iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

All About Dogs

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby eldberg » 06 Feb 2013, 13:07

Es vispār uzskatu, ka būtu jāizņem atļauja lai iegādātos suni. Lai audzētu suņus ir jāiziet kursi, un lai varētu iegādāties suni, arī vajadzētu kursus. Suns neaudzināts ir tik pat bīstams, kā automašīna, kuras vadīšanai nez kāpēc vajag tiesības...
Utopiski, bet mūsu sabiedrība ir ļoti neizglītota suņu ziņā...
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby čība » 06 Feb 2013, 13:10

Bpa4 wrote:Čība, 85 % piedevām laukos, tāda soda nebūs. Piedevām, policistam nepieķerot vaininieku nozieguma vietā, vainu vēlāk būs ļoti grūti pierādīt!


Nevis grūti, bet slinkums - arī laukos cilvēkiem telefoni ar kamerām. Un, ja tas suns regulāri klaiņo, tad policijai nebūs problēmu pieķert. Iemesls tam, kāpēc nekas netiks darīts -jo sabiedrībai ir vienalga.

Par atļaujām suņu turēšanai sapņoju jau sen. Tieši balstītām uz to, ka saimnieks ir informēts, ka suns jāapmāca, ka jānodrošina sabiedrības drošība utt.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby Bpa4 » 06 Feb 2013, 13:18

eldberg wrote:Es vispār uzskatu, ka būtu jāizņem atļauja lai iegādātos suni. Lai audzētu suņus ir jāiziet kursi, un lai varētu iegādāties suni, arī vajadzētu kursus. Suns neaudzināts ir tik pat bīstams, kā automašīna, kuras vadīšanai nez kāpēc vajag tiesības...
Utopiski, bet mūsu sabiedrība ir ļoti neizglītota suņu ziņā...

Piem. Dānijā kaut kas līdzīgs darbojās, bet pie mums nav nekādas likumdošanas bāzes, kas liegtu iegādāties citu suni, ja iepriekšējais būtu nodarījis kādu kaitējumu. Tā ka.... bez ķēdes nekas pagaidām nedarbosies.

Čība, labi, Tu uzfilmēsi un iesi pie saimnieka ar policistu. Rādīsi un stāstīsti, bet tas saimnieks pateiks, ka tas nav mans suns (starpcitu reāls piemērs no dzīves) un viss ar to beigsies, - tā pat kā sācies.
Bpa4
Puppy
Puppy
 
Posts: 430
Joined: 27 Sep 2011, 21:41

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby čība » 06 Feb 2013, 13:48

Bpa4 wrote:
eldberg wrote:Es vispār uzskatu, ka būtu jāizņem atļauja lai iegādātos suni. Lai audzētu suņus ir jāiziet kursi, un lai varētu iegādāties suni, arī vajadzētu kursus. Suns neaudzināts ir tik pat bīstams, kā automašīna, kuras vadīšanai nez kāpēc vajag tiesības...
Utopiski, bet mūsu sabiedrība ir ļoti neizglītota suņu ziņā...

Piem. Dānijā kaut kas līdzīgs darbojās, bet pie mums nav nekādas likumdošanas bāzes, kas liegtu iegādāties citu suni, ja iepriekšējais būtu nodarījis kādu kaitējumu. Tā ka.... bez ķēdes nekas pagaidām nedarbosies.

Čība, labi, Tu uzfilmēsi un iesi pie saimnieka ar policistu. Rādīsi un stāstīsti, bet tas saimnieks pateiks, ka tas nav mans suns (starpcitu reāls piemērs no dzīves) un viss ar to beigsies, - tā pat kā sācies.


Ai beidz, laukos visi zina, kuram kurš suns pieder. Un tas, ka saimnieks teiks, ka tas viņa suns... Ir tak kaimiņi, kuri zina kas tam cilvēkam par suni. Tā pat ir arī noteikti bļodas ūdenim, ēdienam utt.
Cita lieta, ka laukos tāda skraidīšana tiek uzskatīta par normālu arī tagad, kaut arī ķēdes ir atļautas.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby Bpa4 » 06 Feb 2013, 15:02

Čība, tas ka visu laukos zin, tas ir skaidrs. Bet kad nonākam līdz administratīvai lietai, kad konkrēts suns jāpiesaista saimniekam, čušš... Mums vēl joprojām nav sakārtota čipu datu bāze, kur var identificēt saimnieku. Un vēl jo vairāk, ka kārtīgam lauku krancim nemaz tāčipa nebūs un potes vēl jo vairāk!
Bpa4
Puppy
Puppy
 
Posts: 430
Joined: 27 Sep 2011, 21:41

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby čība » 06 Feb 2013, 15:57

Bpa4 wrote:Čība, tas ka visu laukos zin, tas ir skaidrs. Bet kad nonākam līdz administratīvai lietai, kad konkrēts suns jāpiesaista saimniekam, čušš... Mums vēl joprojām nav sakārtota čipu datu bāze, kur var identificēt saimnieku. Un vēl jo vairāk, ka kārtīgam lauku krancim nemaz tāčipa nebūs un potes vēl jo vairāk!


Ja paskatās uz čipošanas likuma termiņu un to termiņu, kas paredzēts iniciatīvā - 2016.gads.

Tas čuššš ir ta sabiedrības vienaldzība par ko runāju :)
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby Bpa4 » 06 Feb 2013, 19:53

čība wrote:
Bpa4 wrote:Čība, tas ka visu laukos zin, tas ir skaidrs. Bet kad nonākam līdz administratīvai lietai, kad konkrēts suns jāpiesaista saimniekam, čušš... Mums vēl joprojām nav sakārtota čipu datu bāze, kur var identificēt saimnieku. Un vēl jo vairāk, ka kārtīgam lauku krancim nemaz tāčipa nebūs un potes vēl jo vairāk!


Ja paskatās uz čipošanas likuma termiņu un to termiņu, kas paredzēts iniciatīvā - 2016.gads.

Tas čuššš ir ta sabiedrības vienaldzība par ko runāju :)

Nav gan vienladzība, bet nesakārtota likumdošanā. Mani argumenti balstās praksē. Jā, tajās pašās medību platībās, kad pagājušās ziemas laikā klaiņojuši suņi apēda 16 (ko varējām saskaitīt) stirnas. Bija gan filmēti un fotogrāfēti. Ar policijas palīdzību mēginājām sodīt saimnieku, nekas nesanāca, suņi nav mani, čipu nav! Attiecīgi neatlika citu variantu, kā likvidēt pie 17 saplēstās stirnas. Un ko Tu domājies, saimnieks skrēja un visur kladzināja, tajā skaitā reģionālajā avīzē, par medniekiem slepkavām un mērgļiem, kas likvidēja manus divus plīša sunīšus!!
Bpa4
Puppy
Puppy
 
Posts: 430
Joined: 27 Sep 2011, 21:41

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby ingo » 06 Feb 2013, 20:22

eldberg wrote: Lai audzētu suņus ir jāiziet kursi


Vai tieshaam? Oficiaalajiem audzeetaajiem jaa, bet tai pashai lauku tantinjai, kuras kuciite " netiishaaam" apbeernojusies? Liepaajas PVD paarstaavji presee skaidroja, ka tas uz vinju pilnīgi noteikti neaattiekshoties, jo vinja tachu neesot audzeetaaja..... Taa kaa stipri shaubos vai reaali dziivee mums kaut kas saak sakaartoties. Tikai uz papiira, kaa parasti :aizsvilstas:
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby Vendeta » 06 Feb 2013, 21:31

Liepaajas PVD paarstaavji
- tiem PVD pārstāvjiem pašiem un ar steigu vajadzētu iziet kaut minimālus obligātos kursus (pamatapmācību) terminoloģijā un semināru likumdošanā (tajā, kas regulē mājas/istabas dzīvnieku labturību). Tas, protams, ir no unreal dreams sērijas :velnins: Viņiem tagad KCM aktuāls, visus ar suņiem, kaķiem u.c. "neproduktīvajiem dzīvniekiem" saistītos jautājumus šie uztvēra un uztver tikai un vienīgi kā pamatīgu apgrūtinājumu, ko šiem sagādā "stipri dīvaini ļautiņi" - tie, kas nez kāpēc šos te "neproduktīvos" grib redzēt kā pilnvērtīgus ģimenes locekļus vai vismaz pārējiem nekaitīgu sabiedrības daļu.
Tas pats, starp citu, attiecas arī uz LVB vadību - tieši tie, kam vajadzētu sabiedrību izglītot ūn veicināt civilizētu izpratni par dzīvniekiem, sēž savos ērtajos krēslos un nav no turienes ne izkustināmi.
User avatar
Vendeta
Puppy
Puppy
 
Posts: 407
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:17

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby energy » 06 Feb 2013, 22:37

eldberg wrote:Es vispār uzskatu, ka būtu jāizņem atļauja lai iegādātos suni. Lai audzētu suņus ir jāiziet kursi, un lai varētu iegādāties suni, arī vajadzētu kursus. Suns neaudzināts ir tik pat bīstams, kā automašīna, kuras vadīšanai nez kāpēc vajag tiesības...
Utopiski, bet mūsu sabiedrība ir ļoti neizglītota suņu ziņā...

Šādu atļauju varbū vajadzētu uz lielajiem un arī bīstamajiem suņiem. Bet iedomājies, ja atļauju vajadzētu izņemt toičikam, jorkiem vai kaut vai franču buldogam :kanepe: Tie ir tik pat bīstami kā auto? Tad nākamais solis ir kaķiem...mazums, ko saskrāpē ar saviem nagiem, pie tam skrāpējumos visādas zarazas var ieiet (maz kas kaķim zem nagiem savairojies) :) Un viņi vispār nav apmācāmi vai dresējami (reti izņēmumi).
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby čība » 07 Feb 2013, 08:29

Bpa4 wrote:
čība wrote:
Bpa4 wrote:Čība, tas ka visu laukos zin, tas ir skaidrs. Bet kad nonākam līdz administratīvai lietai, kad konkrēts suns jāpiesaista saimniekam, čušš... Mums vēl joprojām nav sakārtota čipu datu bāze, kur var identificēt saimnieku. Un vēl jo vairāk, ka kārtīgam lauku krancim nemaz tāčipa nebūs un potes vēl jo vairāk!


Ja paskatās uz čipošanas likuma termiņu un to termiņu, kas paredzēts iniciatīvā - 2016.gads.

Tas čuššš ir ta sabiedrības vienaldzība par ko runāju :)

Nav gan vienladzība, bet nesakārtota likumdošanā. Mani argumenti balstās praksē. Jā, tajās pašās medību platībās, kad pagājušās ziemas laikā klaiņojuši suņi apēda 16 (ko varējām saskaitīt) stirnas. Bija gan filmēti un fotogrāfēti. Ar policijas palīdzību mēginājām sodīt saimnieku, nekas nesanāca, suņi nav mani, čipu nav! Attiecīgi neatlika citu variantu, kā likvidēt pie 17 saplēstās stirnas. Un ko Tu domājies, saimnieks skrēja un visur kladzināja, tajā skaitā reģionālajā avīzē, par medniekiem slepkavām un mērgļiem, kas likvidēja manus divus plīša sunīšus!!


Bet tie tak neesot viņa suņi! Diemžēl neredzu citu iespēju kā klaiņojošos suņus likvidēt. Protams, ka mums iestades nav ieinteresētas darboties, bet mums pašiem uz viņam ir jāspiež - lai kustās. Būs obligāts likums par čipiem, nu tad lūdzu - ziņojiet, lai brauc un pārbauda vai tas lauku tantuka suns ir čipots! Jo viņiem tas būs jādara!

Runājot par Liepājas PVD - domāju, ka tur vajadzetu uzrakstīt sūdzību par publiski izteiktu paziņojumu, kas ir pretrunā ar pastāvošo likumu. Audzētajs ir jebkurš, kura kucei ir kucēni. Tikai atšķiras sodi, protams. Neviens lauku tantukam neliks 250 LVL sodu, uzliks 5 LVL. Par atkārtotu pārkāpumu noteikti vairāk. Bet, ja tas būs šķirnes suņu audzētājs, jau pirmajā reizē sods būs lielāks.

Mums pašiem ir jācīnās, lai šīs normas tiktu ievērotas, nevis jāpukst par to, ka nav jēgas neko mainīt, jo neviens tā pat to neievēros. Ar šādu attieksmi nekas arī nemainīsies.

Un par atļaujām - atļaujai ir jābūt jebkura suņa turēšanai. Arī toja. Kāpēc - jo atļaujai ir jābalstās ne tikai uz cilvēka spēju suni savaldīt, bet arī nodrošināt sunim visu nepieciešamo, tai skaitā laicīgu veterināro palīdzību un jāietver arī punkti par apkārtējās sabiedrības drošību un mieru (tai skaitā no 8h dienā vaukšķēšanas) un tīrības ieverošanu (kaku savākšanu). Tai ir jābūt nevis ienkārši atļaujai, bet ar so atļauju cilvēkam ir jāapņemas ieverot likumi un vispārpieņemtās normas.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby obrija » 07 Feb 2013, 09:35

Neviens lauku tantukam neliks 250 LVL sodu, uzliks 5 LVL. Par atkārtotu pārkāpumu noteikti vairāk. Bet, ja tas būs šķirnes suņu audzētājs, jau pirmajā reizē sods būs lielāks.

Normāli, interesanti, kāpēc??? Ar ko lauku tantuks atšķirās no citiem??? Ar to ka viņiem ir galīgi nospļauties par savām kucēm, kuras dzemdē nepārtraukti? Un tantuki lūdz vietējiem sīņiem nākt nolikvidēt kucēnus un par to viņiem tikai 5 ls :aizsvilstas:
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby čība » 07 Feb 2013, 09:40

obrija wrote:
Neviens lauku tantukam neliks 250 LVL sodu, uzliks 5 LVL. Par atkārtotu pārkāpumu noteikti vairāk. Bet, ja tas būs šķirnes suņu audzētājs, jau pirmajā reizē sods būs lielāks.

Normāli, interesanti, kāpēc??? Ar ko lauku tantuks atšķirās no citiem??? Ar to ka viņiem ir galīgi nospļauties par savām kucēm, kuras dzemdē nepārtraukti? Un tantuki lūdz vietējiem sīņiem nākt nolikvidēt kucēnus un par to viņiem tikai 5 ls :aizsvilstas:


Ar to, ka tas nav apzināts "darbs". Apzināti ir aizvest savu kuci pie kobeļa sapārot.

Es gan nezinu kāds sods ir tantukiem, tie 5 LVL minējums. Nu salīdzinājumam, ka tomēr viens ar saviem kucēniem nenopelnīs neko, bet cits pārdos pa 500 LVL. Respektīvi, j jau prasa tādu naudu, tad pašiem būtu jābūt visam kārtībā.

Bet par tiem tantukiem runājot - atkal prasas pēc tās atļaujas :tikainesaki:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby obrija » 07 Feb 2013, 10:21

Ar to, ka tas nav apzināts "darbs". Apzināti ir aizvest savu kuci pie kobeļa sapārot.


Beidz, apzināti ir nevest savu kuci izsterelizēt. Un pēc tam tik pat apzināti likvidēt kucēnus, vai arī vienkārši nelikties par viņiem ne zinis, maz kas tur būdā smilkst.
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby BaibaB » 07 Feb 2013, 10:27

interesanti, kāpēc babulim par mūždien nepieskatītu kuci 5 lati sods, bet audzētājam - 250? cik bieži audzētajam gadās neplānots pārojums no sērijas "tā gadījās", un cik lauku babuļiem? samaksās tante 5 latus un nākamreiz viņai atkal "gadīsies", tad viņa maksās 250? un ko nozīmē apzināti = vest kuci pie kobeļa, ja dažs labs tikpat apzināti kuci atstāj ārā, tas tātad pēc čības loģikas nav apzināts pārojums?
soda apmēram jābūt vienādam, citādi, ja kas un manām kucēm "gadīsies", es teikšu, man jau tikai krancis, es par viņu drīkstu maksāt 5 latu sodu. un pierādi, ka man ir šķirnes suns.
bet ja nopietni, galvenais ir piedabūt visus, un nevis pēc 2016.gada, bet ātrāk, savus suņus no laba prāta vai piespiedu kārtā iereģistrēt čipu datu bāzē, lai likuma priekšā katrs saimnieks ir saistīts ar suni. lai nav tā, ka babulis pasaka - a tas nav mans suns, viņš te pieklīda, es reizēm atmetu kaut ko ēdamu, bet mans tas nav. ja nav tavs - vedam iemidzināt. ja ir tavs - rūpējies par viņu atbilstoši visām likuma normām un arī atbildi likuma priekšā, ja suns kaut ko sastrādā.

čība wrote:Es gan nezinu kāds sods ir tantukiem, tie 5 LVL minējums. Nu salīdzinājumam, ka tomēr viens ar saviem kucēniem nenopelnīs neko, bet cits pārdos pa 500 LVL. Respektīvi, j jau prasa tādu naudu, tad pašiem būtu jābūt visam kārtībā.

problēma jau nav cenā, ko prasa par kucēnu. problēma ir tajā, ka šitādu mičuriniešu "selekcijas" rezultātā pasaulē vairojas bezškirnes suņi ar agresīviem raksturiem, psihes un uzvedības problēmām. un tādi vairojas tālāk un tālāk, un pēc tam mēs brīnāmies par rezultātu.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby Demiana » 07 Feb 2013, 10:40

ingo wrote: Liepaajas PVD paarstaavji presee skaidroja, ka tas uz vinju pilnīgi noteikti neaattiekshoties, jo vinja tachu neesot audzeetaaja..... Taa kaa stipri shaubos vai reaali dziivee mums kaut kas saak sakaartoties. Tikai uz papiira, kaa parasti :aizsvilstas:

tagad skaidrs, kāpēc Liepājas PVD uz iesniegumu ka tiek tirgoti kucēni :
Pardod X kucenus, astes kupetas, ed visu, dzivo ara (decembris-janvaris!), abi vecaki apskatami uz vietas. nevarēja pēc dotā telefona nr, noskaidrot atrašanās vietu un apskatīt vai tiek pārkāpti mk.nr266.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby čība » 07 Feb 2013, 10:58

BaibaB aizliegt pārot bezšķirnes suņus neviens nevar.Vienīgais, ko var darīt - runāt par labturības normām un cīnīties par to, lai tās tiktu ievērotas. Bezšķirnes suņi ir, bija un būs un ir jāapzinās, ka ir cilvēki, kuri grib to bezšķirnes suni. Mēs nevaram cilvekus piespiest iegadāties korgiju, ja viņs grib vienkārši mazo krancīti...
Bet, ja jau galvenā lauku tantuku vaina ir agresīvu suņu vairošana... Pastāsti lūdzu, kā tad ir iespējams, ka šķirnēs, kurām pēc dabas nevajadzētu būt agresīvām, šī agresija parādās???? Lauku tantuki pielikuši savu ļauno pirkstu? TAS ir audzētaju darbs, to cilvēku, kuri ir izglītoti. Un tas, ka tas ir šķirnes suns, ir čips un potes attaisno to, ka tiek pāroti suņi ar nestabilu psihi?

Manuprāt, tomēr ir atšķirība, vai likuma pārkāpumu izdara civilais vai policists. Respektīvi šajā gadījumā tantuks vai audzētājs. Viens ir cilvēks, kurš visticamāk neko nezina, otrs ir cilvēks, kurš ļoti labi visu zina. Nezināšana neatbrīvo no atbildības, tomēr, manuprāt, zināšana un apzināta likuma pārkāpšana ir vainu pastiprinošs apstāklis.

P.S. Par čipošanu, reģistrāciju utt - gan pilnībā piekrītu.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby BaibaB » 07 Feb 2013, 11:12

ja jautājums tiek traktēts šādi, mēs jau sākam pieskarties globālai problēmai par to, kā šovi un modes šķirnes ir ietekmējušas kinoloģiju kopumā un atsevišķas šķirnes konkrēti - izskatā, uzvedībā, visā. es zinu, ka daudzi darba suņi kļūst agresīvi vai vienkārši ārdās pa māju, līdz ar to bojājot raksturu, jo viņi vairs netiek izmantoti darbam. sēžot mājās uz dīvāna degradējas šo darba suņu psihe, pati zinu VASu no super audzētavas, kas aiz bezdarbības stundām ilgi ķer pats savu asti.
bet tas neattaisno to, ka pret babuļiem tiek piemērotas vieglākas likuma normas. likumam jābūt vienādam pret visiem. tepat suņi.lv bija podhaliešu audzētāja, kurai "gadījās". kad tauta sāka viņai uzdot jautājumus, viņa tik agresīvi atkodās, ka viss, sašutums pārmetās uz virtuves sarunām, bet publiski šeit viņai neviens vairs neko neteica. un pārdeva visu lielo metienu, un tas nekas, ka kucīte bija tikai ap gadu veca (lielajai šķirnei), un vai no kluba un LKF izslēdza? un ar ko viņa sliktāka par kaktu pārotājiem, par kuriem te regulāri šausminās no ss.lv, ka viņai jāmaksā 250? man Salaspilī dzīvo šitādi mičuriniešu brīnumi - agresīvi, saimniekiem pofig par to, kā suns uzvedas, un es nemaz nebrīnītos dzirdēt, ka tādi netiek potēti, toties pāroti gan.
jāsāk ar to, ka tiek izveidota sistēma, kuras ietvaros katrs, kas nopircis suni, tiek piespiests ievērot minimumu - ikgadēja vakcinācija, ja vajag - sterilizācija/kastrācija, nodevu nomaksa pašvaldībai un tas jau ir minimums. ja vets kaut reizi gadā redz suni un novērtē suņa kondīciju, viņš jau var spriest par apstākļiem, kādos suns dzīvo. un tikai tad, kad darbojas šāda sistēma, tad sākt akcijas par ķēdēm un visu citu.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby čība » 07 Feb 2013, 11:30

BaibaB wrote:un ar ko viņa sliktāka par kaktu pārotājiem, par kuriem te regulāri šausminās no ss.lv, ka viņai jāmaksā 250?


Kādām likuma (nevis LKF) normām neatbilda podhaliešu metiens? Tobrīd nebija obligāto kursu. Vai tad kucēni dzīvoja sliktos apstākļos, vai tad netika vakcinēti, čipoti? Es īsti nesaprotu, par ko viņu varēja sodīt no likumiskās puses.

Starp citu, likuma ir norma, kas patiesībā aizliedz pavairot bezšķirnes suņus. Kaut kā likās, ka tā norma skan citādāk, bet pēc šī sanāk, ka bezšķirnes suņus vairot nedrīkst. Tātad jebkura lauku tante visticamāk pārkāpj čupu ar prasībām.

Ja cilvēki, kuri nodarbojas ar suņu audzēšanu (tipa atbildīgu, labturīgu utt) nevar nodrošināt likuma prasības, kā to var prasīt no tantukiem. Es uzskatu, ka mums ir jārada priekšzīme, ka mums ir jārunā. Un protams, līdz ar to arī uzņemamies lielāku atbildību sabiedrības priekšā.

Un, es tiešam uzskatu, ja es būtu ignorējusi šos kursus, tagad neietu uz viņiem un pavasarī pārotu savu kuci, es būtu pelnījusi lielu sodu, salīdzinoši ar tantuku lauku sētā.

5 LVL sods tiešām pārspīlēti mazs, bet neba par summu domāju, bet būtību. Teiksim nu tantukam ir tie kucēni, ok sods 50 LVL, lai tomēr padomā. Bet piedodiet, es uzskatu ka par tādu pašu pārkāpumu es būtu pelnījusi 3x lielāku sodu.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby čība » 07 Feb 2013, 11:36

Demiana wrote:
ingo wrote: Liepaajas PVD paarstaavji presee skaidroja, ka tas uz vinju pilnīgi noteikti neaattiekshoties, jo vinja tachu neesot audzeetaaja..... Taa kaa stipri shaubos vai reaali dziivee mums kaut kas saak sakaartoties. Tikai uz papiira, kaa parasti :aizsvilstas:

tagad skaidrs, kāpēc Liepājas PVD uz iesniegumu ka tiek tirgoti kucēni :
Pardod X kucenus, astes kupetas, ed visu, dzivo ara (decembris-janvaris!), abi vecaki apskatami uz vietas. nevarēja pēc dotā telefona nr, noskaidrot atrašanās vietu un apskatīt vai tiek pārkāpti mk.nr266.


Tāpēc labāk noskaidrot pašiem adresi utt un tad rakstīt iesniegumu. Lai viss ir ta teikt uz paplātes.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

PreviousNext

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests