Kā likt sunim sevi dievināt?

Dogs Teaching

Kā likt sunim sevi dievināt?

Postby seneka » 27 Mar 2012, 13:51

Noskatījos Michael Ellis youtube video klipus par suņa dresūru un piesaisti saimniekam. Viņš izmanto kā motivatoru kārumu, spēli un uzslavas. Visas dresūras pamatā ir ciešu acu kontakta nodibināšana ar suni, tādā veidā nodrošinot, ka suns ignorē visu pārējo apkārt un uzmanība ir vērsta tikai uz saimnieku. Ļoti interesanti, taču radās jautājums, kā piesaistīt suni sev, ja suns ir vairāk flegmatiska tipa, kuram kārumi neinteresē, spēlēties viņš grib tikai ar citiem suņiem un līdz ar to arī uzslavas ir maigi izskatoties "pie kājas". Vai ir kādi vēl veidi, ka noturēt suņa uzmanību uz saimnieku?
User avatar
seneka
Puppy
Puppy
 
Posts: 188
Joined: 04 Apr 2011, 07:57
Location: Liepāja

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kā likt sunim sevi dievināt?

Postby čība » 27 Mar 2012, 14:34

seneka wrote:Noskatījos Michael Ellis youtube video klipus par suņa dresūru un piesaisti saimniekam. Viņš izmanto kā motivatoru kārumu, spēli un uzslavas. Visas dresūras pamatā ir ciešu acu kontakta nodibināšana ar suni, tādā veidā nodrošinot, ka suns ignorē visu pārējo apkārt un uzmanība ir vērsta tikai uz saimnieku. Ļoti interesanti, taču radās jautājums, kā piesaistīt suni sev, ja suns ir vairāk flegmatiska tipa, kuram kārumi neinteresē, spēlēties viņš grib tikai ar citiem suņiem un līdz ar to arī uzslavas ir maigi izskatoties "pie kājas". Vai ir kādi vēl veidi, ka noturēt suņa uzmanību uz saimnieku?


Nebaro suni bez darba, sāks darboties kārumi ;) Un man fantastiski palīdzēja klikeris.

Bet molosu tipa suņiem nu nav raksturīga šāda uzvedība, viņi nav radīti lai dievinātu saimnieku, bet lai palīdzētu un darbotos kopā ar saimnieku. Tāpēc, ja citi var prasīt savam VASam izpildīt komandu 30 reizes, Tu prasīsi maksimums trīs reizes un jau tad suns sāks domāt - "nu, ja tev nepielec, ka es māku, tad nedarīšu vispār".
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Kā likt sunim sevi dievināt?

Postby seneka » 27 Mar 2012, 15:31

čība wrote:Nebaro suni bez darba, sāks darboties kārumi ;) Un man fantastiski palīdzēja klikeris.

Bet molosu tipa suņiem nu nav raksturīga šāda uzvedība, viņi nav radīti lai dievinātu saimnieku, bet lai palīdzētu un darbotos kopā ar saimnieku. Tāpēc, ja citi var prasīt savam VASam izpildīt komandu 30 reizes, Tu prasīsi maksimums trīs reizes un jau tad suns sāks domāt - "nu, ja tev nepielec, ka es māku, tad nedarīšu vispār".


Viņam ēdiens nu galīgi nav prioritāte, iespītēsies un neēdīs 2 dienas! Ja viņam liksies, ka ūdens nav pietiekami svaigs (ieliets dienas pirmajā pusē), tad arī tam viņš virsū neskatīsies, padzersies ārā peļķē, kanālā vai jūrā. :noliedz:

Protams, dievināt būtu par daudz prasīts, bet vismaz uzmanīgi manī klausīties. Tas ir tas, ko es gribētu no viņa panākt - viņa nedalītu uzmanību! Šobrīd aktīvi mēģinu viņu iemācīt skatīties man acīs, pildot komandas. Būtu no bērnības ar to sākuši apmācību, vrb rezultāts tagad būtu savādāks.
Last edited by seneka on 29 Mar 2012, 14:54, edited 1 time in total.
User avatar
seneka
Puppy
Puppy
 
Posts: 188
Joined: 04 Apr 2011, 07:57
Location: Liepāja

Re: Kā likt sunim sevi dievināt?

Postby čība » 27 Mar 2012, 15:39

seneka wrote: Būtu skolā no bērnības ar to sākuši apmacību, vrb rezultāts tagad būtu savādāks.


:jaa:
un iespējams, ka nav par vēlu :viltigs:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Kā likt sunim sevi dievināt?

Postby ingo » 27 Mar 2012, 16:50

Kāpēc skolā? Tas bija pirmais, ko mājās sāku ar savu vilku špicu, skola nāca tik pēc tam un tur to nemācīja :)
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Kā likt sunim sevi dievināt?

Postby Suliko » 27 Mar 2012, 17:18

Es savu Sofiju esmu ietreneejusi, ka pusdienas un vakarinjas tiek dabuutas tikai peec smukas seedeeshanas un pacietiigas gaidiishanas un tad ar acu skatienu dodu vinjai maajienu, ka var doties eest! To dariiju taadeelj, ka vinja bija pilniigi kaa apmaata uz savu bljodinju, nu iistaakais eediena putekljusuuceejs! Pilniigi viss pasaulee apkaart bija nesvariigs, tikai paeest! Tagad jau, protams, vairs nav taa, bet treninju veeljoprojaam turpinaam, jo taa pierasts :)
Vizslas are my favorite people...
User avatar
Suliko
Puppy
Puppy
 
Posts: 102
Images: 18
Joined: 08 Feb 2012, 03:25

Re: Kā likt sunim sevi dievināt?

Postby ash » 27 Mar 2012, 19:59

man ar tā ir diezgan liela sāpe - jūtos, kā slikta saimniece...
mājās spēlējamies, mācamies, darbojamies - uzmanība uz mani, protams. skatās aci nenolaižot. pagalmā - ne un ne. pastaigā - ne un ne.
bez ēdiena var iztikt. uzslava viņam pat kucēna vecumā īpaši nedarbojās, kur nu vēl tagad. tāda sajūta, ka viņu (ārpus mājas) interesē pilnīgi viss, izņemot mani. ja vajadzēs, komandu izpildīs, bet ne jau nu skatoties uz mani.
kārumus suņu skolā neēda, citu suņu klātbutnē kārumu ja pat ieliek mutē - izspļauj.

acīm redzot es esmu nejēga.
protams, ka ņemot īru terjeru, es nedomāju, ka viņš centīsies man no acīm nolasīt vēlmes un steigs tās pildīt, bet nu es cerēju, ka vismaz mīlestību viņš varētu izrādīt... :neparliecinats:
labi vismaz, ka pastaigas laikā neskrien pavisam tālu prom no manis un ja noslēpjos - skrien un meklē.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Kā likt sunim sevi dievināt?

Postby seneka » 28 Mar 2012, 07:37

ash wrote:man ar tā ir diezgan liela sāpe - jūtos, kā slikta saimniece...
mājās spēlējamies, mācamies, darbojamies - uzmanība uz mani, protams. skatās aci nenolaižot. pagalmā - ne un ne. pastaigā - ne un ne.
bez ēdiena var iztikt. uzslava viņam pat kucēna vecumā īpaši nedarbojās, kur nu vēl tagad. tāda sajūta, ka viņu (ārpus mājas) interesē pilnīgi viss, izņemot mani. ja vajadzēs, komandu izpildīs, bet ne jau nu skatoties uz mani.
kārumus suņu skolā neēda, citu suņu klātbutnē kārumu ja pat ieliek mutē - izspļauj.

acīm redzot es esmu nejēga.
protams, ka ņemot īru terjeru, es nedomāju, ka viņš centīsies man no acīm nolasīt vēlmes un steigs tās pildīt, bet nu es cerēju, ka vismaz mīlestību viņš varētu izrādīt... :neparliecinats:
labi vismaz, ka pastaigas laikā neskrien pavisam tālu prom no manis un ja noslēpjos - skrien un meklē.


ash , man ir stipri līdzīgi ar manējo!
Vakar sākām atstrādāt komandu "Uz mani", kurā lieku uz mani skatīties, pildot komandas. Ceru, ka būs kāds progress ar laiku. :ludzu:

ingo , kad ņēmu suni, vēl nezināju ne pusi no tā, ko šobrīd, tāpēc nevarēju iedomāties, ka acu kontakts ir tik būtisks. Man bija galvenais, lai izpilda visas komandas. :)

Noskatoties Michael Ellis video un noklausoties teoriju tikai sapratu apmācību atšķirības. Viņš panāk, ka suns pats grib visas komandas izpildīt pēc savas brīvās gribas, lai tikai izpatiktu saimniekam. Manā gadījumā darbojas piespiešanas princips ar stingrāku un dusmīgāku balss toni vai ar rāvienu ar siksnu.
User avatar
seneka
Puppy
Puppy
 
Posts: 188
Joined: 04 Apr 2011, 07:57
Location: Liepāja

Re: Kā likt sunim sevi dievināt?

Postby čība » 28 Mar 2012, 07:55

seneka wrote:ingo , kad ņēmu suni, vēl nezināju ne pusi no tā, ko šobrīd, tāpēc nevarēju iedomāties, ka acu kontakts ir tik būtisks. Man bija galvenais, lai izpilda visas komandas. :)

Tāpēc būtiski ir gadīties pie ĪSTĀ trenera... Diemžēl nevarētu teikt, ka ir daudzi, kas strādā, pirmkārt, pēc šāda principa... Turklāt ir vēl daži citi, kuri iestājas kategoriski pret šādu apmācību, uzskatot, ka vienīgais veids kā iemācīt suni un ar suni saprasties ir ar fizisku spēku un pakļaušanu. Protams, ir suņi, kam to vajag. Bet tie treneri, kas, pirmkārt, strādā ar suņa instinktiem un motivācijas pacelšanu, zina arī "parastās" metodes un nepieciešamības gadījumā arī tās tiks pielietotas. Savukārt, tie, kas strādā tikai pēc piespiešanas un bardzības principiem... man nav pārliecības, ka viņi mak ar suni kontaktēties citādāk.
Un jau minēju iepriekš - nozīme ir arī šķirnei, nedomāju, ka Tev ir tas suns (korso, ja pareizi saprotu), kuram būtu fiziski patīkami skatīties visu laiku Tev acīs.

Vispār labot jau nav par vēlu nekad. Diez vai visu visu var izlabot, bet uzlabot - noteikti. Domāju daudzi forumieši varēs šeit ieteikt vienu personu pie kuras griezties :kanepe:

P.S. Tas ir mans personiskais viedoklis, man nav nekādu pierādījumi ir tā vai nav, tikai mani secinājumi un uz absolūto patiesību nepretendēju - tas par tiem treneriem.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Kā likt sunim sevi dievināt?

Postby blusa » 28 Mar 2012, 08:24

Manā gadījumā darbojas piespiešanas princips ar stingrāku un dusmīgāku balss toni vai ar rāvienu ar siksnu.[/quote]

Diemžēl arī es netiku pie īstā instruktora. Un rezultāts ir tāds, ka pateicoties šādai apmācībai suns mani klausās tikai tad, kad ir pie pavadas. :aknee:
blusa
Baby
Baby
 
Posts: 18
Joined: 07 Sep 2010, 15:32

Re: Kā likt sunim sevi dievināt?

Postby seneka » 28 Mar 2012, 09:18

blusa wrote: Diemžēl arī es netiku pie īstā instruktora. Un rezultāts ir tāds, ka pateicoties šādai apmācībai suns mani klausās tikai tad, kad ir pie pavadas. :aknee:


Nav tā, ka manējais klausa tikai pie siksnas, viņš klausa arī bez tās. Bet abos gadījumos tas notiek ar skaļu nopūšanos, negribīgi, protestējot ar neapmierinātiem smilkstieniem un tikai kad pasaku komandu 3 reizes. Es gribētu, lai viņš to dara ar prieku, bez piespiešanas. Bet kārumi, kā motivators nedarbojas.
Tāpēc prasu citu padomu, vrb kāds varētu ko jaunu ieteikt?
User avatar
seneka
Puppy
Puppy
 
Posts: 188
Joined: 04 Apr 2011, 07:57
Location: Liepāja

Re: Kā likt sunim sevi dievināt?

Postby Demix » 28 Mar 2012, 11:11

Man, kā jau ar haskijiem, vispār ir saržģīti,bet bez īpašām skolām daudz ko esam apguvuši,pārvarējuši visādus stiķus un niķus,piemēram no lekšanas virsū,tikām vaļā-kad uzlec,turu aiz ķepām un nelaižu vaļā (acīs cieši skatoties saku,ka nedrīkst lekt virsū) tas viņiem nepatika un ar laiku tā lekšana palika mērenāka,tiesa izskaust to pavisam ir grūti un kā nu kuram.Ar haskiju ir tā,lai gan komanda un noteiktā kārtība visiem zināma un izpildāma,ne vienmēr viņi klausa - vnk nedzird,nu tad es viņus ignorēju un arī tas vieņaiem nu galīgi neptīk,viņiem ir jābūt uzmanības centrā,citreiz pat smiekli nāk- pēc igākas manas ignorēšanas,vajadzīgā lieta tiek izpildīta bez komandas,lai tikai es pievēršu uzmanību :jautri: Ar varu es gandrīz neko nekad neesmu panākusi,vienīgi izšķiršanu pie kautiņiem,tajos momentos viņi ir vnk "kurli".Citeriz tā besī ārā,ka nu neklausa un viss,bet skaidri redzu,ka visu saprot,tad gan neatstājos,ir momenti,kad tomēr jāsalauž tas spīts,bet ja tas paliek pārāk nogurdinoši,tad metu mieru uz pavisam mazu brītiņi,padaru kaut ko ctu un atkal atsākam vēlamo nodarbi,tad jau aiziet pa smuko.Vēl viņi ir viltīgi un baigie aktieri,sāk tēkot,ka kaut kas sāp un nu nekādi nevar nostāvēt,es spēlēju pretī un tad viņiem brīnumi un par savu izlikšanos viņi aizmirst.Oi,mums citeriz ir tāds cirks,ka no malas vērojot noteikti var pārsmieties.
Man pats svarīgākais bija saprast,kas kuram vislabāk patīk(man astoņi un katram savas patikšnas un antipātijas),no tā izejot arī sākām strādāt-vienam patīk uzslavas,citam kārums,citam,ka ar viņu padauzās,citam,ka pakasa pakakli u.t.t.Tad, kad daru viņam tīkamo darbību cenšos nodibināt acu kontaktu,kā tas tiek pārtaukts,pārtaucu darbību un tas labi strādā.Pamēģini saprast par ko suns visvairāk priecājas un tas būs tavs trumpis :jaa: Bet nu vajadzīga milzu pacietība,smags darbs tas ir gan :jaa:
Nesaku,ka tas darbojas 100% droši un ir pareizi,vnk padalos,kā iet mums :)
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Kā likt sunim sevi dievināt?

Postby Demix » 28 Mar 2012, 11:27

Neviļus atcerējos šo bildi:
Image
Te es izstādē Balttour 2011.sniedzu interviju,šajā brīdī es slavēju savus suņus par izcili paveikto darbu :labipadarits: Kas var būt labāks par šādu uzticīgu skatienu :pukudupsis:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Kā likt sunim sevi dievināt?

Postby ingo » 28 Mar 2012, 18:28

Manējā arī nav dienesta suns un negaida katru mirkli, kad varēs manu komandu izpildīt :viltigs: Ir mums acu kontakts, bet kad skrien brīvā riksī pa sētu, tad uz pirmo reizi komandu parasti mēdz nedzirdēt, bieži arī otru palaiž gar ausīm, bet strādājam un cenšamies. Mums ir tā lielā priekšrocība, ka par kārumu gatava darīt jebko, tāpēc nemācēšu neko citu ieteikt. Skola mums pamatā pēc vecajām metodēm. Ar pozitīvo motivāciju nodarbojos mājās un tagad mēģinām darboties kanisterapijas grupā. Forša, vērtīga nodarbība bija ar dresetajs , kad visādas nianses par pozitīvo apmācību varēja uzzināt.
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Kā likt sunim sevi dievināt?

Postby OrlandoSeaHorse » 29 Mar 2012, 11:53

ash wrote:man ar tā ir diezgan liela sāpe - jūtos, kā slikta saimniece...
mājās spēlējamies, mācamies, darbojamies - uzmanība uz mani, protams. skatās aci nenolaižot. pagalmā - ne un ne. pastaigā - ne un ne.
bez ēdiena var iztikt. uzslava viņam pat kucēna vecumā īpaši nedarbojās, kur nu vēl tagad. tāda sajūta, ka viņu (ārpus mājas) interesē pilnīgi viss, izņemot mani. ja vajadzēs, komandu izpildīs, bet ne jau nu skatoties uz mani.
kārumus suņu skolā neēda, citu suņu klātbutnē kārumu ja pat ieliek mutē - izspļauj.
acīm redzot es esmu nejēga.
protams, ka ņemot īru terjeru, es nedomāju, ka viņš centīsies man no acīm nolasīt vēlmes un steigs tās pildīt, bet nu es cerēju, ka vismaz mīlestību viņš varētu izrādīt... :neparliecinats:
labi vismaz, ka pastaigas laikā neskrien pavisam tālu prom no manis un ja noslēpjos - skrien un meklē.

Nē, nesatraucies, tu nepavisam neesi slikta saimniece! Nu tādi viņi ir, neatkarīgie džeki. Turklāt vismaz līdz 2 gadiem viņi ir bērni. Tad jau pamazām nobriest arī prātiņš. No acīm tavas vēlmes viņš nekad nelasīs, nav jau VAS, bet par mīlestību toties nešaubies ne mirkli! Un par tām vēlmēm arī - viņi neskatās dievinošām acīm, tas dzirkstošais mirklis, ko tev uzmet ir vairāk vērts, nekā stunda slienainas letarģijas. Un viņš IR pamanījis tevi, tavu noskaņojumu, vai tev viss OK, vai tu ko gribi, pasaki tik, momentā izpildīs! Pat vairāk, nekā pateiksi.... Gadās. Tas aiz lielas centības.
Tā jau pastaigās ejam, astes gaisā, nevienu mums nevajag, paši lieli, gudri, visu zinām, visu izlemjam. Pietiek man pa mālainu kalnu nobraukt uz d. - momentā klāt 2 glābēji, baksta ar purniem, palīdz! Ātrāk, nekā apmācīti pavadoņsuņi. Nu, protams, tā glābšana jau nav atstrādāta, kā mākam, tā darām. Meita iet skriet pēcpusdienās un ņem vienu no suņiem līdzi (ar 2 pagrūti). Ja iet tā, ka es un pārējie suņi paliek mājās uz dīvāna, tad nekas, skrienot. Bet vienreiz mēs gribējām iet pastaigā tā, ka es ar vienu no ĪT un mazo Fusi ejam lēnāk, meita ar otru ĪT skrietu, tad mainītu suņus. Kas tev deva, nekur viņa netika, abi suņi totāli atteicās iet prom no manis.
Aidans pie manis nonāca 4 mēnešu vecumā, it kā jau nemaz ne tik vecs, bet viņš bija jau paspējis padzīvoties pa vairākām mājām: viņa māsiņa salauza kāju un audzētājas draudzene/mammas audzētāja turpat kaimiņos palīdzēja pieskatīt pārējos kucēnus, kamēr to ārstēja. Rezultātā Aidanam tā attieksme bija tāda viegli rezervēta - "jā, es tevi mīlu, bet ja vajadzēs iet kur citur dzīvot, tad es pratīšu to pieņemt". Vienmēr atsaucīgs, bet vienmēr tāda maza procenta daļiņa bija jūtama. Pamazām, es teiktu, ap kādiem 4-5 gadiem tas pārgāja, tagad (6 g.) šķiet, ka bez manis pat elpot nevarot. Labi vismaz, ka mājās darba dienās paliek bez problēmām. Mēs daudz darbojāmies tāpat vien, savam priekam. Uz agility aizkūlāmies. Tas bija pat ļoti labs gājiens, vispārējā suņu vadāmība un sadarbība uzlabojās vienkārši super! Patīk, interesanti, gardumi uzreiz garšīgāki, un arī ārpus nodarbībām klausība vēl tagad ir labāka. Mēs vairs uz laukumu neejam, bet šādus tādus rīkus saliku uz terases, brīvam brīdim.
Ārā, kad palaižu bez pavadām paskrieties, tad es viņus ik pa brīdim saucu sev klāt, nevis lai savāktu, bet lai dotu viņiem iemeslu paskriet manā virzienā. Šie aizskrien, tālu, tālu, es saucu, vicinos rokām (priecīgi, nevis izmisīgi), šie abi joņo klāt, lēcienā noķer gardumu, joņo prom, atkal tālu, atkal saucu, atkal gardums, utt.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Kā likt sunim sevi dievināt?

Postby Demix » 29 Mar 2012, 13:40

Nu redz cik feini piemēri,es labprāt vēl kādus palasītos :lasu: Bet laikam jau tā ir,ka vienas receptes nav nekad,jāievēro gan šķirnes īpatnības,gan suņa raksturs,kas nu nav balta lapa piedzimstot,kā par to daudzi saka,katram kkas jau nāk līdzi ar pirmo pīkstienu :pukudupsis: Un galu galā mēs paši arī esam tik dažādi un ar dažādu pasaules redzējumu un lietu uztveri.Viens nu gan ir skaidrs,ka suņi savam saimniekam dod nedalītu mīlestību,tiesa dažādās izpausmēs,galvenais ir to ieraudzīt!
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Kā likt sunim sevi dievināt?

Postby seneka » 29 Mar 2012, 14:51

Man visvairāk nedod miera izteiciens, kuru es esmu jau dzirdējusi vairākkārt: "Es neesmu mācējusi piesaistīt suni sev!"
Nesaprotu, kur un ko esmu izdarījusi nepareizi, vai par daudz mīļojusi un čubinājusies ap viņu, ka viņam tā sniegtā mīlestībā ir bijusi daudz par daudz. Vai par daudz tā socializācija ir bijusi, rezultātā viņam nav nekas labāks, kā dauzīšanās ar citiem suņiem un saimnieks paliek otrā plānā.
Nezinu pat ko darīt savādāk, ja būs lemts kādreiz tikt pie otra suņa? Kā nepieļaut tās pašas kļūdas? Ja īsti pat nezinu, kur bija tā kļūda. :neparliecinats:
User avatar
seneka
Puppy
Puppy
 
Posts: 188
Joined: 04 Apr 2011, 07:57
Location: Liepāja

Re: Kā likt sunim sevi dievināt?

Postby seneka » 29 Mar 2012, 14:53

Demix, super bilde, kaut man arī tāda kādreiz sanāktu ar manu suņupuiku. Šis dievinošais skatiens un padevībā pieglaustās ausis... :sirsninas:
User avatar
seneka
Puppy
Puppy
 
Posts: 188
Joined: 04 Apr 2011, 07:57
Location: Liepāja

Re: Kā likt sunim sevi dievināt?

Postby ash » 29 Mar 2012, 16:17

OSH
paldies par stāstu! jā, es jau apzinos, ka tādi viņi ir. un kad tu tā saki - tiešām bija gadījums, kad es sāpīgi pakritu un mans suns uzreiz klāt un cenšas palīdzēt, bet es vēl dusmojos - sasitos, un viņš vēl virsū lec. :D
laikam jau lielākā problēmas daļa ir tieši no tiem cilvēkiem, kam ir tie suņi, kuru šķirne+raksturs ir pamats lai izveidotu to ciešo kontaktu un tad viņi iet un baksta tos pārējos, ka nemāku savu suni ieinteresēt, ka viņam ar mani garlaicīgi utt.

bet katrā ziņā no šīs nedēļas sākam piestrādāt pie komandas šurp, izmantojot virvi - puika pa ziemu izlaidies un jūtas baigi varenais - uz komandu atsaucas, bet nākot pie manis vēl pa ceļam paošņā, pačurā...

un jā - ja viņš ierauga citu suni - aizmirst par visu citu uz pasauli. savā ziņā man žēl, ka nevaram iegādāties vēl vienu sunci - lai būtu viņam tik ļoti ilgotā kompānija. nu varbūt kādreiz... :pukudupsis:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Kā likt sunim sevi dievināt?

Postby Demix » 29 Mar 2012, 16:59

seneka wrote:Demix, super bilde, kaut man arī tāda kādreiz sanāktu ar manu suņupuiku. Šis dievinošais skatiens un padevībā pieglaustās ausis... :sirsninas:

Nu re bildē viss kā pasakā,bet ja es nokristu,kā OSH raksta,tad tas pa kreisi(Sirsniņš) man ilgi neļautu piecelties,jo domātu,ka es ampelējos :kanepe:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Next

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests