Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

All About Dogs

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby karalislauva » 24 Oct 2016, 18:25

ash wrote:Man neliekas, ka tev būtu jābaidas, ka tavs sunēns varētu noķert savvaļas dzīvnieku, viņai ne tuvu nav tāds ātrums.
no pieredzes - staigājot ar savu un māsas suni (arī medību šķirne) - suņi izcēla zaķi un aizmetās pakaļ. māsas suns pēc neilga brīža bija atpakaļ, jo nespēja skriet tik ātri, lai ilgi paturētu zaķi redzeslokā. kad dzenamais zvērs pazūd no redzesloka tad lielākoties interese par medībām zūd
(..)Es domāju, ka ar kucēnu vajag doties uz mežu, kāmēr vēl mazs - lai var iemācīt, ka mežā staigājot jāturas saimniekam tuvumā. Kāmēr mazs, tikmēr vieglāk ieradināt turēties tuvumā.

:par: Domāju, pareizi pateici. Jāsaņemas un vienās no brīvdienām kaut kur dziļāk jāaizbrauc iebrist. Neesam gājuši līdz šim, jo baidījos, ka viņa azklīdīs un nemācēs atrast ceļu atpakaļ. Plašā parkā un pludmalē turas netālu no mums (10m rādiusā), bet nezinu, kā būtu svešā mežā, kur viss tik ļoti saistošs, čabošs un smaržojošs.
kad dzenamais zvērs pazūd no redzesloka tad lielākoties interese par medībām zūd - tas gan varētu būt mūsu gadījums. Ja zvērs (kaķis, piemēram), nekustas, prom nebēg, suns vai nu mēģina apriet, aicinot uz spēli, vai zaudē interesi pavisam. Tāpat, ja ķeramais objekts pamanījies aizlaisties lapās - kādas 5 minūtes vēl pameklē riņķī apkārt, bet tad jau galvā citas domas un tas aizmirsies līdz nākamajai reizei.

ash wrote:Man ir medību suns, kuram dzīves jēga ir dzīt medījumu. Nevis es vai cilvēki vai vienalga, kas cits. Dzīt medījumu. (..) Ja nav pieņemams, ka sunim ir spēcīgi instinkti un no dabas ir ielikts, ka jāskrien pakaļ bēgošam zvēram, tad nav ko tādu suni ņemt. Nevis paņemt un tad mēģināt no tā izmācīt. Un nav adekvāti salīdzināt VAS, gribu būt VAS, ar medību škirnes suni, tāpat arī medību škirnē var būt suņi, kuriem nav spēcīgi instinkti un tādu var mēģināt izmācīt, un ir tādi, kuri nebūs izmācāmi.

Tāpēc jau es nolēmu, ka medībnieki nav mani. Pilnībā piekrītu, ka nav jāņem šķirne un tad jācenšās atmācīt no tā, kam šī šķirne tikusi radīta (kurtu skriet, piemēram). Tā kā samojedi nav medībnieki, interesēja atmācīšana skriet pakaļ jeb kam, kas kust.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby NARDICUM » 24 Oct 2016, 23:36

Linda B.
Naiva doma, ka tas suns kaut ko arī noķers, ja nu vienīgi kaut ko slimu un tā pat mirstošu, bet vesela pīle, bebrs, zaķis un cits zvērs, nesēž un negaida, kad šo ķers. Mēs noķēruši nevienu neesam, redzējuši - jā, lapsa un āpsis no alas arī ir iztrenkti, bet visi sveiki un veseli aizlaidušies

Tagad , oktobrī, taksis patiešām neko nevar noķert. Runa ir vairāk par pavasari, kad zvēriem ir mazuļi un par ziemu, kad ir dziļš sniegs vai sērsna.
Bet suns, kam kājas ir garākas , kā taksim, var noķert diezgan daudz ko, it sevišķi, ja suns mežā nav viens. Ja neko nevarētu noķert, tad jau vilki būtu spiesti pārtapt par veģetāriešiem! :kanepe: Laikas medībās regulāri ķer sivēnus. Zinu gadījumu, kad divi vidusāzieši nogāza briežu bulli.
ash
no pieredzes - staigājot ar savu un māsas suni (arī medību šķirne) - suņi izcēla zaķi un aizmetās pakaļ. māsas suns pēc neilga brīža bija atpakaļ, jo nespēja skriet tik ātri, lai ilgi paturētu zaķi redzeslokā. kad dzenamais zvērs pazūd no redzesloka tad lielākoties interese par medībām zūd

Nu te ir medību sunim liels trūkums- nepietiekoša uzcītība. Kārtīgs medību suns tik viegli neatlaižas! Esmu savējo, kas no rīta pacēla briežus, vakarpusē atradusi 30 km tālāk! Jā, un tas ir TAKSIS AR MAZĀM KĀJIŅĀM!!!!! :o
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby Linda B. » 25 Oct 2016, 00:18

Kā tu viņu vispār atradi? Atpakaļ nenāk? Visās reizēs, kad manējās noklīdušas, pašas atvilkušās atpakaļ tur kur pazudušas. Reizē, kad Moka aiznesās pēc cūkām un man jau likās, ka nav man vairs 4., bet nu joka pēc nosviedu jaku, kur viņu pēdējo reizi redzēju. un šī tur arī pēc tam sēdēja un gaidija to idioti, kas bez jakas aizgājusi :D
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby Māra » 25 Oct 2016, 01:29

Ja par košiem vai atstarojošiem iemauktiem, kā suņa pamanāmības elementu, domāju ar tādu aizķerties vieglāk, nekā vesti, bet tā tikai spriedelēšana, pieredzes ar to nav.

karalislauva wrote: Turklāt, tās atstarojošās vestes jau ir no viegla, sintētiska materiāla, apm. kā peldkostīms - ātri žūst (cik nācies tādu aptaustīt).
Jautājums par zariem gan aktuāls.

Nu Hurtta bija pabieza, es teiktu. Nežuva uz suņa.
Zari ir aktuāls ja tev viņa tur dikti lien iekšā, bet vai tiešām lien? Nu tā ka tempā metas cauri?

karalislauva wrote:Ir arī balti vilki, starpcitu :D

Ōoooo, ja? Nekad nebūtu iedomājusies!!!
Bet ja nopietni, tad es par to, ka Eiropas mežā sastapt arktisko vilku būtu kā uzskriet vienradzim.


karalislauva wrote:(un vispār, rādās, ka Yuki nebūs tik pūkaina, kā tevis liktais mākonis, tāds lāčvilks drusku man, bet labi, beidzu piespamot tēmu :D )

Domā, ka tas nav tāpēc, ka viņa kucēns un vēl pēc vasaras? Neapaugs un neuzpūkosies?


karalislauva wrote:"Tad nu gan. Nu jau ar vilkiem sāk pa ielu staigāt!" :kanepe:

Nu tik liels idiots jau arī pelnījis mežā tādu satiekot, mazliet nobīties. Varbūt sāks interesēties, kas mežos dzīvo :D
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby karalislauva » 25 Oct 2016, 17:46

Māra wrote:Ja par košiem vai atstarojošiem iemauktiem, kā suņa pamanāmības elementu, domāju ar tādu aizķerties vieglāk, nekā vesti, bet tā tikai spriedelēšana, pieredzes ar to nav.
(..)
Nu Hurtta bija pabieza, es teiktu. Nežuva uz suņa.
Zari ir aktuāls ja tev viņa tur dikti lien iekšā, bet vai tiešām lien? Nu tā ka tempā metas cauri?

Viņai gan ātrums nav ne tuvu tāds, kā kurtiem un medībniekiem, tā kā pēc idejas, JA arī tur kaut kas aizķeras, bīstami dzīvībai nebūtu, es domāju, un arī ne tik aizturoši. Jo pietiek ar asti. :jautri: Turklāt, iemaukti ieguļ kažokā visai cieši - jo lielāka aug, jo vairāk viņi pazūd mākonī. :D Par to vai un kādā tempā metas cauri krūmiem, vēl nemāku teikt. Nav sanācis pa džungļiem, visur, kur būts, brikšņi civilizētā biezumā. Noteikti noziņošu, kā mums ies.
Tā lipekļu veste arī ilgi žuva?

Domā, ka tas nav tāpēc, ka viņa kucēns un vēl pēc vasaras? Neapaugs un neuzpūkosies?

Garāks un drusku pufīgāks kažoks būs, bet ne tāds. Jo, satiekot citu samija kuciku, 2 mēnešus vecu, viņš burtiski bija vates pika ar purniņu, ausīm un četrām ķepām. Yuki tik pufīgi pūkaina nekad nebija. Bet arī labi - pirmajam samojedam varbūt vajag easy level. Grūtības pakāpe estētiskajai apkopei pieaugot ar katru nākamo suni. :kanepe:

Nu tik liels idiots jau arī pelnījis mežā tādu satiekot, mazliet nobīties. Varbūt sāks interesēties, kas mežos dzīvo :D

Nez, ko padomātu, ieraugot pretim nākošu Čehslovākijas vilku suni, Tie pēdējā laikā modes kliedziens te. Rāptos tuvējā stabā? :D
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby Vēja sune » 25 Oct 2016, 22:37

Par tām vestēm - manējam ir visai maza, pieguļoša, plāna. Stiprinās ar siksnām un klipšiem, bet pieļauju, ka pie kārtīga rāviena plīstu plastmasas riņķi, kas savieno siksnas. Mērcēties gan īpaši nelien, bet domāju, ka siltā laikā tā slapjā drēbe neko daudz arī netraucētu.

Savukārt pastaigas mežā ar garu pavadu ir mazliet akrobātika. :D Ir nācies darba gaitās ņemt suni līdzi uz mežu, bet, tā kā nevaru tad visu uzmanību veltīt viņam, dzīvnieks vazājas līdzi 5 m pavadā. Sākums bija visai nogurdinošs mums abiem - pavada ķeras, pinas, tinas ap kokiem, suns uzreiz nesaprot, kā apiet tos kokus vai izpīties no krūmiem. Turklāt pavada mums no biothane materiāla, kas viegli slīd visam pāri un salīdzinoši maz kur ķeras un pinas. Nu jau iet daudz vieglāk, suns piešāvies, bet nespēju iedomāties, kā varētu tikt galā ar 10 vai 20 m pavadu. Pa meža ceļu ejot vēl jā, bet, ja jāiet nost no ceļiem, tad tajā pavadā pakārtos mēs abi.
Owned by a Saluki.
Vēja sune
Baby
Baby
 
Posts: 57
Joined: 12 Aug 2016, 23:16

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby NARDICUM » 26 Oct 2016, 06:34

Linda
Parasti jau nāk atpakaļ. Šoreiz, laikam, nepaspēja, pa ceļam satika mežstrādniekus, kuri man pazvanīja.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby ingo » 26 Oct 2016, 07:42

karalislauva wrote: Grūtības pakāpe estētiskajai apkopei pieaugot ar katru nākamo suni. :kanepe:



Domā ? Sāku ar punduršpicu un tiku līdz japāņu špicam. Visvieglāk apkopjams ir japāņu špics :jautri:
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby karalislauva » 26 Oct 2016, 13:54

ingo wrote:
karalislauva wrote: Grūtības pakāpe estētiskajai apkopei pieaugot ar katru nākamo suni. :kanepe:



Domā ? Sāku ar punduršpicu un tiku līdz japāņu špicam. Visvieglāk apkopjams ir japāņu špics :jautri:


Kā - pundušpicam tak mazāka tā ķemmējamā platība! :D Bet es te vienas šķirnes ietvaros runāju, sākt ar begginers level kažoka garumu un beigt ar mākoņmākoni. :kanepe:
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby Māra » 01 Nov 2016, 18:59

karalislauva wrote:Tā lipekļu veste arī ilgi žuva?

Tā, atgriežos pie vestu jautājuma.
Lipekļu veste ritīgi plāna, žuva ātri. Noteikti ātrāk par samojeda vilnu :kanepe:
Toties beidzot atradu ideālo variantu. Plānumā starp Hurttu un to 'prasto' lipekļvesti -> Rukka.
Šāda.
Image
Vēders pliks, pieejama zaļa, dzeltena un rozā, atstarojoši elementi, un stiprinājumu lentas - gumijas, staipās, stiprinās ar klipšiem, regulējamas. Un cena vidējā aritmētiskā. Tai pat veikalā gribēju Hurttu, jo tā man tomēr kkā vairāk patīk, bet cena, brrrr, divreiz lielāka nekā Rukka.
Noreklamēju, tālāk dmājiet paši, bet šo tad iesaku. Mežā vēl nepaspēju notestēt, bet drīz..drīz..


karalislauva wrote:Nez, ko padomātu, ieraugot pretim nākošu Čehslovākijas vilku suni, Tie pēdējā laikā modes kliedziens te. Rāptos tuvējā stabā? :D

Ja? Modes kliedziens? Kkā netiku fiksējusi. Tu to Itālijā konkrēti esi novērojusi?
Domāju čeham visu atrisinātu kāda koša veste - skaidrs, ka vilkiem tādas nav :D
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby karalislauva » 01 Nov 2016, 19:16

Māra wrote:Noteikti ātrāk par samojeda vilnu :kanepe:

+ :kanepe:

Toties beidzot atradu ideālo variantu. Plānumā starp Hurttu un to 'prasto' lipekļvesti -> Rukka.

O, paldies! Iečekošu, kur mums tādu dabūt.

Māra wrote:
karalislauva wrote:Nez, ko padomātu, ieraugot pretim nākošu Čehslovākijas vilku suni, Tie pēdējā laikā modes kliedziens te. Rāptos tuvējā stabā? :D

Ja? Modes kliedziens? Kkā netiku fiksējusi. Tu to Itālijā konkrēti esi novērojus?

Jā, Itālijā (bet varbūt vēl citās valstīs tā, nezinu). Vienkārši pēdējos 2 gados saradušies visai daudz viņu priekš tik, manuprāt, retas šķirnes. :neparliecinats:
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby lauva » 02 Nov 2016, 02:19

Spānijā ļaudis ar čehus sapirkās, patversmes tagad pilnas. Man pat parkā viena meitene reiz piedāvāja atdot savējo (bezgala skaistu jaunieti), kad uzzināja,ka man ir māja ne dzīvoklis, jo galā netiekot.... tā ka viss kas gadās. Haskiji, malamuti, čehi...
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby karalislauva » 02 Nov 2016, 13:01

Viens satiktais ar bija no patversmes. Acīmredzami sākās - paņēma smuku "vilciņu", a sajēgas nekādas - kāds sunim temperaments, kā ar viņu tikt galā.. Un, ja arī zin, tad ar kritisku aci neaizdomājas, vai tiešām tas ir suns man.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Previous

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests