Kā atradināt suni no kāpšanas uz galda?

Dogs Teaching

Kā atradināt suni no kāpšanas uz galda?

Postby Sivēns » 22 Sep 2010, 20:18

Kā atradināt suni/kucēnu no kāpšanas uz galda un citām darba virsmām?
Situācijas apraksts:
Pusgadu jauns kucēns slejas augšā uz pakaļkājām un ar priekšķepām atbalstās uz galda vai citām virtuves virsmām (skapīši, veļas mašīna, izlietne u.c.), un skatās, kas tur ir vai nav atstāts. Suns tiek kārtīgi barots ar augstvērtīgu suņu barību ar normētu daudzumu un biežumu, pēdējā laikā neesam ēšanā neko samazinājuši. Nekad kucēnam neko no galda neesam devuši vai rādījuši, ka tur atrodas pārtika.
Kucēns to dara arī tad, kad uz galda nekas nav atstāts (pēc ēšanas galdu novācam).
Kā apturēt šo kucēna nevēlamo ieradumu?
User avatar
Sivēns
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 20 Jul 2010, 11:07

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kā atradināt suni no kāpšanas uz galda?

Postby brex » 22 Sep 2010, 20:31

iemācīt kādu komandu, piem., ZEME, kad izpilda - iedod karumu vai paspelejas.
Mums majas suns ta saka darit, kad izauga pietiekami liels (gars :) ), lai varetu ar kepam atbalstities pie galda un skatities :) Un tagad ir ta - es sito suna niki neciesu, suns pat nemegina ar mani ta darit, a draugs vinam atlauj - un tad abi ta gatavo vakarinas! Zinu, ka tas ir pilnigi nepareizi - sunim jabut vienotam prasibam

tas ir tiesi tapat, ka ar jebkuru citu lietu, ko macat :) sunim vienkarsi saprotami jaieskaidro, ka atbalstisanas ar kepam uz galda/velasmasina un visa pareja vinam nav paredzeta! Visticamak, vins jau nemekle tiesi edienu - vinam vienkarsi interese, kas tur notiek, un ja vel laba ediena smaka vejo - japaskatas tacu
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Kā atradināt suni no kāpšanas uz galda?

Postby čība » 22 Sep 2010, 20:41

brex wrote:iemācīt kādu komandu, piem., ZEME, kad izpilda - iedod karumu vai paspelejas.
Mums majas suns ta saka darit, kad izauga pietiekami liels (gars :) ), lai varetu ar kepam atbalstities pie galda un skatities :) Un tagad ir ta - es sito suna niki neciesu, suns pat nemegina ar mani ta darit, a draugs vinam atlauj - un tad abi ta gatavo vakarinas! Zinu, ka tas ir pilnigi nepareizi - sunim jabut vienotam prasibam

tas ir tiesi tapat, ka ar jebkuru citu lietu, ko macat :) sunim vienkarsi saprotami jaieskaidro, ka atbalstisanas ar kepam uz galda/velasmasina un visa pareja vinam nav paredzeta! Visticamak, vins jau nemekle tiesi edienu - vinam vienkarsi interese, kas tur notiek, un ja vel laba ediena smaka vejo - japaskatas tacu


vo vo... es te cīnos ar draugu, a atnāk mamma... :lamajas:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Kā atradināt suni no kāpšanas uz galda?

Postby Zuzanna » 23 Sep 2010, 07:33

Hmmm...vienkārši neļaut sunim kāpt uz galda. Izbrīvē sev laiciņu, izprovocē no suņa nevēlamo rīcību (piem. atstājot uz galda kautko ēdamu) un māci. Tikko ķepas uz galda tā "nedrīkst", kā ķepas pieskaras pie zemes-slavē ka labs, mīļš sunīts utt.
Manējais jaunēklis paaugoties ar izdomāja, ka uz galda varētu būt kautkas priekš viņa-tikko pieķēru nozieguma vietā-nelabā balsī nobrēcos nedrrrrīkst i suns uzreiz bij atpakaļ uz zemes. Ar pāris reizēm pietika, lai Grants ielāgotu, ka galds nav priekš viņa.
Galvenais jau konsekventi to ievērot-ja nedrīkst tad nedrīkst, nevis pie tēta nedrīkst, bet pie mammītes drīkst...
http://www.tibetasmastifs.com Tibetas mastifu audzētava SHARNIMA
http://www.tibetasmastifilatvija.jimdo.com TM Latvijā
User avatar
Zuzanna
Junior
Junior
 
Posts: 981
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:52
Location: Jūrmala

Re: Kā atradināt suni no kāpšanas uz galda?

Postby zuustrs » 23 Sep 2010, 18:58

Manam sunim jau 7gadi, bet kāpj uz galda, kad neviens neredz :sajucis: Šodien nozaga kukurūzas vālīti :histerija: BEt šeit ir savādāk, paliels suns un kucēns vēl. Veiksmi, katram sava pieja un rezultāts. Man nav rezultāta :tomati:
zuustrs
Puppy
Puppy
 
Posts: 439
Joined: 13 Jan 2010, 21:05

Re: Kā atradināt suni no kāpšanas uz galda?

Postby adze » 23 Sep 2010, 20:47

man ar iepriekšējo suni bija tāda problēma. vairāk tieši ar virtuves leti. tur turēju maizi maizes grozā un labradors (pēc dabas rīma) pāris reizes nonaškoja veselu maltmaizes kukuli.
toreiz man kāds ieteica salikt uz letes lietas, ka sunim galīgi nepatīk. citronus, piem.
pati gan neizmēģināju, bet izklausās interesanti. viņam esot pāris reizes "jāuzraujas" pašam un nākšot saprašana. nezinu gan kā ir, ja tas tīri aiz intereses un uz visām virsmām/ galdiem..
Image

Image
User avatar
adze
Puppy
Puppy
 
Posts: 133
Images: 2
Joined: 20 Jan 2010, 14:38
Location: Ventspils, LV

Re: Kā atradināt suni no kāpšanas uz galda?

Postby čība » 23 Sep 2010, 20:50

adze wrote:man ar iepriekšējo suni bija tāda problēma. vairāk tieši ar virtuves leti. tur turēju maizi maizes grozā un labradors (pēc dabas rīma) pāris reizes nonaškoja veselu maltmaizes kukuli.
toreiz man kāds ieteica salikt uz letes lietas, ka sunim galīgi nepatīk. citronus, piem.
pati gan neizmēģināju, bet izklausās interesanti. viņam esot pāris reizes "jāuzraujas" pašam un nākšot saprašana. nezinu gan kā ir, ja tas tīri aiz intereses un uz visām virsmām/ galdiem..

Jā,'līdzīgs ieteikums ir atstāt kaut ko tā, lau uzlecot tas nokristu, rad'tu troksni, suni nobiedētu. Bet... pirmkārt, jau laimsuns nesavainojas, otrkārt - ar stabilu psihi tas cauri neies...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Kā atradināt suni no kāpšanas uz galda?

Postby brex » 23 Sep 2010, 21:24

nu, galvenais ir saimnieka attiekme :) ja nedrikst, tad nedrikst! Piem., mums suns nedoma, ka var iet istaba, ja pec pastaigas nav noslaucitas kajas - sez un gaida, tapat tacu katrs mes savam sunim iemacam lietas, pr kuram esam 100% parliecinati, ka ta nedrikst darit
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Kā atradināt suni no kāpšanas uz galda?

Postby čība » 23 Sep 2010, 21:31

brex wrote:nu, galvenais ir saimnieka attiekme :) ja nedrikst, tad nedrikst! Piem., mums suns nedoma, ka var iet istaba, ja pec pastaigas nav noslaucitas kajas - sez un gaida, tapat tacu katrs mes savam sunim iemacam lietas, pr kuram esam 100% parliecinati, ka ta nedrikst darit

Ja, suns parasti atnāk no pastaigas kopā ar saimnieku. Mūsu klātbūtnē suns uz galda nerāpjas, bet... tas nenozīmē, ka viņš to nedara vispār. Saimnieku klātbūtnē mums ir paraugbērns. Pat jābļauj nav, tikai jāpasaka nē.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Kā atradināt suni no kāpšanas uz galda?

Postby Sivēns » 24 Sep 2010, 12:55

Es nezinu, kas par vainu... vai nu respekta trūkst vai kas (visās pārējās lietās suns respektē nekavējoties), bet suns lec uz galda, pat ja esmu istabā. Un nenokāpj tikmēr, kamēr neskrienu klāt. Šeit pat mutisks aizrādījums nelīdz... Tad man jāķeras pie tā visa vēl stingrāk, ja?
Trauki, kas rada troksni šajā gadījumā šķiet tiešām nelīdzēs. Šorīt tika saplēsta bļoda un kucēnam šķiet ne silts, ne auksts. Un kad ienācu istabā – gulēja pie galda mierīgi, it kā nekas nebūtu noticis.
User avatar
Sivēns
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 20 Jul 2010, 11:07

Re: Kā atradināt suni no kāpšanas uz galda?

Postby čība » 24 Sep 2010, 13:20

Sivēns wrote:Es nezinu, kas par vainu... vai nu respekta trūkst vai kas (visās pārējās lietās suns respektē nekavējoties), bet suns lec uz galda, pat ja esmu istabā. Un nenokāpj tikmēr, kamēr neskrienu klāt. Šeit pat mutisks aizrādījums nelīdz... Tad man jāķeras pie tā visa vēl stingrāk, ja?
Trauki, kas rada troksni šajā gadījumā šķiet tiešām nelīdzēs. Šorīt tika saplēsta bļoda un kucēnam šķiet ne silts, ne auksts. Un kad ienācu istabā – gulēja pie galda mierīgi, it kā nekas nebūtu noticis.


Es teiktu, ka suns nejūtas ka būtu uz viszemākā hierarhijas pakāpiena.
Es ieteiktu mēģināt ūdenspistoli, vai mest ar kaut ko, t.i. saimnieka bezgalīgā roka.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Kā atradināt suni no kāpšanas uz galda?

Postby s_solv » 24 Sep 2010, 14:13

Ko jūs dariet, kad pieskrienat sunim klāt un viņš visbeidzot nolec no galda?
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto
User avatar
s_solv
Junior
Junior
 
Posts: 593
Images: 38
Joined: 14 Jan 2010, 15:06

Re: Kā atradināt suni no kāpšanas uz galda?

Postby Zuzanna » 26 Sep 2010, 17:02

Sivēns wrote:Es nezinu, kas par vainu... vai nu respekta trūkst vai kas (visās pārējās lietās suns respektē nekavējoties), bet suns lec uz galda, pat ja esmu istabā. Un nenokāpj tikmēr, kamēr neskrienu klāt. Šeit pat mutisks aizrādījums nelīdz... Tad man jāķeras pie tā visa vēl stingrāk, ja?

:jaa:
Nezinu par kādu šķirni iet runa, ne visiem tas stingrākais piegājiens derēs.

Savējos, lielos es tādā situācijā piespiestu pie zemes... stingri, pie kakla turot + vēl pati uzsēstos virsū-tā lai suns saprot, ka par tādiem jokiem var plāni klāties. To visu protams pēc tam, kad suns ir nokāpis no galda. Un, uzreiz pēc tam, nevis pēc tam kad suns ir pakasījies un izjozos kādu apli pa māju. Sodam ir jēga tikai tajā gadījumā, ja tas seko uzreiz pēc nevēlamās uzvedības.
http://www.tibetasmastifs.com Tibetas mastifu audzētava SHARNIMA
http://www.tibetasmastifilatvija.jimdo.com TM Latvijā
User avatar
Zuzanna
Junior
Junior
 
Posts: 981
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:52
Location: Jūrmala

Re: Kā atradināt suni no kāpšanas uz galda?

Postby Sivēns » 26 Sep 2010, 18:42

Vai suni drīkst sodīt arī tad, kad pieskrienu klāt, bet suns tieši tajā brīdī ir nolecis nost?
Šajā brīdī es apmulstu un īsti nezinu, ko es drīkstu darīt un ko ne, lai sunim būtu skaidrs par ko saņemts sods.
User avatar
Sivēns
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 20 Jul 2010, 11:07

Re: Kā atradināt suni no kāpšanas uz galda?

Postby Demix » 26 Sep 2010, 20:01

Sivēns wrote:Vai suni drīkst sodīt arī tad, kad pieskrienu klāt, bet suns tieši tajā brīdī ir nolecis nost?
Šajā brīdī es apmulstu un īsti nezinu, ko es drīkstu darīt un ko ne, lai sunim būtu skaidrs par ko saņemts sods.

Manuprāt,te der neliela uzslava,jo suns vairs nav uz galda,lai viņš saprot,ka izdarījis ko labu,bet ne pārslavēt,jo viņš var iedomāties,ka tā tāda rotaļa-uzlecu uz galda,tagad nolecu un esmu labs...Visur un visā jāzin robeža un rāšanas vai uzslavas līmenis,bet es domāju,ka tas ir atkarīgs no šķirnes!!!Mani "brīvdomātāji"uz galda nelec,jo no mazotnes iekšā dzīvojot visu laiku tika audzināti ar stingru-skaļu nedrīkst!Ir bijušas dažas reizes,bet tad momentā gan uzbrēcu kārtīgi un pie zemes,jo manējie bieži "nedzird"ko es viņiem saku :hih: Ja ir kas nosperts no galda,tad nedrīkst sodīt,ja pagājis ilgāks laiks,respektīvi nav noķerts "nozieguma vietā!!!Ja suns sēž pie galda uz kura ir kas ēdams,es parasti uzslavēju, kāds labs suns,ka nelec uz galda un eju ielikt bļodiņā kādu kārumu!!!Es bieži savējos slavēju,ja viņi dara to kas man patīk un ko drīkst,jo mums mājās ir zināma kārtība un režīms,viņi lieliski zina, kas tajā vai citā reizē ies skriet,kas brauks ar mašīnu tālākā pastaigā u.t.t.Kas pie mums ir bijuši,ir redzējuši,cik viņi paklausīgi pēc kārtas iet izskrieties un pēc pirmās,otrās piesaukšanas skrien uz voljēru!Laikam jau ar bara audzināšanu ir vieglāk :hih:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Kā atradināt suni no kāpšanas uz galda?

Postby dresetajs » 28 Sep 2010, 09:50

Sivēns wrote:Es nezinu, kas par vainu... vai nu respekta trūkst vai kas (visās pārējās lietās suns respektē nekavējoties), bet suns lec uz galda, pat ja esmu istabā. Un nenokāpj tikmēr, kamēr neskrienu klāt. Šeit pat mutisks aizrādījums nelīdz... Tad man jāķeras pie tā visa vēl stingrāk, ja?
Trauki, kas rada troksni šajā gadījumā šķiet tiešām nelīdzēs. Šorīt tika saplēsta bļoda un kucēnam šķiet ne silts, ne auksts. Un kad ienācu istabā – gulēja pie galda mierīgi, it kā nekas nebūtu noticis.


Un ko Jūs darat redzot šo situāciju? Tā sanāk pēc Jūsu rakstīta, ka gaidat kamēr suns iekāps uz galda :soks:
Vienmēr vieglāk nepielais ne kā pēc tam labot izveidoto uzvedību :) Un labi strādā iemācīt suni darīt ko citu, par ko viņš dabūtu uzslavu 8-)
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags


Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron