Puķudobēs NEDRĪKST!

Dogs Teaching

Puķudobēs NEDRĪKST!

Postby Linda B. » 21 Jun 2012, 10:38

Kā šo,it kā vienkāršo lietu iemācīt?Nu tā,lai klausa ne tikai,tad,kad uz viņu skatos.Nevienu citu neklausa,bet es pa dienu esmu darbā.Ierauga kaķi un kā slima nesās pāri visām dobēm,aiz sevis atstājot iznīcības skatu,5 minūšu laikā pamanās izrakt puķudobes vidū TĀDU bedri,ka maz neliekas.Ome,protams,nikna,bet suns kā tāds dulburis turpina tik bizot pa viņas sastādītajām begonijām un,kaķis ar par spīti ieskries pujenēs un palīdzēs tur uzrīkot baigo ballīti,tā ka visas lapas un ziedi iet pa gaisu.Ja pati esmu mājās,tad pietiek ar apsaukšanu,ne vairs kurs skrien,ne kaut ko rok,pārsvarā staigā man pakaļ,lai gan kaķis tā pat ir vājība,bet arī tur pietiek vienreiz apsaukt.
Biju domājusi par radiosētu,ko varētu apvilkt tām dobēm apkārt,bet kaut kā briesmīgi liekās tādam mazam sunim uzkarināt kaklā to pribambasu un vēl palasīju,ka viņš pīkst jau 2-4m no novilktās robežas,kas nozīmētu,ka man pa pagalmu staigātu visu laiku pīkstošs suns,jo tās dobes vairāk vai mazāk ir visur un no visām pusēm.Voljēru negribu,jo vienīgā vieta,kur tādu varētu uztaisīt ir ceļa pusē,kur es pavisam noteikti negribu,lai visādi no otras puses tur bakstās,turklāt man vispār ir bail suņus atstāt kaut kur laukā uz visu dienu,mazums pārkarst vai izdomā sākt ķert kādu irsi, uz ko viņas ir ļoti naskas.
Tātad jautājums-kādas vēl ir metodes kā sunim vai nu iemācīt tajās dobēs nelīst vai atturēt no līšanas tur?Jāpiemin,ka ome ir kategoriski pret žogiem ap tām dobēm,jo nu izskatītos arī ne visai glīti.Es gan pieteicos,ka nākošajā pavasarī pati iekopšu dobes,lai izpaliek tie kašķi,ka mani suņi iznīcina viņas darbu,bet problēma ar šo vasaru tomēr paliek.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Puķudobēs NEDRĪKST!

Postby Demiana » 21 Jun 2012, 14:17

Šad tad arī ļoti kulturāliem suņiem gadās caur dobēm izstaigāt, bet kad biju sataisījusi jaunu dobi saliku mietiņus pa perimetru, un savilku auklu 2 rindās, vienu augstāk mazliet par krūtīm un otru zemāk, lai nelīstu pa apakšu. Kad jau pierod ka tur nevar iziet ņemu nost, bet kā jau rakstīju tas nav ar 100% garantiju, šad tad gadās izskriet cauri.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Puķudobēs NEDRĪKST!

Postby Linda B. » 21 Jun 2012, 14:58

ja tikai šad tad izskrietu cauri tā vēl nebūtu problēma.Nezinu par tiem diegiem,man bail,viņa jau neiet,bet nesās nenormālos ātrumos,tas rezultāts,kad drausmīgos ātrumos ienesās nostieptā strīķi varētu būt nejauks.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Puķudobēs NEDRĪKST!

Postby wolf-eyes » 21 Jun 2012, 16:54

Linda B. wrote:palasīju,ka viņš pīkst jau 2-4m no novilktās robežas,kas nozīmētu,ka man pa pagalmu staigātu visu laiku pīkstošs suns,jo tās dobes vairāk vai mazāk ir visur un no visām pusēm.

Nepīkst vis jau 2-4 metri no robežas! Tas ir atkarīgs no tā, kā uzstāda! Es īsti neatceros, cik bija minimālā robeža, kad sāk pīkstēt, bet principā tā bija apmēram metrs.
Tikai nu padārgi sanāks priekš tāda varianta- suns pie omes, pirkšu priekš tam radio sētu!
Nez..varbūt tagad ir lētāk un it sevišķi maziem suņiem. Un nē, nav tā mocīšana mazam sunim. Ir taču arī mazas kakla siksnas. Ja labi iemāca, tad viss ir kārtībā. Bet iemācīt gan tiešām vajag labi, kapitāli, no tā daudz ir atkarīgs.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Puķudobēs NEDRĪKST!

Postby Linda B. » 21 Jun 2012, 17:18

wolf-eyes wrote:
Linda B. wrote:palasīju,ka viņš pīkst jau 2-4m no novilktās robežas,kas nozīmētu,ka man pa pagalmu staigātu visu laiku pīkstošs suns,jo tās dobes vairāk vai mazāk ir visur un no visām pusēm.

Nepīkst vis jau 2-4 metri no robežas! Tas ir atkarīgs no tā, kā uzstāda! Es īsti neatceros, cik bija minimālā robeža, kad sāk pīkstēt, bet principā tā bija apmēram metrs.
Tikai nu padārgi sanāks priekš tāda varianta- suns pie omes, pirkšu priekš tam radio sētu!
Nez..varbūt tagad ir lētāk un it sevišķi maziem suņiem. Un nē, nav tā mocīšana mazam sunim. Ir taču arī mazas kakla siksnas. Ja labi iemāca, tad viss ir kārtībā. Bet iemācīt gan tiešām vajag labi, kapitāli, no tā daudz ir atkarīgs.

Pat ja tas ir metrs,tā pat man būtu pīkstošs suns,jo pagalms diezgan šaurs un tās dobes ir teju gar visām pusēm mājai un palielas un ir vietas,kur ejot garām nemaz metrs nesanāk.Nu es jau arī esmu pie,omes,nākas tomēr, zem viņas jumta dzīvojot, arī daudz maz ievērot viņas noteikumus.Nākošgad es gan centīšos lielāku daļu to dobju vienkārši iznīcināt,atstājot tikai dažas,nu un tad,lai arī mani suņi to manu darbu nomin un izrok.Man jebkurā gadījumā suns pagalmā šķiet skaistāks par veselu čupu dobju ar rindās sastādītām,ziedošām nezālēm.Pa manam pietiktu ar pāris lieliem rožu krūmiem šur tur,i arī problēmas atkristu,jo suns diez vai tādā gribētu līst.Bet nu katram tās domas atšķiras.Kam puķes svarīgākas,kam dzīvi dzīvnieki,kas spēj sniegt mīlestību.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Puķudobēs NEDRĪKST!

Postby vipdu » 21 Jun 2012, 17:27

Nu ir vēl arī trešie, kas ar abiem spēj sadzīvot. Nevajag jau omi nolikt tāpēc. Mums arī piemēram, ir mīļas tās nedzīvās (lai gan tas ar relatīvi) puķu dobes un ir sanācis padusmoties uz suni, ka tās izmīda, jo galu galā, ja tu par to nedusmojies, kā tad taisies sunim iemācīt, ka tur kāpt nevar. Mum suns gada vecumā arī ļoti daudz ko izmīdija, tagad nu ļoti labi uzvedās. Drusku paaudzinājām, pārējo pats saprata.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Puķudobēs NEDRĪKST!

Postby Linda B. » 21 Jun 2012, 17:36

vipdu wrote:Nu ir vēl arī trešie, kas ar abiem spēj sadzīvot. Nevajag jau omi nolikt tāpēc. Mums arī piemēram, ir mīļas tās nedzīvās (lai gan tas ar relatīvi) puķu dobes un ir sanācis padusmoties uz suni, ka tās izmīda, jo galu galā, ja tu par to nedusmojies, kā tad taisies sunim iemācīt, ka tur kāpt nevar. Mum suns gada vecumā arī ļoti daudz ko izmīdija, tagad nu ļoti labi uzvedās. Drusku paaudzinājām, pārējo pats saprata.

Nenolieku jau omi.Vienkārši nespēju saprast kā nedzīva lieta var būt mīļāka par dzīvu.Un vispār nesaprotu es šito trako aizraušanos ar tām simtpadsmit puķēm,kas tiek vienkārši sastādītas taisnās rindās kā burkāni,nu nav tur nekā skaista.Tad tiešām labāk burkānus sēt,tos vismaz var pēc tam apēst :D Bet ne par to tēma.Būtu mans dārzs,tur no neapēdamām lietām augtu vien rozes
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Puķudobēs NEDRĪKST!

Postby Demiana » 22 Jun 2012, 07:35

Linda B. wrote:ja tikai šad tad izskrietu cauri tā vēl nebūtu problēma.Nezinu par tiem diegiem,man bail,viņa jau neiet,bet nesās nenormālos ātrumos,tas rezultāts,kad drausmīgos ātrumos ienesās nostieptā strīķi varētu būt nejauks.

Nu tad sien riktīgu striķi lai redz jau no attāluma, manu rotveileru apstādina 2 mm biezs kaprona vai 5 mm lina diegs :koslene:
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Puķudobēs NEDRĪKST!

Postby Linda B. » 22 Jun 2012, 09:08

Pamēģināt var,bet es domāju,ka viņa varētu savā priekšā nepamanīt arī ziloni :kanepe: Mājās ik pa laikam skrienot mēdz ar galvu ieskriet sienā,krēslā,galda kājā,tādā striķī ieskrietu noteikti :D
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Puķudobēs NEDRĪKST!

Postby OrlandoSeaHorse » 22 Jun 2012, 11:07

Linda B. wrote: Nākošgad es gan centīšos lielāku daļu to dobju vienkārši iznīcināt,atstājot tikai dažas,nu un tad,lai arī mani suņi to manu darbu nomin un izrok.Man jebkurā gadījumā suns pagalmā šķiet skaistāks par veselu čupu dobju ar rindās sastādītām,ziedošām nezālēm.Pa manam pietiktu ar pāris lieliem rožu krūmiem šur tur,i arī problēmas atkristu,jo suns diez vai tādā gribētu līst.Bet nu katram tās domas atšķiras.Kam puķes svarīgākas,kam dzīvi dzīvnieki,kas spēj sniegt mīlestību.

Es nepazīstu tavu omi, varbūt, ka viņa ir izņēmums, bet neviena no manām lieliskajām omēm, kas man dažādu apstākļu rezultātā bija 4, ar visdažādākajiem raksturiem un gaumēm, uz kaut ko tādu neparakstītos. Ja viņai ir dobes, tās tur būs, āmen. Pat ja pašai nebūtu spēka tur kaut pirkstu pielikt. Mēģinot kaut ko iznīcināt, tu vari smagi norauties vai pat lidot ar visiem suņiem. Skaties pati.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Puķudobēs NEDRĪKST!

Postby Korfa » 22 Jun 2012, 12:13

Pilnīgi piekrītu!!! Var saiet tādos kašķos... zem tēmas "kas tu manu nāvi gaidi!"
Korfa
Junior
Junior
 
Posts: 711
Images: 23
Joined: 13 Jan 2010, 13:58

Re: Puķudobēs NEDRĪKST!

Postby ash » 22 Jun 2012, 13:13

ome pirmajā vietā, suns otrajā vietā.

man dobes nav svarīgākas par suni, bet tas nenozīmē, ka sunim tur būtu jāskrien pāri.

tuvākās dienās uzsiešu striķi, jo mans reizēm dauzoties piemirst, kur ir tās robežas, tas būs labs atgādinājums.
un nesaprotu - kas gan tam sunim var notikt ja ieskries striķī? nesiesi jau tik asu, lai kaut ko pārgrieztu. pāris reizes ieskries, vairs negribēs.

jeb varbūt es neriktīga - bet nesaprotu, ko var ar suni auklēties vairāk kā ar mazu bērnu ;)
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Puķudobēs NEDRĪKST!

Postby Linda B. » 22 Jun 2012, 13:32

Ome visnotaļ riktīga,kā jau ome,taču ir dobes,kuras tik pat labi varētu arī nemaz nebūt un tās varētu aizvietot ar vienu vai divām dobēm uz kurām skatoties var izdvest vien skaņu-Ahhh!Un ir viena,kur viņa pati saka,ka visu vajag plēst laukā.Tās dobes jau nav lielas,faktiski ir tikai divas lielas dobes un 3 maziņas un tās 3 tad varētu arī nemaz nebūt.
Par striķiem visās malās viņa arī nebūs laimīga,ja viņa ir pret smuku, zaļu žodziņu,tad striķus noteikti negribēs,pat ja tie tur teorētiski atrastos tikai īsu laiku,par ko es šaubos,jo man kaut kā nerodas ticība,ka suns tā pat nepalīdīs zem tā striķa,ja tai dobē būs kaķis vai vienkārši nepārleks pāri.Vienreiz ieskries,nākošreiz zinās,ka jālien pa apakšu vai jālec.Nav no tiem suņiem,kas ieraugot sev pretī kādu šķērsli izvēlēsies to apiet.Ja skrietu vienkārši tā pat,būtu vieglāk,bet ja tur ir kaķis,viss cits pazūd un nekas vairs nav svarīgāks,kā dabūt to kaķi.
Nelliju kaut kā itin viegli iemācīju,ka dobēs nelien,nerok un neko citu nedara,gadās šad tad,skrienot kādu apriet,pārlēkt kādai pāri vai izkriet cauri,bet tas arī viss un kaķis viņai neinteresē.Bet Fantai tas kaķis dikti interesē,pirmais,ko dara izejot laukā,meklē kaķi.Cerēju,ka kaut kas mainīsies,ja viņam tas terors apniks un sados pa muti,bet nekas nemainījās.
Varbūt vienkārši vaktēt,kad ieiet tai dobē un dot bietē?Pret rakšanu izlasīju,ka līdzot,ja puķu dobēs aprok suņu kakas,savos mēslos taču neraksies,bet ko darīt ar to vēlmi dzenāt kaķi pa tām dobēm?Nav vieglāk iemācīt,ka pats kaķis ir aizliegts?Jo pati par sevi viņa reti tajās dobēs ielien,pārsvarā tikai,tad ja tur ir kaķis.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Puķudobēs NEDRĪKST!

Postby Korfa » 22 Jun 2012, 14:24

Mums Rīgā (ne gluži centrā, bet nu tomēr) privātmājā ir dārzs (kurā nez kāpēc aug arī bietes, :aknee: bet tas jau cits stāsts...). Ap to gabalu, kas saucās mazdārziņš, monas Kucēnības laikā ir uzlikts ~pusmetra augstumā stiepļu žogs (skat. attēlu). Image
Mona pāri šim žogam nelec, jo zin, ka tur iekšā līst nedrīkst pat tad, ja tur iekšā ir kaķis! Tajā pašā laikā vēsā mierā lec pāri krietni augstākam žogam, tam, kuram drīkst. Suni var iemācīt nelīst pāri striķim utml. ;) Varbūt tiešām ir vērts mācīt neskriet pakaļ kaķiem?
Korfa
Junior
Junior
 
Posts: 711
Images: 23
Joined: 13 Jan 2010, 13:58

Re: Puķudobēs NEDRĪKST!

Postby OrlandoSeaHorse » 22 Jun 2012, 14:41

ash wrote: tuvākās dienās uzsiešu striķi, jo mans reizēm dauzoties piemirst, kur ir tās robežas, tas būs labs atgādinājums.
un nesaprotu - kas gan tam sunim var notikt ja ieskries striķī? nesiesi jau tik asu, lai kaut ko pārgrieztu. pāris reizes ieskries, vairs negribēs.

Kā atgādinājums, nevis nepārvarams žogs labi der tās balts ar sarkanu svītrainās polietilēna brīdinājuma lentas, lielus rituļus var dabūt visur, kur kaut kas saistībā ar drošību, darba drošību, ugunsdzēsību utt. Tās lentas pirmkārt arī dzīvnieki labi saskata, otrkārt viņas vējā mazliet grab, ja neieraudzīs, sadzirdēs. Ja suns zin, ko tā lenta nozīmē, tad nelīdīs pāri. Tāpat kā cilvēki (vismaz vairums) nelien aiz tādām lentām, uz kurām rakstīts "Policija".
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Puķudobēs NEDRĪKST!

Postby ash » 22 Jun 2012, 17:06

LindaB.
protams ir vieglāk žēloties, ome negribēs, striķis nelīdzēs, varbūt tā, varbūt šitā, nekā vienkārši izmēģināt. :viltigs:

es savām dobēm uzlikšu tīri simboliskas aukliņas, lai gan man arī nepatiks kā tas izskatās. esmu pārliecināta, ka pēc nedēļas palaidnieks būs iegaumējis un vairs dobē neiekāps.
šopavasar ap zemeņu dobi apliku mazītiņu apmalīti - tādu, lai zālājs neaug iekšā zemenēs, kopš tā maliņa ir - zemeņu dobei ar slaidu lecienu lec pāri, nevienu ogu vēl nav saminis.

pagājušā gadā es ar ap dārzu biju aplikusi metru aukstu stiepļu žodziņu - mums jau divi dobju postītāji suns un mūsu puika (pagājušā vasarā dēlam bija pusotrs gads). un pagājušā gadā viņi pa abiem tam žogam metās virsū, rāpās pāri, virsū, apakšā un katru dienu vismaz vienu reizi ielauzās dārzā. lieki piebilst - nekādu ražu neievācām. :D
šopavasar abi turpināja aizrautīgi mīcīties pa dobēm. bet kopš suns vienu reizīti redzēja, kā es ravēju, rušinos, un krāmējos gar to dobi - pilnīgi cita attieksme. sakiet ko gribiet, bet es esmu pārliecināta - viņš saprot, ka man tā dobe ir svarīga un nudien cenšas ievērot, kur drīkst, kur nedrīkst kāpt. vēl vairāk - ja ziemā viņš bez problēmām cilāja kāju pie katras dobītes, tad tagad - kopš sākušies dārza darbi - nav apčurājis nevienu pašu dobīti, puķīti, krūmiņu, ko es esmu aprušinājusi un apkopusi. bez īpašas mācīšanas, skaidrošanas suns cenšas ievērot. diemžēl ar mūsu 2.5 gadus veco dēlu iet krietni smagāk. ;)

LindaB. - varbūt tu paravē un parādi sunim, ka tev arī rūp tās dobes.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Puķudobēs NEDRĪKST!

Postby Linda B. » 22 Jun 2012, 18:44

Es vienkārši zinu,ka ome būs pret striķiem visās maļās,tāpēc labāk šo tēmu necilāt,lai izvairītos no lieka kašķa.Varbūt arī līdzētu,bet ja viņa ir pret glītu žodziņu,kas iespējams atturētu arī kaķi no to dobju piegānīšanas,tad par striķiem vai brīdinājuma lentām vispār nav ko domāt.Būs tikai lieks kašķis.Meklēju vairāk veidu kā audzināt pašu suni.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Puķudobēs NEDRĪKST!

Postby vipdu » 25 Jun 2012, 08:01

Nu mums briesmīgu problēmu ar to nebija (ar VAS metisu vispār, ar takša metisu drusku bija - tieši tas pats - dzīšanās pēc kaķiem). Bet ir līdzīgi kā ash saka. Suņi nekāp tajās dobēs kur redz mūsrušināmies. Ar tām dobēm kur mēs nerušināmies (kur aug koki un krūmi un nav nezāles ko ravēt) bija grūtāk, tur taksene arī dabūja dažas reizes bietē (bet tikai ja paspējām viņu noķert kamēr vēl dobē, ja ne tad tikai ar kaunināšanu tika cauri). Tagad viņa tajās dobēs arī pēc kaķa nelien. Skrien kā traka, liekas 100% nenobremzēs, bet apstājas tā ka gandrīz pakaļa pār galvu pārsverās. Lien tikai viltus grūtniecības aikā zem krūmiem atvēsināties (to gan neizdodas izskaust, bet tur jau hormoni galvu jauc) un tikai tad kad es pasaku - cui Vienreiz netīšām uzrīdīju kaķim, jo man likās ka tur žurka zem krūma, bet izrādījās, ka kaķis. Bet līdz brīdim kamēr nedevu komandu, stāvēja dažu desmitu cm attālumā no kaķa un dobē nekāpa. Bet pirmā dārza darbu sezona abu suņu dzīvē pagāja tos mācot un šķietami bez rezultātiem.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Puķudobēs NEDRĪKST!

Postby Elbe » 25 Jun 2012, 10:42

Manas sunes staigā smuki pa taciņām, takšuks arī, tiesa, pie kaķu parādīšanās labā uzvedība izgaist, bet tad drīzāk ir jāizslēdz kaķu vazāšanās. Mūsējie gan visi staigā flekšos visā garumā, taču tas jau netraucētu brist pa dobēm. Mēs mācām ar "pa taciņu!" un "nedrīkst!". Sīkajai jau vēl mēdz aizmirsties, bet Mise dobēs nekāpj. Un arī takšuks godīgi apiet riņķī. Un arī dauzoties.
A par omes dobēm - piedāvā viņai kulturalizēt to visu un sastādīt kompaktāk(piedāvā Tu pati to izdarīt, jo omei, droši vien, nepietiek spēka) - biezā dobē diez vai suņi tā ložņās.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Puķudobēs NEDRĪKST!

Postby Linda B. » 25 Jun 2012, 11:47

Jā,faktiski tā arī ir,dobēs,kur aug kaut kas augstāks suņi nelien.Taču šovasar nesanāks kaut ko regulēt,jo viņa jau visur ir sastādījusi begonijas un noteikti neļaus tās izrakt.Šis variants pastāv tikai ar nākošo vasaru,kad es to arī darīšu.Redzēs cik daudz un ko ļaus plēst ārā.Ir doma par kaut kādām nebūt rozēm,jo pa Jāņiem bijām ciemos,kur bija diez gan daudz rožu,nu nelien tur iekšā.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Next

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests

cron