Suns viens, kad saimnieki darbā

All About Dogs

Suns viens, kad saimnieki darbā

Postby veejameita » 26 Apr 2017, 09:41

Sveiki,

Esam sava pirmā suņuka meklējumos un apsveram domu par Coton de Tular, Krievu krāsainā zīda sunīša, havanas bišona vai tamlīdzīgas šķirnes mīluli.

Esmu atdūrusies pret vienu svarīgu jautājumu, kurš liek pārdomāt to, vai pie mums kāds suns vispār jutīsies labi. Aptuveni 2018. gada janvārī atsākšu strādāt, šobrīd esmu mājās ar bērnu.

Ir pilnīgi skaidrs, ka sākot ar to brīdi, kad iešu uz darbu, suns būs mājās viens vismaz 9 h dienā. Kādā ārzemju Cotonu portālā man pateica, lai uzreiz aizmirstu par šo šķirni, viņiem cilvēks vajadzīgs 24/7.

Kā tad īsti ir - vai visiem ir kāds, kas darba laikā sunīšus ved pastaigās?
Vai suņi ir tikai tiem, kuri visu laiku ir mājās? Vai tas būtu iemesls pilnībā atteikties no domas par suņa iegādi?
User avatar
veejameita
Baby
Baby
 
Posts: 29
Images: 1
Joined: 02 Apr 2017, 14:05

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Suns viens, kad saimnieki darbā

Postby lauva » 26 Apr 2017, 09:54

Te ir diezgan daudz topiku par suni vienu pašu mājās, bet es teikšu vienu - suns pielāgojas saimnieka dzīves ritmam, ne otrādak, tas gan ir jāmācā no pašas pirmās dienas, kad suns tiek atvests mājās, bet te visi ir darba cilvēki, suņi paliek vieni paši mājās un nu, nekas, suns pierod pie šīs rutīnas, mēģinam kompensēt,kad esam mājās gan ar pastaigām, gan spēlēm, darbu, utt.

Ļoti daudz cilvēku suni ir padarījuši par bērnu - ucinās un bucinās, iespiež dīvānā/padusē/somā/utt. Jā, sunim vajag cilvēku, savu baru, bet nepārspīlēsim - 24/7? Mans rotveilers,kurš ir riktīgs cilvēku suns, varētu tusēt un čubināties bez apstājas un pa lielam ir ļoti emocionāls, pat viņam negribas un nevajag cilvēku 24/7. Viss ir atkarīgs no ģimenes rutīnas un jūsu pašu nostājas pret to,kas tad ir suns - dzīvnieks vai vēl viens bērns.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Suns viens, kad saimnieki darbā

Postby Spigana » 26 Apr 2017, 09:56

Cilvēkiem risinājumi ir dažādi. Ir tādi, kas pusdienlaikā brauc mājās pastaigāt ar suni. Ir tādi, kas suni ņem līdzi uz darbu (šis man šķiet visjaukākais variants, bet diemžēl ne visās darbvietās tas ir iespējams). Ir tādi, kas suni atstāj ar auklēm. Noteikti ir arī tādi, kas suni vienu pašu atstāj uz visu dienu, bet te jārēķinās ar to, ka tas nav pats labākais variants kucēnam un šķirnei, kas nepanes vienatni.

Mans viedoklis - ja tiešām ļoti gribas suni, tad vienmēr var atrast risinājumu, bet par to jādomā laicīgi (gan šķirni izvēloties, gan ikdienu plānojot).
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Suns viens, kad saimnieki darbā

Postby Māra » 26 Apr 2017, 10:16

Ja nauda nav galīgi spiedošs pasākums, zinu, ka ir iespējams nolīgt cilvēku (galvenais atrast uzticamu un suņus izprotošu), kurš dienas vidū atnāk, izved suni ārā. Varbū pat var atrast kādu radu vai draugu, kam tā nav problēma, ja tas šķiet būtiski. Vēl ir arī suņu viesnīcas, kur suņus var atstāt tieši uz darba laiku. Kā bērnudārzs.
Bet nudien, ja pēc darba nav plāns sēdēt visu vakaru mājās, tad tās 9 stundas var ļoti jauki kompensēt gan ar darbošanos, spēlēm, garām pastaigām utt Mēs speciāli skatījāmies pēc šķirnes, kura iekštelpās ir ļoti neaktīva un vispār guļ daudz - kā kaķi. :)
Ieteiktu FBā atrast šķirnes grupu, kurā ir daudz cilvēku, un uzdot šo jautājumu - kā nu kurš tiek galā ar savu sunci. Tādās grupās var ievākt diezgan reālu apskatu, jo cilvēki strādā visās pasaules malās un tur suņus un risina vienādas problēmas visās pasaules malās.
Lūk Kotona grupa ar 7 tūkst biedriem - https://www.facebook.com/groups/Cotondetuleargroup/?ref=br_rs
Tur noteikti varēs uzdot jautājumu un dabūt plašu atbildi un dažādus, nevienveidīgus viedokļus.
Galvenais saprast savu slinkuma pakāpi, tam tad arī var pielāgot suni un ta turēšanu :D Veiksmi!
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Suns viens, kad saimnieki darbā

Postby Henriete » 26 Apr 2017, 12:04

Māra wrote:Ja nauda nav galīgi spiedošs pasākums, zinu, ka ir iespējams nolīgt cilvēku (galvenais atrast uzticamu un suņus izprotošu), kurš dienas vidū atnāk, izved suni ārā. Varbū pat var atrast kādu radu vai draugu, kam tā nav problēma, ja tas šķiet būtiski. Vēl ir arī suņu viesnīcas, kur suņus var atstāt tieši uz darba laiku. Kā bērnudārzs.


Jā , Zviedrijā šis ir ļoti aktuāls. Suņu bērnudārzi :jautri:
Bet arī Latvijā tādus var atrast.
Protams, te vairāk jautājums par jūsu izvēlēto šķirni, jo katrai ir sava specifika un vajadzības. Piekrītu augstāk rakstītajiem postiem. Kopumā viss jau ir pateikts.
No sevis vien varu piemest, ka paskatieties kavaliera kinga čārlza spanielu, varbūt ka iekrīt tomēr sirsniņā. Man pēc bildēm nekad tā īsti nav "bijis mans", bet, kad satiku, domāju pavisam citas domas. Kompakts, ļoti draudzīgs, labestīgs, ērts ikdienas ritmam..

Par to palikšanu mājās sākumā ar bērnu un suni, ja jums tā sakritīs, tad sunim būtu jāiemāca jau no sākta gala, kas ir palikt vienam. Kaut vai, kad dodieties uz veikalu, vai jebkur citur. Sunim ir jazina sava vieta un tas, kā viņam jāuzvedas.
Viens ir tas, ka,piemēram, kāds atnāktu izvest, tā ir vajadzība.
Bet ne otrs mazāk svarīgais ir viņa uzvedība, kamēr esiet prom.
Šādiem gadījumiem jaunajiem suņiem izmantoju būri, un savējam arī, kad bija maziņš. Izvairījos no tā, ka suns sevi var traumēt, kaut ko apēst, kaut kur uzkāpt utt. Un no manu mantu sagraušanas un iznīcināšanas + riešanas vai gaudošanas vientulībā.
Būris bija ideāls materiāls šī risināšanai.
Piemetināšu vēl, ka būris nav sprosts, kurā suni iesloga. Sunim tas jāpadara par mājīgu, omulīgu un ērtu asociāciju, viņa vietu, kur justies mierīgi un droši.
Bet ne visiem būris ir nepieciešams, atkarīgs no suņa un situācijas.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Suns viens, kad saimnieki darbā

Postby veejameita » 26 Apr 2017, 12:20

Henriete wrote:Būris bija ideāls materiāls šī risināšanai.
Piemetināšu vēl, ka būris nav sprosts, kurā suni iesloga. Sunim tas jāpadara par mājīgu, omulīgu un ērtu asociāciju, viņa vietu, kur justies mierīgi un droši.
Bet ne visiem būris ir nepieciešams, atkarīgs no suņa un situācijas.



Paldies par viedokļiem un ieteikumiem!
Par būri biju lasījusi. Man ir tāds variants - pilnīgi tukša, gaiša, saulaina istaba bez mēbelem (kura kādreiz nākotnē varbūt būs otrā bērna istaba).
Vai to varētu iekārtot sunītim ar mantām, ēdamo un kastīti?

To, kā suns uzvedās un jūtās mājās viens es neuzzināšu nekad, jo man nav kaimiņu. Vienīgi varētu ierakstīt kādā audio ierīcē, lai pēc tam paklausītos.

Varbūt ir vēl kādas šķirnes, kas labāk pielāgojas šādam dienas ritmam? Pētu google, viena no tām esot maltas sunīši, par ko brīnos.
User avatar
veejameita
Baby
Baby
 
Posts: 29
Images: 1
Joined: 02 Apr 2017, 14:05

Re: Suns viens, kad saimnieki darbā

Postby Henriete » 26 Apr 2017, 13:09

Protams, ka der. Un ja suns prot uzvesties, nedemolēs jūsu māju un būs pieradis pie ritma, tad arī istaba var būt pilnīgi lieka. Galvenais, lai sunim ir sava guļvieta, kur justies mierīgi un ērti.

Ja nav kaimiņi, tad jau vispār ideāli, mazāk stresa :jautri:

Vēl varu ieteikt papilonu vai faleni, ja gribās ko maziņu. Kā jau augstāk rakstīju, kavaliera kinga čārlza spaniels.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Suns viens, kad saimnieki darbā

Postby madja » 26 Apr 2017, 15:10

veejameita wrote: pilnīgi tukša, gaiša, saulaina istaba bez mēbelem (kura kādreiz nākotnē varbūt būs otrā bērna istaba).
Vai to varētu iekārtot sunītim ar mantām, ēdamo un kastīti?

tas,protams,ir variants, bet - suns jums būs arī tad,kad istabu ,varbūt, vajadzēs bērnam -sanāks,ka sunim atņemsiet viņa pierasto vietu.
līdz tam,protams,vēl tālu - bet mantas gan rūpīgi jāizvēlas, lai suns vienatnē nesagrauž/neaizrijas, un suns nav kaķis,tam ēdiens nav pa dienu traukā jāatstāj

ja suni paņemsiet drīzumā,tad līdz janvārim tas būs jau krietni paaudzies un spēs palikt mājās viens (protams,ņemot vērā šķirni)
veejameita wrote: To, kā suns uzvedās un jūtās mājās viens es neuzzināšu nekad, jo man nav kaimiņu.

es liku laptopu un skaipam automātisko zvanu atbildēšanu - no darba piezvanīju paskatīties kā sunīts čuč, nomierinoši :)
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Suns viens, kad saimnieki darbā

Postby ash » 26 Apr 2017, 15:20

Es piekrītu, ka nevajag padarīt suni par bērnu. :aknee: Protams, ir šķirnes, kuras sliktāk panes vienatni, ir šķirnes, kur tas nerada problēmas. Ja kucēnu no mazotnes radināt un mācīt, viņš pielāgosies saimnieka dzīvesveidam. Ne velti suni uzskata par dzīvnieku ar visizcilākajām pielāgošanās spējām.
Man ir pieredze ar diviem vidusmēra suņiem (šķirnes aprakstā norādīts, ka palicis viens var kļūt destruktīvs). Pirmo ņēmām, kad es biju atgriezusies darbā pēc dekrēta, bet bērns dzīvojās pa māju ar aukli, un kucēnam bija kompānija. Pēc 6 mēnešu vecuma sākām radināt palikt vienu. Pierada, būtisku problēmu nebija, līdz gada vecumam gan darīja blēņas :pagalvu: , pieaugot kļuva prātīgāks. Uz to laiku arī izveidojās ritms, kad suns bija mājās viens visu darba dienu. Otro suni ņēmām laikā, kad vīram bija plānots strādāt maiņās, lielākoties pa naktīm, es savukārt strādāju darba dienās – mājās kāds būtu gandrīz visu laiku. Suni paņēmām, bet uzņēmumā tika veikta reorganizācija, maiņas atcēla, tā vietā – pilnas slodzes darbs. Suni atpakaļ protams nedevām. Pirmos mēnešus braucu pusdienlaikā uz mājām, lai kaut 15 minūtes paauklētu kucēnu, pierada ātri. Otrajam sunim ir iemācīts dzīvoties būrī , līdz ar to nav jābaidās par blēņām (kas var būt nepatīkamas saimniekam un bīstamas sunim, īpaši ņemot vērā mūsu konkrētā indivīda izdomu un mērķtiecību :velnins: ).
Ja konceptuāli suns un darbs nebūtu savienojami, tad jau ļoti daudzi cilvēki dzīvotu bez suņa.
Mans ieteikums – ja iespējams, ņemt suni laikā, kamēr kāds ir mājās un pirmos mēnešus var pavadīt ar kucēnu kopā, iesākot radināt palikt vienam, janvārī kā variantu var apsvērt auklīti bērnam (un sunim protams :pastaiga: )

Par atsevišķu istabu sunim – protams tas nav slikts variants, taču būris būs daudz piemērotāks mācoties tualetes gudrības.

Henriete – ieteiktie kavaliera spanieli, papilons un falene izskatās pilnīgi savādāki kā izsapņotais “plušķītis”.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Suns viens, kad saimnieki darbā

Postby Henriete » 26 Apr 2017, 17:06

ash wrote:Henriete – ieteiktie kavaliera spanieli, papilons un falene izskatās pilnīgi savādāki kā izsapņotais “plušķītis”.


Ja lasītu visu kopumā, tad saprastu, kāpēc piedāvāju vēl variantus.

veejameita wrote:Varbūt ir vēl kādas šķirnes, kas labāk pielāgojas šādam dienas ritmam? Pētu google, viena no tām esot maltas sunīši, par ko brīnos.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Suns viens, kad saimnieki darbā

Postby fedelta » 26 Apr 2017, 17:12

Man draudzenei ir pekinietis un vel nesen bij arī shitzu.
suņi lieliski pavadīja laiku vienatnē, ļoti jauki un komunikabli, bet bez problēmām guļ tās stundas, kad ir vieni un, turpina gulet, kad ierodas draudzene, tikai kopā ar vińu.
suņi pierod pie saimnieka dzīves ritma ;-)
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Suns viens, kad saimnieki darbā

Postby ash » 26 Apr 2017, 19:59

Es lasīju visu kopumā gan šajā, gan vēl arī citās diskusijās. Tiek meklēts konkrēta tipa sunītis:
veejameita wrote: Coton de Tular, Krievu krāsainā zīda sunīša, havanas bišona vai tamlīdzīgas šķirnes mīluli.

:pukudupsis:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Suns viens, kad saimnieki darbā

Postby Vēja sune » 26 Apr 2017, 22:45

Ja šķirnes aprakstā ir norādīts vai pat uzsvērts, ka suns slikti panes vienatni vai viņam vajadzīga cilvēka klātbūtne 24/7, vai arī to apgalvo daudzi konkrētās šķirnes īpašnieki, tad es ieteiktu ar to rēķināties un īpaši necerēt, ka darbosies princips - suns nav bērns, viņš pielāgosies cilvēka ikdienai. Jo ir šķirnes, kuras nu tiešām nemaz ar' tā nepielāgojas, it sevišķi, ja tāda vienatne būs katru darba dienu. Tas ārā izvedējs uz brīdi dienas vidū var nebūt pietiekami.
Tāpat ar auklēm un suņu bērnudārziem jāņem vērā, ka var nebūt tik viegli uzreiz atrast piemērotu variantu. Man, piemēram, viena firma veikli atteica, acīmredzot, esošo klientu pietiek, jaunus neņem. Protams, ir salīdzinoši daudz privātie piedāvājumi, bet tos tad laikus jāizšķiro un jāpārbauda. Nu vismaz es tā uz dullo, bez iepriekšējām tikšanās un sarunu reizēm neatstātu savu suni svešam cilvēkam.
Owned by a Saluki.
Vēja sune
Baby
Baby
 
Posts: 57
Joined: 12 Aug 2016, 23:16

Re: Suns viens, kad saimnieki darbā

Postby Boulevard » 27 Apr 2017, 19:16

Olive
Ir arī šāds XL izmēra 'plušķītis' - bārdainais kollijs (bearded collie) :)
Image
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Suns viens, kad saimnieki darbā

Postby veejameita » 28 Apr 2017, 10:45

Jaaa, šis ir īsts skaistulis, mums kaimiņiem ir. Bet mums par lielu, gribam, lai bez problēmām izbraucienos varam ņemt līdzi. Arī doma par tik milzīgu suni istabās (neturētu tikai ārā) mani īpaši neiepriecina :sajucis:

Ka jau citā diskusijā rakstīju, esam izvelējušies mums vispiemērotāko šķirni - Miniatūro šnauceri! Iespējams, rīt jau būs pie mums! :aptracis:
User avatar
veejameita
Baby
Baby
 
Posts: 29
Images: 1
Joined: 02 Apr 2017, 14:05


Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests