Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

All About Dogs

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby maksis » 23 May 2014, 08:41

Ā, nē, tas nebija gluži personīgi - es par vispārīgo šoreiz.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby peecis » 23 May 2014, 09:13

Mēs joprojām runājam par dažādām lietām: es apgalvoju, ka braucot pa meža ceļiem un stigām vērā ņemams kaitējums netiek nodarīts, Jūs stāstāt, cik liels kaitējums tiek nodarīts ļaužu masām braukājot vai skraidot tieši pa zemsedzi ārpus ceļiem un stigām. Pēdējais kur pirms nedēļas biju staigāt ar suni - Ogresgala apkārtne. Diezgan biezs ceļu tīkls, ik pa brīdim aizbrauc kāds auto, bet mežs nebūt nav pliks vai plāns, tur knapi var cilvēks iziet (no kokaudzēšanas viedokļa - nekopts mežs) un tas mudž no stirnām. Jūsu pieminētajos piepilsētu mežu masīvos problēmas rada lielās ļaužu masas, kas dodas staigāt/sēņot/vienalgakodarīt mežā ārpus ceļiem un mežu pārvērš par parku. Protams, arī kāds neapzinīgais auto/moto/kvadricikla braucējs savu ļaunumu nodara braukājot pa tam nepiemērotām vietām.

Rakstīju arī par elektrolīniju stigām, kas ir jauks "rotaļu laukums lielajiem bērneļiem" tepat Pierīgā - ja tagad mēs visi dotos "bradāt" pa elektrolīniju aizsargjoslām, Sadales tīkli tikai un vienīgi priecātos, jo to tīrīšana viņiem sagādā pamatīgas galvassāpes. Šobrīd, ja ne kas nav mainījies, to tīrīšana ir uzlikta uz meža īpašnieku pleciem. Līdzīgs rotaļu laukums ir blakus dzelzceļam esošās ugunsdrošības joslas - ja tur regulāri kāds braukātu, Latvijas dzelzceļam nebūtu tās jāar :)
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby peecis » 23 May 2014, 09:36

Maza piebilde: necenšos pierādīt, ka neviens bezceļa braucējs neko neposta, jo tā nav, paši bezceļa braucēji iespēju robežās cīnās pret tādiem postītājiem, jau sen nav viegli saskaņot sacensību maršrutus ar pašvaldībām un zemes īpašniekiem. Cenšos pierādīt, ka ir iespējama bezceļu braukšana ar minimālu ietekmi uz mežu. :)
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby maksis » 23 May 2014, 09:46

peecis
Jā, tiešām, laikam jau runājam par dažādām lietām. Nu, pa daļai vismaz. Ja visi (vai vismaz lielākā daļa) motobraucēju un džipistu brauktu tikai pa meža ceļiem un stigām, tā būtu pusbēda. Bet nav tā! Tajā pašā Vārnukrogā - kopš pārvācāmies, neesmu tur bijusi, bet pēdējos gadus, kad tur staigāju ar suņiem, tas bija vnk katastrofāls skats. Riņķu riņķiem izgriezti loki tieši pa kāpām, viss izārdīts... Štrunts ar stigām. Un tas viss - vietā, kur es suņiem vietām pat skriet neļāvu, lai to trauslo augu valsti nepostītu.
Otra lieta - arī pa stigām braucot, būtu jauki, ja braucēji ņemtu vērā, ka viņi nav vieni mežā. Ir drusku jādomā par to, ka aiz kalniņa vai līkuma var būt kāda dzīva būtne. Jā, dzird jau it kā pa gabalu tos braucējus. Bet, piemēram, ja mēs ejam ar vairākiem zirgiem, tad tas nenotiek vis tik ātri kā pāris sekundēs mežā iemukt.
Vēl viens aspekts. Tai mežā, kur es tagad ganos, ceļi pavasaros/rudeņos uzburbst vnk nenormālos apmēros. Ja tur tai laikā kāds ar džipu vizinās vnk tāpēc, lai izbaudītu to kā džips VAR, ceļš tiek reāli čakarēts. Un tā kā tas ir vnk meža celiņš, nekāda pašvaldība to labot netaisās.
Bet vispār tēma bija par suņu brīvu laišanu mežā zvērus trenkāt. 8-)
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby peecis » 23 May 2014, 10:12

maksis wrote:peecis
...
Bet vispār tēma bija par suņu brīvu laišanu mežā zvērus trenkāt. 8-)


Par to jau viss skaidrs, apdraudējums sunim un apkārtējiem ir lielāks kā iepriekš domāju, tāpēc vismaz es turpmāk no saskatāma/sasaucama attālumā tālāk suni nelaidīšu. Paliek gan iespēja, ka suns, laukos dzīvojoties pie mājas, ierauga rauga uz lauku kādu stirnu un aizskrien līdz mežam, bet iepriekš tādas izdarības nav novērotas.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby NARDICUM » 23 May 2014, 15:01

perro
Nē, nē, es to teicu tīri tā, kā piemēru! Patiesībā man nemaz NEpatīk šaudīties pa pudelēm!
Bet nu doma tāda arī bija, kā Jūs rakstat- maz kas man vai kādam citam patīk, ja tas nav labi apkārtējiem un dabai! :roze:
Par cik es neesmu nekāds pasīvās atpūtas piekritējs, es peeci principā saprotu! Bet nu ir jājūt tā robeža, kuru nedrīkst pārkāpt! Protams, es pieļauju, ka peecis ir pietiekoši saprātīgs, lai šo robežu izjustu, bet nu ir arī citādi bezceļu tīkotāji. Jā, katrā cilvēku grupā- gan starp suņiniekie, gan starp policistiem, gan starp riteņbraucējiem utt. ir tādi, kas ar galvu nedraudzējas. Kaut vai tāds piemērs par tēmu, ar ko diskusija sākās- ja starp suņu īpašniekiem nebūtu tādu bezatbildīgo, kas palaiž savu suni brīvsolī mežā, diez vai likums būtu medniekiem ļāvis atšaut klaiņojošus suņus! Jo tie gadījumi, kad gadījās un suns pamuka, tomēr ir reti. Bet meži ir pilni ar vilka izmēra suņiem, kas salasās baros un medī visu, ko var nomedīt. Rezultātā cieš tie apzinīgie saimnieki, kuriem suns varbūt pirmo reizi mūžā pamuka un gadījās medniekam stobra galā. :asaras:
peeci, laukos dzīvojošam sunim vajag iemācīt teritorijas robežu un stingri neļaut tai iet pāri. Reāli tas ir iespējams. Vispār lauku suņiem dažreiz ar meža zvēriem veidojas tāda kā savstarpēja sapratne. Manējie arīlaukos brīvsolī nedzenā vietējās stirnas, stirnas pat ie mājām nāk dzemdēt! Bet reiz nez no kurienes atnākušo svešo āzīti gan no mūsu tetitorijas aizdzina līdz pat robežai! Vietējo jenotu ignorē pat tie, kuriem pa šo zvēru ir darba diplomi, bet kaimiņu kaķis un mūsu kaķi ir divas pavisam dažādas lietas!
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby Ilze » 05 Jun 2014, 10:49

Esmu pret suņa laišanu mežā brīvsolī, ja suns tiek izlaists no saimnieka redzeslauka un neklausa saimniekam uz pirmo komandu atgriezties. Šādai manai nostājai ir 2 iemesli:
1) manis pašas un manu suņu drošība. Diemžāl vairākkārtīgi mani pavadā esošie suņi ir pažļembāti no dažādu šķirņu un bezšķirņu suņu puses, pilnīgi ignorējot saimnieka pavēles (ja tādi vispār ir tuvumā)netuvoties maniem suņiem. Trakākais ir tas, ka parasti saimniekus pārņem šoks, un man jātiek galā gan ar suni, kas uzbrūk maniem suņiem, gan ar maniem suņiem, kas vēlas aizstāvēties. Ir bijuši vēl gadījumi, ka iztiek bez asinsizliešanas, bet man kāds sirms mats klāt tāpat tiek. Patiesībā, šis jautājums man sagādā gana lielas raizes, un tiklīdz būs iespēja, noteikti iegādāšos elektrošoku (ja šoks tiks arī manam sunim, vismaz ceru izvairīties no plēstām brūcēm). Un jā, ja man ir tekoša kuce, tad arī tā man ir jāsargā.;
2) meža dzīvnieki. Lai arī treniņos bieži satiekam stirnas, vietējās jau ir iegaumējušas mūsu nekaitīgumu, un pamūk tikai simboliski nost no ceļa, līdz ar to nedomāju, ka šādi viņām radu psiholoģisko spriedzi. Zaķi, lapsas, āpši, alņi,utt. Nevaru iedomāties iemeslu, ka būtu baigi forši, ja tos dzenātu suņi... vai ievainotu... vai nokostu. Domāju, ka neviens arī negribētu, ka kāds brīvi klaiņojošs suns ienāktu kādā pagalmā un padzenātu mājas kaķus, suņus, pīles, aitas... pažļembātu... nokostu. Mežs tāda liela saimniecība vien ir. Turklāt, ja paskatāmies no otras puses, tāda tikšanās ar mežacūku, alni, odzi var sunim slikti beigties. Tāpat nesenais sižets par lamatām mežā. Tāpat mēs esam nonākuši medību zonā rudenī, un man negribētos vēlreiz tādā nonākt. Un kur nu vēl ceļi un dzelzceļi, ar uz tiem esošo satiksmi!
Un tad vēl visi donžuāni, kas aizlaižas suņu meitās un saražo bērnus pa labi un pa kreisi. Teksts: "Oi, mūsu suns katru dienu aiziet apgaitā pa apkārtni un atgriežas pēc 3-4 stundām", "Vajag tak ļaut sunim to prieciņu papāroties", trešais zvanss nedēļas laikā no sievietes: "Vai neesat redzējusi VASu? Atkal pastaigas laikā aizmuka", Biķernieku mežā kādai paziņai zelta retrīvers uzbruka un sakoda haskiju (pēdējais pie saites). Retrīvera saimnieka teksts par savu suni: "A to ja dumal, cto on tak recit na vseh sobak, kogda na povadke idot" , mani vienkārši besī ārā (Nu, te varētu no Briljanta rokas citēt vārdu un intonāciju: "Iģiot!"). Tāds iespaids, ka lērums (ne visi!) cilvēku nav domājošas būtnes. Un es nerunāju te par gadījumiem, kas gadās reizēm, bet par sistemātikām rīcībām.
Kad cietušo cilvēkiem pacietības vadzis lūzīs, panāksim tikai to, ka ar normu noteiks, ka suņus brīvi nevar laist. Vai tas vajadzīgs?
Varbūt var kāds privātīpašnieks nožogot palielas teritorijas, un iznomāt tās tiem, kas vēlas ar suņiem izstaigāties pa plašu teritoriju bez saites? varbūt katrs var vēsrties pie savas pašvaldības un lūgt šādas vietas organizēt? Piesaistīt Eiropas projektu naudu? + informācija masu informācijas līdzekļos, skolās, utt., izglītojot sabiedrību. Risinājums noteikti ir, kas apmierinātu visas puses.
Rezumē - atbalstu suņu laišanu mežā tikai tad, ja saimnieks to visu laiku var redzēt, un kontrolē situāciju.
Ilze
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1385
Images: 1
Joined: 14 Jan 2010, 09:27

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby maksis » 05 Jun 2014, 17:56

Ilze wrote:Kad cietušo cilvēkiem pacietības vadzis lūzīs, panāksim tikai to, ka ar normu noteiks, ka suņus brīvi nevar laist. Vai tas vajadzīgs?

Tieši tā.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby NARDICUM » 06 Jun 2014, 03:12

Piekrītu Ilzei :labipadarits: , bet gribu tomēr bišku palabot viņas teikto :sarkstosa: Tie mani labojumi gan vairāk attiecas uz tiem indivīdiem, kuriem meža dzīvnieku labklājība ir paralēla, ka tik pašam labi un ērti.
Āpsis. Resns tusnis ar mīļu purniņu nebūt nav tāds, kā izskatās. Ne jau bez iemesla to sauc par zemes lāci un lāča jaunāko brāli. Spēcīgs zvērs ar zibenīgu reakciju, gariem, asiem nagiem un vareniem žokļiem, kas bruņoti ar lieliem zobiem dažās sekundēs pārvērtīs jūsu suni Lielbritānijas karogā! :asaras: :asaras: :asaras:
Mežacūka. Liekas, nu kas tur, cūka vien ir. Pati viņa sunim neuzprasīsies, ir uzmanīga un acīs nevienam nerādās. Tomēr tagad,kad cūkām ir sivēni, es neieteiktu nevienam mēģināt tuvoties mātei ar ģimeni! Pieaugusi cūka, aizstāvot savus bērnus, ir ārkārtīgi bīstama! Mežacūka ir īsts tanks, viņai ir cieta, neizkožama āda, strauja reakcija un spēcīgi žokļu ar vareniem ilkņiem, kas ir asi , kā žiletes (arī cūku mātēm ir ilkņi, lai gan nav tik lieli, kā kuilim. Kuilim ilkņi var būt 20 un vairāk cm gari! )
Alnis. Pieaugušam alnim pat vilki reti uzbrūk, un tad arī tikai lielā barā. Aļņu māte, aizstāvot savus bērnus, ir bīstama! Ar vienu kājas spērienu viņa var salauzt mugurkaulu plēsējam, kas ir krietni lielāks un spēcīgāks par mājas suni!
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby peecis » 06 Jun 2014, 08:58

NARDICUM wrote:Piekrītu Ilzei :labipadarits: , bet gribu tomēr bišku palabot viņas teikto :sarkstosa: Tie mani labojumi gan vairāk attiecas uz tiem indivīdiem, kuriem meža dzīvnieku labklājība ir paralēla, ka tik pašam labi un ērti.
Āpsis. Resns tusnis ar mīļu purniņu nebūt nav tāds, kā izskatās. Ne jau bez iemesla to sauc par zemes lāci un lāča jaunāko brāli. Spēcīgs zvērs ar zibenīgu reakciju, gariem, asiem nagiem un vareniem žokļiem, kas bruņoti ar lieliem zobiem dažās sekundēs pārvērtīs jūsu suni Lielbritānijas karogā! :asaras: :asaras: :asaras:
Mežacūka. Liekas, nu kas tur, cūka vien ir. Pati viņa sunim neuzprasīsies, ir uzmanīga un acīs nevienam nerādās. Tomēr tagad,kad cūkām ir sivēni, es neieteiktu nevienam mēģināt tuvoties mātei ar ģimeni! Pieaugusi cūka, aizstāvot savus bērnus, ir ārkārtīgi bīstama! Mežacūka ir īsts tanks, viņai ir cieta, neizkožama āda, strauja reakcija un spēcīgi žokļu ar vareniem ilkņiem, kas ir asi , kā žiletes (arī cūku mātēm ir ilkņi, lai gan nav tik lieli, kā kuilim. Kuilim ilkņi var būt 20 un vairāk cm gari! )
Alnis. Pieaugušam alnim pat vilki reti uzbrūk, un tad arī tikai lielā barā. Aļņu māte, aizstāvot savus bērnus, ir bīstama! Ar vienu kājas spērienu viņa var salauzt mugurkaulu plēsējam, kas ir krietni lielāks un spēcīgāks par mājas suni!

jā, biedrs mācīja suni "dzinēju kursos", tur bijuši vairāki dzenamie dzīvnieki, to skaitā "āpsis kurš strādāja par āpsi", tik reizēm apsim apnicis mukt pa labirintiem un gadījies, ka topošajam dzinējam āpsis izrauj makten lielus gabalus, pat nav vairs īsti ko vest pie veta. Par mežacūku bīstamību, šķiet, neviens nešaubās. Alni tuvumā manīju Miķeļtorņa pusē braucot ar motociklu pa mežu, tiešām milzīgs dzīvnieks. Pamanīju to tikai tad, kad biju jau krietni tuvu, bet šams tik noskatījās un nesteidzīgi iegāja mežā. Nebrīvē redzot 10 metru attālumā viss ir ok, mežā satiekot ~7 m attālumā galīgi nešķiet ok :D
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby Uldze » 06 Jun 2014, 09:17

Paldies dalībniekiem, bija ļoti interesanti palasīt Jūsu sarunu. Man tas uzjundija kādas ļoti ļoti senas atmiņas.

Reiz sen senos laikos, kad biju tiko sākusi patālāk no mājas braukāt uz arodskolu, vakarā nākot mājās no vilciena.. Gājies no Ziemeļblāzmas stacijas līdz pirmajām mājām - civilizācijai bija labi ja 5 min., mežs tas pat nav - dažas priedes, bet vakaros vienalga cilvēku maz, bet rajons mierīgs, drošs. Tā es vismaz toreiz domāju.
Reiz mani no muguras panāca rotiņš un visu šo priežu ieskauto ceļa gabalu sekoja pārmaiņus kožot vienā un otrā papēdī, jo ātrāk es gāju jo ātrāk viņš saķēra gaisā uzšāvušos papēdi. Viņš nekoda stipri, tikai saķēra un atlaida, saķēra un atlaida.. ļoti labi atceros, ko jutu šī īsā labi ja pāris minūtes ilgušā gājiena laikā. Nezinu kāpēc bija paralizējušas stulbas bailes, es nespēju neko izdarīt izņemot turpināt ātri iet. Neviens saimnieks tā arī nekur neparādijās, meža malā suns pēkšņi mani pameta uz ātri aizskrēja citur. Turpmāk tur ejot es vienmēr skatījos apkārt un domās gatavojos atvairīt šādu uzbrukumu, vēlāk jau biju izdomājusi, ka vajadzēja toreiz kliegt, trenkt prom ar somu vai lietusargu, daudzus gadus ejot pa šo ceļu baidījos, domās gatavojos, gaidīju ka uzbrukums varētu atkārtoties.

Neesmu kļuvusi par suņu nīdēju, bet savu suni (kas ir perfekts, mīlīgs, mierīgs, līdzsvarots utt.) lai vai kur ietu es turu redzamības attālumā. Es negribu un nevaru iedomāties, ka varētu pieļaut lai mana vieglprātība sagādā kādam citam bērnam stulbu izbīli, kā man toreiz.
Uldze
Baby
Baby
 
Posts: 46
Joined: 07 Nov 2012, 09:58

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby Sympathy » 07 Jun 2014, 15:30

Es zinu ka daudzi šeit esošie cilvēki, mani dikti nobārs, bet manam sunim ir viens tizls ieradums..
Suns mierīgs, nav agresīvs, ejam uz izstādēm, nav nekādu problēmu ar cilvēkiem , suņiem.. bet ir viens LIELS BET.. atlaižot mežā, viņš ieraugot cilvēkus skrien pie viņiem un aprej.. nekož neuzbrūk, jo pats nav izsti pārliecināts par sevi, var teikt ka baidās ja cilvēks nāk tuvumā, pēc tizlās apriešanas skrien atpakaļ, arsaucās, bet tikai pēc momenta ka ir "pabrīdinājis" ka viņš ir mežā.. es nezinu ko darīt..
Zinu teiksiet "nelaid suni vaļā ja nevari sasaukt" Bet es dzivoju tādā miestā, kur man nav kur suni palaist vaļā izņemot mežu :( suns ir skolots, vienmēr atsaucās un nāk, tikai ne tajā stulbajā mežā. Citur nav jēgas laist vaļā, mašīnas.. cilvēki.. tomēr publiska vieta, cilvēki jau tā baidās no mūsu izmēriem :soks: Varbūt kādam ir kāds ieteikums? Suns esot pavadā, uz cilvēkiem vispār neskatās.. iet garām kā normāls, bet mežā esot brīvībā.. ehh.. Es jau tā visu laiku lūkoju lai cilvēku nebūtu, izvēlos tādu laiku kad tur nevienam nevajadzētu būt un suni saucu atpakaļ kā tālumā kādu ieraugu, tikai ne vienmēr es pirmā to cilvēku ieraugu, bet suns gan.. un tad aidā... stulbums kautkāds :(
Image
Image
Sympathy
Puppy
Puppy
 
Posts: 411
Joined: 16 Oct 2011, 10:09
Location: Latvia, Cesis

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby perro » 07 Jun 2014, 18:00

Jā, alnis mežā... Man reiz bērnībā gadījās. Aizgājām ar omi sēņot uz Mangaļsalu, un uzskrējām virsū alnenei ar teļu. Man gadi 5, omei 10X ar astīti vairāk, tāda maza un ļoti apaļa būtne, tā kā par bēgšanu nebija ko domāt. Toreiz tās kāpu priedītes tādas gana nīkulīgas vēl bija, bet nu paslēpāmies aiz tuvākās, kas kaut cik alni varētu aizturēt, un sākām riņķot - alnene tuvojas no vienas puses, mēs aiz koka.... Un tā labu brīdi ap to priedi riņķojām, kamēr tas teļš (maziņš vēl) lēni aizklumburoja tālāk. Es jau pat īsti nepaspēju sabīties, man tas tā forši likās, bet ome gan tikai kādu sprīdi no infarkta vēl ilgi bija. Toruden sēņot gan vairs negājām. :D

Mežacūku ar mazuļiem jau krietni jaunākos laikos esmu satikusi uz lauku ceļa, bet mēs ar suņiem godīgi aizgājām pa ceļu uz vienu pusi, kamēr mamma ar sivēniem pa grāvi - uz otru, bez savstarpējiem konfliktiem - manējie nemedī, ir pilnīgi atsaucami šādās situācijās. Arī āpsis ir satikts (man pat kaut kur vēl bilde ir), bet atkal - ar suņiem pāris metru attālumā samērījās krāniņiem un godīgi aizgājām katrs uz savu pusi. Abos šajos gadījumos suņi bija bez pavadām, apm. 5-7 m no manis, un galvu nezaudēja. Takšelis noraujas uz pēdu, tad gan var visādi gadīties, bet reāls zvērs degungalā - ak, jā, čau, un uz redzēšanos.

Man jau šķiet, ka neviens mežazvērs, ja ir kur mukt, pirmais neuzbrūk. Arī tā alnene - neuzbruka. Tikai kādu laiciņu drūmi blenza caur pieri, gatava uzbrukt, ja vajadzēs, bet tikai gatava. Manu omi blenšanā caur pieri nepārspēja. :D
User avatar
perro
Puppy
Puppy
 
Posts: 165
Images: 98
Joined: 12 Jun 2013, 22:17

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby NARDICUM » 08 Jun 2014, 22:35

Protams, ka neviens meža zvērs tāpat vien cilvēkam virsū neskries! Bet mēs tak nezinām, kas var notikt! Ja suns saķers sivēnu, vai sivēns aiz bailēm vienkārši iespiegsies...
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby Linda B. » 09 Jun 2014, 00:46

Sympathy,mums ar šitas stulbais niķis.Pašreiz ar jaunāko,7 mēnešus veco.Pārējās abas arī gribētu iet pariet un apkārt palēkāt,bet tomēr atsaucas,mazā ne pa kam,varu nobļauties līdz aizsmakumam,kaut uz galvas stāvēt-neredz,nedzird,līdz kādām brīdim.Nepatīk tādi vientuļi pretīmnācēji.Nezinu,pa Rīgas centru staigā droši,izstādēs arī viss kārtībā,bet kā viens pats un vēl uz meža takas-viss,čau,apēst viņu vajag.Ar Moku sāku praktizēt noķeršanu,nolamāšanu un pastaiga turpinās blakus pie pavadas(ietu mājās,bet abu lielo žēl),tikai nepaspēju paskatīties vai arī rezultāts ir,jo sāka meklēties,līdz ar to mums pastaigas tagad izpaliek vai tāpat ir tikai pie pavadas.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby NARDICUM » 09 Jun 2014, 07:15

Linda, pamēģini tā- noķer, nolamā, pie pavadas un mājās VISI!
Lielās, tikko sapratīs, kas ir vainīgs pastaigas pārtraukšanai, pašas mazajai paskaidros, ka tā darīt nav labi!
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby ievish » 10 Jun 2014, 09:04

Linda B., suns vientuļu gājēju tukšā mežā uztver savādāk kā daudzus cilvēkus pūlī. Pieņemu, ka Moka vienkārši baidās un sargā/baida prom draudīgo tēlu.
Man vakar rīta pastaigā tukšā mežā puiks pa gabalu ieraudzīja atkritumu kaudzi vietā, kur tā iepriekš nebija (bija svaigi izmesti vairāki maisi ar kaut kādiem remonta atkritumiem). Maisi bija mazliet piesegti ar krūmiem un pirmajā brīdī, tos ietraugot, suns nobijās un sāka skaļi riet uz to čupu. Kaut arī suns nav no bailīgajiem un vispār tikpat kā nemēdz riet, izņemot lielā azartā sportā, kad netiek pie adžiliti vai kursinga skriešanas. Paņēmu aiz kaklasiksnas un pievedu pie kaudzes, apostīja un šorīt ejot garām jau aizskrēja apčurāt.
Vienkārši bija - netipiska situācija un nezināms apveids krūmos, tāpēc sunim tas šķita aizdomīgi un labāk pa gabalu apriet, lai TAS nemaz nedomā nākt klāt :velnins:
Rendijs nekad nerej uz cilvēkiem mežā, bet viņš jau no agras bērnības ir pieradis tā staigāt. It īpaši no rītiem, kad mežs ir patukšs un reizi pa reizei starp kokiem parādās kāds stāvs.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby Linda B. » 10 Jun 2014, 12:02

Nu tas drošivien arī ir iemesls.Tas gan nav tikai ar Moku,ar abām lielajām arī,bet tās tomēr nāk atpakaļ,ja sauc,šitā neklapē ne ar ausi
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby ievish » 19 Jun 2014, 10:56

samsons23 wrote:nu tā ir slota ar diviem galiem


Visām slotām ir 2 gali. "Filosofiska" piebilde bez paskaidrojuma nepasaka, par kuru slotu domājāt.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby peecis » 20 Oct 2016, 10:03

NARDICUM wrote:Piekrītu Ilzei :labipadarits: , bet gribu tomēr bišku palabot viņas teikto :sarkstosa: Tie mani labojumi gan vairāk attiecas uz tiem indivīdiem, kuriem meža dzīvnieku labklājība ir paralēla, ka tik pašam labi un ērti.
Āpsis. Resns tusnis ar mīļu purniņu nebūt nav tāds, kā izskatās. Ne jau bez iemesla to sauc par zemes lāci un lāča jaunāko brāli. Spēcīgs zvērs ar zibenīgu reakciju, gariem, asiem nagiem un vareniem žokļiem, kas bruņoti ar lieliem zobiem dažās sekundēs pārvērtīs jūsu suni Lielbritānijas karogā! :asaras: :asaras: :asaras:
Mežacūka. Liekas, nu kas tur, cūka vien ir. Pati viņa sunim neuzprasīsies, ir uzmanīga un acīs nevienam nerādās. Tomēr tagad,kad cūkām ir sivēni, es neieteiktu nevienam mēģināt tuvoties mātei ar ģimeni! Pieaugusi cūka, aizstāvot savus bērnus, ir ārkārtīgi bīstama! Mežacūka ir īsts tanks, viņai ir cieta, neizkožama āda, strauja reakcija un spēcīgi žokļu ar vareniem ilkņiem, kas ir asi , kā žiletes (arī cūku mātēm ir ilkņi, lai gan nav tik lieli, kā kuilim. Kuilim ilkņi var būt 20 un vairāk cm gari! )
Alnis. Pieaugušam alnim pat vilki reti uzbrūk, un tad arī tikai lielā barā. Aļņu māte, aizstāvot savus bērnus, ir bīstama! Ar vienu kājas spērienu viņa var salauzt mugurkaulu plēsējam, kas ir krietni lielāks un spēcīgāks par mājas suni!



Jāņos Miķeļtornī gājām no jūras, pēkšņi suns sāka un kaut ko baisi riet - izrādās āpsis iedzīts pie sētas! Saklausījies šausmu stāstus par āpšu briesmīgajiem zobiem un nagiem, biju pamatīgi sabijies par suni, bet izdevās suni uzreiz atsaukt un āpsis pa sētas apakšu ielīda pie armijniekiem un viss labi beidzās :D
Āpsi savvaļā redzēju pirmo reizi :)
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

PreviousNext

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests