību, nebārties, lai kucēnam neienāktu prātā izrādīt vēl lielāku padevību, slapinot centīgāk. Un neslavēt, lai neienāk prātā, ka tā ir labi un pareizi. Par to "ar laiku" grūti teikt, to, ka darīšanas jākārto ārā, viņš aptvers gluži pārskatāmā nākotnē, bet par padevības izrādīšanu - ļoti atkarīgs no rakstura. Aiz lieliem priekiem var mazliet paslapināt pat pieaudzis suns, kam ne prātā nenāktu mājās nokārtoties.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Problēma. Nokārtošanās.

Postby sun_is_shining » 13 Jul 2010, 22:00

Lietderiiga info. Par to padeviibas izraadiishanu nezinaaju. Un tieshaam, barot kuceenu, tas saaka slapinaat maajaa veel biezhaak. Vareetu pat saakt domaat, ka aiz spiitiibas :D
Buusim pacietiigi un skatiisimies kaadas izmainjas muus sagaida :)
sun_is_shining
Baby
Baby
 
Posts: 7
Joined: 27 Jun 2010, 13:37

Re: Problēma. Nokārtošanās.

Postby OrlandoSeaHorse » 15 Jul 2010, 15:48

sun_is_shining wrote:Un tieshaam, barot kuceenu, tas saaka slapinaat maajaa veel biezhaak. Vareetu pat saakt domaat, ka aiz spiitiibas :D
Jā, tik nevis aiz spītības, bet viņš centās vēl saprotamāk tev parādīt (ja nu tu pirmo peļķīti dusmodamās nepamanīji), ka ir mazs un mīļš un tev visu, visu - sirdi un dvēseli atdos!
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Problēma. Nokārtošanās.

Postby k_i_k_a » 31 Jan 2011, 22:43

Cik reižu dienā būtu jāved ārā tieši mazo šķirņu suņi (pundurpinčers)? Var jau pieradināt visādi, bet lai ne tā ka pa acīm spiežas ārā no ciešanās.
Tā lai sunim nebūtu ļoti jāciešas un nebūtu iemesls rasties kādām veselības problēmām? :chura:
User avatar
k_i_k_a
Baby
Baby
 
Posts: 61
Images: 27
Joined: 04 Sep 2010, 18:15

Next

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests