Nokārtošanās iekštelpās neparedzētā vietā

Dogs Teaching

Nokārtošanās iekštelpās neparedzētā vietā

Postby Sinty » 14 Jan 2010, 10:54

Runa neies par čurāšanu, bet gan tieši par lielajām darīšanām. Kucēns ( 4 mēneši) vēl ne reizi nav nokārtojies pa lielajām darīšanām ārpus mājas. Visu laiku to novēlu uz auksto ziemu un pacietīgi gaidītu pavasari arī turpmāk, bet... Ja agrāk tas tika darīts uz pampera, tad pēdējās 2 dienas no rīta mani sagaida čupiņa tieši pretī guļamistabas durvīm ( suns guļ citā istabā), un tas pats, ja neesam mājās, tad darīšanas bija nokārtotas netālu no ārdurvīm. Esot mājās suns iet tikai un vienīgi uz pampera. Un man nav ne mazāko ideju kā ar to cīnīties...
P.S. Būra terapiju ne īpaši vēlos, jo viņā ir pieradusi pie "brīvības" un varu derēt, ka uz palikšanu būrī reaģēs ļoti sāpīgi...
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Nokārtošanās

Postby silverequs » 14 Jan 2010, 11:33

Sinty wrote:Runa neies par čurāšanu, bet gan tieši par lielajām darīšanām. Kucēns ( 4 mēneši) vēl ne reizi nav nokārtojies pa lielajām darīšanām ārpus mājas. Visu laiku to novēlu uz auksto ziemu un pacietīgi gaidītu pavasari arī turpmāk, bet... Ja agrāk tas tika darīts uz pampera, tad pēdējās 2 dienas no rīta mani sagaida čupiņa tieši pretī guļamistabas durvīm ( suns guļ citā istabā), un tas pats, ja neesam mājās, tad darīšanas bija nokārtotas netālu no ārdurvīm. Esot mājās suns iet tikai un vienīgi uz pampera. Un man nav ne mazāko ideju kā ar to cīnīties...
P.S. Būra terapiju ne īpaši vēlos, jo viņā ir pieradusi pie "brīvības" un varu derēt, ka uz palikšanu būrī reaģēs ļoti sāpīgi...

Bet nav jau tik silts tagad arī ārā, cik ilgas ir jūsu pastaigas? Cik daudz kucēns dabū izskrieties?
Ja runa ir tikai par kārtošanos uz pampera, tad tas ļoti atkarīgs no suņa, citam pietiek ar vienkāršu "parunāšanos", citam nepieciešams sods, citam "morāles lasīšana", citam "psiholoģiskais spiediens", iespējams nepieciešama stingrāka audzināšana. Nu varbūt pamēģināt avīzes, zinu, ka uz tām manējais mazsunītis vismaz kārtojās nevis bēga...Tā var būt vai nu bērna kļūda vai autoritātes trūkuma problēma.
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Nokārtošanās

Postby Sinty » 14 Jan 2010, 11:55

Reizi dienā kucēns dabū mežā izskrieties, pārējās ( 2-3) reizes ir pa kādām 15-20 min piemājas pastaigas... Bet nu jebkurā gadījumā pa lielo ciešas līdz mājām.. Un par to es arī nesūdzos.. Saprotu, ka auksti un pat gribot nevaru noķert brīdi, kad viņa taisās to darīt un stiept ārā, jo tas nepalīdz... Ārā gribēšana pāriet... Un staigāt kamēr viņa vairs nevar izturēt un nokārtojas arī nevaram - nosaldēšu suni...
Pats nepatīkamākais jau tas, ka mājās, ja es esmu, iet uz pampera, tikai, kad manis nav blakus, atļaujas citur... Tāpēc man vairāk izskatās pēc kaut kādas iespītēšanas... Mēģināšu ar viņu "parunāties", laikam nekas cits neatliek...
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Nokārtošanās

Postby Noise » 14 Jan 2010, 12:52

par buuri - mums nav (nu ir miikstais, kas tiek izmantots kaa atpuutas telpa), bet cik man nav bijushas reizes ar Kenetu, ka es to taaaaa nozheeloju. ar Popsi un Eskilu probleemu nav un tas nu gan man liktos nehumaani - Kenetam vienam seedeet buurii kameer paareejie tusee pa maaju. a paipuisiishus arii likt buurii solidaritaates peec arii negribas.
Image
User avatar
Noise
Junior
Junior
 
Posts: 750
Joined: 13 Jan 2010, 13:24
Location: Londona

Re: Nokārtošanās

Postby irituska » 14 Jan 2010, 14:37

Man jau liekas, ka 4 mēneši vēl ir ritīgs bēbis, kuram daudz kas var samisēties un sajukt, tāpēc nav pamata uztraukumam.Nu, vismaz mums mājās tas tiek piedots - suņi pārākm aizspēlējas un sīkais pats i'nepamana, ka ir sačurājies. Pec tam gan purns viņam tāds "ui, kurš cūka te sačurājās? nu galīgi neaudzināts lops, man viņa vietā kauns..." :mrgreen: Es laikam noklātu pamperi, vai pat vairākus, arī tajā jaunajā vietā, un paskatītos, kas notiek. A ja tā ir spītēšanās - tur gan laikam katram sava pieeja jāatrod. Cik atceros no Bundželes, viņa arī šajā vecumā visādus stiķus strādāja. Tad mēs "parunājāmies".Taksim tagad arī tādas spītības lēkmes - ni, neiešu mājās un iepūt man! Vienu kāpņu posmu tika nests aiz čupra (jā, es sadiste)- tagad iet kā mīļais. Vispār visu dara kā mīļais.Ar Bundžu bija kaut kā līdzīgi.
User avatar
irituska
Puppy
Puppy
 
Posts: 291
Joined: 13 Jan 2010, 13:05

Re: Nokārtošanās

Postby Sinty » 15 Jan 2010, 09:20

Būris mums ir (mīkstais), bet tas ticis izmantots tikai kad jābrauc kur tālāk un viņa grib gulēt, tad guļ tur, bet mājās būri uztver kā sodu...
Vakar vakarā nokārtojās uz pampera, uz nakti es saliku vēl 2 pamperus ( avīzi neriskēju, jo 99% tā būtu saplosīta), bet čupiņu tāpat atradu pie pašām ārdurvīm blakus!!! autiņam...Nākamnakt atstāšu ierobežotā telpā ar autiņu un avīzēm, varbūt tumsā negrauzīs :)
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Nokārtošanās

Postby Sinty » 15 Jan 2010, 11:49

Tiešām pietiek vien publiski kko pateikt un uzreiz notiek pretēji :lol:

Viņa tiko TO izdarīja, pirmo reizi ārā - mežā nokārtojās pa lielo Image
Labi, ka neviens nedzirdēja manu ilgo slavinājumu un gardumu barošanu :mrgreen:
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Nokārtošanās

Postby silverequs » 15 Jan 2010, 12:11

Super, apsveicam!!!
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Nokārtošanās

Postby čība » 15 Jan 2010, 14:50

Sinty wrote:Tiešām pietiek vien publiski kko pateikt un uzreiz notiek pretēji :lol:

Viņa tiko TO izdarīja, pirmo reizi ārā - mežā nokārtojās pa lielo Image
Labi, ka neviens nedzirdēja manu ilgo slavinājumu un gardumu barošanu :mrgreen:


Tik nesadod tik daudz gardumu, lai mājās atkal čupiņa :lol:
P.S. Mums sunim divi gadi, bet mēs vienalga - ai kāds labs suns, ai kāds labs :D Pieradums laikam saucas...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Nokārtošanās

Postby Barbariisha » 20 Jan 2010, 11:38

Es izlasīju kaut kadā grāmatā, ka tie autiņi nemaz neesot labi, jo tie ir mīksti tāpat kā paklājs vai dīvāns. un tāpēc pēc tam var būt, ka suns iet kārtoties uz paklāja vai dīvāna vai kādām citām mīkstām virsmām. tāpēc vairāk iesaka avīzes, jo tās atšķiras no autiņa un nav mīkstas.
es daru tā, ka pa virsu autiņam lieku avīzes un mazā tur kārtojas, ja nevar saciesties līdz pastaigai. ;)
Image
Barbariisha
Puppy
Puppy
 
Posts: 241
Joined: 20 Jan 2010, 11:03

Re: Nokārtošanās

Postby Ezis » 21 Jan 2010, 10:24

Es laikam vairāk būtu uztraukusies par to, ka suns līdz 4 mēnešu vecumam vispār nekad nekārtojas ārā.
Nevis par to, ka reizēm telpās viņš to izdara nepareizā vietā :D
User avatar
Ezis
Puppy
Puppy
 
Posts: 382
Images: 16
Joined: 13 Jan 2010, 14:38

Re: Nokārtošanās

Postby Greylove » 21 Jan 2010, 10:47

Barbariisha wrote:Es izlasīju kaut kadā grāmatā, ka tie autiņi nemaz neesot labi, jo tie ir mīksti tāpat kā paklājs vai dīvāns. un tāpēc pēc tam var būt, ka suns iet kārtoties uz paklāja vai dīvāna vai kādām citām mīkstām virsmām.


Nu mums šis princips darbojas otrādi. :D Kucēns tieši gāja paklājā kārtoties visu laiku, pa kluso. Protams, nēsāta ārā tiek ļoti bieži, bet, kad, piemēram, dauzās, stundas laikā ir kādas 3 peļķītes. Tajā dzīvokļa daļā, kur lamināts - nekad. Un nekad ne lielās darīšanas, bet tieši mazas, smukas peļķītes paklājos. :) Tad nu tajos reģionos noliku autiņus, un mazā super saprata, ka tie autiņi tieši tam domāti. Paklājs vairs necieš. Tas ir pozitīvi, protams, pēc kāda laika būs atkal jālauza galva, ko darīt, bet patreiz laikam tas ir vienīgais risinājums, ko redzu. :oops:
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: Nokārtošanās

Postby Sinty » 21 Jan 2010, 14:03

Ezis wrote:Es laikam vairāk būtu uztraukusies par to, ka suns līdz 4 mēnešu vecumam vispār nekad nekārtojas ārā.
Nevis par to, ka reizēm telpās viņš to izdara nepareizā vietā :D


Nu jau 90% ir "outside" :D
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Nokārtošanās

Postby silverequs » 21 Jan 2010, 15:34

oooo, nu super, nu gan jau ir liels progress! Apsveicu! ;)
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Nokārtošanās

Postby jukis666 » 21 Jan 2010, 15:46

Man ir 3 mēnešus veca Jorku meitenīte.
Image
Pie mums viņa ir jau kādus 1.5 - 2 mēnešus (mēs paņēmām viņu ļoti jauniņu gandrīz neko nezinot par suņu audzināšanu; tā sanāca ). Pirmās pāris dienas viņa kārtīgi čurāja un kakāja savā tualetē, bet tad sāka to darīt pa visu dzīvokli (vienā istabā, otrā istabā, trešā istabā, koridorī).
Image
Kad sapratu ka rāšanu tiešam neko nevar panākt, sāku cītīgi lasīt internetā pieejamos materiālus par suņu mācīšanu nokārtoties tam īpaši paredzētā vietā. Izlasot pāris desmit rakstus, saprātu kā man ir pavisam nedaudz iespējas: 1) iesniegt darbā atlūgumu un sēdēt mājās, lai varētu katru minūti vaktēt mazo palaidni ; 2) noalgot kādu tantuku, lai vaktē manā vietā; 3) iegādāties krātiņu un pamēģināt tā saucamo "Crate Training", kas palīdz disciplinēt suņuku, darīt savas darīšanas pareizā vietā. Tā nu es izvēlējos 3.variantu, jau pasūtīju manēžiņu internetveikalā, nedēļas laikā tā tiks piegādāta, tad tikai atliek cerēt, ka viss izdosies.
Image
ImageImage
User avatar
jukis666
Baby
Baby
 
Posts: 23
Joined: 21 Jan 2010, 13:36
Location: Latvia, Riga

Re: Nokārtošanās

Postby silverequs » 21 Jan 2010, 16:07

Kāpēc lai neizdotos? Suņi ir salīdzinoši tīrīgi dzīvnieki un nevienam negribās sēdēt tur kur kaut kas nejauši vai jauši ir noticis. Tas saistīts ar to, ka slapjam sunim no ķermeņa ātrāk pazūd siltums, kad vēl jorks bija vilks, viņam savu ķermeņa siltumu vajadzēja sargāt, jo ķermeņa atdzišana nenāk par labu imūnsistēmai. Kas automātiski rada risku saslimt. Tas ir viņu gēnos. ;)
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Nokārtošanās

Postby Sinty » 22 Jan 2010, 09:15

Paldies par apsveikumu, man arī milzīgs prieks ;) Un šķiet, ka pat ir pārgājis niķis nokārtoties naktī, jo nu jau otro dienu visu pa lielo darām ārā :D

Bet par to mazo jorku - jāsāk ārā vest, ja jau 3,5 mēneši. Manēžiņa gan palīdzēs, bet, ja domājat ar ārā vešanu gaidīt kamēr ziema beigsies, tad pēc prognozēm vēl ļoti ilgi jāgaida.. skatieties lai nav kā man, ka 4-os mēnešos suns vēl ne reizi nav pa lielo ārā kārtojies...
Un, ja ir bail no aukstuma... man ar tā bija sākumā un sunītei vēl mazāk spalvas kā jorkam, un sver 2,5 kg, bet pierada un tagad pat pie lieliem mīnusiem stunda mežā ir bez salšanas pazīmēm un skrien pa sniegu utt..man pat šeit ir lieciniece :mrgreen:
Un varat taču apģērbt mazo...
Tūlīt visticamak atradīsies ne viens vien, kas mani nosodīs par tādiem ieteikumiem - vest ārā mazuli, kad pieuguši mazsuņi pa mājām dzīvojās, bet nu mēs te satiekam bieži tieši trīs jorkus, no kuriem viens ir kucēns un iet neapģērbts mierīgi...pundurpinčera kucēns man rajonā dzīvo un saimnieks pat cītīgi man stāstīja, kāpēc mazsunīši nav jāģērbj...
Principā jau izvēle katra paša ziņā, bet, ja tādā vecumā ( un nedod Dievs vēl ilgāk) suns nav āru redzējis, tad nu nezinu, kas tur būs... mums jau smagi iet ar socializāciju, kaut gan jau no mazām dienām pa āru dzīvojāmies...4-os mēnešos uz skoliņu sāk vest kucēnus, bet 3,5 vēl mājās sēž...

Nu tā - lejiet tagad virsū man argumentus, kāpēc es esmu traka :mrgreen:
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Nokārtošanās

Postby jukis666 » 22 Jan 2010, 13:34

No manas puses nekādu pārmetumu nemaz nevar būt, man šis ir pirmais sunītis, tāpēc par suņu audzināšanu zinu tikai tik, cik ir lasīts interneta resursos (youtube video, dažādi raksti un forumi). Image
Šī paša foruma citā sadaļā "Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier" man atkal teica, ka daru pareizi, ka neeju kopā ar mazo ārā, jo tādu mazu nevarot tādā salā ārā vest. Ir jāņem vērā, ka jorki ir ļoti trausli sunīši (takši tomēr izturīgāki būs), viņiem nav pavilna atšķirībā no visām pārējām šķirnēm, kas ievērojami samazina jorku kažoku siltumizturību. Image
Var jau protams mēģināt atrast k-kur kādu palētāku kurciņu, kuru pēc pāris mēn. nebūs žēl izmest (mazā aug ļoti ātri), un mēģināt pamazām radināt pie āras.
Doma nav slikta, mēģināšu to piekopt paralēli "Crate Training" metodei.
Es labprāt uzklausīt vēl kādu padomu! Suņu īpašnieki, lūdzu, padalieties pieredzē! Image
Image
ImageImage
User avatar
jukis666
Baby
Baby
 
Posts: 23
Joined: 21 Jan 2010, 13:36
Location: Latvia, Riga

Re: Nokārtošanās

Postby irituska » 22 Jan 2010, 13:43

Sinty wrote:Tūlīt visticamak atradīsies ne viens vien, kas mani nosodīs par tādiem ieteikumiem - vest ārā mazuli, kad pieuguši mazsuņi pa mājām dzīvojās


Nu mans mazsuns un drusku lielākais mazsuns tiek vesti ārā arī salā, BET nevaram mēs tusēties pa āru stundu no vieta. Šie vienkārši sasalst un nekustas, tā ka es negrasos uzspiest ilgas pastaigas ziemā.Principā - vairākas reizes dienā izlaižu ārā, tur šie fiksi, fiksi izdara darāmo, un jau sēž pie kāpņutelpas durvīm.
Mazsuns ir tojs. Tātad arī bez pavilnas. Jaciņu velk tikai ilgākos gājienos un lielos mīnusos.
Es tomēr mazuli paralēli būra ieviešanai vestu arī ārā - iestum azotē, izej ārā, noliec zemē un mirklīti un paskaties, kas notiek, un tad atkal azotē, un mājās.Un ar katru reizi drusku ilgāku laiku ārā.
User avatar
irituska
Puppy
Puppy
 
Posts: 291
Joined: 13 Jan 2010, 13:05

Re: Nokārtošanās

Postby silverequs » 22 Jan 2010, 13:54

Nu nezinu, es uz savu suni naudu nežēloju, ja ir auksti, ir jāģērbj, nav auksti, nav problēmu, savu mini ģērbju jau sākot ar grādiem +10. Ja Tev ir jorks apzinies to, ka pie apģērba tas ir jāpieradina laicīgi vai arī jāsamierinās ar faktu, ka suns ārā sals. :roll: un ne tikai sals, bet arī sasals, jo tas arī raksturīgi mazajiem, ka viņiem ļoti īsā laika sprīdī kājas nosalst tā, ka tās vairs nevar pakustināt, bet klēpī ņemšana šo problēmu neatrisina. Iesaku theo kombinzoniņus, kas pašlaik ir gan bulterjeram gan tojčihujam, ļoti labi kalpo, ir ļoti ērti un silti. ;) Protams mums ilgākas pastaigas atkrīt, jo sunim vienkārši nepatīk tusēt pa aru, jo nevar īsti sajust smakas, nolamāt kaimiņus vai vēl kaut ko interesantāku darīt, bet ja suns ir kucēns, tas ir jāsocializē ar citiem suņiem, lai iztrakojas. Tas arī arguments par labu ģērbšanai.
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Next

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests