Suns un sauļošanās

All About Dogs

Suns un sauļošanās

Postby Laura » 19 Mar 2013, 13:35

Man pēdējā laikā tāds ļoti interesants jautājums pa galvu maisās - viens no mūsu suņiem (baltais Vilsons) grib sauļoties. Viņš izmanto katru izdevību, kad ir atvērtas balkona durvis un guļ saules strēlītē uz grīdas. Cik šāda sauļošanās var būt veselīga? Jo pa ziemu viņš acīmredzami zaudē pigmentāciju, bet tagad, kad sauļojas, āda atkal paliek izteikti melna, uz deguna arī gaišais pleķītis veras ciet. Un tā katru gadu. Citiem arī tā ir? Un vai nevajag saules peldes tomēr ierobežot?
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Suns un sauļošanās

Postby maksis » 19 Mar 2013, 13:38

Laura wrote:Citiem arī tā ir? Un vai nevajag saules peldes tomēr ierobežot?

Jā, ir. Visi mani rudie sauļojas uz terases arī +30 grādos. Paliek par karstu, ieiet mājā. Neko neierobežoju. Vienīgi cenšos paklāju vasarā nolikt tā, lai būtu iespēja gan ēnā, gan saulē apgulties - lai nav tā, ka guļ saulē tik tāpēc, ka tur mīkstās mēbeles.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Suns un sauļošanās

Postby Laura » 19 Mar 2013, 13:44

Melnajiem un pelēkajiem es vienmēr atrašanos saulē esmu centusies ierobežot, bet te vairāk tas jautājums ir par to, vai āda neapsvils. Piemēram, šnauceram pēc trimēšanas vai kailajiem suņiem, manuprāt, tas risks ir diezgan liels. Vilsonam tagad uz vecumu arī tas apmatojums tāds šķidrāks palicis, tāpēc arī jautāju.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Suns un sauļošanās

Postby maksis » 19 Mar 2013, 13:46

Nu mani nav nekādi diži spalvainie. Mijai vasarās vnm vēders izteikti nosauļojas. Bet apdegusi nav nekad, nē. Ja nu pavisam plikajiem švakāk varbūt (es te par savu plikadīdu kaķi bišķi uztraucos, ko vasarā iesākt).
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Suns un sauļošanās

Postby Laura » 19 Mar 2013, 13:52

Tad vasarā padalies ar iespaidiem, lūdzu! Jo vienu gadu, kad mēs visu vasaru reāli nodzīvojāmies pa nometnēm, Vilsons bija gandrīz vai pavisam melns palicis, bet sāka nešpetni kasīties, iespējams, no pārāk lielas saules iedarbības. Varbūt šo uz veterināro sadaļu pārmest?
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Suns un sauļošanās

Postby Sisija » 19 Mar 2013, 17:25

Mani nav ne pliki, ne dikti spalvaini, bet melni un brūni bijuši. Sauļoties vienmēr ir paticis visiem, nekad neesmu ierobežojusi. Vienmēr ir bijusi iespēja ienākt istabā, kur nav saules vai nolīst ēnā. Agrāk, pat braukāju uz Vidzemes jūrmalu ar savu dobermani sauļoties, abas gulējām saulītē, kad viņai apnika, aizgāja vienkārši ēnā.
Par kaķi nemaz nerunājot, tā ir gatava cepties visu dienu saulē neatkarīgi no temperatūtas.
Uzmanīties laikam vajadzētu "plikajiem", gan suņiem, gan kaķiem.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Suns un sauļošanās

Postby Maija_Dakota » 19 Mar 2013, 21:56

man arī ir viena saules mīlēm, ja paredzēts atrastie tiešām intensīvos pludmales staros - iemērēju ar filtra krēmu, visi turpina cepties. galvenais, lai izvēles iespējas sunim ir :)
Image Image Image
User avatar
Maija_Dakota
Junior
Junior
 
Posts: 913
Joined: 13 Jan 2010, 16:41
Location: Rīga, Iļģuciems, +371 22086944

Re: Suns un sauļošanās

Postby Vinnaly » 25 Jul 2013, 12:54

Manam arī patīk pagulēt saulītē, un uz pludmali dodoties nav jau īsti variantu, kur noslēpties. Es palīdzu izrakt bedri mitrajās smiltīs un dodu ūdeni dzert no trauciņa. Ceru, ka nesaķers karstuma dūrienu, esmu dzirdējusi, ka arī suņiem var būt un slikti beigties...
Vinnaly
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 25 Jul 2013, 12:43

Re: Suns un sauļošanās

Postby Sanio » 25 Jul 2013, 13:48

Man Brents, Džeka Rasela terjers, gludspalvains, ar pamatā balto spalvu arī mīl gulēt saulē un tiešām vasaras beigās pigments mums ir ļoti piesātināts (ap acīm, deguns). Taču jūrā vienmēr lieku gulēt zem lietussarga, jo iespēja dabūt saules dūrienu ir !
User avatar
Sanio
Junior
Junior
 
Posts: 526
Joined: 02 Aug 2010, 16:27
Location: Rīga


Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests

cron