pārošana

All About Dogs

pārošana

Postby BrendaBlondaa » 01 Sep 2013, 20:40

līdz cik gadiem var pārot bezšķirnes kuci?
BrendaBlondaa
Baby
Baby
 
Posts: 1
Joined: 01 Sep 2013, 20:35

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: pārošana

Postby DanaMary » 01 Sep 2013, 20:50

Lūdzu, tikai nepārproti mani,nav domāts kā aizvainojums, bet kāpēc pārot bezšķirnes sunīti? Pilna pasaule taču ar tādiem. :neparliecinats:
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: pārošana

Postby Creme de la Creme » 02 Sep 2013, 07:23

Kuru tad tas satrauc :jautri:
Nu tādu noteikumu par bezšķirnes suņu pārošanu nav. Bet ir MK noteikumi Nr.266 kas būtu jāievēro arī bezšķirnes suņu saimniekiem...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: pārošana

Postby Greylove » 02 Sep 2013, 09:00

Bezšķirnes suni vispār nav pieņemts pārot. ;)
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: pārošana

Postby ezhuks » 02 Sep 2013, 20:41

Greylove wrote:Bezšķirnes suni vispār nav pieņemts pārot. ;)

Viņi paši :jautri:
ezhuks
Junior
Junior
 
Posts: 775
Joined: 13 Jan 2010, 13:27

Re: pārošana

Postby DanaMary » 02 Sep 2013, 22:16

ezhuks , un tieši tā rodas tie vairāki simti bezšķirnes kucēnu, kuri meklē mājas. Ss pie bezšķirnes/nezināmas šķirnes ir apm. 150 sludinājumu, taču , piemēram ja mamma ir retrīvers, tētis bezšķirnes, tad suns pēkšņi ir retrīvers, nevis bezšķirnes. :D Bet ja godīgi, tad žēl suņu. Būšu naiva un cerēšu, ka ja pasaulē nebūs cilvēku, kuri pērk bezšķirnes suņus, tad arī tie suņu meiteņu saimnieki aizdomāsies un nepieļaus pārošanos. Bet šā vai tā pasaule ir , bija un būs pilna ar jaukteņiem un bezšķirnes suņiem, kuri jau vairākas paaudzēs ir bezšķirnes. Un šie cilvēki, kuru kucītei ir kucēni, domā, ka uz viņiem neattiecas noteikumi par tiem kursiem utt. Jāatdzīst, ka neesmu nemaz tik labi par tiem kursiem informēta, bet par cik man ir suns, suns bez c/r un pārot viņu nav plānots, tad neesmu nemaz interesējusies speciāli.
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: pārošana

Postby ceturtdiena6 » 03 Sep 2013, 05:48

Un kam tas vajadzīgs? Lai jūsu sunim būtu prieciņš dzīvē? Kur kucēnus liks? Diez vai kādu liksim te apdomāties, es uz tādām lietām neceru, jo katrs tomēr mācās tikai no savām kļūdām, bet ... diemžēl cietīs kucēni, kuri vistiamāk pie jaunām mājām tik ātri netiks. Ja tos bezšķirnes suņus tā grābtu - patversmēs būtu tukšums.

Cilvēki mīļie, suņinieki - pastāstiet man kāpēc daudziem tik ļoti nagi niez sapārot savus suņus??? Kas tajā procesā, neskaitot jaukos kucēnus, ir tik ultra foršs?
Es piemēram nevaru iedomāties tagad savā saspringtajā darba grafikā pirmkārt to grūsnības laiku, tad vēl pie dakteri jāiet, jāvēro kuce un visbeidzot nemaz nerunājot par dzemdībām, kucēnu laiku mājās un līdzekļiem... palasīju te vienā tēmā cik audzētājam izmaksā kucēns... es traka paliktu! Es arī dotajā momentā ar savu jauktenīti saku droši, ka vispār nesaprotu kā mazie suņi kā čivauvas, toji, arī papiljoni var iznēsāt tos kucēnus. Viņi taču paši ir mazi un domāju, ja man arī būtu šķirnes suns - es personīgi kucēnus negribētu. Vienu mazuli izaudzināt, apmācīt jau ir darbiņš, bet tādu bariņu , kur katrs pačurā, jāierāda ka tas darāms autiņā, jāpiebaro, jāpadauzās un vēl mājas visiem jāatrod, veta apmeklējumi utt.

Gribas teikt - profesionālie audzētāji, jūs esat varoņi!!! Visu cieņu!!! :roze:
User avatar
ceturtdiena6
Baby
Baby
 
Posts: 60
Joined: 13 Jun 2013, 09:24

Re: pārošana

Postby Demiana » 03 Sep 2013, 08:00

ceturtdiena6
nu beidz, cik tad tā darba, sapāro kuci, pēc noteikta laika dzemdē mazuļus, pirmās 10 dienas viņi tev vispār netraucē dzīvot, un skat tik 20 dienas, tiklīdz sāk paši ēst jau var dot prom jauniem saimniekiem, kur problēma :velnins:
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: pārošana

Postby peecis » 03 Sep 2013, 09:07

ceturtdiena6 wrote:Un kam tas vajadzīgs? Lai jūsu sunim būtu prieciņš dzīvē? Kur kucēnus liks? Diez vai kādu liksim te apdomāties, es uz tādām lietām neceru, jo katrs tomēr mācās tikai no savām kļūdām, bet ... diemžēl cietīs kucēni, kuri vistiamāk pie jaunām mājām tik ātri netiks. Ja tos bezšķirnes suņus tā grābtu - patversmēs būtu tukšums.
...


Nav taisnība, paši esam laukiem ņēmuši bezšķirnes kucēnus no sludinājumiem, jo patversmē tur attieksme ir aptuveni kā pret bērna adoptēšanu + patversmes ir vienkārši naudas pelnīšanas kantori - saņem naudu gan no tiem, kuri nodod suni (privātpersona vai pilsēta), gan no "adoptētājiem", gan arī no pilsētas apmaksāts ārsts + ziedojumi. Labākais izgājiens bija atteikšanās dot suni vešanai uz Liepāju (tur tajā laikā nebija patversme), jo "kā ta nabadziņš tās stundas pavadīs automašīnā". Pats arī neņēmu no patversmes, bet gaidīju kādu gadījumu, kad paņem pa tiešo no iepriekšējiem saimniekiem vai vetārsta. Pirms tiku pie sava suņa, esmu bijis arī patversmē staidzināt suņus - nepatika man viss tas pasākums.

Vietām ārpus Rīgas efekts ir tieši pretējs - tantukam izskrējis suns, to savāc uz pārdesmit kilometru attālumā esošo patversmi, tantukam nav transporta (gan jau vēl papildus kaut kāds sods jānomaksā) un tiek paņemts nākamais kucēns.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: pārošana

Postby wolf-eyes » 03 Sep 2013, 12:54

peecis wrote:
Nav taisnība, paši esam laukiem ņēmuši bezšķirnes kucēnus no sludinājumiem

Redzi, tā lieta ir tāda, ka, kamēr kāds gribētājs paņem kucēnu pēc sludinājuma (tātad- ir ko paņemt, ir piedāvājums), tas paņemtais suns/kucēns "atņem iespēju" kādam kucēnam patversmē. Ja nebūtu tādas "pārprodukcijas", tad patversmes būtu tukšākas.
Bet es uzskatu, ka tāpat LV situācija vēl ilgi būs tāda, kāda nu tā ir.
Katram pašam ir jāizvērtē- pārot savu bezšķirnes suni vai nepārot. Viena atbildības pakāpe ir pēc tam atrast tiem kucēniem saimniekus (es kādriez domāju, ka ar to arī pietiek), bet otra- saprast, ka ar saviem kucēniem tu atņem iespēju citiem kucēniem un suņiem patversmēs vai "tantu negadījumiem, kuri sapārojušies nejauši" . Ja cilvēks prot domāt holistiski, tad droši vien nepāros savu bezšķirnes suni vai škirnes suni, kurš nav labs vai arī šķirnes suni, kura šķirnē ir pārprodukcija. Ja cilvēks tā domāt neprot vai negrib, tad viņš var pārot visu, ko grib. Daudziem šie ieteikumi nepārot bezšķirnes suni liekas viņu tiesību aizskārums- rīcības brīvības pārkāpums, un patiesi, moralizēšana šajā jautājumā neko nedod. Man pašai savā laikā tas deva tieši pretēju efektu, kad man cilvēki ieteica nepārot savus haskijus, no kuriem vienam nebija labi novērtēju izstādēs. Es tieši domāju- ejiet taču jūs trīs mājas tālāk, baigie noteicēji atradušies. Redz, cilvēkam pašam līdz tam ir jānonāk, citi tur maz ko var ietekmēt. Citi līdz tam nonāk, daudzi- ne. Un dažos gadījumos es vēljoprojām esmu par bezšķirnes suņu pārošanu, tas ir jāskatās pēc apstākļiem, taču šajā valstī tie šobrīd nav piemēroti tādai rīcībai- manuprāt.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: pārošana

Postby Creme de la Creme » 03 Sep 2013, 17:43

Kaut esmu šķirnes suņu audzētāja, uzskatu ka ir arī jābūt iespējai iegūt bezšķirnes kucēnus. BET. Ārī bezšķirnes suņu audzētājiem (cilvēkiem ir jāsaprot ka katrs kas pavairo dzīvniekus ir AUDZĒTĀJS) ir jāsaprot ka tā ir milzu atbildība. Kucēniem jābūt attārpotiem un vakcinētiem. Un kucēni ir jāpārdot par saprātīgu cenu kā bezšķirnes kucēni.
Nav normāla situācija kad kuces klīst pa pagastu (vai meklēšanās laikā turētas piesietas, lai katrs suns kas vēlās vai nākt ciemos), pārojas uz katru meklēšanos, kucēni tiek slīcināti vai atdoti 3 nedēļu vecumā ar tārpu pilniem, uzpūstiem vēderiem u.tml.. Tāpat arī nav normāli ka kuce tiek pārota ''vienu reizi jo tā ieteica vetārsts, veselības pēc'' vai arī ''lai sunītis papriecājas''.
Visu rezumējot - cilvēkiem trūkst ZINĀŠANU!
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: pārošana

Postby wolf-eyes » 03 Sep 2013, 18:39

Creme de la Creme wrote:Kaut esmu šķirnes suņu audzētāja, uzskatu ka ir arī jābūt iespējai iegūt bezšķirnes kucēnus.

Jā, man liekas, ka vajag arī papētīt, kā vēl sīkāk var iedalīt bezšķirnes suņus, piemēram, sīki sunīši vai lieli, labi sargsuņi un tamlīdzīgas kategorijas, un attiecīgi tad var spriest, vai tādus suņus patversmē var dabūt vai varbūt tie ir tik unikāli(es te nerunāju par tādām nenormālībām, kā, piemēram, takša un kaukāzieža krustojums) vai kādi citādi, ka tie jau ir tāda kategorija, kādu patversmē nevar atrast. Jo vienmēr būs arī tādi, kas grib unikālu jaukteni, nevis patversmes kranci, vai pat nevis šķirnes suni. Savukārt uz sīksuņiem , piemēram ( manuprāt)vienmēr būs tāds pieprasījums, ka paņemti būs gan tie no patversmēm, gan tantīšu negadījumi, gan visi pārējie. Nu vismaz tagad tas ir aktuāli.
Vēl es noteikti esmu par hibrīdiem, proti F1 jeb pirmās paaudzes divu tīršķirnes īpatņu sapārošanu, kas samazina dažādu slimību risku, ja vien šķrines nav ar līdzīgām problēmām, tad tas tieši var būt īpaši bīstami. Tā vismaz esmu līdz šim sapratusi, izpētījusi.
Katrā ziņā nedrīkst skatīties uz bezšķirnes suņu pavairošanu ar kategoriskiem aizspriedumiem un momentālu nosodījumu. Nosodījums nav risinājums. Kamēr cilvēki neiemācīsies pamatlietas, no viņiem nevar gaidīt augstskolas zināšanas- gan attiecībā uz dzīvniekiem, gan uz pārējo, kur jau netrūkst problēmas.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: pārošana

Postby DanaMary » 03 Sep 2013, 20:05

Nevar nepiekrist, taču vai tiešām vajag pārot bezšķirnes suni? Ja suns ir tik unikāls, labi, bet šeit ir suņi, kuri meklē mājas- http://www.dzivniekupolicija.lv/lv/mekl ... ltr%C4%93t . Gan lieli gan mazi, kucēni, pieaguši utt. Ss arī pilns ar sludinājumiem, patversmes pilnas ar bezšķirnes suņiem. Bezšķirnes suņi manuprāt netrūkst, un netrūkst arī tādi, kuri meklē mājas.Ss pie šķirnes suņiem var atrast daudzus sludinājumus ar tekstu "māte VAS , tēvs nezināms" , vai arī "Māte VAS , tēvs kaimiņu bezšķirnes suns" (VAS tika vienkārši kā piemērs ņemts ) . Bezšķirnes suņi arī tāpat būs, arī bez speciālas pārošanas, protams, ja vien cilvēki sterelizēs/kastrēs savus suņus, kurus laiž skriet pa pilsētu. Tā pat arī kuces. Visticamāk arī mans suns šādi radās, jo tēvs dzīvo kaimiņos. Vēlos tikai teikt, ka bezšķirnes suņi būs arī tad, ja tie netiks speciāli pāroti. Un tas pats ar kaķiem, bet tas jau ir cits stāsts. Ļoti daudzi bezškirnes suņi ir skaistāki par dažu labu šķirnes suni, saprātīgāki utt. . Ar vārdu pārošana es saprotu , ka kucei piemeklē suni, pēc tam seko līdzi kuces veselības stāvoklim, kucēnus aprūpē, sameklē labākos saimniekus un pēc tam saimniekiem vajadzības gadījumā palīdz ar padomiem. Es šaubos, ka "audzētājs" , kurš sludinājuma tekstā ieraksta "kucēni meklē mājas, steidzami"un neko vairāk, to nodrošinās. Bet es nekādā gadījumā necenšos nosodīt vai mācīt tēmas autori, bet ja viņa vēlreiz apdomātu vai pārot suni, uz lapas sarakstītu visus + un - , kā arī ir spējīga palīdzēt kucēnu saimniekiem ar padomu, nodrošināt kucītei labus apstkļus un galu galā arī izietu kursus par suņu pārošanu, un iemestu aci kādā patversmē, kura ir pilna ar bezšķirnes suņiem, tad būtu labi. Un ja galu galā izlemtu tomēr PAR pārošanu, tad veiksmi! Un atrast kucēniem labākos saimniekus! :rej:
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: pārošana

Postby Eskimo » 03 Sep 2013, 20:52

DanaMary beidz tik loti cepties, cilveks vienkarsi uzrakstija un pazuda lai izprovocētu pārējos. Vispār jau arī tavs suns ir bez ciltsrakstiem,tātad audzētājs pāroja naudas nolūkos, manās acīs šādi audzētāji ne par matu nav labāki kā tie kuri pāro krančus.
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: pārošana

Postby Kriste » 03 Sep 2013, 21:03

Izskatās pēc kāda esoša lietotāja Fake profila... Tēma izveidota, lai pajautrotos.... :koslene:
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: pārošana

Postby DanaMary » 03 Sep 2013, 21:13

Eskimo , zinu, ka manam sunim nav c/r , un patiesībā piekrītu Tev, bet vai tas vispār bija plānots es stipri šaubos. Man tas izskatās tā, ka kamēr suņi bija laukā viss sanāca pašiem. Abi dzīvo kaimiņos.
Kas te jautrs var sanākt es nezinu. :D
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: pārošana

Postby Creme de la Creme » 04 Sep 2013, 08:10

DanaMary wrote:Eskimo , zinu, ka manam sunim nav c/r , un patiesībā piekrītu Tev, bet vai tas vispār bija plānots es stipri šaubos. Man tas izskatās tā, ka kamēr suņi bija laukā viss sanāca pašiem. Abi dzīvo kaimiņos.
Kas te jautrs var sanākt es nezinu. :D

Un šādi pavairotāji ne ar ko neatšķirās no manis minētajiem bezšķirnes suņu pavairotājiem, kas kuces vispār nepieskata.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: pārošana

Postby peecis » 04 Sep 2013, 11:46

Nez, laukos parasti "vilkveidīgos" krancīšus gana ātri paņem un gēnu fonda tīrīšana notiek nošaujot kroplos vai pārāk agresīvos :D Nav tā, ka zina tikai māti un, labākajā gadījumā, tēvu - zina arī omes, opjus un nereti vēl tālāk, aiz kam ne tikai aptuveno paskatu un uzvedību var prognozēt. vakar pajautāju diviem šķirnes suņu saimniekiem kritērijus pirmā suņa iegādei - abi bija izvēlējušies tikai pēc ārējā paskata un vienā gadījumā "jaukie šķirnes suņu audzētāji" nemaz nebija pacentušies pabrīdināt, ka haskijs dzīvoklim nav īsti piemērots, bet nu tur audzētāji kaut kā pēcāk savu vainu mazinājuši, tāpēc vārdā nesauca :D

Šis te "katrs piedzimis krancītis atņem iespēju kādam no patversmes" arī darbojas tik dažreiz, jau iepriekš rakstīju, kāpēc nevēlējos ņemt no patversmes.

Es šobrīd arī droši vien ņemtu šķirnes suni, bet šeit valdošā attieksme pret krancīšu krustošanu šķiet dīvaina.

Mans ieteikums - sakārtojiet savu šķirnes suņu saimniecību, lai "cilvēks parastais" ko no tā saprastu, nolaižaties no saviem augstumiem (viens audzētājs privātā sarunā sašutis stāstīja par klientiem, kuri tirgojas par cenu. kā tā drīkstot?) un vairāk nodarbojaties ar potenciālo un jau esošo suņu saimnieku izglītošanu, tad arī problēmu būs mazāk. Ja cilvēks jautā kādu suni izvēlēties, tad pasakot "tu esi muļķis un tev suni nevajag" jūs viņu no suņa iegādes neatrunāsiet, tik iespējams radīsiet problēmas jautātājam, viņa sunim un apkārtējiem.

Šī tēma ir labs piemērs - neviens zinātājs tā arī nav pacenties atbildēt uz jautājumu :) Normāla pieeja būtu sākumā atbildēt un tad minēt argumentus kranča nepārošanai, bet argumentēts viedoklis laikam ir pārāk liela ekstra, lai ar to mētātos forumos :D

Nē, BrendaBlondaa nav mans viltus konts, es jau daļēji atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem par kranču krustošanu saņēmu citā tēmā.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: pārošana

Postby wolf-eyes » 04 Sep 2013, 12:21

peecis wrote:Es šobrīd arī droši vien ņemtu šķirnes suni, bet šeit valdošā attieksme pret krancīšu krustošanu šķiet dīvaina.

Mans ieteikums - sakārtojiet savu šķirnes suņu saimniecību, lai "cilvēks parastais" ko no tā saprastu, nolaižaties no saviem augstumiem (viens audzētājs privātā sarunā sašutis stāstīja par klientiem, kuri tirgojas par cenu. kā tā drīkstot?) un vairāk nodarbojaties ar potenciālo un jau esošo suņu saimnieku izglītošanu, tad arī problēmu būs mazāk. Ja cilvēks jautā kādu suni izvēlēties, tad pasakot "tu esi muļķis un tev suni nevajag" jūs viņu no suņa iegādes neatrunāsiet, tik iespējams radīsiet problēmas jautātājam, viņa sunim un apkārtējiem.

Šī tēma ir labs piemērs - neviens zinātājs tā arī nav pacenties atbildēt uz jautājumu :) Normāla pieeja būtu sākumā atbildēt un tad minēt argumentus kranča nepārošanai, bet argumentēts viedoklis laikam ir pārāk liela ekstra, lai ar to mētātos forumos :D


Šim visam varu piekrist uz visiem 100%.
Attieksmei ir ļoti liela nozīme. Veidam, kā kaut ko kādam pasaka un kā paskaidro. Citādi tas nedarbojas. Un, ja tā, tad jājautā, ko cilvēks(kurš moralizē par kranču pavairošanas noziedzīgo dabu) ar to grib panākt- tēlot gudrīti, mēģināt parādīt savu pārākumu vai kaut ko tiešām reāli panākt? Ja grib kaut ko reāli panākt, tad būtu jārunā citādi. Laiks beidzot ir to saprast.
Reti kurš cilvēks parastais (un tādā fāzē var būt katrs pat ļoti ilgi)ir spējīgs uzklausīt padomus, pat labus, ja tiem nav gatavs. Bet gandrīz neviens nav spējīgs uzklausīt tādus padomus, kuri vairāk līdzinās niknu kaķu korim, un kuram bieži tiešām trūkst argumenti. (Tie parādās tikai tad, kad jau ir kašķa fāze, kurā, saprotams, no-moralizējamais spējīgs kaut ko uztvert vēl mazāk; argumenti parasti arī parādās kā pašsaprotamais, kurš bija taču jāzina visiem no dzimšanas, tādēļ arī sākumā šie argumenti neparādījās, proti, tiek izspēlēta pārākuma pozīcijas kārts.)
Pat ja šis ir feik jautājums, provokācija, tad radusies diskusija tomēr ir noderīga tā vai tā. Vismaz es tā uzskatu.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: pārošana

Postby Creme de la Creme » 04 Sep 2013, 12:59

Nu bet cien.peecis - Tu jau arī nesniedzi atbildi uz uzdoto jautājumu! Vai tad atbildes jāsniedz tikai šķirnes suņu audzētājiem? Es piem. nezinu ko lai atbild. Savas domas jau izteicu, bet citēt MK noteikumus nevēlos. Lai ieiet google vai likumi.lv un izlasa.
Kāpēc atkal kārtējā tēma aiziet pārspīlējumos?!
Ir atbildīgi audzētāji un bezatbildīgi audzētāji. Tieši tāpat kā ir atbildīgi suņu saimnieki un bezatbildīgi. Tikai, nez kāpēc, bezšķirnes suņu pavairotāji sevi neuzskata par audzētāju un uz viņiem taču neattiecās tās prasības, kas uz šķirnes suņu audzētājiem. Jo viņi redz suņus neaudzē naudas pēc, bet gan mīlestībai! 8-)
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Next

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests