Kā pieradināt suni palikt vienam mājās

Dogs Teaching

Kā pieradināt suni palikt vienam mājās

Postby Elbruss » 07 Jan 2012, 18:08

Sveiki! Pirms nepilna mēneša kļuvām par 1,7 g veca šarpeja saimniekiem. Bet sunim ir šausmīgas bailes palikt vienam mājās, pamēģinājām uz 30 min viņu atstāt un tagad pie durvīm reģipsī ir smuks izkārpīts caurums. Tāpēc pārsvarā šo laiku savu dienu organizējām tā,lai kāds būtu mājās. Taču tagad pēc jaunā gada man sāksies darbs un arī neviens mājās nevarēs sēdēt par aukli. Lūdzu dodiet kādu labu padomu, kā mūsu mīluli pieradināt palikt kaut pāris stundas vienam?
Elbruss
Baby
Baby
 
Posts: 1
Images: 3
Joined: 07 Jan 2012, 17:23

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kā pieradināt suni palikt vienam mājās

Postby Demiana » 08 Jan 2012, 14:55

Labs suns-noguris suns :pastaiga:
Pirms atstāt vienu vajag suni "nokausēt" ar aktīvu pastaigu. Ja šāds variants ir mēģināts un nelīdz, tad vēl ir variants ar būri.
Tādas tēmas jau ir bijušas, palasi iepriekšējās diskusijas.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Kā pieradināt suni palikt vienam mājās

Postby seneka » 17 Jan 2012, 16:24

Man pie durvīm reģipsī arī ir caurums un jau n-tās reizes lāpīts. Bet ne jau tāpēc, ka manējam būtu bail palikt mājās, bet tāpēc, ka viņam patīk pašam sevi izklaidēt mājās vienatnē esot. Risinājām šo jautājumu ar paša lielākā būra iegādi.
Es vēl nodarbinu savu suni ar graužamām mantiņām, ejot prom ielieku vārītas cūkas ašteles vai cukurkauliņus, lai viņam ir ap ko darboties un nenāktu prātā sliktas domas, piem., par dizainera piestrādāšanu mūsu mājās. :labipadarits:
User avatar
seneka
Puppy
Puppy
 
Posts: 188
Joined: 04 Apr 2011, 07:57
Location: Liepāja

Re: Kā pieradināt suni palikt vienam mājās

Postby murkata » 18 Jan 2012, 11:00

var taisīt grudtrās spēļmantiņas. vienkāršākais ir 1,5 litra pudelē salikt na;sķus un aizskrūvēt korķi. pudelē (plastmasas, es domāju) jāsadur caurumiņi, lai suns jūt smaržu.
taču, es domāju, ka problēma ir cita - psiholoģiska. sākumā iegādājieties būri. nolieciet to istabā, ieklājiet mīkstu kaut ko un atstājiet vaļā. nelieciet sunim iet iekšā. būris nedrīkst saistīties ar vardatrbību un ieslodzīšanu.
suņi no dabas ir alu dzīvnieki. tas nozīmē, ka viņam pašam radīsies interese par omulīgu, slēgto telpu. kad viņš ieies, iedodiet našķi un sapaijājiet. pēc pāris dienām, kad suns būs apradis ar būri aiztaisiet to, izejiet no istabas. ja viņš nesmilkst, nāciet atpakaļ pēc kādas pusminūtes un saslavējiet. ar katru reizi, atru dienu pagatriniet suņa palikšanas laiku būrī. slavējiet TIKAI< kad viņš ir mierīgs!!!! ja suns smiklts un kašājas, ienāciet istabā, bet uz viņu neskatieites, tēlojiet, ka jums te darīšanas, paejiet viņam garām un NESKATIETIES uz suni. tā jūs parādīsiet, ka par viņš uzvedas nepareizi. ignorēšana vispār ir labākais sods. izejeit ārā. un, kad suns nomierinās ienāciet un paslavējiet.
es domāju, kad suns iemācīsies uz pāris stundām palikt mierīgi būrī (pie kam, jums nav obligāti jāiet ārā no dzīvokļa, pietiek palikt citā istabā)., var mēģināt šādā pašā veidā iemācīt suni palikt mājās. sāciet ar 30 sekundēm. un gaidiet pdurvīm. ja suns paliek iekšā mierīgs, nāciet atpakaļ un slavējeit. ja kārpās ienāciet, ignorējiet, ejiet ārā. utt.
un vēl, kad pārnākat mājās, un viss ir labi, var iedot kaut ko garšīgu :)
nu tā. bet palasiet pārējās tēmas arī ;)
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Kā pieradināt suni palikt vienam mājās

Postby Pate » 27 Aug 2012, 10:30

murkata wrote:var taisīt grudtrās spēļmantiņas. vienkāršākais ir 1,5 litra pudelē salikt na;sķus un aizskrūvēt korķi. pudelē (plastmasas, es domāju) jāsadur caurumiņi, lai suns jūt smaržu.
taču, es domāju, ka problēma ir cita - psiholoģiska. sākumā iegādājieties būri. nolieciet to istabā, ieklājiet mīkstu kaut ko un atstājiet vaļā. nelieciet sunim iet iekšā. būris nedrīkst saistīties ar vardatrbību un ieslodzīšanu.
suņi no dabas ir alu dzīvnieki. tas nozīmē, ka viņam pašam radīsies interese par omulīgu, slēgto telpu. kad viņš ieies, iedodiet našķi un sapaijājiet. pēc pāris dienām, kad suns būs apradis ar būri aiztaisiet to, izejiet no istabas. ja viņš nesmilkst, nāciet atpakaļ pēc kādas pusminūtes un saslavējiet. ar katru reizi, atru dienu pagatriniet suņa palikšanas laiku būrī. slavējiet TIKAI< kad viņš ir mierīgs!!!! ja suns smiklts un kašājas, ienāciet istabā, bet uz viņu neskatieites, tēlojiet, ka jums te darīšanas, paejiet viņam garām un NESKATIETIES uz suni. tā jūs parādīsiet, ka par viņš uzvedas nepareizi. ignorēšana vispār ir labākais sods. izejeit ārā. un, kad suns nomierinās ienāciet un paslavējiet.
es domāju, kad suns iemācīsies uz pāris stundām palikt mierīgi būrī (pie kam, jums nav obligāti jāiet ārā no dzīvokļa, pietiek palikt citā istabā)., var mēģināt šādā pašā veidā iemācīt suni palikt mājās. sāciet ar 30 sekundēm. un gaidiet pdurvīm. ja suns paliek iekšā mierīgs, nāciet atpakaļ un slavējeit. ja kārpās ienāciet, ignorējiet, ejiet ārā. utt.
un vēl, kad pārnākat mājās, un viss ir labi, var iedot kaut ko garšīgu :)
nu tā. bet palasiet pārējās tēmas arī ;)



Bet ko darīt, ja pēc tām 30 sekundēm ienākot istabā atpakaļ suns no priekiem lēkā pa būri, dauzās pa durtiņām un grib tikt pie saimnieka? Tad arī ignorēt?
User avatar
Pate
Baby
Baby
 
Posts: 47
Joined: 12 Jul 2012, 17:58
Location: Latvia, Riga

Re: Kā pieradināt suni palikt vienam mājās

Postby OrlandoSeaHorse » 27 Aug 2012, 15:07

Pate wrote: Bet ko darīt, ja pēc tām 30 sekundēm ienākot istabā atpakaļ suns no priekiem lēkā pa būri, dauzās pa durtiņām un grib tikt pie saimnieka? Tad arī ignorēt?

Jā, jo tā arī nav pareiza uzvedība. Iedomājies, ja tev kādreiz vajag ienākt mājās un kaut ko izdarīt steidzīgi, pirms tu vari pievērst uzmanību sunim. Nu, piemēram, kāds kolēģis ieskrien uz brīdi pēc grāmatas (sunim jāpagaida), pusdienlaikā skaitītāju atnāk nolasīt (suni vispār nav paredzēts laist laukā). Vai nu maz kas gadās. Lai neārdās pa to būri, citādi drīz dabūsi jaunu pirkt.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Kā pieradināt suni palikt vienam mājās

Postby Pate » 27 Aug 2012, 16:09

OrlandoSeaHorse wrote:
Pate wrote: Bet ko darīt, ja pēc tām 30 sekundēm ienākot istabā atpakaļ suns no priekiem lēkā pa būri, dauzās pa durtiņām un grib tikt pie saimnieka? Tad arī ignorēt?

Jā, jo tā arī nav pareiza uzvedība. Iedomājies, ja tev kādreiz vajag ienākt mājās un kaut ko izdarīt steidzīgi, pirms tu vari pievērst uzmanību sunim. Nu, piemēram, kāds kolēģis ieskrien uz brīdi pēc grāmatas (sunim jāpagaida), pusdienlaikā skaitītāju atnāk nolasīt (suni vispār nav paredzēts laist laukā). Vai nu maz kas gadās. Lai neārdās pa to būri, citādi drīz dabūsi jaunu pirkt.


Ja skatās tādās cilvēcīgās līdzībās, tad šāda attieksme pret suni var novest pie tā, ka suns kļūst pavisam bez emocijām. Respektīvi - saimnieks atnāk mājās: pa būri lēkāt nedrīkst, priecāties nedrīkst, no prieka mazliet pariet arī nedrīkst. Kad suns izlaists no būra saimniekam lekt virsū nedrīkst.

Sanāk apklusināt dabīgās emocijas. Tas būtu tas pats, kas satikt pēc ilga neredzēšanās savus vecākus (vai bērnus) un lietišķi viņam (viņiem) lidostā paspiest roku un paņemot mantas kopā iet uz mašīnu. Nevis apskauties, sabučoties, samīļoties...
User avatar
Pate
Baby
Baby
 
Posts: 47
Joined: 12 Jul 2012, 17:58
Location: Latvia, Riga

Re: Kā pieradināt suni palikt vienam mājās

Postby Linda B. » 27 Aug 2012, 16:31

OrlandoSeaHorse wrote:
Pate wrote: Bet ko darīt, ja pēc tām 30 sekundēm ienākot istabā atpakaļ suns no priekiem lēkā pa būri, dauzās pa durtiņām un grib tikt pie saimnieka? Tad arī ignorēt?

Jā, jo tā arī nav pareiza uzvedība. Iedomājies, ja tev kādreiz vajag ienākt mājās un kaut ko izdarīt steidzīgi, pirms tu vari pievērst uzmanību sunim. Nu, piemēram, kāds kolēģis ieskrien uz brīdi pēc grāmatas (sunim jāpagaida), pusdienlaikā skaitītāju atnāk nolasīt (suni vispār nav paredzēts laist laukā). Vai nu maz kas gadās. Lai neārdās pa to būri, citādi drīz dabūsi jaunu pirkt.

Nekad mūžā neingorētu savu suni,kad tas priecājas mani satikt.Suns priecīgs ņemās pa būri,mana suņa gadījumā tajā no laimes pat spiedz,bet es paiešu garām un tēlošu,ka neredzu,jo viņš uzvedas nepareizi?Ko tad viņš nepareizi dara?Priecājas,ka esmu pārnākusi?Neko nepareizu tajā nesaskatu,viss ir ļoti pareizi un pilnīgi normāli.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Kā pieradināt suni palikt vienam mājās

Postby seila » 27 Aug 2012, 18:53

Par to, ka neko nedrīkst, nedrīkst... Bet es taču piemēram arī pārnākot mājās suni nekad sākumā dažas minūtes nemīlinu, nepievēršu uzmanību vienkārši, lai nav prieka peļķītes, suns priecājās mani redzēt, es ignorēju dažas minūtes un nekas traks nenotiek. Ja dauzās pa būri no priekiem, nedomāju, ka tik grūti dažas minūtes nepievērst uzmanību, lai radinātu pie pareizās uzvedības, nevis ''mācīt'' uzvesties nevēlami. Manas domas... varbūt kļūdos. :tikainesaki:
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Kā pieradināt suni palikt vienam mājās

Postby wolf-eyes » 27 Aug 2012, 19:21

Linda B. wrote:Ko tad viņš nepareizi dara?Priecājas,ka esmu pārnākusi?Neko nepareizu tajā nesaskatu,viss ir ļoti pareizi un pilnīgi normāli.

Jap, pilnīgi piekrītu.
Man liekas bezsirdīgi ignorēt suņa prieku. Bet varbūt es kļūdos un esmu no tiem, kas iedotu konču cukurslimam bērnam...
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Kā pieradināt suni palikt vienam mājās

Postby OrlandoSeaHorse » 27 Aug 2012, 21:23

Bišķi pagaidīt un vispār nesasveicināties ir divas dažādas lietas. Ja pat tik aktīvi priecīgiem suņiem, kā terjeri, var iemācīt pagaidīt un tad priecāties kaut visu dienu, tad es nesaprotu, kur problēma. Manējie sēž istabā un gaida, kad laidīs ārā. Kad kāds atnāk mājās, viņi nerej, nesmilkst, negāž durvis ārā, neskrāpējas, utt. Astes luncinādami gaida un tad lido virsū. Kad ir atļauts. Jā, tad lec, skrien, nes mantiņas atrādīt, vismaz kādu pusstundu.
P.S. pēc tās pašas analoģijas ar sagaidīšanu lidostā - jūs taču arī vispirms pēc noteikumiem noparkojat mašīnu un tikai tad ejat bučot radus, vai ne?
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Kā pieradināt suni palikt vienam mājās

Postby Demiana » 28 Aug 2012, 08:33

Linda B. wrote:Nekad mūžā neingorētu savu suni,kad tas priecājas mani satikt.Suns priecīgs ņemās pa būri,mana suņa gadījumā tajā no laimes pat spiedz,bet es paiešu garām un tēlošu,ka neredzu,jo viņš uzvedas nepareizi?Ko tad viņš nepareizi dara?Priecājas,ka esmu pārnākusi?Neko nepareizu tajā nesaskatu,viss ir ļoti pareizi un pilnīgi normāli.

Es ar tā domaju līdz brīdim kad majās parādījās svarīgākas personas - bērni, iedomājies, tu pārnāc mājās, tev pretī skrien VISI, i bērni/s i suns, kuru pirmo tu samīļosi ??? 8-)
protams bērnu, bet tas būs apgrūtinoši, ja pie tevis mēģinās tikt klāt arī suns, tāpēc suns tiks samīlots, pēc minūtes un kad suns būs nomierinājies un netrieks no kājām nost no priekiem. Tāpēc labāk laikus iemācīt suni pagaidīt uz samīļošanu pēc pārnakšanas.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Kā pieradināt suni palikt vienam mājās

Postby murkata » 28 Aug 2012, 09:47

iedomājieties, ja suns ir kā dogs, vai kaut vai kā manējie- kopā 70 kilogrami prieka, astoņas ķepas ar nagiem un divas astes-pletnes??? kā tad ir ar nekontrolētām prieka izpausmēm?
vai lielo šķirņu suņiem ir mazāk tiesību priecāties? NĒ! bet tas nevar notiks pilnīgā vājprātā, tādēļ suņi ir iemācīti nelekt virsū, neskrāpēties un negāzt mani no kājām. suņi sagaida, kamēr nolieku somas un ieeju istabā un arī tad nelec, bet gan grozās man apkārt un luncinās/laizās. jo pretējā gadījumā cietīs gan viņi gan es!
tādēļ suņiem ir savas uzvedības normas, kas jāievēro, kā es domāju, neatkarīgi no izmēra. un tā nav ignorēšana, bet gan savstarpēja tolernace ;)
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Kā pieradināt suni palikt vienam mājās

Postby Linda B. » 28 Aug 2012, 12:39

Niet jau runa par to,ka jāļauj lekt sev virsū.Īpaši ja suns ir tik milzīgs kā vācu dogs,kaut kāda lekšana virsū ir vispār nepieļaujama,bet samīļoties var arī citādi,bez lēkāšanas.Tiesa mani suņi lēkā un man tas nekādi netraucē,nost no kājām negāž un nekad nebūs gana lieli,lai to izdarītu.Kad Nellijai bija mode no priekiem čurāt,tā pat neingorēju,vienkārši nesāku mīļot,bet vienkārši parunāju,jo tiklīdz pietupos samīļot apgāzās kājām gaisā un aiz laimes apčurājās.Taču ignorēt,ka suns pa būri trako...Mana pirmā doma,ierodoties mājās,vienmēr ir izlaist suņus un samīļoties,sabučoties,pakasīt viņiem punčus un tikai tad iešu nolikt pekeles un novilkt apavus.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Kā pieradināt suni palikt vienam mājās

Postby Demiana » 28 Aug 2012, 12:56

Linda B. wrote:Mana pirmā doma,ierodoties mājās,vienmēr ir izlaist suņus un samīļoties,sabučoties,pakasīt viņiem punčus un tikai tad iešu nolikt pekeles un novilkt apavus.

Es uzskatu ka ērtāk ir vispirms nolikt pekeles, novilkt apavus un tikai pēc tam samīļot suņus :medas:
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Kā pieradināt suni palikt vienam mājās

Postby Linda B. » 28 Aug 2012, 14:32

Ērtāk,jā,bet mīļāk ir vispirms sabučoties :D
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Kā pieradināt suni palikt vienam mājās

Postby s_solv » 28 Aug 2012, 14:43

Katrs audzina (šajā gadījumā sagaida) suni tā kā viņam pašam ir ērtāk. Domāju tas ir lieki katru pārliecināt par savu taisnību. Jo katram ir taisnība! peace
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto
User avatar
s_solv
Junior
Junior
 
Posts: 593
Images: 38
Joined: 14 Jan 2010, 15:06

Re: Kā pieradināt suni palikt vienam mājās

Postby lauva » 28 Aug 2012, 15:11

man ar,man ar suņi tiek no sākuma noignorēti. nav nekāds prieks,kad divi teļi uzteš viršu,lai cik mīļi tas arī neizskatās. vēl arvien atceros,kā Aslans man uztesa virsū,kad no čehijas atbraucu. es atmuguriski ietriecos ārdurvīs un ar galvu atsitos pret tām :D labi,ka man bija mana mugursoma,nesatraumēju muguru. mums iet grūti ar šo nelēkāšanu,jo vienai ģimenes daļai tas liekas neticami jauki,kad divi suņi lec virsū ar visām četrām. man gan ne. un nepatīk man,kad suņi iedomājas,ka uz ciemiņiem var lekt. pacietība un tikai pacietība,neviens nekad nav nesamīļots un nesabučots.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Kā pieradināt suni palikt vienam mājās

Postby Ronika » 05 Oct 2012, 10:25

Varbūt kāds var ieteikt, kā sākt audzināt 3 mēnešus vecu dzīvespriecīgu, lēkājošu un visās apģērba stērbelēs ķerošos kucēnu, (būdams Vidusāzietis, nākotnē varētu kļūt par visai smagu prieka devu :) ). Nepārtraukti "nedrīkst" uzsaucieni viņu īpaši nesatrauc. Bail, ka nesāk domāt, ka tas ir viņa vārds! :)
Ronika
Baby
Baby
 
Posts: 11
Joined: 05 Oct 2012, 10:10

Re: Kā pieradināt suni palikt vienam mājās

Postby Demiana » 05 Oct 2012, 11:44

Ronika wrote:Varbūt kāds var ieteikt, kā sākt audzināt 3 mēnešus vecu dzīvespriecīgu, lēkājošu un visās apģērba stērbelēs ķerošos kucēnu, (būdams Vidusāzietis, nākotnē varētu kļūt par visai smagu prieka devu :) ). Nepārtraukti "nedrīkst" uzsaucieni viņu īpaši nesatrauc. Bail, ka nesāk domāt, ka tas ir viņa vārds! :)


:) četras lapas sadaļā - suņa audzināšana, vajag pašķirstīt un lasīt, kaut vai šī - viewtopic.php?f=6&t=1548
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Next

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests