Dominēšana pār citiem suņiem

Dogs Teaching

Re: Dominēšana

Postby Sinty » 24 Mar 2010, 12:00

Gan jau, ka iedeva ar ar to plastmasas galu))) 8-)
Sinty
Champion
Champion

Images: 10

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Postby Demix » 24 Mar 2010, 12:14

Mums tā dominēšana,bez cilvēka iejaukšanās,kļuva pārāk agresīva,sāka veidoties hierarhija barā,kurai ļaujot veidoties dabiskā ceļā, būtu pārāk daudz aizgājis dakteriem lāpīšanai... tā kā tagad bars ir sadalīts iespējami mazākās riska kategorijas vienībās :jaa:
Demix
Veteran
Veteran

Postby JIL » 24 Mar 2010, 18:48

OrlandoSeaHorse wrote:
JIL wrote:...no itkā nevainīgas dominēšanas(rūkšanas spiežot pie zemes) sanāca tāds nesmukums...
tad vienkāršākais ir - vai nu spēlējas kā mazie kucēni, bez kādiem izlēcieniem, vai iet katrs savu ceļu. Ja nav kompānija, tad labāk ka nav.

vnk itkā jau ir iet katrs savu ceļu,bet sune ir haskijveidīgais,kuram vajag izkrieties katru vakaru + uz to laukumu pārsvarā nāk tie suņi kurus no pavadas nevar laizt vaļā un kuriem vajag slodzītes... Rīgas centrā nav daudz nožogotu laukumu,tapēc iet katram savu ceļu nesanāks...uzpurnis un pa ļipu ,ja sāk presingot citus,tas gan cerams palīdzēs...
JIL
Baby
Baby

Postby Laima » 05 May 2010, 10:59

Ja es gribu kontrolēt savu suni, tad es to daru visu laiku gan mājās, gan pastaigā.

Saviem suņiem esmu vadonis - tātad tikai es dominēju. Viss tiek darīts ar manu atļauju. Ja suņi nedzīvo kopā (vienā teritorijā es domāju māju, dzīvokli u.t.t bet ne pilsētu, pagastu vai ielu) viņiem nav jānosaka hierarhija pakļaujot - NEKAD!!! Viņiem vienkārši nav ko dalīt. Satikās - paskraidīja - paspēlējās un katrs uz savu pusi!

Man ir divi buļkas - miņiks Dominiks un standarts Roni - mājās dominantais ir Dominiks - viņš bija pirmais 5 mēnešu vecumā pārvācās pie manis, bet Roni atbrauca divu gadu vecumā. Pirmajā vakarā satiekoties ārā Dominiks atļāvās izlēcienu - ar to viss bija galā. Protams pirmo nakti es praktiski negulēju - bija stresiņš. Bet bulterjers - kā zināms ir suns ar vienu no stabilākajām psihēm (pie pareizas atlases un audzināšanas). Divas dienas pēc Roni ierašanās viņš izglāba Dominiku no klaidoņa. Izstāstīšu sīkāk:
mums netālu ir ferma un bieži vien fermas suns - liels pinkainis, diezgan riebīga rakstura klaiņo ap daudzstāvenēm. Mēs bijām pastaigā un nākot mājās es nepamanīju, ka pinkainis guļ pie miskastēm smiltiņās paracis sev bedri. Pēkšņi viņš bija kājās un pinkām plīvojot kā spalvaina torpēda nesās virsū Dominikam. Vienīgais ko es paspēju izdarīt - iekliedzos - ko - neatceros, ne ta Dominik, ne ta Roni. Pēkšņi ar sānu redzi pamanīju rudu bultu - Roni (abi suņi vēl bija bez pavadām). Roni ar masu nosita pinkaini no kājām un sagrāba aiz rīkles. Viņš pinkaini piespieda pie zemes un ar masu turēja uz vietas. Žokļus Roni saspieda vien tik daudz, lai otrs neizrautos. Pinkainis cīnījās minūtes 3-5, Roni viņu turēja. Beidzot lielais norima un palika mierīgi guļot, pēc kāda brīža Roni vienkārši atkāpās. Lielais pazuda vienā acu mirklī. Tagad ja satiekamies, pinkainis pazūd, ka pat kājas nesametās. Dominiks kādu brīdi neatkāpās no Roni pastaigās.
Image
Laima
Champion
Champion

Postby ewita » 05 May 2010, 13:04

Laima wrote:Ja es gribu kontrolēt savu suni, tad es to daru visu laiku gan mājās, gan pastaigā.

Saviem suņiem esmu vadonis - tātad tikai es dominēju. Viss tiek darīts ar manu atļauju. Ja suņi nedzīvo kopā (vienā teritorijā es domāju māju, dzīvokli u.t.t bet ne pilsētu, pagastu vai ielu) viņiem nav jānosaka hierarhija pakļaujot - NEKAD!!! Viņiem vienkārši nav ko dalīt. Satikās - paskraidīja - paspēlējās un katrs uz savu pusi!

:par: es arī neko negaidu, neuzskatu ,ka kādam ir jādominē vai kaut kas jānoskaidro..negribu šūt ne ausi , ne ko citu...apcērtu visu vēlmi sākumā...
ja nav piemērota kompānija, nodarbinu suni ar kociņu, bumbiņu ,paklausību..ir tak tik daudz pie kā piestrādāt. Kad ņēmām savu bulterjeru visi kaimiņi centās iegalvot,ka nu tikai būs... Nekā nav... Vai nu spēlējamies ,vai ejam prom
Image
ewita
Intermediate
Intermediate

Re: Dominēšana pār citiem suņiem

Postby Nauris » 03 Sep 2010, 12:48

Man ar nupat ir sākusies dominēšanas problēma.
Aizvedām kuci sterilizēt, tagad pēc ārsta norādījuma turam istabā (viss taču dubļos un lai nesalaiza rētu puika) un puika dzīvojas pa āru.
Bet puika laikam sadomājies, ka ir tagad pagalmā galvenais (vai sadusmojies, ka netiek istabā), un tā nu kā izlaiž kuci nokārtoties, tā kautiņš iet vaļā.
Pirms tam meitene bija savā mini barā galvenā, to viņi noskaidroja par laimi, taisni brīdī kad zobi mainījās - bez traumām, un puika arī ātri pakļāvās.
Apsaukt un izšķirt gan izdodas viegli, bet galīgi negribās, lai tas būtu vispār jādara.
Tātad - ko darīt?
Nauris
Baby
Baby

Postby Nauris » 03 Sep 2010, 13:45

Ai, visu pats sapratu.
Gribēju, kā labāk, bet aizmirsu, ka suņi nezina, kas ir demokrātija.
Būs jāpanāk iespējami miermīlīga atgriešanās pie vecās kārtības.
Nauris
Baby
Baby

Postby OrlandoSeaHorse » 03 Sep 2010, 14:39

Parasti gan meitenes puikas ātri pieliek pie vietas. Atkopsies pēc operācijas, apspiedīs to revolūciju.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Veteran
Veteran

Postby Nauris » 03 Sep 2010, 14:44

Puika jau tika nolikts pie vietas, tik meitene grib viņu vēl un vēl likt pie vietas.
Zobus laiž darbā tā, ka šams raud kā bērns. Bail ka neielaiž līdz gaļai.
Nauris
Baby
Baby

Postby Nauris » 03 Sep 2010, 15:33

Tikko gandrīz abi nonāca pie kopsaucēja - puika jau bija uz muguras un īdēja, bet tad pie vārtiņiem piebrauca vēl citi ģimenes locekļi. Abi bija jau pie vārtiņiem un tad nu netika skaidrībā kurš ir kurš. Izšķīru, tagad dāma dežūrē pie durvīm. Gan jau nenoplēsīs viens otru.
Nauris
Baby
Baby

Postby murkata » 04 Sep 2010, 07:34

mēs tagad esam nonākuši līdz vecumam, kad suns apzinās savu spēku un katrs suns, kurš nāk pretī, ieskaitot draugus ir jāliek pie vietas. tagad es pievienojoes tiem, kuri rakstīja, ka nevar pieļaut nekādu kaušanos un saimnieks nosaka, kādas būs attiecības.
ta;cu par iepriekšējiem mēģinājumiem kaut ko pierādīt un apliecināt sevi, piebildīšu, ka suns bija kucēna un pusaudža vecumā, kad kinologi iesaka ļaut viņam pašam meklēt savu vietu barā (pastaigu biedru grupā). tas dod pārliecību par sevi un savstarpējo attieciebu izpratni. tas attiecībā uz tēmas sākumu un manis rakstīto.

Nauri, jums noeikti viss nostabilizēsies. suņi ir diezgan greizsirdīgi. ne tikai tas, ka suns bija valdnieks pār kopējo teritoriju, bet arī kucei pievērstā pastiprinātā uzmanība darīja savu. gan jau meitene visu noliks pa vietām.
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
murkata
Veteran
Veteran

Images: 24

Postby Nauris » 09 Sep 2010, 22:32

Ha, viss stress bija plastmasas apkaklē. Kā to noņēma tā atkal draugi. :mierina:
Nauris
Baby
Baby

Postby adze » 10 Sep 2010, 18:06

Labi. Man jautājums, vai tas par dominēšanu, vai nē...to, lūdzu, pasakiet Jūs man.
Principā mans suns ir ļoti draudzīgs 15kg Vipets, gadu vecs..labprātāk gan laižu ar augumā lielajiem rotaļās, jo mazos viņš baigi sabaida ar savu lēkšošanu un skaļo balsi, bet ne par to... Vispār rotaļās ar citiem cenšas parādīt, kurš priekšnieks, bet nu tas tā..
1.gadījums bija, kad ēdām vasaras kafejnīcā. Suns pie saites, bet nu brīvi..guļ pie kājām zem galda. Pēkšņi metas kājās riedams kā negudrs un ķeras rīklē garām ejošam klaidonim, kurš reāli uz 1/2 lielāks, bet nu izskatījās nekaitīgs. (līdz tam cilvēkiem ar suni pat acis nepacēla) Aizdzina pa ielu (gājēju paldies dievam) tā, ka neviens pakaļ nenodziedāja. Nu par laimi atnāca ātri atpakaļ, apgūlās vietā...nesapratu, vai rāt, vai nē. Pati šokā un īsti neizpratu iemeslus. Varbūt sargāja? Ej nu sazin...Zinu, ka vajadzēja turēt cieši, bet nu es viņam vienmēr uzticos. varbūt par daudz.
Nākamais gadījums pēc kāda mēneša. Suns pēc skata ļoooti atgādināja nupat aprakstīto, klaidonis..nāca pretī pa ielu. Mans atkal atņirdzis zobus, neeenormālā niknumā metas šim virsū, aiz izbīļa atrāvu tikai tad, kad bija jau ieķēris tam bišķi. Principā..šie abi bija kaut kādi VaS jaukteņi. man tika teikts, ka Vipetiem īpaši nepatīk vASI, bet nu šitie gadījumi man tā īsti nav saprotami. Viņš NEKAD nemūžam nav parādījis zobus nevienam citam sunim tā pat vien...nu, ja nu tiek uzvilkts galīgi.
Kas ta man tagad jāsaprot, ka esmu izaudzinājusi vienkārši labu miesassargu? Un ko, ja viņš man pasāk šitos zvērīgos gājienus pret kādu citu "cilvēka suni" ? Es noteikti nedomāju, ka viņš ir agresīvs, vai neaudzināts, jo man liekas, ka salīdzinājumā ar dažiem citiem, ir klausīgs pat ļoti...Varbūt tā tiešām nepatika pret noteikta izskata suņiem? es līdz šim ar iepriekšējiem suņiem neko tādu piedzīvojusi neesmu
Image

Image
adze
Junior
Junior

Images: 2

Postby brex » 11 Sep 2010, 10:41

neko nezinu par vipetu tipisko uzvedibu, tacu sie gajieni atgadina Cigi tiesi pec gada vecuma, tad vins loti mainijas rakstura - palika daudz klausigaks, bet taja pasa laika ari daudz kas cits naca lidzi - savas teritorijas (dzivokla un meza) apzina, savu saimnieku sargasana, ka vins var skirot sunus, kas patik un nepatik, ka ritenbrauceji pa vina mezu nedrikst "staigat" - pa ielu drikst, pa VINA MEZU -ne. Gajam ari pie M.Kluijas pec padoma - galvena lieta, ko sapratu - daudz vairak stradat ar suni, ka ir kads no siem nevelamajiem uzvedibas veidiem paredzams, pieverst uzmanibu sev. Piem., nak "launais" suns, kam sunaprat, nav jastaiga pa mezu, paiet bisku mala, pildit komandu SEDI - suna uzmaniba parsledzas. tatad doma - saimnieks nosaka, ka suns uzvedas katra situacija, nevis suns pats kaut ko izdoma un izpildas

Tev., piem., lidzi skivitis, ka kas - Tu Morisam paradi skiviti :D
brex
Veteran
Veteran

Postby Andrushka » 11 Sep 2010, 12:08

Ar tiem klaiņojošiem suņiem ir tā, ka Markusam varētu rādīt da jebko, kamēr klaidonis nepazudīs no apvāršņa. Ieraugot šādu suni, Markuss ķērc, kliedz pilnā rīklē kā pašu nelabo ieraudzījis, man līdz tikai Markusu stingri paņemot pie rīkles.
Es domāju, ka suņu pasaulē tas ir līdzīgi kā mums- nepatīk klaidoņi, narkomāni, bomži... :huh:
kennel Cattleya Dowiana
http://www.lv-hound.weebly.com
Andrushka
Veteran
Veteran

Postby adze » 11 Sep 2010, 14:16

[/quote] Tev., piem., lidzi skivitis, ka kas - Tu Morisam paradi skiviti :D[/quote]

jā...šobrīd šķīvītis stāv visaugstākajā plauktā, atšķirībā no citām mantām, jo tik vērtīgu mantu viņam nav ļauts knakstīt, kamēr esmu darbā.. :koncha: tā kā tur viss vēl tikai notiks :sarkstosa:

protams, teorētiski es esmu izlasījusies un pārlasījusies, un reāli dzīvē tāpat (savas pārāk slimīgās piesardzības dēļ, jebšu nevēlēšanās nokaitināt kādu citu ar sava mežonīša dažkārt neadekvāto uzmanību) es vienmēr skenēju apkārtni un vienmēr paņemu šo pie saites, atrodu kādu koku, ko pamest, bet runa jau ir par to, kas viņa galvā notiek...

man nekad nav jāsatraucas kā viņš reaģēs uz citu suni, jo tā interese no viņa puses par to otru ņem virsroku un, ja tiešām tā, ka nebūs šiem kopīga valoda, tad jau laicīgi vācu prom. Bet variants, kad no 3 metru attāluma atņirdzas kā :akes: ...man nesalīmējas kopā ar manu mazo, jūtīgo dīvāna spilvenu.

Bet nu labi. Es tikai domāju...man taču viņš jārāj ir tādās reizēs, vai ne?..
Image

Image
adze
Junior
Junior

Postby Nemezis » 14 Sep 2010, 21:50

adze wrote:Bet nu labi. Es tikai domāju...man taču viņš jārāj ir tādās reizēs, vai ne?..

intruktors man reiz teica,ka shadi uzvedoties suns parada kursh ir galvenais bara."Galvenais" nolemj kad,kur un kam var paradit zobus vai uzbrukt. Ja saimnieks atlauj to darit (ja piemeram situacija atkarojas vel un vel),tad suns sak domat,ka vinsh ir galvenais.
Nemezis
Champion
Champion

Images: 0

Postby murkata » 15 Sep 2010, 08:59

jā, kad suns nāca vecāks, tā ap gadu, līdzšinējie pastaigu biedri, kuri ļāva viņam darīt visu, kas ienāk prātā, sāka dot pretī. Suns kādu brīdi brīnījās, bet tad laikām saprata, ka ir pieaudzis. spēks jau arī ne pa knapo un nu jau pāris mēnešus mums ir mačo ar pretenzijām. tas jau bija skaidrs no paša sākuma... un tad nu katru reizi satiekot kādu mazpazīstamu, vai jauno 00 nesēju mežā, jākotnolē, jārāda, jāskaidro. dažreiz at purināšanu un citām metodēm. par laimi, es esmu galvenais suns un, lai arī pretinieks skatās, Arč man pakļaujas, pieplok un nolaiž ausis. es gan dikti viņu nepresēju. pēc tam vienmēr spēlājamies, par pareizu uzvedību slavēju, bet tas tiešām strādā - barvedis teica un tev būs klausīt! baigi labi, ja zini kaut nedaudz par suņu psiholoģiju
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
murkata
Veteran
Veteran

Images: 24

Postby adze » 29 Sep 2010, 20:49

Nemezis wrote:
adze wrote:Bet nu labi. Es tikai domāju...man taču viņš jārāj ir tādās reizēs, vai ne?..

intruktors man reiz teica,ka shadi uzvedoties suns parada kursh ir galvenais bara."Galvenais" nolemj kad,kur un kam var paradit zobus vai uzbrukt. Ja saimnieks atlauj to darit (ja piemeram situacija atkarojas vel un vel),tad suns sak domat,ka vinsh ir galvenais.

nu, vakar pilnīgā tumsā izejot nokārtoties, no stūra pēkšņi izlīda kārtējais ļoti lielais bezsaimnieka suns - rūkdams. Mans sargsuns (dzīvsvarā uz 1/2 vājāks) tādos toņos sāka kaukt/riet bez elpas (suņu valodu nesaprotot, intonācija tāda, ka kāds šim nežēlīgi pāri darītu), ka otrs dažās sek. bija prom. Man kājas vēl ilgi trīcēja, bet sapratu, ka viena bez suņa nebūtu gribējusi tur atrasties. Morāle - lai vai kas tas bija, ko viņš atļāvās bez atļaujas - esmu priecīga, ka viņam pašam sava galva uz pleciem un reakcija brīžos, kad tas nepieciešams.
Instruktoram taisnība, bet dabīgos instinktus, ja runājam par pašaizsardzību, nez vai var nokontrolēt.
Tā tagad tulkoju arī mūsu augstāk minētos gadījumus.
Image

Image
adze
Junior
Junior

Postby Nemezis » 29 Sep 2010, 21:50

no pieredzes-rieshana pashaizsardzibas nolukos neatbaida isto agresoru ,dazhreiz pat provoce uzbrukumu ;)
Nemezis
Champion
Champion

Images: 0

PreviousNext

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra