Dominēšana pār citiem suņiem

Dogs Teaching

Re: Dominēšana pār citiem suņiem

Postby Laima » 01 Oct 2010, 13:29

suns rej
1. sarunājoties/sveicinoties - piemērs mans Dominiks, pa dienu izejot ārā neko, normāli iet, dara savas darīšanas. Izejot tumsā kvankšķ, ne visu laiku, bet kvankšķ - savādāk to nenosauksi. Tā ir saruna, viņš it kā saka esmu izgājis ārā, vai vēl k'dds ir?
2. nobīstoties - satrūkstas no jebkā un sāk riet, mēs tās intonācijas nei=uztveram, bet suņiem tās irļoti svarīgas. Sabijies suns ar savu kvankšķēšanu var izaicināt otru suni it kā sakot "ārprāts kas notiek man bail" - un tādā gadījumā izprovocēt uzbrukumu.
3. uzbrūkot - suns sabīstoties, vai jebkā noreaģējot rej, bet viņš "uzbrūk" - šeit sakot "kas tur ir, ne no viena nebaidos, panāc tik šurp, tad redzēs..."

Nu kaut kā tā.

Adzes vipetiņš atbilst 3.variantam.

te ir tikai vien nianse, viņš var riet, bet vajadzētuierobežot skriešanas, kā gadījumu kafejnīcā, jo aizskrienot nevar zināt ar ko sastapsies. Bieži vien klaidoņi var būt barā un tikai pašķīrušies peim barības meklējumos. Šādā gadījumā uzbrukt var viss bars un tad drosme vairs nelīdzēs, ja nu tik ātras kājas.
Sargāt ir labi, bet ne pārspīlēt. Suni vajag vienā veidā apstādināt - te es domāju, ka var dot komandu (piemēram "labi"vai jebkuru citu) pēc kuras suns pārtrauc riet un komanda norāda, ka suns savu darbu ir padarījis. To pašu komandu var dot citās situācijās, kad grib pārtraukt kādu darbību. Maniem tāda komanda ir "mierā" - spēlejoties mājās (kad pārāk aizraujās ar skriešnu pa istabām un līkumu izņemšanu :hih: ), vai apturot riešanu, kad kāds svešs ienāk, vai pat ja trako ar citiem suņie, Dominiks mēdz aizrauties, sevišķi ar lielajiem suņiem, uzmācas kā traks, bet pēc komandas apstājas (reizēm pēc 2x atkārtotas :hih:)
Image
User avatar
Laima
Junior
Junior
 
Posts: 545
Joined: 13 Jan 2010, 23:39
Location: Ādaži - Kadaga

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Dominēšana pār citiem suņiem

Postby BaibaB » 01 Oct 2010, 18:26

man ir šāds acīmredzot dominēšanas gadījums, par kuru vēlētos saņemt kādu risinājumu, jo nezinu, kā būtu pareizāk rīkoties.
situācija šāda. mājās ir trīs suņi, divas kuces un puika (kastrēts). vadošajā vietā ir viena no kucēm, vecākā. jaunākā ir ar ļoti lielu iekšējo morālo spēku, arī fiziski spēcīga, bet jaunība (11 mēneši) un zināma morāla nedrošība traucē kāpt pa hierarhijas kāpnēm. abas kuces neplēšas, reizēm vecākā un vadošā ir uzrūkusi mazajai, lai nelien pie viņas barības, bet visādi citādi var pat teikt, ka viņu starpā ir liela pieķeršanās (šķirne arī viena un tā pati). problēma ir ar jaunāko un puiku. viņi jau sen, kopš jaunākās 4-5 mēnešu vecuma regulāri konfliktē, pēdējā laikā nikni saplēšas, bet ne jau līdz asinīm. bet ar milzu rēkoņu metas viens otram virsū. cik saprotu, tesiņš ir par mūsu, saimnieku uzmanību, jo, kad viņi pa dienu ir atstāti mājās vieni, nekādi miesas bojājumi netiek nodarīti. arī vakaros, kad esam mājās, viņi var mierīgi dulēt blakus. tomēr, ja jūt, ka kādā brīdī otram tiek vairāk uzmanības, sākas rūkšana un brukšana virsū. iniciatore vienmēr ir meitene, kad es paglaudu puiku. domāju, ka greizsirdīga.
jautājums: kā rīkoties tesiņa gadījumā? vai ļaut viņiem beidzot izplūkties un noskaidrot, "kuram lielāks" un kurš būs šefs, jeb šķirt? pagaidām mēs viņus šķiram un abus sabaram... :neparliecinats:
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Dominēšana pār citiem suņiem

Postby dresetajs » 01 Oct 2010, 18:36

Hierarhiskas attiecības barā regulē dominānts- tas ir aksioma. Parasti (es ne par dabisko baru :kanepe: ) dominānts ir cilvēks. Bara vadonis pieņem lēmumu kuram sunim kurā vietā jāatrodas, un to vietu mierīgi var turēt neskatoties pat uz suņa vecumu- attiecīgi barojot, dalot savu uzmanību, kontrolējot suņu savstarpējas attiecības utt.
Vismaz mūsu ģimenē to kontrolē es un vīrs, jo mēs esam galvenie nevis kaut kādi suņi :nadzinji:
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: Dominēšana pār citiem suņiem

Postby murkata » 04 Oct 2010, 14:58

mhm - galvenais suns (kuce manā gadījumā) mājās esmu es. patiesībā es arī esmu vienīgā :meitenedejo:
es kontrolēju suņa uzvedību mājās un ārā. man nav vairāki suņi, un bara attiecības ar vairākiem eksemplāriem man vēl priekšā, es ceru. bet aptuveni varu iedomāties, ko vajadzētu darīt. kad paglaudīsiet puiku un mazā sāks izra'dīt agresivitāti, paņemiet viņu aiz čupra, vai uzlieciet siksnu. siksna pat ir ērtāks variants. nolieciet gulēt un atkal ejiet glaudīt puiku, ja sune pieceļās, vai izrāda kaut kādas agresivitātes pazīmes, mierīgi noguldiet un atkal pie puikas. jums jāpanāk, ka sune paliek gulēt, kur Jūs viņu nolikāt. kad tas panākts, paslavējiet, lieciet gulēt un atkal paglaudiet puiku. ja viņa sapratusi, tad paliks gulēt un jūsu nostādne būs iegaumēta. tad varat iepauzēt un paslavēt o, kurš tajā brīdī vislabāk uzvedas. tā man šķiet, būtu pareizi.
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Dominēšana pār citiem suņiem

Postby dresetajs » 04 Oct 2010, 15:15

Lasu un brīnos- nu kapēc man nevajag nekādus kardinālus darbības veikt? Aiz čupra, piespiest pie zemes, raut ar pavadu... :soks: Kapēc sākumā nepameģināt tomēr pie psiholoģijas vērsties? Pareiza secībā iedot bļodas ar ēdamo, pareiza secībā uzlikt pvadus ejot staigāt, balsi izmantot utml. Galu galā bezsmadzeņu fizisko spēku paspēsim pielietot 8-)
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: Dominēšana pār citiem suņiem

Postby Maija_Dakota » 04 Oct 2010, 19:35

dresetajs wrote:...sākumā nepameģināt tomēr pie psiholoģijas vērsties? ...

ex :esmilu: kad būs kursi par šo tēmu? :rej: labprāt paklausītos :sarkstosa:
Image Image Image
User avatar
Maija_Dakota
Junior
Junior
 
Posts: 913
Joined: 13 Jan 2010, 16:41
Location: Rīga, Iļģuciems, +371 22086944

Re: Dominēšana pār citiem suņiem

Postby dresetajs » 04 Oct 2010, 20:04

Maija_Dakota Ieteicu: Елена Мычко, Мария Сотская, Владимир Беленький, Юрий. Журавлев "Поведение собаки: пособие для собаководов" Krievu valodā.
Micko LKF jau lasīja lekciju par suņu psiholoģiju- manuprāt bija fantastiski labi! Ceru, ka būs turpinājums :jaa:
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: Dominēšana pār citiem suņiem

Postby BaibaB » 05 Oct 2010, 07:56

es nedomāju, ka man būtu jākrata suns aiz škvarņika tikai tāpēc, ka viņš cenšas nokārtot savu vietu bara hierarhijā. runa bija tikai par kašķi. kašķis ir tikai starp puiku un mazo suni, un ir skaidrs, ka kašķis ir par 2. un 3.vietu barā. kamēr man pašai nebija skaidrs, kādu vietu suņi ieņem - kurš otro un kurš trešo, es nevarēju attiecīgi rīkoties (glaudīšanas secība, pavada, barības bļoda, piesaukšanas secība).
tagad noregulējās attiecības starp Robi un Taru, Tara ir otrā, Robis, nabadziņš, trešais un pēdējais. nu mums ir skaidra secība uz glaudīšanu un samīļošanu, barības bļodas nolikšanu, kaklasiksnu un pavadu uzlikšanu u.t.t. - Enija, Tara un tad Robis. kašķi vairs nav novēroti. visiem viss ir skaidrs. :dejo:
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Dominēšana pār citiem suņiem

Postby murkata » 05 Oct 2010, 09:55

tekstā tika teikts, ka suņu starpā ir tesiņš. kā lai saprtos tādu vārdu, kā ne nopietnu kaušanos un zobu palaišanu? te, manā skatījumā, ir jāpielieto diezgan striktas metodes.
vajadzētu tad visiem iemācīties izteikties precīzāk.
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Dominēšana pār citiem suņiem

Postby dresetajs » 05 Oct 2010, 10:31

murkata
Ņemot vērā BaibaB atbildi ka viss OK, nebija nepieciešamības pat aiztikt suņa ādu. Man tomēr liekas, ka par tādu maigu fizisku ietekmēšanu var pielietot pedejā brīdi, sākumā jāgriežas pie smadzenēm, kurus Jūs mani nesaskatat :kanepe:
Brīnos, ka cilvēks, kurš raksta, ka interesējas ar suņu/vilku uzvedību, pat nemeģina padomos pielietot minētas zināšanas...
Kapēc personīgi man vairs nepatīk piemērot fizisku spēku nepameģinot sākumā psiholoģiski ietekmēt: nu pirmkārt galvenais vārds vairs- tapēc ka redzu atšķirību suņu uzvedībā; suņi ar prieku cenšas izdarīt visu, lai tikai saimniekam būtu patikami. Ja tā nenotiek- jāpadoma par hierarhijas attiecībām barā, pat to, kādas prasības izvirza saimnieks un ko viņš ieguldīja lai saņemtu prasīto... Praktiski vienmēr vainīgs saimnieks- kapēc jāsoda suni par mūsu neizdarīšanu? Neiemācījam, neaprīkojam telpu, nestaigajam pietiekoši daudz, attiecīgi nenodarbinājam, nepadomājam par esošo suni ņemot nākošo utml. Suns nav vainīgs - tikai un vienīgi mēs, suņu īpašnieki :jaa:
Otrkārt, tiešam vairāku gadu garumā nebija nepieciešamības piemērot fizisku spēku lai tiktu galā ar suņu baru mājās, neskatoties uz to, ka visi suņi ar raksturu un aktīvi (jo sportam ņemti), un visi puikas. Pateikt, ka nebija problēmu ar jaunpaņemto kucēnu nevaru, bet pilnīgi mierīgi tikam galā pielietojot suņu psiholoģijas un pareiza bara (lojala apvienība nevis stingras ar spēku ieceltas attiecības) hierarhijas attiecību uzbūvi zināšanas - t.i. savas neesošas smadzenes, nevis fizisku spēku, kurā personīgi man dāžreiz tiešam pietrūkst lai tiktu galā ar fiziski labi attistītu dienesta suni...
Last edited by dresetajs on 05 Oct 2010, 11:22, edited 1 time in total.
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: Dominēšana pār citiem suņiem

Postby BaibaB » 05 Oct 2010, 11:10

murkata, manuprāt, es diezgan skaidri aprakstīju situāciju, bet uzsveru:
BaibaB wrote:regulāri konfliktē, pēdējā laikā nikni saplēšas, bet ne jau līdz asinīm. bet ar milzu rēkoņu metas viens otram virsū. ... vai ļaut viņiem beidzot izplūkties? pagaidām mēs viņus šķiram un abus sabaram...

tātad tesiņš manā konkrētās situācijas izpratnē bija mēģinājums noskaidrot vietu hierarhijā un signāls man, bara vadonei, ka viņi gaida no manis zināmu situācijas regulējumu. kad es, pateicoties dresetajs padomam, ieņēmu aktīvu nostāju un, pavērojot suņus ciešāk, sapratu, ka mazā sune tomēr ir izvirzījusies 2.vietā, es attiecīgi sāku pret viņiem abiem izturēties. tiklīdz suņi saprata, ka es viņu hierarhiju esmu izpratusi un ievērojusi, situācija atrisinājās.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Dominēšana pār citiem suņiem

Postby murkata » 06 Oct 2010, 09:53

labu labi :pedinja: miers.
iespējams, esmu par šerpu. un man prieks, ka viss ir tik vienkārši un skaidri jūsu situācijā, BaibaB. vienkārši, man pašai šķiet, ka pēc sabiedrības padoma ļaudis vēršas, tikai galējā saasinājuma situācija. tādēļ arī domāju, ka situācijas atrisināšanai vajadzīgas nopietnas metodes

dresētāj, jums nav taisnība. es kādu uzskatu par kaut ko tikai, ja šo cilvēku pazīstu personīgi. virtuālās vides iepasīšanos nevar dēvēt par īstu, jo pietrūkst neverbālā informācija un citi dati, lai veidotos attieksme. tādēļ arī tās nesaprašnās, kas rodas forumos. mēs vēl tikai mācāmies formulēt savas domas šajā šaurajā pasaule, kur daudzas cilvēku komunikācijai svarīgas lietas vienkārši neeksistē:) :kanepe:

starp citu, pieskārieni un vietas norādīšana telpā arī piederās pie "vilku" darīšanām.
pieskaršanos dažādām suņa ķermeņa vietām, pārsvarā skaustam un sāniem izmanto arī Cezars Milano. par viņu šobrīd iet raidījumu cikls Animal planet. ir vērs paskatīties. viņš nav nekāds vilkucilvēks. viņa pielietotās metodes ir "cilvēciskākas" tomēr pilnībā balstītas uz bara likumiem.
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Dominēšana pār citiem suņiem

Postby Sanio » 28 Oct 2011, 12:23

Viedoklis par dominēšanu:

User avatar
Sanio
Junior
Junior
 
Posts: 526
Joined: 02 Aug 2010, 16:27
Location: Rīga

Re: Dominēšana pār citiem suņiem

Postby ruu » 28 Oct 2011, 13:37

Šitas ir ļoti labs video! :par: Piekrītu katram vārdam šajā video, un arī dresētājam par to, ka vispirms jāliek lietā smadzenes, nevis spēks :pagalvu:
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Dominēšana pār citiem suņiem

Postby Suņamamma » 03 Nov 2011, 11:27

Image
User avatar
Suņamamma
Baby
Baby
 
Posts: 78
Joined: 26 Sep 2011, 17:04
Location: Rīga

Re: Dominēšana pār citiem suņiem

Postby Citroniņš » 05 Dec 2011, 03:08

Visu vēl neizlasīju, bet aizdomājos.
Mājās kad atvedām jauno suni, jau pusotru gadu vecu, protams sākās skandāli, kašķi un attiecību kārtošana. Viss normas robežās, vecā kuce jaunajam puikam parāda vietu, otrs puika ar jaunu bik pie vietas liek, aizstāvot savu vietu, bet aizstāvot arī kuci. Vienreiz gan bija diezgan tāds, pa īstam kautiņš, reāli kuci jaunais puika bija nokaitinājis ar to, ka nesaprot ko viņam saka, un sanāca parupjāks uzbrauciens. bet mēs neko, jo tiem suņiem bija jāsarod dzīvot kopā. Idejiski, suns tiks izkastrēts un gan jau ar laiku sapratīs, ka viņš būs ķēdes apakšā. Tāda situācija man liekas pilnīgi normāli, ka manā sētā suņi viens otru noliek pie vietas.
Otrs ir nedaudz savādāks gadījums. ZR brauc ar mani uz vienu stalli, kur skraida vēl daži suņi, ar kuriem gan esam saradinājušies un viss kārtībā. Ar bokseri/dogu dauzās uz nebēdu, bet arī abi divi ik pa brīdim parāda dominances pazīmes. Otrais manējo bieži vien noliek pie zemes, un parāda, kas un kā, bet mans mēdz arī ko atrūkt pretī, es gan viņu tur neaizstāvu, jo uzskatu, ka viņiem tomēr ir veselīgi arī dauzoties attiecības pakārtot. Bet brīžiem sanāk smieklīgi kā JRT izmanto izdevību, kad mans ir gar zemi un arī grib izteikt savas domas staļļa suņu hierarhijas jautājumā, jo viņa vispār ir boss, ar vienu rējienu aptur to bokserdogu no jebkādas darbības, un regulāri nolamā jebkuru suni, kurš neuzvedas kā viņa domā, būtu jābūt. Bet no mana viņa tomēr bieži vien izvairās, tomēr paliels suns utt.. bet laikam tur ir abpusēja sapratne..

beigu beigās jautājums, vai mana rīcība ir pareiza, vai arī man būtu jāiejaucas? (agrāk mežā satiekot kādu draudzīgu suni, dažreiz bija uzbraucieni ( tb kuce nedaudz uzrēc manam, vai pagrūž, jo viņš kā kucēns neko nesaprot utt) un mans nekad nepretojās, pieņēma vecākā suņa viedokli kā pareizo. Tagad gan sen nav laists ne ar vienu dauzīties.
User avatar
Citroniņš
Puppy
Puppy
 
Posts: 389
Joined: 20 Nov 2011, 18:34
Location: Stirling, Scotland. Luxembourg. Cenu pag. Latvija.

Re: Dominēšana pār citiem suņiem

Postby Demix » 07 Dec 2011, 16:36

Nu es daudz ko esmu atrisinājusi ar šiem video - http://video.mail.ru/inbox/natalia33/6956?page=1 ,tiesa ar haskiem ir drusku grūtāk,ik pa laikam jāatkārto,viņi ļoti ātri atgriežas pie saviem niķiem!Vislielāko kļūdu,nezināšanas pēc, izdarījām mazo(vienlaicīgi tika audzināti viena metiena 6 haskiji) pirmajos dzīves mēnešos,kad neļāvām mammai tos audzināt,viņa jau tad veidoja bara hierarhiju,bet mēs iejaucāmies,likās,ka tā kā mēs domājam ir pareizi,bet tikai tagad patinot filmu atpakaļ ir skaidrs,kāpēc viņa rīkojās tieši tā un ne citādi,bet nu jau ir par vēlu un nākas savu kļūdu "augļus" nereti izbaudīt uz savas ādas :paukojas:
Piekrītu,ka pie visa galvenokārt ir vainīgi saimnieki,bet ne vienmēr ir iespējams tikt galā ar brīvdomātāju haskiju!Mani viņi klausa uz vārda,tikai savā starpā kaujas un kausies vienmēr!Pēc Cezara Millana pamācības ar kādu kausli tieku galā,bet pēc brīža sakaujas tie kas vairākus gadus ēduši no vienas bļodas!!!
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Dominēšana pār citiem suņiem

Postby murkata » 09 Dec 2011, 14:03

Demix wrote:Pēc Cezara Millana pamācības ar kādu kausli tieku galā,bet pēc brīža sakaujas tie kas vairākus gadus ēduši no vienas bļodas!!!


jo visas nanses mees veel namaakam saprast, bet ar savu riiciibu mainasm bara attieciibas un sunji meegjina pielaagoties jaunai situaacijai... :)
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Dominēšana pār citiem suņiem

Postby Linda B. » 09 Dec 2011, 18:28

Demix wrote:Nu es daudz ko esmu atrisinājusi ar šiem video - http://video.mail.ru/inbox/natalia33/6956?page=1

Kaut kas tāds angliski nav pieejams?
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Dominēšana pār citiem suņiem

Postby Demix » 10 Dec 2011, 12:23

Linda B. wrote:
Demix wrote:Nu es daudz ko esmu atrisinājusi ar šiem video - http://video.mail.ru/inbox/natalia33/6956?page=1

Kaut kas tāds angliski nav pieejams?

Šim oriģināls ir angliski,tā kā vajadzētu būt,jāmeklē :lasu:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Previous

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests

cron