Pārāk agri mostas no rīta

Dogs Teaching

Pārāk agri mostas no rīta

Postby LivaV » 21 Jul 2011, 12:38

Man ir zelta retrīvers (8 mēneši). Lieta tāda, ka suņuks mostas katru rītu konkrēti 6:15 ...Bet darba dienās gribētos, lai tas ir nu ne ātrāk kā 7:00, kad visi pārējie mājās ceļās.
Lieta tāda, ka suns pamostas un loģiski, ka viņam vajag pačurāt un tad ir a) jāceļās arī 6:15 (bet nu kurš galu galā ir saimnieks?); b) jāslauka peļķe.
Iepriekš, kad man bija suņuks (taksis), tad viņa modās tad, kad visi pārējie (neatceros gan no kāda vecuma, jo tas bija ļoti sen).

Vai ir veids kā pieradināt kucēnu celties vēlāk un pagaidīt, kad saimnieks pieceļas, lai izlaistu ārā. Tas ir pirmais, ko izdaru, kad pamostos un nesaprotu, kāpēc nevar pagaidīt tās 45min :) Un tas ir neatkarīgi no tā vai iepriekšējā vakarā pēdējo reizi nokārtoties viņš ir bijis 22:00 vai 00:00. Pēdējā ēšanas reize arī jau pārlikta uz vēlāku laiku, jo bija doma, ka viņš mostas, jo ir izsalcis.

Ir kādas idejas?
User avatar
LivaV
Baby
Baby
 
Posts: 53
Joined: 10 Mar 2011, 17:40

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Pārāk agri mostas no rīta

Postby čība » 21 Jul 2011, 12:43

LivaV wrote:Man ir zelta retrīvers (8 mēneši). Lieta tāda, ka suņuks mostas katru rītu konkrēti 6:15 ...Bet darba dienās gribētos, lai tas ir nu ne ātrāk kā 7:00, kad visi pārējie mājās ceļās.
Lieta tāda, ka suns pamostas un loģiski, ka viņam vajag pačurāt un tad ir a) jāceļās arī 6:15 (bet nu kurš galu galā ir saimnieks?); b) jāslauka peļķe.
Iepriekš, kad man bija suņuks (taksis), tad viņa modās tad, kad visi pārējie (neatceros gan no kāda vecuma, jo tas bija ļoti sen).

Vai ir veids kā pieradināt kucēnu celties vēlāk un pagaidīt, kad saimnieks pieceļas, lai izlaistu ārā. Tas ir pirmais, ko izdaru, kad pamostos un nesaprotu, kāpēc nevar pagaidīt tās 45min :) Un tas ir neatkarīgi no tā vai iepriekšējā vakarā pēdējo reizi nokārtoties viņš ir bijis 22:00 vai 00:00. Pēdējā ēšanas reize arī jau pārlikta uz vēlāku laiku, jo bija doma, ka viņš mostas, jo ir izsalcis.

Ir kādas idejas?


Ignorēt un slaucīt peļķes. Bet vispār, suns ir pieradis celties tik agri, paši esiet pieradinājuši.
Es, ja arī cēlos tik agri, izvedu suni un gājām atpakaļ čučēt.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Pārāk agri mostas no rīta

Postby sunupuika » 21 Jul 2011, 12:48

Mums, ja saimnieks "pamst" līdz 11.00, sunīts ar ir "pamst" ^^
Protams ir gadījies, ka no rīta viņam vaig, vai pa nakti, tieši kā čība teica, piecelies izved un ej atkal gulet.
Mēs piemēram sarunājam, ka guļam un viss ir čikeniekā.
Image
User avatar
sunupuika
Puppy
Puppy
 
Posts: 193
Joined: 13 Jan 2010, 14:49

Re: Pārāk agri mostas no rīta

Postby dresetajs » 21 Jul 2011, 12:50

6:15 ir agri? Un 8 mēnešos peļķe?!? :soks: Godīgi sākot, no 3 mēnešiem ar visiem kucēniem nezinu kas ir peļķes mājās... Un mans 3,5 men. vecs kucēns mierīgi var sagaidīt kamēr es kramēšos lai viņu izvest ārā neuztaisot peļķi, a vīra 4,5 vecs kucēns to visu vispār mierīgi vero un gaida kamēr pēc kadām 2 stundām saimnieks celsies un ies staigāt...
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: Pārāk agri mostas no rīta

Postby silverequs » 21 Jul 2011, 12:51

Jautājums vai suns ir labi nodarbināts, jo parasti negribēšana gulēt no rītiem ir par pamatu domai, ka iepriekšējā dienā nav bijušas pietiekami daudz aktivitātes. :rej: Var būt ka jūsu savstarpējā komkācijā pietrūkst sunim prāta noslodzes tā teikt, jo zr ir ļoti gudri un ar viņiem ir daudz jāstrādā arī psiholoģiski. Ja mans modās agri, nolamāju un aizsūtīju gulēt atpakaļ. :velnins: Tā man abi ir pieradināti celties tikai tad, kad es. kaut vai vienos pa dienu :velnins:
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Pārāk agri mostas no rīta

Postby LivaV » 21 Jul 2011, 12:54

Jā 6:15 man ir agri :)
Ja ceļos ar viņu kopā 6:15, tad pēc tam jēga gulēt ar vairs nav. Varētu jau atvērt ar pusaizmigušām acīm mājas durvis un tomēr vēl 30min pasnaust, bet ziemā negribēsies tā durvis atstāt vaļā ... brrr
Tāpēc pie tā arī negribu pieradināt. Bet viens pats viņš palikt negrib ārā un tāpēc nevaru atstāt durvis ciet.
Laikam jau jāslauka vien tā peļķe un jācer, ka ar vecumu viss bik mainīsies. Jo nokaunējies jau traki vienmēr pēc tās peļķes ir (zina, ka mājā to īsti darīt vairs nav ļauts un pa dienu arī nekad nekas tāds nav).

Manuprāt, ja kucēns jau 3 mēnešu vecumā saprot, ka peļķe mājā ir slikti un var kaut ko gaidīt, tad tas ir brīnumsuns :D Bet man prieks par visiem kuriem tā ir!
User avatar
LivaV
Baby
Baby
 
Posts: 53
Joined: 10 Mar 2011, 17:40

Re: Pārāk agri mostas no rīta

Postby LivaV » 21 Jul 2011, 12:57

silverequs wrote:Jautājums vai suns ir labi nodarbināts, jo parasti negribēšana gulēt no rītiem ir par pamatu domai, ka iepriekšējā dienā nav bijušas pietiekami daudz aktivitātes. :rej: Var būt ka jūsu savstarpējā komkācijā pietrūkst sunim prāta noslodzes tā teikt, jo zr ir ļoti gudri un ar viņiem ir daudz jāstrādā arī psiholoģiski. Ja mans modās agri, nolamāju un aizsūtīju gulēt atpakaļ. :velnins: Tā man abi ir pieradināti celties tikai tad, kad es. kaut vai vienos pa dienu :velnins:


Par to noslodzi - varbūt ...
Es arī, ja pasaku "vietā", tad suns iet atpakaļ gulēt. Bet pēc nakts tā ir tā vienīgā reize, kad viņš negaidīs mani un nokārtosies, ja neizlaidīšu ārā - jutīsies slikti, nokaunēsies un tml., bet to izdarīs. Nav jau arī īsti godīgi pret suni likt viņam ciesties vot pēkšņi līdz vieniem dienā!
User avatar
LivaV
Baby
Baby
 
Posts: 53
Joined: 10 Mar 2011, 17:40

Re: Pārāk agri mostas no rīta

Postby dresetajs » 21 Jul 2011, 12:57

silverequs wrote:***Tā man abi ir pieradināti celties tikai tad, kad es. kaut vai vienos pa dienu :velnins:


Protams. Bet ne kucēni- tie vēl fizioloģiski nevar tik ilgi gaidīt. Bet 100% vajag suni, ņemot vērā to fizioloģiju, pierādīnāt pie sev ērta dienas saraksta. Mums tak jādzīvo kopā :)
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: Pārāk agri mostas no rīta

Postby LivaV » 21 Jul 2011, 13:01

dresetajs wrote:
silverequs wrote:***Tā man abi ir pieradināti celties tikai tad, kad es. kaut vai vienos pa dienu :velnins:


Protams. Bet ne kucēni- tie vēl fizioloģiski nevar tik ilgi gaidīt. Bet 100% vajag suni, ņemot vērā to fizioloģiju, pierādīnāt pie sev ērta dienas saraksta. Mums tak jādzīvo kopā :)


Kā pieradināt?
User avatar
LivaV
Baby
Baby
 
Posts: 53
Joined: 10 Mar 2011, 17:40

Re: Pārāk agri mostas no rīta

Postby dresetajs » 21 Jul 2011, 13:04

Pakapeniski :kanepe: Celties 6:15, bet druzciņ piebremzēt ar kramēšanu izvest suni ārā. Nākošajā dienā celties pl. 6:20 utt. Solis 5 min- tas abstrakti, protams jāskatas uz konkrēta suņa :)
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: Pārāk agri mostas no rīta

Postby LivaV » 21 Jul 2011, 13:15

dresetajs wrote:Pakapeniski :kanepe: Celties 6:15, bet druzciņ piebremzēt ar kramēšanu izvest suni ārā. Nākošajā dienā celties pl. 6:20 utt. Solis 5 min- tas abstrakti, protams jāskatas uz konkrēta suņa :)


Paldies! Mēģināšu :)
User avatar
LivaV
Baby
Baby
 
Posts: 53
Joined: 10 Mar 2011, 17:40

Re: Pārāk agri mostas no rīta

Postby dresetajs » 21 Jul 2011, 13:18

LivaV, veiksmi! :)
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: Pārāk agri mostas no rīta

Postby murkata » 21 Jul 2011, 13:20

galvenais ir ignorēt smilkstēšanu. ideālā būtu jāceļas tajā momentā, kad suns ir novērsis uzmanību, aizdomājies, vai, vislabāk, nomierinājies. tad paslavēt un celties. un ar katru dienu vēlāk. mums, kad Arch bija mazs, pēdējā pastaiga bija ap 11 vakarā. tā teik, lai mierīgs miegs.
tagad ir tā, suns var iziet 7, 9, vai kaut 11 no rīta. no problemo! pasatās: ā, visi vēl gulēs. nu ok, es tad ar :)
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Pārāk agri mostas no rīta

Postby otawa » 21 Jul 2011, 13:26

Mums suns arī katru rītu modina mūs 8:00. 1g 9 mēneši. Vienkārši pienāk un dīdās. Ja pasaku - ej gulēt, iet arī. Guļ vēl stundu, var divas, bet otrā rītā ap 8:00, ja tik kāds sakustas, tā ir klāt un atkal modina :) Peļķu nav, tas gan. Kad bija mazāka (līdz kādi mēneši 6), pati cēlos un vedu viņu i 5:00, i 7:00, kā kuru rītu sirdī bija nemiers, lai tik nav peļķe (nepatika man ) :), bet kaut kā vēlāk sapratu, ka var viņa tās 9-10 stundas izturēt un pārvilku segu pāri galvai, kad nāca dīdīties. Pēc pāris reizēm kā dresētājs saka - saprata, ka būs vien jāguļ, bet modina tāpat. Ja arī pieceļos 9:00 vai 10:00, tad nu vairs nekrāmējos. Ejam ārā, jo viņa man ir ļāvusi pagulēt, es ļauju viņai nokārtoties.

Nu jā, jāpiebilst, ka darbadienās visi ceļamies 8:00. Brīvdienas mums sanāk ar modinātāju :)
User avatar
otawa
Puppy
Puppy
 
Posts: 366
Joined: 13 Jan 2010, 17:26

Re: Pārāk agri mostas no rīta

Postby OrlandoSeaHorse » 21 Jul 2011, 19:39

Raducim arstnieciskas baribas ietekme vajag biezak un vairak, neka citiem, bet ari tas loti labi saprot miegaina balsi nomurminato "turpinam gulet, sodien brivdiena!" - velamies uz otru sanu, iekartojamies pa jaunam un gulam. Vienu bridi Aidans bija pasacis modinat, kad vinam likas, ka nu ir istais bridis - ka mauca ar garnagainu kepu pa aci, ta miegs vairs ne prata. Tomer izlikos, ka tas nekas, ievilku so likuma un lai gul. Ja, manejie gul turpat gulta, ir atlauts.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Pārāk agri mostas no rīta

Postby nsarmiten » 21 Jul 2011, 20:24

dresetajs wrote:Pakapeniski :kanepe: Celties 6:15, bet druzciņ piebremzēt ar kramēšanu izvest suni ārā. Nākošajā dienā celties pl. 6:20 utt. Solis 5 min- tas abstrakti, protams jāskatas uz konkrēta suņa :)

Es arī tāpat katru rītu centos čammāties, pirms vedu ārā. Tagad, ja modina pārāk agri(manā tā brīža izpratnē) es viņai uzmetu virsū segu un saku - guli (viņa guļ manā gultā) un šī arī guļ pat līdz 11:00. Tas nebūs viegli, jo viņa varbūt tev ir "cīrulis".
User avatar
nsarmiten
Baby
Baby
 
Posts: 30
Images: 2
Joined: 13 Jul 2011, 16:08

Re: Pārāk agri mostas no rīta

Postby Girts » 21 Jul 2011, 22:13

Man VAS peļķes taisīja arī līdz aptuveni 3.5 mēnešu vecumam (vairāk par 8 peļķēm arī nebija). Pēc tam jau pakāpeniski "noturība" parādījās arvien ilgāka. Tagad 7 mēneši un viņš var arī 12h nogulēt bez čurāšanas. Ja nav slodze iepriekšējā dienā bijusi, tad pačubinās ap septiņiem, bet ir gatavs līdz 11tiem gaidīt. Tad gan - kā izskrien ārā tā nemeklē labāko vietu, bet čurā turpat pirmajā zālē un kakā maksimāli tuvākajā savā kakāšanas teritorijā :D
A ja ir bijusi kārtīga slodze, tad man viņam jālūdzas, lai no rīta iziet ārā pačurāt. Tā kā es iesaku arī vakarā kārtīgi padzenāt suni un paspēlēties ar viņu. Tad no rīta viņš pats labāk gulēs nekā čurās.
Girts
Baby
Baby
 
Posts: 72
Joined: 27 Feb 2011, 15:10
Location: Ventspils

Re: Pārāk agri mostas no rīta

Postby nsarmiten » 07 Sep 2011, 09:55

LivaV kā ar agro celšanos? Izdevās pieradināt mosties vēlāk?
User avatar
nsarmiten
Baby
Baby
 
Posts: 30
Images: 2
Joined: 13 Jul 2011, 16:08

Re: Pārāk agri mostas no rīta

Postby LivaV » 07 Sep 2011, 12:44

nsarmiten wrote:LivaV kā ar agro celšanos? Izdevās pieradināt mosties vēlāk?


:aptracis: Jau nākamajā dienā pēc šīs diskusijas īsti ne no šā ne no tā cēlās vēlāk un peļķes ar vairs nav (nu gandrīz nekad :tikainesaki: )
Jau mājās smējos, ka noteikti juta, ka par viņu sūdzās :hih:
User avatar
LivaV
Baby
Baby
 
Posts: 53
Joined: 10 Mar 2011, 17:40

Re: Pārāk agri mostas no rīta

Postby Korfa » 07 Sep 2011, 14:06

Nu re! Te saslavēji, tagad vari gaidīt nākošās... :jaa: Man tā ar Monu bija.
Korfa
Junior
Junior
 
Posts: 711
Images: 23
Joined: 13 Jan 2010, 13:58

Next

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron