Lauku suns pilsētā

Dogs Teaching

Lauku suns pilsētā

Postby Mafii » 14 Oct 2011, 17:18

Izlēmu pieņemt pamestu lauku suni, kurš nekad agrāk nav bijis piesiets. Sunenīte ir 6-7 gadus veca, neliela auguma, ļoti patstāvīga, agrāk acīmredzot tikusi fiziski ietekmēta, jo bailīga, bet pēdējos trīs gadus nodzīvoja pie kaimiņa, kur pati pieklīda. Līdz ar to lielākā problēma - kā pieradināt pie iešanas pavadā? Iemauktiem nepretojas, taču tiklīdz sajūt kaut nelielu pavadas pretestību, neļaujot viņai skriet vai aicinot iet norādītajā virzienā, viņa satraucas un bailēs saraujas, vai arī nosēžas un nekust ne no vietas. Vai tas ir tikai laika jautājums, kamēr viņa pieņems mani kā saimnieku/"barvedi", vai arī ir kādi īpaši paņēmieni? Pagaidām vēl dažas dienas dzīvojam pa laukiem ,lai pieradinātu pie saites, jo Rīgā dzīvojam dzīvoklī un suns būs jāved ārā pavadā.
Mafii
Baby
Baby
 
Posts: 1
Joined: 14 Oct 2011, 17:01

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Lauku suns pilsētā

Postby OrlandoSeaHorse » 17 Oct 2011, 10:53

Principā jau arī kucēni, kad viņus pirmo reizi pieliek pie pavadas, uzvedas tāpat. Vienīgi kucēns, kā jau bērns, ātri pierod, pieaugušam sunim tas process varētu būt ilgāks. Gan jau sapratīs. Noliec pie purna roku ar gardumu, sākumā atdod gardumu pēc dažiem soļiem, tad pagarini kopā ejamo gabaliņu, ļoti pamazām.
Vē rēķinies, ka viņai būs stress no apstākļu maiņas, droši, ka nobīsies no daudz cilvēkiem un automašīnām pilsētā, ja dzīvojat dzīvoklī - tad visas lielas mājas skaņas un smakas būs jaunums (cilvēki trepju telpā, lifts, citi suņi). Uzmanies, ka sabijusies neizraujas un neaizskrien kaut kur bīstamā vietā, ņem izturīgu un viegli rokā noturamu pavadu, kakla siksnu, kas neveras pati vaļā un nav par vaļīgu, ka neizmaucas.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Veteran
Veteran
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg


Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests