Iespējamās mahinācijas ciltsdarbā un izstādēs.

All About Dogs

Iespējamās mahinācijas ciltsdarbā un izstādēs.

Postby Solo » 20 Dec 2012, 17:31

Pēdējā laikā domāju par to, kādas iespējamas afēras ar suņiem un viņu ciltsrakstiem,kas liek aizdomāties par izstādēm un ciltsdarbu gan Latvijā,gan ārzemēs.
Piemēram: Man ir 3 zelta retrīvera kobeļi. Visiem FCI ciltsraksti. 1 no viņiem izcils šķirnes pārstāvis,pārējie 2-stingras viduvējības,trūkumu nav ,tomēr lai kļūtu kaut par LV čempionu ir krietni jāstaigā pa izstādēm. Ja nu es izdomāju,ka reģistrēju izstādei kobeli,kam potenciāla nav,bet uz izstādi aizvedu perspektīvo suni. Kā eksperts vai kāds cits var pateikt un pierādīt,ka manis atvestais suns un ir cits? Vai ir iespēja,ka ar vienu suni,es arī pārējos varu pataisīt par super duper čempioniem? Un tad šie čempioni pieprasīti vaislas kobeļi, bildēs jau arī var būt īstais čempions.(Pieņemsim,ka suņiem krāsas intensitāte,svars,augums līdzīgi)
Nedomājiet,ka pieļauju domu kaut ko tādu darīt :kanepe: Vienkārši domāju,ja jau izstādēs piemēram,ārvalstīs ir gadījumi ,ka indē suņus,lai tiktu pie titula,kāpēc gan lai arī nešmauktos šādā veidā? Varbūt ir zināms kāds gadījums?
Last edited by Solo on 20 Dec 2012, 23:05, edited 1 time in total.
Solo
Baby
Baby
 
Posts: 38
Images: 1
Joined: 28 Jun 2012, 20:22

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Krāpšana

Postby vuks55 » 20 Dec 2012, 18:07

Nu vācu aitu suņiem specenēs tas nav iespējams.
Izstāžu organizatori vienmēr, kad attiecīgās klases suņi saiet ringā, visiem pārbauda čipus vai tetovējumus.
Tā kā n-tos gadus to esmu arī es darījusi varu pateikt kā tas notiek.
Pēc registrācijas datiem ( suņu c/r), tiek sastādīts katras klases saraksts ar suņa numuru un čipa numuru. Nu un tālāk pirms katra ringa ( kamēr iet apraksti), tiek pārbaudīti visi čipi, vai ausis. Suns vairs no ringa neiziet un samainīt nav nekādu iespēju.
Specenēs ar TSB pāraudi darba klasē pat čipu pārbaudīs gan no rīta uzreiz pēc TSB pārbaudes ( pirms suns paspējis no laukuma aiziet), gan pēc tam vēlāk ringā. Nu nevar aiziet nokosties viens suns, bet pēc tam ringā izlikt citu skaistuli( kurš no figuranta baidās).

Un visi audzētāji jau labākos šķirnes pārstāvjus pazīst vaigā un arī CAC izstādē nu neizliks citu suni. Pazīsim. :medos:

Bez tam pieprasīts vaislas kobelis jau nebūs dēļ čempionu tituliem. Vari būt super, puper, duper valstu čempions, bet būt neinteresants kuču īpašniekiem un otrādāk. Nu vienkārši kucēm vajag citu tipu, radurakstus, vai vienkārši sunim ir kāda it kā maza nepilnība, kas netraucē kļūt par uzvarētāju, bet ko kuču īpašnieki negrib saglabāt pēcnācējos, jo viņām tāds pats trūkumiņš.
vuks55
Puppy
Puppy
 
Posts: 119
Joined: 29 Feb 2012, 17:31

Re: Krāpšana

Postby Solo » 20 Dec 2012, 18:43

Hmm,vai to tatto un čipu pārbauda visās izstādēs? Kā ar citām šķirnēm?
Nu ,es jau nerunāju par godprātīgiem audzētājiem,kas LV jau zināmu atpazīstamību ir ieguvuši ;) Vairāk par tiem,kas nesen sākuši audzētāja darbu.
Es vienkārši ļoti gribu cerēt,ka vismaz suņinieku pasaulē izpaliek "kukuļi" ekspertiem,organizatoriem.Jo piemēram ,ja šķirne nepopulāra vai nepieprasīta, tajā brīdī tomēr tas vārds "čempions" par vecāku tomēr parastam pircējam(ģimenei) kaut kā psiholoģiski palīdz spriest par labu kucēna iegādei,jo pārsvarā taču kucēnus pērk parastas ģimenes vai cilvēki,kas sev meklē kompanjonu,nevis citi audzētāji ;)
Solo
Baby
Baby
 
Posts: 38
Images: 1
Joined: 28 Jun 2012, 20:22

Re: Krāpšana

Postby Panda Bear » 20 Dec 2012, 19:46

Solo wrote:Hmm,vai to tatto un čipu pārbauda visās izstādēs? Kā ar citām šķirnēm?
Nu ,es jau nerunāju par godprātīgiem audzētājiem,kas LV jau zināmu atpazīstamību ir ieguvuši ;) Vairāk par tiem,kas nesen sākuši audzētāja darbu.
Es vienkārši ļoti gribu cerēt,ka vismaz suņinieku pasaulē izpaliek "kukuļi" ekspertiem,organizatoriem.Jo piemēram ,ja šķirne nepopulāra vai nepieprasīta, tajā brīdī tomēr tas vārds "čempions" par vecāku tomēr parastam pircējam(ģimenei) kaut kā psiholoģiski palīdz spriest par labu kucēna iegādei,jo pārsvarā taču kucēnus pērk parastas ģimenes vai cilvēki,kas sev meklē kompanjonu,nevis citi audzētāji ;)

Mierīgi var izstādīt citu suni! Pat ja čipus pārbauda, to dara pie ieejas, tātad ievest izstadē, uzrādot čipu, var abus suņus, bet izstādīt vajadzīgo, ja vien nav specifisku plankumu. Un par ekspertu godīgumu es zobu nedotu :medos: ielai daļai audzētāju suņi ir iztikas līdzekļi, bet ēst gribās arī, ja sūdīgs metiens sanācis :jaa: Tāpēc jau arī pie ringiem un forumos notiek nikni strīdi. :aizsvilstas:
Bullīšu nekad nevar būt par daudz!
User avatar
Panda Bear
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1190
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 13:55

Re: Krāpšana

Postby undd » 20 Dec 2012, 20:04

Vai tad nav tā, ka tie suņinieki, kuri ar saviem suņiem piedalās izstādēs, tomēr vietējos pārējos izstāžu dalībniekus neatpazīst? Tas man no malas kā skatītajām, kurš īpaši tajā neiedziļinās, varētu likties, ka visi ZR vienādi pēc ģīmja, bet izstāžnieki veterāni gan jau pamanīs, ka ringā ir cits suns, tāpēc iespēja, ka sekos tuk tuk :tikainesaki: kam nepieciešams, ir visai augsta, es pat drīzāk liktu uz to, ka nepastāv iespēja, ka pilnīgi neviens nenostučīs :D Lai gan es rīcību šādā gadījumā par stučīšanu nesauktu, tā rīkoties būtu ne tikai vēlams, bet nepieciešams imho
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Krāpšana

Postby Creme de la Creme » 20 Dec 2012, 21:30

undd wrote:Vai tad nav tā, ka tie suņinieki, kuri ar saviem suņiem piedalās izstādēs, tomēr vietējos pārējos izstāžu dalībniekus neatpazīst? Tas man no malas kā skatītajām, kurš īpaši tajā neiedziļinās, varētu likties, ka visi ZR vienādi pēc ģīmja, bet izstāžnieki veterāni gan jau pamanīs, ka ringā ir cits suns, tāpēc iespēja, ka sekos tuk tuk :tikainesaki: kam nepieciešams, ir visai augsta, es pat drīzāk liktu uz to, ka nepastāv iespēja, ka pilnīgi neviens nenostučīs :D Lai gan es rīcību šādā gadījumā par stučīšanu nesauktu, tā rīkoties būtu ne tikai vēlams, bet nepieciešams imho

Tieši tā! Pieredzējis suņenieks konkrēto suni atpazīs, ja būs to iepriekš redzējis!
Tēmas autoram gan laikam vajadzētu bišķi nomainīt nosaukumu.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Krāpšana

Postby obrija » 20 Dec 2012, 22:25

Nezinu kā ar izstādēm, bet ar kucēm gan krāpjas uz nebēdu, tev piemēram bija 4 kuces, divas nepatika-atdevi, bet palika uz rokām atdoto kuču ciltsraksti, tad nu pārojam palikušās uz nebēdu, katru meklēšanās reizi, bet kucēnus reģistrējam, vienu reizi uz īsto māti, otru uz palikušajiem ciltsrakstiem, tā lūk daži labi praktizē. :)
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Iespējamās mahinācijas ciltsdarbā un izstādēs.

Postby Solo » 20 Dec 2012, 23:26

Undd, Creme De la Creme
Suņu audzēšana kādam ar sevišķi gudru galvu var izvērsties kā labs bizness,piemēram,ne tikai neīstā suņa izstādīšana,bet kā Obrija minēja-kuces pārošana biežāk nekā noteikts reglamentā.Un veidus kā apiet visu sistēmu var atrast vēl un vēl.+ kas sanāk rezultātā? -kārtējie FCI kucēni!Un FCI kucēnu cena parasti IR DAUDZ lielāka nekā citu organizāciju kucēnu cenas!(tie 3 burti FCI jau vien var 100 un vairāk LS maksāt nekā piemēram IKU)
Un ja atpazīsi,ka vedu vienu un to pašu suni uz cita vārda? Ko tu VARI ar to izdārīt,kā vari pierādīt,ka tas ir tas pats suns? Vai tas sabojātu manu "audzētāja" reputāciju? Iespējams,bet tikpat labi es varu pateikt,ka Jums vienkārši skauž manu suņu kvalitāte :smarzas:
Vai vispār suni var diskvalificēt tikai tāpēc,ka ir aizdomas par neīstā suņa izstādīšanu? Un atkal. Kā to var pierādīt?

P.S. Pašlaik domāju par to,ka nākotnē varētu kļūt par kinologu un mēģināt nokļūt LKF augšā,lai mainītu sistēmu. Pašlaik tas skan diezko nereāli un dumpinieciski,bet man kā cilvēkam kura visa dzīve ir saistīta ar dažādu kļūdu meklēšanu tas šķiet aizraujoši,jo suņi man ir kļuvuši sevišķi mīļi un es nevēlos,lai kādam būtu iespēja pārvērst to par legālu biznesu,kur nelaimīgi ir suņi. ;(
Solo
Baby
Baby
 
Posts: 38
Images: 1
Joined: 28 Jun 2012, 20:22

Re: Iespējamās mahinācijas ciltsdarbā un izstādēs.

Postby Sandra » 21 Dec 2012, 00:10

Teorētiski tas ir iespējams, ja izstādē nav cilvēku, kas zinās Tavus suņus. Bet praktiski, ja būs kaut viens cilvēks (vai arī kads nejauš apmeklētājs uzbildēs bildi un tā parādīsies internetā plašākai apskatei), tad gan visticamāk sekos riktīgs skandāls ar LKF biroja iesaistīšanu par krāpšanos.
ZR (tāpat kā jebkura cita šķirne, un vienalga vienkrāsaina vai ar dažādiem zīmējumiem, un galīgi nav jābūt nekādiem specifiskiem pleķiem vai kam citam) katrs suns ir ļoti atšķirīgs, šķirnes pazinējs un regulārs izstāžnieks to uzreiz pamanīs, jo suni atpazīt var pat no aizmugures.

PS.
Solo, atnāc kādreiz uz izstādi ar savu perspektīvo kobeli, gribās redzēt. Vsm vārdu nosauc, man kā Zeltaino retrīveristei interesē, tā teikt, nedaudz ziņkārība māc. ;)
Image
"Sanbukki Goldens"
sanbukki.goldens@gmail.com
t.: +371 28852377
User avatar
Sandra
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1017
Images: 4
Joined: 27 Jan 2010, 13:12
Location: Pasaules Centrs - RĪGA

Re: Iespējamās mahinācijas ciltsdarbā un izstādēs.

Postby Sandra » 21 Dec 2012, 00:18

Solo wrote:Un ja atpazīsi,ka vedu vienu un to pašu suni uz cita vārda? Ko tu VARI ar to izdārīt,kā vari pierādīt,ka tas ir tas pats suns? Vai tas sabojātu manu "audzētāja" reputāciju? Iespējams,bet tikpat labi es varu pateikt,ka Jums vienkārši skauž manu suņu kvalitāte :smarzas:
Vai vispār suni var diskvalificēt tikai tāpēc,ka ir aizdomas par neīstā suņa izstādīšanu? Un atkal. Kā to var pierādīt?

Kā var pierādīt? - Vienkārši!
Ja faktu konstatējam uzreiz, kad neīstais suns ir ringā, un tā arī noteikti būtu, tad ejam klāt pie ringa darbiniekiem ar izstādes organizētājiem un ar čipa aparātu un nolasam čipu! un tad papīros pārbaudam - ir vai nav īstais suns. Elementāri. Un tajā pašā momentā, kad neīstais suns tiek izstādīts, neizlaižot aizdomās turamos no ringa, lai suņus atkal krāpnieka vajadzības gadījumā suņus savā starpā nevarētu samainīt. ;)
Otrs variants - ja tiek konstatēts vēlāk vai reaģēts vēlāk, tad foto/video materiāls + liecinieku liecības un iesniegums LKFā. ;)

Šeit nav, ko galvu lauzīt, vienkārši tā darīt nevajag un viss. Kā būtu, ja būtu vienmēr var padiskutēt, bet tās tādas diezgan tukšas runas.
Image
"Sanbukki Goldens"
sanbukki.goldens@gmail.com
t.: +371 28852377
User avatar
Sandra
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1017
Images: 4
Joined: 27 Jan 2010, 13:12
Location: Pasaules Centrs - RĪGA

Re: Iespējamās mahinācijas ciltsdarbā un izstādēs.

Postby Solo » 21 Dec 2012, 00:27

Sandra
Man nav ZR,ņēmu par piemēru šķirni ,kura LV varētu būt izstādēs plaši pārstāvēta un neatšķirās ar piemēram krāsojumu,kas varētu suni uzreiz nodot.
Vai jūs varētu mani un manus suņus nepazīstot pateikt,ka tiešu šo pašu suni es izstādīju citā izstādē ar citu vārdu?Iespēja jau vienmēr pastāv.
Labi,tas tā kā būtu grūtāk izdarāms,bet kāda ir pieredze no lielajām,pasaules vai Eiropas mēroga izstādēm?Es domāju,ka arī tur kāda turīgāka audzētāja naudas maks varētu palīdzēt ietekmēt rezultātus! Nu,labāk jau tā,nevis atbrīvoties no konkurentiem,kā reizēm "gadās".Kāds no LV ir ar to saskāries?
Nu bet vai tad tā nav, ka speciālajās šķirnes izstādēs(piemēram rotveileru izstāde vācijā,kur sabrauc simti) uzvarētājkobelim pēctam rinda ar kucēm?
Saprotiet,es tikai lūdzu padalīties pieredzē,par to,kā ir LV un Eiropas iztādēs,jo man nav izstāžu suns,tāpēc pa izstādēm nebraukāju.
Solo
Baby
Baby
 
Posts: 38
Images: 1
Joined: 28 Jun 2012, 20:22

Re: Iespējamās mahinācijas ciltsdarbā un izstādēs.

Postby NARDICUM » 21 Dec 2012, 08:51

Solo
Man ir 3 zelta retrīvera kobeļi. Visiem FCI ciltsraksti. 1 no viņiem izcils šķirnes pārstāvis,pārējie 2-stingras viduvējības,trūkumu nav ,tomēr lai kļūtu kaut par LV čempionu ir krietni jāstaigā pa izstādēm. Ja nu es izdomāju,ka reģistrēju izstādei kobeli,kam potenciāla nav,bet uz izstādi aizvedu perspektīvo suni.

Vai tad Tu viena pati taisies uz izstādēm iet? Domā aiz ringa neviena kolēģa nebūs? :medas: Atpazīs 3 sekunžu laikā!
Jā, noteikti var kaut ko tādu nokruķīt, aizbraucot, piemēram, uz Spāniju vai Nīderlandi, kur Tevi un Tavu suni neviens nepazīst iekš ģīmja, bet, padomā, vai tā ādiņa ir ģērēšanas vērta? ;) Labāk uzvarēt 100 reizes ar perspektīvo suni un uztaisīt viņam normālu reklāmu, nekā uz viņa rēķina izvilkt kaut kādu nabaga titulu neperspektīvam sunim, kurš tāpat nebūs pieprasīts vaislai. :tikainesaki:
ielai daļai audzētāju suņi ir iztikas līdzekļi, bet ēst gribās arī, ja sūdīgs metiens sanācis

Ja runājam par finansiālo pusi, tad no šī viedikļa ir daudz izdevīgāk s**dīgus kucēnus izdāļāt par min cenu uzreiz pēc aktēšanas, nekā pārdot cerēt dārgi kaut kad un kaut kam. Tici man vienkārši uz vārda, es vairāk kā 20 gadus tai grāpītī vāros. :sarkstosa:
Un ja atpazīsi,ka vedu vienu un to pašu suni uz cita vārda? Ko tu VARI ar to izdārīt,kā vari pierādīt,ka tas ir tas pats suns? Vai tas sabojātu manu "audzētāja" reputāciju? Iespējams,bet tikpat labi es varu pateikt,ka Jums vienkārši skauž manu suņu kvalitāte

Tur pat ringā 1 minūtes laikā nolasot čipu viss kļūs skaidrs! Man pašai Liepājas izstādē tā bija, jagda kuce 1/2 gadus veca, no 6 mēnešu vecuma aktīvi piedalās medībās alās, kā rezultātā ir manāmi traumēti zobi. Tiesnesei radās aizdomas par kuces vecumu, ringā tika iesaukts veterinārārsts, tika salīdzināts mikročipa numurs, un viss OK. Tiesnese pāris vārdos izteicās par to, ko domā par medniekiem, kuri tik augstas kases vaislas materiālu gandē medībās, nevis ved uz EW vai WW :velnins: un iedeva BOB :medos:
Pašlaik domāju par to,ka nākotnē varētu kļūt par kinologu un mēģināt nokļūt LKF augšā,lai mainītu sistēmu.

Uz priekšu! Droši! Noosa šķirstu būvēja amatieris, profesionāļi būvēja Titāniku! :kanepe: :kanepe: :kanepe:
Labi,tas tā kā būtu grūtāk izdarāms,bet kāda ir pieredze no lielajām,pasaules vai Eiropas mēroga izstādēm?Es domāju,ka arī tur kāda turīgāka audzētāja naudas maks varētu palīdzēt ietekmēt rezultātus!

Ir daudz lētāk nopirkt uzreiz konkurētspējīgu suni, nekā pirkt titulus pelēkai viduvējībai! Jo, pat ja nopirksi jebkuru titulu, tas neko nedos! Mums, piemēram, šķirnē ir Interi un nezturkādi Winneri, kam pārošanu vai nu vispār nav, vai arī ir mazāk, nekā parastiem teicamniekiem.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Iespējamās mahinācijas ciltsdarbā un izstādēs.

Postby Creme de la Creme » 21 Dec 2012, 08:59

Nardicum - parakstos zem katra vārda! :labipadarits:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Iespējamās mahinācijas ciltsdarbā un izstādēs.

Postby Eklēriņš » 21 Dec 2012, 10:06

Solo, vaislas darbs nav kuču pārošana ar tituliem un sasniegumiem izstādēs! Ko dos, ja izstādes uzvarētājam, varbūt patiešām skaistam kobelim, būs tieši tādi paši mīnusi, kādi ir manai kucei? Vai tad šo mīnusu pastiprināšana ir audzētāja mērķis?
Jā, iesācējiem svarīgākais būs tas, ka konkrētais kobelis vinnē, bet nopietnam audzētājam ir svarīgas pavisam citas suņa īpašības un pavisam citi mērķi!
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: Iespējamās mahinācijas ciltsdarbā un izstādēs.

Postby Creme de la Creme » 21 Dec 2012, 10:37

Mahinācijas ir iespējamas pilnīgi visās sfērās. Visur kur iesaistīta nauda. Visur kur ir vēlme vairāk nopelnīt. Visur kur ir vēlme pēc ambīcijām.
Tam nav nekāda sakara nedz ar sistēmu, ne ko citu. Maini sistēmu kā gribi - vienmēr atradīsies kāds, kas gribēs to apiet! Pat ja risks būt pieķertam būs ļoti augsts!
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Iespējamās mahinācijas ciltsdarbā un izstādēs.

Postby NARDICUM » 21 Dec 2012, 10:45

Mahinācijas ir iespējamas pilnīgi visās sfērās. Visur kur iesaistīta nauda. Visur kur ir vēlme vairāk nopelnīt. Visur kur ir vēlme pēc ambīcijām.
Tam nav nekāda sakara nedz ar sistēmu, ne ko citu. Maini sistēmu kā gribi - vienmēr atradīsies kāds, kas gribēs to apiet! Pat ja risks būt pieķertam būs ļoti augsts!

:par:
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Iespējamās mahinācijas ciltsdarbā un izstādēs.

Postby Sandra » 21 Dec 2012, 11:09

NARDICUM un CdlC +
Image
"Sanbukki Goldens"
sanbukki.goldens@gmail.com
t.: +371 28852377
User avatar
Sandra
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1017
Images: 4
Joined: 27 Jan 2010, 13:12
Location: Pasaules Centrs - RĪGA

Re: Krāpšana

Postby vuks55 » 21 Dec 2012, 12:01

obrija wrote:Nezinu kā ar izstādēm, bet ar kucēm gan krāpjas uz nebēdu, tev piemēram bija 4 kuces, divas nepatika-atdevi, bet palika uz rokām atdoto kuču ciltsraksti, tad nu pārojam palikušās uz nebēdu, katru meklēšanās reizi, bet kucēnus reģistrējam, vienu reizi uz īsto māti, otru uz palikušajiem ciltsrakstiem, tā lūk daži labi praktizē. :)


Vai tiešām kāds domā, ka es, piemēram ( esmu ciltsdarba vadītāja vācu aitu suņu klubā), neatpazīšu māti? Nu pazīstu es visus vaislas suņus un kuces vaigā( un domāju, ka citu šķirņu klubos tāpat).
Un neiesmērēt man citu kuci ar nozīstiem pupiem. Un, ja man aizdomas, tad kāpēc man līdzi ir čipu lasītājs? Varu tak viņu izmantot arī uz kuci, vai ne?
Tāpēc jau labi, ka c/d nolikumā ir minēts, ka nepieciešams pašmāju specenes izstāžu vērtējums( kur čipu 100% pārbauda).

Bez tam... vāciešiem vairāk kā pusei suņu tiek veiktas DNS analīzes (Vācijā ir datu bāze) un jau suņu c/r ir zīmogs (DNA apstiprināts), tā ka pārbaudīt vai vecāki ir īstie nav nekādu problēmu. Un stabili ka vismaz kāds no metiena kucēnu īpašniekiem to izdarīs un ko tad? Vai nesmukums būs tā vērts?
Protams, ka ir bijuši gadījumi ar Vācijā, kad pēc asins parauga noņemšanas kucēnam, izrādījies, ka tēvs ir nevis tas, kas domāts, bet pašas kuces mājās esošs suns ( kā izrādās ari tas bija pie kuces ticis :parojas: ). C/R ar neīsto tēvu, protams, ka anulēja.
vuks55
Puppy
Puppy
 
Posts: 119
Joined: 29 Feb 2012, 17:31

Re: Krāpšana

Postby obrija » 21 Dec 2012, 12:25

vuks55 wrote:
obrija wrote:Nezinu kā ar izstādēm, bet ar kucēm gan krāpjas uz nebēdu, tev piemēram bija 4 kuces, divas nepatika-atdevi, bet palika uz rokām atdoto kuču ciltsraksti, tad nu pārojam palikušās uz nebēdu, katru meklēšanās reizi, bet kucēnus reģistrējam, vienu reizi uz īsto māti, otru uz palikušajiem ciltsrakstiem, tā lūk daži labi praktizē. :)


Vai tiešām kāds domā, ka es, piemēram ( esmu ciltsdarba vadītāja vācu aitu suņu klubā), neatpazīšu māti? Nu pazīstu es visus vaislas suņus un kuces vaigā( un domāju, ka citu šķirņu klubos tāpat).
Un neiesmērēt man citu kuci ar nozīstiem pupiem. Un, ja man aizdomas, tad kāpēc man līdzi ir čipu lasītājs? Varu tak viņu izmantot arī uz kuci, vai ne?
Tāpēc jau labi, ka c/d nolikumā ir minēts, ka nepieciešams pašmāju specenes izstāžu vērtējums( kur čipu 100% pārbauda).

Bez tam... vāciešiem vairāk kā pusei suņu tiek veiktas DNS analīzes (Vācijā ir datu bāze) un jau suņu c/r ir zīmogs (DNA apstiprināts), tā ka pārbaudīt vai vecāki ir īstie nav nekādu problēmu. Un stabili ka vismaz kāds no metiena kucēnu īpašniekiem to izdarīs un ko tad? Vai nesmukums būs tā vērts?
Protams, ka ir bijuši gadījumi ar Vācijā, kad pēc asins parauga noņemšanas kucēnam, izrādījies, ka tēvs ir nevis tas, kas domāts, bet pašas kuces mājās esošs suns ( kā izrādās ari tas bija pie kuces ticis :parojas: ). C/R ar neīsto tēvu, protams, ka anulēja.

Neiet runa par godīgiem klubiem, bet ar apšaubamu reputāciju un vēl, kaut kā neesmu manījusi ka apšaubamāmajā klubā notiek metienu aktēšanas, vismaz ne pie lielajiem audzētājiem un audzētavām, tā kā tur var iesmērēt visu ko gribi. Tāpēc jau no tojiem izaug pinčeri, čihi 6 kilogramu smagumā utt :)
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Krāpšana

Postby Rotija » 21 Dec 2012, 12:43

vuks55 wrote:Vai tiešām kāds domā, ka es, piemēram ( esmu ciltsdarba vadītāja vācu aitu suņu klubā), neatpazīšu māti? Nu pazīstu es visus vaislas suņus un kuces vaigā( un domāju, ka citu šķirņu klubos tāpat).


vuks55, visos klubos nudien nav tik stingri kā VASistiem. Varu teikt kaut pēc savas niecīgās pieredzes. Man aktējot kucēnus,māti vispār neredzēja un nevienu tas neuztrauca. :neparliecinats:
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Next

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests