Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Dogs Teaching

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby Šarlote » 14 Jun 2011, 10:07

maksis wrote:
Šarlote wrote:Par levretēm atsevišķu konsultāciju vajag (ja vari, izlasi pirms kāda laika rakstīju pie "vižlām" - nāk mums divas levretes sētā un kož F. Tie suņi tik trausli, ka bail man ko šamiem nodarīt).

Es sapratu, ka tu ar saimnieci esi runājusi. Viņai tātad nav bail, ja jau tas turpinās. Tad kāpēc lai tu baidītos? Es esmu ļoti nejauka šādos gadījumos...


Jā, nu es saimniecei teicu divreiz. Viņa tik pasmejās un saka - oņi že maļenkije (tipa - maziņš, neko jau tur neiekodīs). A ko tālāk? Ja es tās levretes prom netriecu, gaidīt, kad F kādu no viņām dauzoties "samīcīs"? :sajucis:
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby murkata » 14 Jun 2011, 19:27

Šarlote wrote:.........Un iešana pretējā virzienā arī pāris nedēļu garumā bija izmēģināta. Nedarbojās. Man sāk izskatīties, ka man iedalīts spītīgs suns...


nav nav :) cik es pazīstu vižlas - viņi ir ļoti temperamentīgi, ar izteiktu vēlmi skriet "kaut kur tur" un saimniekam ir jāpiestrādā pie tā, lai suni piesaistītu sev.
acu kontaktu esat iemācījušies? tas ir ļoti svarīgs moments sadarbības veidošanā. it kā dabā tiešais skatiens nozīmē seksuālu vai gastranomisku agresiju, taču suņi ātri iemācas, ka skatiens ir aicinājums uz spēli, uz našķošanos un uz sadarbību :)
it kā šķiet, ka tas nav saistīts ar paklausību, bet IR! '
ar gardumu vai mantu iemāci sunim koncentrēties uz sevi. sākumā pietiek, ja viš'uz tevi skatās kaut pāris sekundes, pēcāk to laiku var paildzināt :)
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby Šarlote » 17 Jun 2011, 13:02

Atskaitos. Bijām pie Pētera. Esmu sajūsmā. Viņš ir lielisks instruktors! Fredim arī viņš ļoti patika :hih: :samilejies: . Tagad mums mājas darbi un viss izdodas lieliski! Paldies visiem par ieteikumiem!!!
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby OrlandoSeaHorse » 17 Jun 2011, 14:57

murkata wrote:it kā dabā tiešais skatiens nozīmē seksuālu vai gastranomisku agresiju, taču suņi ātri iemācas, ka skatiens ir aicinājums uz spēli, uz našķošanos un uz sadarbību :)
Agresīvs skatiens vai skatiens "es kaut ko pamanīju tavā kažokā, ko tūlīt vajag izķemmēt!" ir citāds, tiešāks, nekā aicinājums uz spēli, aicinot spēlēties vajag tā mazliet koķeti skatīties. Citādi sunim paiet kāds laiciņš, kamēr viņš pakāpeniski nonāk pie secinājuma, ka neviens nav īsti dusmīgs un šoreiz derēs taktika "fool around" un tad nonāk pie spēles.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby murkata » 17 Jun 2011, 19:00

patiesībā, ir daudz un dažādi skatieni.te mes varam ljaut izpausties mūsu neverbālās komunikācijas spējām
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby Sisija » 17 Jun 2011, 20:31

Šarlote wrote:Atskaitos. Bijām pie Pētera. Esmu sajūsmā. Viņš ir lielisks instruktors! Fredim arī viņš ļoti patika :hih: :samilejies: . Tagad mums mājas darbi un viss izdodas lieliski! Paldies visiem par ieteikumiem!!!

Nu re, lieliski, es taču teicu, ka Pētera apmācības metodes derēs arī vižlai :dejosuns: Lai jums ar Fredi viss izdodas :labipadarits:
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby Buffs » 21 Jul 2011, 12:16

Neklausīgs suns pie pavadas, kas kursē no vienas puses uz otru un nemitīgi vai nu velkas vai nesās pa priekšu ir nosaucams par izlutinātu, izlaistu suni... eeesss zinu...man arī tāds ir :D :D :D :D :D :D

Tagad gan sāku dresēt, a to kauns pa visu ģīmi audzētājas priekšā. Ejam uz stadionu katru dienu. Saīsinu pavadu, lai viņš netiek nekur tālāk pa mani un tad ejam. Saku visu laiku "Buff, Blakus" un kamēr neiet kā pienākas, nākas raustīt visu laiku, apstāties, kamēr saņem sevi ķepās. Tad vēl piešantažēju ar rotaļāšanos. Jau vairākas reizes šitā esam pagājuši un suns sapratis, ka dārgāks par visu viņam ir rotaļas un ja nebūs klausība un nedarīs, kā mammīte vēlas, tad nebūs arī rotaļas. Ātri "atstrādā" savu un rotaļās :D Nevar gribēt, lai suns iemācās "blakus" jau pirmajā reizē, bet var gribēt, lai suns saprot, ka šoreiz ir jāiet tā, kā tu to vēlies...

Ai, cik gudri es runāju :D galvenais, ka pašai vienmēr sirds sāp, kad jāpieiet stingrāk savam izlaidenim :D :D :D
...Neskrien ātrāk par savu sargeņģeli...

http://buffs-everestevor.blogspot.com/
Buffs
Puppy
Puppy
 
Posts: 180
Joined: 14 Apr 2011, 12:15

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby murkata » 21 Jul 2011, 13:23

jaaa, man arī. bet tur neko nevar darīt - tikko palaidiez "lielajā maigumā", tā tas maigums tev uz kakla un ķepas karājas!
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby vipdu » 21 Jul 2011, 14:31

Es ar tagad esmu pieķērusies viena tāda izlaideņa skološanai. Ja pirmās reizes bija kā bija, tad tagad jau ir krietni labāk, staigājot viņu ar komadu "brīvs" palaižu garākā siksnā (vēl pastumju uz priekšu, lai zina, ka var iet brīvāk) un pēc pāris metriem piesaucu "blakus" un lieku apsēsties, ja pareizi izdara, samīļoju, uzslavēju saku ejam un pēc pāris metriem atkal "brīvs" un tā uz apli ik pēc kāda laika. Ja nenāk blakus, apstājos un lieku saprast, ka kamēr neklausīs, tālāk vairs nevienu soli nevarēs aiziet, jo es nosaku kur un kad iesim, nevis viņš. Kad nu ļoti grib kaut ko apostīt, piesaucu blakus un ar cik nu nenostieptu siksnu izdodas, dodamies abi apostīt, ja neklausa, tad apostīt neejam vispār.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby dresetajs » 21 Jul 2011, 14:34

dodamies abi apostīt


To es gan gribētu redzēt! :kanepe: Sorry! vienkārši iedomājos kā tas izskatītos burtiski :pasmaržo:
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby vipdu » 21 Jul 2011, 14:38

Heh nu es jau neostu :jautri: tik stāvu blakus un izliekos ieinteresēta.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby Šarlote » 25 Jul 2011, 09:47

Atskaitos - nu jau ir krietni labāk. Daudz labāk. Tiesa, nācās nomainīt kakla siksniņu, lai būtu pavisam labi. Tagad suņu puikam ir skaidrs, ka nav tomēr patīkami, ja raujas kā negudrs. Pirms tam, ar parasto siksnu biju panākusi to, ka tad, kad teicu "blakus" (kad rāvās), viņš nevis pārstāja rauties, bet apsēdās :D. Nu laikam viņam tā doma tāda - ja nevari paiet tik ātri, cik es, es pasēdēšu un pagaidīšu :jautri:
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby silverequs » 25 Jul 2011, 10:09

un kāda kakla siksna tagad tiek lietota?
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby čība » 25 Jul 2011, 10:12

silverequs wrote:un kāda kakla siksna tagad tiek lietota?

Izklausās, ka savelkošā... :jaut:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby Rotija » 25 Jul 2011, 10:15

A kas šausmīgs būtu savelkošajā siksnā? :neparliecinats:
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby čība » 25 Jul 2011, 10:22

ROTIJA wrote:A kas šausmīgs būtu savelkošajā siksnā? :neparliecinats:


Es vispār neatbalstu savelkošās siksnas ikdienas lietošanā. Kur nu vēl kucēnam.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby Šarlote » 25 Jul 2011, 11:37

Tieši tā - pēc konsultēšanās ar dažiem instruktoriem, suns šobrīd mācās staigāt ar savelkošo Rogz kakla siksnu, kas pati par sevi ir ļoti mīksta un brīva. Un tāda arī paliek, ja nav vēlmes "pavilkt līdzi saimnieci". Un ļoti ātri viņš ir sapratis, kā viņam jāiet. Es arī neredzu nekādu sašutumu savelkošajā kakla siksnā (nav jau runa par "aso" siksnu).
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby čība » 25 Jul 2011, 11:52

Šarlote wrote:Tieši tā - pēc konsultēšanās ar dažiem instruktoriem, suns šobrīd mācās staigāt ar savelkošo Rogz kakla siksnu, kas pati par sevi ir ļoti mīksta un brīva. Un tāda arī paliek, ja nav vēlmes "pavilkt līdzi saimnieci". Un ļoti ātri viņš ir sapratis, kā viņam jāiet. Es arī neredzu nekādu sašutumu savelkošajā kakla siksnā (nav jau runa par "aso" siksnu).


Sašutums tas nav, jo tās siksnas ir ļoti populāras.
Ja ir jākoriģē pieaudzis suns - tas ir citādāk. Vai ja ir situācijas, kur suns jāspēj īpaši kontrolēt (piemēram, izstādēs).

Bet es esmu slinks saimnieks, man pavada traucē dzīvot - es labāk suni apmācu tā, ka tas var saigāt bez pavadas. Pavada tiek izmantota tikai un vienīgi tāpēc, lai citiem cilvēkiem nebūtu iespēja šķībi skatīties :D
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby murkata » 25 Jul 2011, 11:57

:par:
čība wrote:....Bet es esmu slinks saimnieks, man pavada traucē dzīvot - es labāk suni apmācu tā, ka tas var saigāt bez pavadas. Pavada tiek izmantota tikai un vienīgi tāpēc, lai citiem cilvēkiem nebūtu iespēja šķībi skatīties :D
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby Šarlote » 25 Jul 2011, 12:05

murkata, čība
Nu manējam līdz līmenim "bez pavadas' pastaigā vēl ir ĻOOOOOTI TĀLU. Principā viņam visu laiku "aiziet ciet" uz k-ko interesantu sev apkārt (izņemot, ja esam mežā).
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

PreviousNext

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests

cron