Pēkšņa uzvedības maiņa

Dogs Teaching

Pēkšņa uzvedības maiņa

Postby adze » 29 May 2011, 18:51

Sveiki! Ielikšu arī šai sadaļā savu žēlabaino savārstījumu :hih:

Mums pēkšņi sākušās uzvedības problēmas sakarā ar dzīvesvietas pakāpenisku maiņu. Dzīvojam dzīvoklī, bet pēdējo mēnesi, divus, lēnām pierodam pie privātmājas, kur kungs pārvēršas par visiem 100. Kaut kā galīgi nekā. Nemitīgi rej. Rej uz visu un visiem. Uz mani, uz pļaujmašīnu, riteni, moci, kaķi, kad tas iznāk sētā.. Kas man šoks, jo nezināju, ka vipets vispār riet prot :D Lai gan izskatās, ka vienkārši grib uzmanību.
Ārdās. Kā no mucas izlaists. Neklausa. Nav rokās dabonams, kamēr pats nepārsalst lietū. Kā tāds duriks.
Jāpiebilst, ejam staigāties katru dienu uz jūru. Fiziskā viņam NOTEIKTI netrūkst. Vienmēr skrien brīvs apkārt un vienmēr atsaucas. Ļoti klausīgs. Tieši tāpēc man grūti noticēt šīm pārvērtībām. Un var jau teikt, ka neesmu audzinājusi, bet kā es varu strādāt pie kā tāda kā esamību pat neesmu apjautusi?

Vienvārdsakot...tas viņam mendelis uz pārejas vecumu, vai kāpj man kungs uz galvas? Jo uz ielas pilnīgs respekts, jaunajā sētā... :noliedz:

Turklāt rokās nedodas, kamēr pats nav pārsalis, izmircis lietū vai pārguris no riešanas...vai tad sodīt?, mīļot kaut kā roka neceļas..
Image

Image
User avatar
adze
Puppy
Puppy
 
Posts: 133
Images: 2
Joined: 20 Jan 2010, 14:38
Location: Ventspils, LV

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Pēkšņa uzvedības maiņa

Postby Buffs » 30 May 2011, 14:40

Suņukam laikam stresōns.
Nedomāju, ka sodīšana būtu labākais veids, viņš var nesaprast.
...Neskrien ātrāk par savu sargeņģeli...

http://buffs-everestevor.blogspot.com/
Buffs
Puppy
Puppy
 
Posts: 180
Joined: 14 Apr 2011, 12:15

Re: Pēkšņa uzvedības maiņa

Postby just ERGO » 02 Jun 2011, 15:24

Man arī izklausās pēc stresa, jo manējais arī savādāk uzvedās vasarnīcā...daudz vairāk sargā teritoriju ir aizdomīgāks pret visu, arī rej, kas viņam nav pārāk raksturīgi. Es domāju, ka viņam tas tāpēc, ka tur savādākas skaņas un smaržas un teritorija lielāka, atbildība lielāka utt, līdz ar to arī stress, jo viņš ārā vispār nespēj pagulēt, kaut parasti pa dienu čuč. Izskatās, ka jo vairāk braucam uz vasarnīcu, jo viņš vairāk aprod ar situāciju un jūtās labāk, bet nu tā sargāšana vēl ir diezgan izteikta.
User avatar
just ERGO
Junior
Junior
 
Posts: 547
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 12:32
Location: Mežciems

Re: Pēkšņa uzvedības maiņa

Postby paula » 09 Jun 2011, 13:51

Mums laukos tas pats-dzīvoklī cvergs pa dienu bieži pasnauž, bet laukos visu dienu jāpatrulē-jāsargā teritorija, nevar ne piesēst, cik aizņemts un atbildīgs viņš jūtas... parasti, kad atgriežamies dzīvoklī, suncis guļ rāms 2-3 dienas, noguris :D es nezinu, kas notiktu, ja mums pēkšņi būtu jāpaliek laukos ilgāk par 3 dienām-sargs un atbildīgais laikam pārstrādātos :sajucis:
uz savējiem gan nerej, bet pļaujmašīna, kaķis, kaimiņi, garāmgājēji-TĀS jau ir tās lietas, no kurām jāsargā :nadzinji:
naktīs gan šitais ir kaitinoši-ja dzīvoklī uz garām staigātājiem viņš nerej, tad laukos jūtās atbildīgs arī par tām skaņām, kas rodas ārpus mājas sienām... labi, ka mums klusa vieta, reti kad ir kāds troksnis ārā.
Cilvēkam vajag suni, reizēm pat divus.
User avatar
paula
Junior
Junior
 
Posts: 574
Joined: 14 Jan 2010, 08:36

Re: Pēkšņa uzvedības maiņa

Postby madja » 09 Jun 2011, 15:04

man atkal ir pretējais variants.
Frīda ,protams,reaģē , ja kāds pie vārtiem kautko dara vai aiz sētas,vai , piemēram, ir tādi bērni,kam liekas stilīgi,ejot garām mājai, dauzīt ar roku pa sienu, bet citādi neko. toties,tās dažas reizes,kad esam palikušas kādā dzīvoklī,suns ir šausmās, jo kāpņutelpās kāds staigā !!!! un katru reizi jāskrien pie durvīm norūkties. pēdējā reizē gan viņa bija tā piekususi,ka ļāvās pārliecināties,ka viss ir kārtībā un ka nav jāliekas zinis. viņa man apmēram saprot frāzi "tur nekā nav", to tad arī pielietojam. dusmoties nav nekādas jēgas.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Pēkšņa uzvedības maiņa

Postby adze » 14 Jul 2011, 14:21

Nu jau laiciņš pagājis un gandrīz piemirsušās tās problēmas. Saucām pat speciālistu...vienīgi, kad speciālists atbrauca, suns pilnīgi adekvāts un nespējām lāga nodemonstrēt savu sasāpējušos problēmu... Pirms tam laikam aizmirsu piebilst, ka viss šis haoss tieši vienā nedēļas nogalē, līdz tam viss bija ok.

Kopīgi nospriedām, ka nekontrolējami haotiskajai uzvedībai par pamatu bijis fakts, ka divas dienas pēc šitām suņa izdarībām, mums tā pamatīgi apzaga māju. Pašai jāsmaida, jo nevaru apgalvot, ka 100% ticu lietām par suņa intuīciju (protams Lesija, Reksis un līdzīgie ir izņēmumi :D ). Drīzāk kungs bija uzodis, ka kāds svešinieks sētā pirms tam bijis (kas pilnīgi iespējams, jo pa dienu tur neviena nav, arī suņa..)

Vienvārdsakot...uzreiz pēc nepatīkamā atgadījuma mans dīvānsuns, protams, uzvedas normas robežās. Ne rej, ne rausta aiz drēbēm, ne kā savādāk demonstrē savu varonību...

Pagājis apmēram mēnesis un nekas tāds nav atkārtojies..
..es sāku ticēt sava brīnumsuņa spējām, kas man cits atliek!!! :sirsninas:
Vienīgais, ko varu pateikt..nākamreiz ieklausīšos uzmanīgāk
Image

Image
User avatar
adze
Puppy
Puppy
 
Posts: 133
Images: 2
Joined: 20 Jan 2010, 14:38
Location: Ventspils, LV

Re: Pēkšņa uzvedības maiņa

Postby murkata » 15 Jul 2011, 10:59

jā... pamācošs stāsts....
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR


Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests