Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Dogs Teaching

Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby Šarlote » 12 Jun 2011, 23:17

Sveiki! Man lūgums pēc padoma (vairs netieku gudra). It kā ir gudri cilvēki rādījuši/ konsultējuši/ ieteikuši, bet rezultāts mums viens un tas pats - kucēns (6 mēneši) galīgi neprot iet pie pavadas. Pirmkārt, nemitīgi iet zigzagā (KĀ tas var krist uz nerviem un atkārtojas katru dienu, katras pastaigas laikā :asaras: ), raujās tā, ka ik pa diviem saviem soļiem man jāsaka "blakus" un siksna jārausta tā, ka pašai rokas jau vienās tulznās. Un nav mums uzlabojumu :(, šitā jau ilgi. Varbūt kāda "viltība" vai kāds cits paņēmiens? Šodien izstādē (Skonto) man šķita, ka uz manu suni, kas cenšas vilkt mani (pagaidām vēl nevar, bet ja tā turpināsies, drīz noteikti varēs) visi skatījās ar nelielu izbrīnu.... :aknee:
Ak jā, kucēns ir ungāru vižla. murkata, varbūt tev kāds labs ieteikums šajā sakarā? Galu galā, tev arī suņu puika nav nekāds "mazais" :)
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby Sisija » 13 Jun 2011, 07:13

Nav ienākusi prātā doma par suņu skolu :nadzinji: ? Laba lieta, starp citu :)
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby NARDICUM » 13 Jun 2011, 07:22

Diemžēl jaunie dresētāji nemāca (var būt paši nemāk) strādāt ar pavadu. Tā kā labāk meklēt kādu no vecākās paaudzes dresētājiem
Būtu piegājusi man klāt Skonto, būtu parādījusi.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby Šarlote » 13 Jun 2011, 08:22

NARDICUM wrote:Diemžēl jaunie dresētāji nemāca (var būt paši nemāk) strādāt ar pavadu. Tā kā labāk meklēt kādu no vecākās paaudzes dresētājiem
Būtu piegājusi man klāt Skonto, būtu parādījusi.


Paldies. Patiesībā man ir rādījuši vairāki cilvēki. Bet tas nestrādā. Pieļauju, ka šis suns ir citādāks. Tieši temperamenta ziņā. Ir bijis VAS. Nu šie suņi pēc temperamenta ir kā diena pret nakti.
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby murkata » 13 Jun 2011, 09:34

nu., VAS ir kalpotājs, bet mednieki patstāvīgi domātāji. VASu var piesaistīt ar bumbiņu un viņa uzmanība vienmēr būs vērta uz tevi, nemainīgi, bet par to nrunāsim tagad.

patiesībā, pavadas vilkšana ir vienkārši savas līderpozīcijas deklarēšana. Suns uzskata, ka viņš zina, kur iet, kāpēc jāiet un, ka tev ir jāseko.
viens variants ir piesaistīt viņu ar našķi. piem: tu ej, suns velk. saki blakus un pagriezies par 180 grādiem. ej uz priekšu un nedaudz pieturi, kad suns ir tev līdzās, saki blakus un turpini iet. ja atkal velk - blakus un pagriezies citā virzienā. tikko suns kādu brīedi iet blakus, slavē un ied našķi. kā tikko pavelk, atkal griezies citā virzienā un ej. tas viņam iemācīs būs uzmanīgam un sekot tavai kustībai, nevis vilkt, kur pašam ienāk prātā.
tikai esi mierīga, daudz nerunā. saki tikai komandas un slavējošos vārdus. ja jūti, ka dusmojie, palaid.
kad būsi panākusi kaut mazu progresiņu, kaut vai pāris minūtes normālas blakus iešanas, palaid suni, saslavē (vēlams spiedzošā un jautrā balsī - viņiem augsti toņi ir arī prieka izpausme) un spēlējies ar viņu, lai šis zina, ka ar tevi ir jautri un par padarītu darbu nāk alga. medniekiem ir ļoti svarīgi apzināties, ka viņi dara ko lietderīgu :)
ir vēl arī citi mācīšanas varianti, bet pamēģini šo :)
P.S. mans ieteikums, palasi par hierarhiju, barveža lietām (kurš mājā ir galvenais "suns") un attiecību sakārtošanu mājas barā, kurā tagad ir arī suns.
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby Šarlote » 13 Jun 2011, 11:25

murkata liels paldies! Par to hierarhiju esmu lasījusi, tādus krievu saitus, vairākus. Tā doma it kā ir skaidra. Bet tev par medniekiem zināšanas ir kudī labākas un sapratne, ko ar viņiem iesākt, ja salīdzina ar tiem rakstiem. Mēģināšu ar kārumiem un dauzīšanos. jo citādi neiet nekādā jēgā (ar to pavadas raustīšanu). Pie tam, mums te Rīgā nav diez ko labas iespējas tikt pie kāda sakarīga instruktora, kas strādātu un kam būtu pieredze ar medniekiem :(.
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby Demiana » 13 Jun 2011, 11:50

Šarlote wrote: Pie tam, mums te Rīgā nav diez ko labas iespējas tikt pie kāda sakarīga instruktora, kas strādātu un kam būtu pieredze ar medniekiem :(.

ūja, vai tad Rīgā tikai "dekorācijas" māca suņu skolās :hih:
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby Šarlote » 13 Jun 2011, 11:53

Demiana wrote:
Šarlote wrote: Pie tam, mums te Rīgā nav diez ko labas iespējas tikt pie kāda sakarīga instruktora, kas strādātu un kam būtu pieredze ar medniekiem :(.

ūja, vai tad Rīgā tikai "dekorācijas" māca suņu skolās :hih:


Nu sorry, bet esmu krustu šķērsu konsultējusies ar "mednieku" saimniekiem. Tādi instruktori, kas prot strādāt tieši ar vižlām (šie suņi ir tiešām ļoti "jūtīgi") ir laikam uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi pa visu LV. Bet man vēl Rīgu vai pierīgu vajag.
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby Zuzanna » 13 Jun 2011, 14:43

Labs instruktors sapratīs un ņems vērā šķirnes īpatnības. Jā, viņš varbūt nebūs specializējies tieši uz medniekiem, bet labāk ir pamācīties ikdienas paklausību pie kāda allraundera, nekā nemācīties vispār :)
http://www.tibetasmastifs.com Tibetas mastifu audzētava SHARNIMA
http://www.tibetasmastifilatvija.jimdo.com TM Latvijā
User avatar
Zuzanna
Junior
Junior
 
Posts: 981
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:52
Location: Jūrmala

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby s_solv » 13 Jun 2011, 14:49

Zuzanna wrote:Labs instruktors sapratīs un ņems vērā šķirnes īpatnības. Jā, viņš varbūt nebūs specializējies tieši uz medniekiem, bet labāk ir pamācīties ikdienas paklausību pie kāda allraundera, nekā nemācīties vispār :)


:par: !!!!! neviens forums tevi neglābs, jo neviens neredz ko un kā tu dari :) stāstīt ir viens, redzēt ir otrs
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto
User avatar
s_solv
Junior
Junior
 
Posts: 593
Images: 38
Joined: 14 Jan 2010, 15:06

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby Sisija » 13 Jun 2011, 16:12

Šarlote wrote:Pie tam, mums te Rīgā nav diez ko labas iespējas tikt pie kāda sakarīga instruktora, kas strādātu un kam būtu pieredze ar medniekiem :(.

Nu, nu :aknee: :hih: Kur tad Tu to sakarīgo instruktoru taisies meklēt? LABS insrtuktors vienmēr ņems vērā šķirnes īpatnības un tādi mums ir. Medību gudrības gan neuzņemsies mācīt, bet vispārējo paklausību gan. Var būt vispirms būtu jāsāk ar to, nevis jāaizbildinās ar sliktiem instruktoriem? Man, diemžēl, ir gadījies izcili jūtīgs suņa eksemplārs, bet pieeju kopīgiem spēkiem var atrast :)
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby murkata » 13 Jun 2011, 18:32

Šarlote, cik es zinu, kaut kur Rīgā notiek mednieku paklausības mācības. ... tikai neatceros, kur par to lasīju... tauta vērtē pozotīvi ;)
un es... es tik otro gadu esmu saskarē ar mednieku. tiesa, gan visi slavē, cik Arč klausīgs un mierīgs. taču jau tagad zinu lietas, ko darītu savādāk :D :smarzas:

P.S. atradu viewtopic.php?f=5&t=2082
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby Šarlote » 13 Jun 2011, 22:12

Kaut kur mans teksts nozuda... Paldies, murkata, par Pēteri es zināju, bet bremzējos, jo bija daži kas teica - traka, vai? Vižlu un pie Pētera? Bet tagad redzu, ka šobrīd nekāds cits variants man nespīd... Par šī vakara šoku jau uzrakstīju pie šķirnes :lamajas:
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby dresetajs » 14 Jun 2011, 08:14

Nu, Igaunijā un Somijā laikam tas vižlas (un veimari) pavisam jocīgas, jo Obedience strādā augstā līmenī. Un par brīnumu bez pavadas raušanas- ar klikeru un pozitīvu apstiprinašanu... :jaut:
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby murkata » 14 Jun 2011, 09:11

esmu redzējusi. dresētāj, šoreiz es nerunāju ne par kādu raušanu, bet iešanu pretējā virzienā (ja tas teksts bija domāts man... :sarkstosa: )

Šarlote, protams, vajadzētu palasīt par pozitīvo apmācības metodi. man ļoti patīk viena dāma youtube
http://www.youtube.com/user/kikopup?blend=1&ob=5

paskaties viņas rullīšus.
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby maksis » 14 Jun 2011, 09:29

Šarlote wrote:bija daži kas teica - traka, vai? Vižlu un pie Pētera?

Man personīgi būtu ĻOTI intresanti uzzināt pamatojumu šim te. Es pie Pētera esmu gājusi ar levreti. Tiem, kas nezina - tā ir tāda kurtu šķirne, par kuru Gerard O'Shea teica - ar viņiem ir grūti strādāt, jo "they are f**king sensitive!". Mija par Pēteri un nodarbībām bija sajūsmā. Kādam tad, lūdzu, jābūt medību šķirnes sunim, kam levretei piemērotas metodes ir pārāk rupjas? :soks: Jeb bija kāds cits arguments, kāpēc Pēteris neder? Vnk nevaru iedomāties. Kā jau teicu - interesanti...
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby dresetajs » 14 Jun 2011, 09:37

murkata, ne par Tevi bija runa- tieši par pavadas raušanu. Jo es maku normāli strādāt ar ravieniem. Bet apzināti izvēlos tomēr kucēnu mācīt ar pozitīvu. Jo ļoti svarīga suņa pirma pieredze, un ja tā būs negatīva kādeļ kucēnam mīlēt paklausību un nodarbības?
Iešana pretējā virziena (vai pat vienkārši apstāšana) manuprāt varētu līdzēt :labipadarits:
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby Šarlote » 14 Jun 2011, 09:44

murkata wrote:esmu redzējusi. dresētāj, šoreiz es nerunāju ne par kādu raušanu, bet iešanu pretējā virzienā (ja tas teksts bija domāts man... :sarkstosa: )

Šarlote, protams, vajadzētu palasīt par pozitīvo apmācības metodi. man ļoti patīk viena dāma youtube
http://www.youtube.com/user/kikopup?blend=1&ob=5

paskaties viņas rullīšus.


Paldies, noteikti paskatīšos. Un iešana pretējā virzienā arī pāris nedēļu garumā bija izmēģināta. Nedarbojās. Man sāk izskatīties, ka man iedalīts spītīgs suns...
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby Šarlote » 14 Jun 2011, 09:50

maksis wrote:
Šarlote wrote:bija daži kas teica - traka, vai? Vižlu un pie Pētera?

Man personīgi būtu ĻOTI intresanti uzzināt pamatojumu šim te. Es pie Pētera esmu gājusi ar levreti. Tiem, kas nezina - tā ir tāda kurtu šķirne, par kuru Gerard O'Shea teica - ar viņiem ir grūti strādāt, jo "they are f**king sensitive!". Mija par Pēteri un nodarbībām bija sajūsmā. Kādam tad, lūdzu, jābūt medību šķirnes sunim, kam levretei piemērotas metodes ir pārāk rupjas? :soks: Jeb bija kāds cits arguments, kāpēc Pēteris neder? Vnk nevaru iedomāties. Kā jau teicu - interesanti...


maksis - tieši tā, pamatojums bija, ka vižlām nepieciešamas "citas" metodes. Bet tā kā neesmu pilnīgi nekāds profesionālis, lai spriestu par to, kādas ir tās citas un kādas tās "ne- citas" metodes, nekomentēju to. Zinu, ka ar VASu savulaik gājām k-kur Biķernieku mežā un rezultāts bija ļoti labs. Bet tas bija ļoti sen. Tieši tāpēc pēc tās nemitīgās pavadas vilkšanas es esmu izlēmusi, ka mēs noteikti iesim pie Pētera. Un viss. Un gan jau, ja tās metodes būtu tik "nepiemērotas", diez vai būtu šeit pat forumā tik daudz labu atsauksmju :viltigs: . Par levretēm atsevišķu konsultāciju vajag (ja vari, izlasi pirms kāda laika rakstīju pie "vižlām" - nāk mums divas levretes sētā un kož F. Tie suņi tik trausli, ka bail man ko šamiem nodarīt).
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby maksis » 14 Jun 2011, 10:03

Šarlote wrote:Par levretēm atsevišķu konsultāciju vajag (ja vari, izlasi pirms kāda laika rakstīju pie "vižlām" - nāk mums divas levretes sētā un kož F. Tie suņi tik trausli, ka bail man ko šamiem nodarīt).

Es sapratu, ka tu ar saimnieci esi runājusi. Viņai tātad nav bail, ja jau tas turpinās. Tad kāpēc lai tu baidītos? Es esmu ļoti nejauka šādos gadījumos...
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Next

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests