Kas nepieciešams lai TU piedalītos sacensībās? (jebkādās)

All About Dogs

Kas nepieciešams lai TU piedalītos sacensībās? (jebkādās)

Postby eldberg » 06 Aug 2013, 14:59

Latvijā ir attīstīti cik sporta veidi ar suņiem?

1) Kamanu suņu sports (~50 dalībnieku (no Latvijas)), kopā ap 120)
2) Adžilitī (~30 dalībnieki? no 60)
3) Obiediance (20 no 40?)
4) ko izlaidu?

Kas vēl? Kursings, IPO, Frisbijs?
Citi: Daudzcīņa? Pitct&go? Smagumu vilkšana&co?

Iesaistes līmenis ir katostrofāli zems :(
Kas ir tas, kas tev neiesaistītajam suņu saimniekam patreiz nekur, radītu vēlmi nākt uz sacensībām un piedalīties? (neatkarīgi no šķirnes/bezšķirnes)
Es speciāli nenosaucu kritērijus, lai uz tiem nebalstītos - saki, kas tev "sāp" un attur?
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kas nepieciešams lai TU piedalītos sacensībās? (jebkādās)

Postby Laura » 06 Aug 2013, 18:10

Tad man vajadzētu citus suņus. Tas arī viss.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Kas nepieciešams lai TU piedalītos sacensībās? (jebkādās)

Postby DanaMary » 06 Aug 2013, 19:17

Labprāt piedalītos piem. adžilitī, frisbijā, vai obediencē, taču bez ciltsrakstu neesamības attur arī tas, ka Liepājā nav iespējas nodoarboties ar kādu no šajām nodarbēm. Un ja ir, tad par to nav zināms. Paliek dažādās nometnes, semināri, taču arī tie pārsvarā notiek ne šeit, vai pat tuvumā. Un ar reizi gadā vai pusgadā jau arī nepietiek.
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Kas nepieciešams lai TU piedalītos sacensībās? (jebkādās)

Postby ruu » 06 Aug 2013, 19:34

Nedaudz vairāk pacietības, laika un naudas.
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Kas nepieciešams lai TU piedalītos sacensībās? (jebkādās)

Postby Sympathy » 06 Aug 2013, 21:29

LAbprāt iesaistītos, bet diemžēl jo tālāk esi no Rīgas, jo mazākas ir iespējas.. jo ne visu var
apgūt viens pats :(
Image
Image
Sympathy
Puppy
Puppy
 
Posts: 411
Joined: 16 Oct 2011, 10:09
Location: Latvia, Cesis

Re: Kas nepieciešams lai TU piedalītos sacensībās? (jebkādās)

Postby eldberg » 07 Aug 2013, 08:58

Laura wrote:Tad man vajadzētu citus suņus. Tas arī viss.

jo... nav sports, kas patiktu, vai suņi nekur nevar startēt?

DanaMary wrote:Labprāt piedalītos piem. adžilitī, frisbijā, vai obediencē, taču bez ciltsrakstu neesamības attur arī tas, ka Liepājā nav iespējas nodoarboties ar kādu no šajām nodarbēm.

frisbijam vajag šķīvīti un zālītes laukumu. Tātad, kas vēl nepieciešams?
Viss. Pārējie - ok, tur vajag treneri un aprīkojumu.

ruu wrote:Nedaudz vairāk pacietības, laika un naudas.

Ar suni tak ej pastaigās? Bumbiņu mētā? Kas attur(ētu) iet uz Pitch&go?

Sympathy wrote:Labprāt iesaistītos, bet diemžēl jo tālāk esi no Rīgas, jo mazākas ir iespējas..

Daudz ko nevar, daudz ko VAR. Kas tev tavā pilsētā pietrūkst?
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Kas nepieciešams lai TU piedalītos sacensībās? (jebkādās)

Postby peecis » 07 Aug 2013, 09:26

ar savu kranceni esmu piedalījies divos Vulfas kundzes organizētos pasākumos. Lai es piedalītos sacensībās, nepieciešams:

informācija par pasākumu (uz pirmo Vulfas kundzes pasākumu aizbraucu dēļ informācijas portālā "bmwpower.lv", šo forumu iepriekš nelietoju);
norādīt, ka iesācēji ir gaidīti (ja tiešām tā ir);
īss, saprotams nolikums;
saprātīgas ekipējuma prasības.

Vulfa kundzes pasākumi tiešām ir iesācējam superdraudzīgi!

Tagad, kad nokārtošu paklausības eksāmenu (esmu slinks, uz suņu skolu dodos reizi nedēļā un tādēļ pasākums ir ievilcies) mēģināšu suni mācīt mani vilkt, savādāk šams paklausības nodarbību iespaidā ir sācis skriet smuki blakus :D

Man nav problēmu finišēt "ar atrāvienu pēdējam", bet negribās arī nokaitināt tiesnešus un pārējos dalībniekus :) Sen atpakaļ burātāji mums iemācīja - sacensības ir labākā vieta kur mācīties, tāpēc ērti, ja pēc pasākuma ir kāda neliela tējas padzeršana, kuras laikā var kādam nesteidzīgi uzdot sacensību laikā radušos jautājumus.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Kas nepieciešams lai TU piedalītos sacensībās? (jebkādās)

Postby Laura » 07 Aug 2013, 09:55

jo... nav sports, kas patiktu, vai suņi nekur nevar startēt?

Cik man ir zināms, šiem zvēriem der tikai adžiliti (man personīgi nepatīk) un pitch & go. Pēdējā esam pat vairākas reizes (bez iepriekšējas sagatavošanās) piedalījušies - vienreiz bumbu sāka nest tālāk mežā, otrreiz sāka ēst miltus, ar kuriem bija novilktas līnijas... Ar to arī pasākums beidzās.
Tas, kas varētu patikt man (riteņbraukšana), šiem suņiem nepavisam nav domāts, jo garajām mugurām un īsajām ķepām tāda veida slodzes nevar likt. Tā mēs sportojam, peldot apkārt laipiņai. :kanepe:
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Kas nepieciešams lai TU piedalītos sacensībās? (jebkādās)

Postby eldberg » 07 Aug 2013, 10:15

peecis wrote: Sen atpakaļ burātāji mums iemācīja - sacensības ir labākā vieta kur mācīties, tāpēc ērti, ja pēc pasākuma ir kāda neliela tējas padzeršana, kuras laikā var kādam nesteidzīgi uzdot sacensību laikā radušos jautājumus.

par visu teikto :par:

Kas ir resursi (vietas), kur gribētu vairāk saņemt info par pasājumiem? (sk ka visi nelasa suni.lv un draugiem.lv). Lielie portāli info pretīm ņem ĻOTI kūtri.
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Kas nepieciešams lai TU piedalītos sacensībās? (jebkādās)

Postby pixy » 07 Aug 2013, 10:32

DanaMary wrote:Labprāt piedalītos piem. adžilitī, frisbijā, vai obediencē, taču bez ciltsrakstu neesamības attur arī tas, ka Liepājā nav iespējas nodoarboties ar kādu no šajām nodarbēm

Ierakstīšu arī šeit par šo mītu, ka bez ciltsrakstiem sportam svītra pāri. PILNĪGAS MUĻĶĪBAS :jaa: . Gan obediencē, gan adžiliti, nemaz nerunājot par frisbiju vai pitch&go, var gan trenēties, gan piedalīties sacensībās. Par to jau šeit kaut kur bija diskusija, sanāca, ka vienīgais, kurā bija obligāti pierādīt piederību šķirnei, bija ar medībām saistītie pasākumi. Pārējais - uz priekšu, vajag tikai uzņēmību. Vienkārši suns skaitīsies bezšķirnes, pat ja, uzmetot acis, neviens nešaubīsies par to, kurai šķirnei tas pieder. Un par Liepāju - tur viss notiek, sakontaktē ar ingaru vai ingo un uzzināsi par dažādām iespējām ;) .
eldberg, un kāpēc Tu nestartē obediencē :medos: ? Katram laikam vienkārši savs, cits sporto ar suni, cits bez, cits vispār ar suni klēpī ēd čipšus un skatās televizoru.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Kas nepieciešams lai TU piedalītos sacensībās? (jebkādās)

Postby eldberg » 07 Aug 2013, 10:44

pixy wrote:eldberg, un kāpēc Tu nestartē obediencē :medos: ?

Man paldies pietiek ka slinkoju jau ar kamanu suņu sportu un frisbiju (+falšais zaķis). Papildus es vēl kādai disciplīnai sagatavoties nespēju :kanepe:
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Kas nepieciešams lai TU piedalītos sacensībās? (jebkādās)

Postby ingo » 07 Aug 2013, 10:50

Nuuu, Greisai ar sportiskām aktivitātēm neiet dēļ nesportiskās saimnieces. Kaut kā nevaru sevi motivēt vienatnē čakli darboties :neparliecinats: Šķīvīti pamētājam tik reti, ka tas galīgi nav nopietni.
Cik zinu, tad OBD un adžilitī treniņi Liepājā nenotiek.
Dižvanagu komanda individuāli un grupu treniņos mācāmies dažādus trikus, kas varētu būt noderīgi kanisterapijā. Mums var pievienoties, ja ir vēlme strādāt :jaa:
DanaMary Liepājā bērnu laukumā (jūrmalas parkā) 11.08, laikam 12.00, būs mūsu suņu paraugdemonstrējumi ;)
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Kas nepieciešams lai TU piedalītos sacensībās? (jebkādās)

Postby DanaMary » 07 Aug 2013, 10:56

pixy wrote:Ierakstīšu arī šeit par šo mītu, ka bez ciltsrakstiem sportam svītra pāri. PILNĪGAS MUĻĶĪBAS :jaa: . Gan obediencē, gan adžiliti, nemaz nerunājot par frisbiju vai pitch&go, var gan trenēties, gan piedalīties sacensībās.

Pilnīgi ticu, ka tā arī varbūt ir. :
3.1. Tiesības piedalīties Obd pārbaudēs ir suņiem, kas sasnieguši 10 mēnešu vecumu un ir reģistrēti LKF vai citā FCI atzītā organizācijā. Sunim ir jābūt vakcinētam atbilstoši PVD prasībām.
Es laikam esmu sapratusi nepareizi, kā nekā pirmais suns. ( viewtopic.php?f=5&t=2461&p=151150&hilit=obediences+noteikumi#p151150 )

Un par frisbiju.. Vispirms man vajag šķīvīti, bet tā nav problēma, otrais- nu nemāku es nedz mest vienkārši, kur nu vēl tā, lai noķertu mans suns, kas neķer neko, kas lido gaisā. Viņš vienkārši gaida kad nokritīts, līdz ar to, mums vajag kādu kas mūs pamāca. Drīzāk jau mani apmāca. Un šeit arī ir tas, kas attur- nemācēšana . Un pilnīgi godīgi- neko nezināju par to, ka Liepājā kaut kas notiek. Eju meklētājā rakstīt iedotos vārdus, kas zin, varbūt jau nākošgad es mācēšu mest, suns ķers kaut ko, kas ir gaisā. :)
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Kas nepieciešams lai TU piedalītos sacensībās? (jebkādās)

Postby ruu » 07 Aug 2013, 11:17

eldberg wrote:
ruu wrote:Nedaudz vairāk pacietības, laika un naudas.

Ar suni tak ej pastaigās? Bumbiņu mētā? Kas attur(ētu) iet uz Pitch&go?

Ar bumbiņu mums ir tādas attiecības, ka divas reizes viņš vēl varbūt aizskries viņai pakaļ, bet tad noteikti atradīs interesantāku nodarbi, piemēram, ošņāšanos :D Es minēju pacietību un laiku kā vienus no faktoriem, un tas man pietrūkst, lai ieinteresētu savu suni darboties. Bet nu labi, saimnieka slinkumam attaisnojumu vienmēr var atrast :kanepe:
Ā, ja nu vienīgi asinspēda bija tā, kas mums abiem patika, bet tas laikam īsti nav pa šo tēmu :jaut:
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Kas nepieciešams lai TU piedalītos sacensībās? (jebkādās)

Postby peecis » 07 Aug 2013, 11:20

eldberg wrote:
peecis wrote: Sen atpakaļ burātāji mums iemācīja - sacensības ir labākā vieta kur mācīties, tāpēc ērti, ja pēc pasākuma ir kāda neliela tējas padzeršana, kuras laikā var kādam nesteidzīgi uzdot sacensību laikā radušos jautājumus.

par visu teikto :par:

Kas ir resursi (vietas), kur gribētu vairāk saņemt info par pasājumiem? (sk ka visi nelasa suni.lv un draugiem.lv). Lielie portāli info pretīm ņem ĻOTI kūtri.


nez, tur jājautā kādam pasākumu reklamētājam :)

manuprāt vienkāršākās bezmaksas iespējas ir lielie forumi (bmwpower.lv, calis.lv, uc), twitteris, draugiem, facebook. Internetā nekvernošos ļautiņus gan jau var uzrunāt ar plakātiem/reklāmas lapiņām zooveikalos un citās suņu pārtikas tirdzniecības vietās, plakātiem/lapiņām pie suņu pastaigu vietām un vetklīnikās. sen pamatskolā izplatīju plakātus - ja plakāts nav milzīgs, ir puslīdz gaumīgs, pieklājīgi palūdzot vairumā gadījumu neiebilst pret tā īslaicīgu izvietošanu.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Kas nepieciešams lai TU piedalītos sacensībās? (jebkādās)

Postby dresetajs » 07 Aug 2013, 11:28

DanaMary wrote:
pixy wrote:Ierakstīšu arī šeit par šo mītu, ka bez ciltsrakstiem sportam svītra pāri. PILNĪGAS MUĻĶĪBAS :jaa: . Gan obediencē, gan adžiliti, nemaz nerunājot par frisbiju vai pitch&go, var gan trenēties, gan piedalīties sacensībās.

Pilnīgi ticu, ka tā arī varbūt ir. :
3.1. Tiesības piedalīties Obd pārbaudēs ir suņiem, kas sasnieguši 10 mēnešu vecumu un ir reģistrēti LKF vai citā FCI atzītā organizācijā. Sunim ir jābūt vakcinētam atbilstoši PVD prasībām.
Es laikam esmu sapratusi nepareizi, kā nekā pirmais suns. ( http://suni.lv/viewtopic.php?f=5&t=2461 ... mi#p151150 )



Tas nozīme, kā jāsastāv kāda klubā, nevis ka jabūt ciltsraktiem. LKF ir vismaz 2 klubi, kur ņem bezšķirnes suņu saimniekus biedros- "Dienesta un sporta suņkopības mācību centrs", kuru vairāk zin ka Inter Sport Canis (un kur biedros sporto pixy ar savu bezšķirnes smukuli 8-) ), un "Mans draugs".
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: Kas nepieciešams lai TU piedalītos sacensībās? (jebkādās)

Postby DanaMary » 07 Aug 2013, 11:35

dresetajs , milzīgs paldies, tiešām nezināju, ka tādi ir. Tas pierāda to, ka man vēl daaudz jāmācās. :jaa:
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Kas nepieciešams lai TU piedalītos sacensībās? (jebkādās)

Postby Sympathy » 07 Aug 2013, 11:38

Nu mēs dzivojam Cēsis, šeit izsti manuprāt neko nevar, cik es zinu :S
Image
Image
Sympathy
Puppy
Puppy
 
Posts: 411
Joined: 16 Oct 2011, 10:09
Location: Latvia, Cesis

Re: Kas nepieciešams lai TU piedalītos sacensībās? (jebkādās)

Postby magnola » 07 Aug 2013, 11:41

nu jā, un klubiem jāmaksā naudiņa par to, lai tur sastāvētu? Piekrītu, ka trenerim jāmaksā, bet kādēļ jāmaksā arī klubam, lai es varētu trenēties ar savu suni?
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Kas nepieciešams lai TU piedalītos sacensībās? (jebkādās)

Postby eldberg » 07 Aug 2013, 12:04

magnola wrote:nu jā, un klubiem jāmaksā naudiņa par to, lai tur sastāvētu? Piekrītu, ka trenerim jāmaksā, bet kādēļ jāmaksā arī klubam, lai es varētu trenēties ar savu suni?

Visdrīzāk tāpēc, ka klubs gādā inventāru u.c. lietas. Tāpēc jau apvienojas, lai kolektīvi viss būtu lētāk.
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Next

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron