Zīdainis un suns- kā saradināt

All About Dogs

Zīdainis un suns- kā saradināt

Postby Eskimo » 28 Aug 2013, 20:05

Pavisam drīz gimenē gaidāms mazulis, vai ir kādi ieteikumi, padomi. Lasiju, ka šajā laikā suns var sajusties atstumts vai greizsirdīgs. kā pareizi parādīt mazuli sunim un pieradināt pie tā? Kā likt saprast ka abiem būs jādala viena dzīves telpa,ka bērninš ir mazs un trausls? Suns jauns,13 mēneši,bet nu jau pieaudzis,nav vairs galīga kucēna prātā. Ar māsu bērniem ( 3 gadīgiem) sadzīvo labi,nelec , neskrien virsū,uz ielas par bērniem neizrāda interesi, bet ar šo mazulis jau visu laiku būs kopā,kas būs neierasti,nešaubos,ka klūs par bērna labāko draugu un sargu, bet gribētos dzirdēt padomus kā un ko labāk. Suns dzīvo iekšā,ir mīlš un uzticīgs,paklausīgs.
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Zīdainis un suns- kā saradināt

Postby Demiana » 29 Aug 2013, 08:12

šādu jautajumu jau ir uzdevuši daudzkārt, pameklē caur search!
piemēram: viewtopic.php?f=4&t=2151&start=0
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Zīdainis un suns- kā saradināt

Postby Eskimo » 01 Sep 2013, 21:49

Paldies Demiana,nebija man ienacis praataa.
Kur visi pazudusi,seit tacu tik daudz sunu saimnieku un vecaaku,dalaties pieredzee ludzu.
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: Zīdainis un suns- kā saradināt

Postby ceturtdiena6 » 02 Sep 2013, 05:33

Lai nebūtu tā, ka jums nav laika ar mazuļa ienākšanu mājās un pēkšņi sunim tiek pievērsta mazāk uzmanības, tad jau laikus pie tā jāradina, tas pats attiecās uz telpām, ja suns tiek laists visur, bet kad mājās būs bērniņš - kaut kur būs aizliegtā zona, labāk pie tā radināt laikus, tad sunim neliksies, ka pārmaiņas ir saistītas ar bērnu.
Pēc cik ilga laika gaidāma mazuļa ienāķsana mājās?
No dzemdību nama jāatnes arī mazuļa sedziņa ar viņa smaržu un ānoliek to sunim midziņā vai jādod kārumi, kad viņš jūt to smaržu no sedziņas jums rokās piemēram un jāslavē, tad zinās, ka tā smarža nozīmē labu un patīkamo. Un kad bērniņš ienāks mājā - jāatcerās, ka nekādā gadījumā, lai arī cik suns ir mīļš un super - vienus ar bērnu atstāt nedrīkst!!!
Tikai jūsu klātbūtnē!
Un pakāpeniski jāradina, ļaujiet apostīt, saslavējiet. Un pieradīs, ja problēmas rodās - kinologs.
Runājieties, ļaujiet kontaktēties un nebariet šajā laikā un domāju, ka pieradīs ātri.
User avatar
ceturtdiena6
Baby
Baby
 
Posts: 60
Joined: 13 Jun 2013, 09:24

Re: Zīdainis un suns- kā saradināt

Postby Greylove » 02 Sep 2013, 09:31

Mums tas notika samērā dabiski un vienkārši, suņi ļoti viegli sarada ar izmaiņām. Domājams, ka palīdzēja arī tas, ka dzemdības (plānoti) notika mājās un abi suņi nekur speciāli netika izolēti, cik nu katram interesēja, varēja vērot pasākumu. Respektīvi, nebija situācijas, ka saimnieki kaut kur aizbrauc, un pēc pāris dienām pārved mājās mazuli.
Kad mazais piedzima, kad bija saģērbts un nosvērts, vīrs aiznesa mazo suņiem apostīt un iepazīties ar savu jauno saimnieku. Cik nu "aiznest", turpat blakus jau suņi arī bija. :) Vispār, kucei bija ļoti liela intrese par pašu dzemdību procesu, viņa sēdēja pāris metru attālumā un ļoti rūpīgi vēroja notiekošo. Pēc bērna piedzimšanas, viņa centās gulties netālu no viņa, un pati sāka meklēties dažas dienas pēc puikas piedzimšanas (kas beidzās ar lielisku 7 kucēnu metiena dzimšanu 2 mēnešus vēlāk :) ). Sunim, savukārt tā intrese par pasākumu un pēc tam zīdaini bija stipri maza. Vienīgais, atceros - agrāk dīvāns suņiem bija atļauta vieta, bet pēc mazuļa ienākšanas, neļāvu suņiem atrasties dīvānā, ja tur tobrīd bija arī maizais. Reiz, kad biju nodzinusi lielo suni no dīvāna, viņš devās uz ratu kulbu (kas stāvēja istabas stūrī) un demonstratīvi tajā iesēdās. :) Vispār, labprāt gūlās virsū mazuļa drēbītēm, ja tās kādā aizsniedzamā vietā bija atstātas. Nezinu, vai tā bija greizsirdība, vai vienkārši smarža patika.
Patreiz (1g 10 mēn.) nekādu problēmu nav bērnu pieņem un respektē.
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: Zīdainis un suns- kā saradināt

Postby Creme de la Creme » 02 Sep 2013, 11:43

Mums arī viss noritēja bez problēmām...Ņemot vērā ka man mājās bija 5 suņi, es bišķi biju satraukusies. Bet vairāk gan par trokšņošanu. Lai gan suņi ļoti ātri saprata ka mājās riet nav labi..
Mūsu lielā aukle Džazija mani sargāja jau tad, kad vēl biju stāvoklī. Sevišķi pēdējos mēnešos - nekur bez viņas nevarēju iet.
Kad atvedām mājās Mārtiņu, visiem suņiem ļāvām to apostīt. Kurš nelikās zinis, kurš muti nomazgāja. Džazija no ratiem neatgāja. Kad mazais gulēja ārā ratos, viņa gulēja blakus. Lieki teikt ka neviens svešinieks mūsu sētā ienākt nevarēja. :kanepe: Pat miermīlīgais puika kaimiņam gribēja ieķert kājā, kad tas par tuvu ratiem pienāca. :pagalvu:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Zīdainis un suns- kā saradināt

Postby Eskimo » 02 Sep 2013, 12:06

Baigi interesanti.Zinu,ka mans puisis noteikti izradis interesi par mazo,vins ir loti aktiivs un zinjkarigs,un jaa,atlauts vinam ir iet visur,patiesibaa naktii vins gul zem musu gultas(jaa, 44 kg un joprojam var paliist zem gultas) :viltigs: .Vispar nekorekti uzrakstiju,mums majas ir divi suni,ir ari jorks,bet tas ieniist itin visu-cilvekus,sunus,bernus,pat man iekjer,vienigi viiram staigaa pakalj kaa dievam, dara bleenas arii majas, ir kastrets,bet nesocializets,un jau vecs, tur neko dizi vinaa mainiit nevar,un tapec es vinu lieku buurii parsvaraa,zinu ka vins bus uzreiz jaaizolee no mazaa,jo ja atnak ciemini,it iipasi berni vins ruuc un koz.
ceturtdiena6 20 dienas liidz mazaa piedzimsanai :starkisp: Saakam gatavoties-radinu sunci pie iesanas blakus ratiem. Bernistabaa vinam patiik tuseties,nak man liidzi kad kraamejos tur,esmu arii vinam ieradijusi savu stuuri no kura var paarredzet visu istabu,durvis un ielikusi vinam tur jaunu gultinu,kuru atdzist par labu esam. Protams saprotu-suns tur tikai ar muusu uzraudziibu.
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: Zīdainis un suns- kā saradināt

Postby seila » 02 Sep 2013, 20:44

Tad jau lielākas problēmas var gaidīt tieši no jorkšīrieša, ja tagad ar savu raksturiņu, tad ko darīs kad mazajam sāksies lielā pasaules izpētīšana? Būs diezgan grūti novaktēt. :(
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Zīdainis un suns- kā saradināt

Postby ceturtdiena6 » 03 Sep 2013, 05:37

Bet ja mazajam sunim jūsu vīrs ir autoritāte, tad jau vīrs var arī suni apvaldīt, jo visu laiku jau neturēsiet viņu būrī, kad mājās būs bērniņš, grūti tā taču sunim. Vajaga tomēr mēģināt kaut kā paaudzināt kas atļauts un kas nē... man atceros, kādreiz teica kāds suņu saimnieks, kuram to bija vairāki un visi audzināti dienesta suņi, ka viņš savam sunim nekad nepiedotu, ja tas būtu iekodis saimniekam apzināti... Un to es kaut kā vienmēr atceros - ka kodiens saimniekam tīši sunim nav piedodams. Nezinu vai tā onkuļa doma bija eitanāzija, bet katrā gadījumā mājās tādam sunim nav vietas, kurš neciena savus bara locekļus...
User avatar
ceturtdiena6
Baby
Baby
 
Posts: 60
Joined: 13 Jun 2013, 09:24

Re: Zīdainis un suns- kā saradināt

Postby Eskimo » 03 Sep 2013, 12:46

seila wrote:Tad jau lielākas problēmas var gaidīt tieši no jorkšīrieša, ja tagad ar savu raksturiņu, tad ko darīs kad mazajam sāksies lielā pasaules izpētīšana? Būs diezgan grūti novaktēt. :(


seila aha,tapec jorks dziivo buuriii. Zinu ka problemu ar manu lielo suni nebus,jo vins ir draudzigs un socializets un iet sunu skola, sunim ir stabila nervu sistema,ka nekaa no labakas rotveileru audzetavas LV. :smarzas: Protams jorks iet pastaigas laukaa un taa,bet kad ir majas tad tikai buurii.Apnika man ar vinu nemties,ieliku buri,jo bija saacis curat pa maju, tas bija pedejais piliens. Cik saprotu vinam ir bailu agresija,bailigs un tai pasaa laika nejauks .No bura tiek izlaists regulari,vins lielakoties gul, buris ir kaa vina patverums,nav tik traki,neesmu es sunu spiidzinataja,vietas tanii gana. Taa vina riesana-rej pat uz durvju zvanu,bus vistraucejosakaa, censos jau macit,ka nedrikst,bet cik nu tur paliek tai vina praatinaa, ja esmu majas viena,tad vins mani klausa vairaak,kad ir saimnieks blakus,tad vinam lielaa drossirdiba paradas. Lielais suns praktiski nekad nerej majas,gudrs puisis. :)
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom


Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests

cron