Suņu saimnieku bezatbildība :(

All About Dogs

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Bpa4 » 29 Oct 2012, 15:39

čība wrote:
Bpa4 wrote:Tad par ko bija činkstiens. Ja vajag uzkrāto agresiju izlaist uz āru, ejam komentēt uz ziņu portāliem. :) Vienkārši man neliekās normāli, ja taisaties svešus suņus spārdīt, neesot reālam apdraudējumam tikt sakostam.


Nu man savukārt neliekas normāli, ka bērnam visu nakti ir jāmurgo tāpēc, ka kaut kādas divas bābas nejēdz savākt savu suni.
Un tā ir situācija, kad saimnieks ar savu rīcību traucē apkārtējiem vārda tiešākajā nozīmē!
Un kā jau teicu, ar šādu attieksmi - mums vēl ilgi nebūs tādi noteikumi kā ārzemēs. Nav ko brīnīties, ka sabiedrībai ir naids pret suņiem... patiesība tas naids ir pret suņu saimniekiem. Diemžēl arī pārējiem ir jāmaksā par šādu saimnieku debīlismu.

Neuztraucies, mazam sunim es nesperšu, vienkārši savējo ar palaidīšu, kaut to atļauto 1,50 m garumā. Neko jau neizdarīs, bet varu derēt, ka babuļiem būtu spalvas pa gaisu :kanepe:


Šeit gan būs reāls apdraudējums/ agresija, ja savu suni tā rīdīsi virsū. Varēs griezties policijā ar iesniegumu. :kanepe: Bet ar sīko iesaku apmeklēt kādus reabilitācijas kursus, tas nav normāli, ja tā baidās!
Bpa4
Puppy
Puppy
 
Posts: 430
Joined: 27 Sep 2011, 21:41

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby peecis » 29 Oct 2012, 15:41

priecājaties, ka pie mums vēl nav kā Krievijā, kur notiek aktīva suņu indēšana izliekot saindētus gaļas produktus pilsētas apstādījumos.

manuprāt tas pat nav briesmīgākais risinājums, saimnieki saviem suņiem var iemācīt neēst atrastu drazu, bet bezsaimnieku vai neaudzināti suņi nekur nav vēlami. negribi strādāt ar suni - paliec bez tā. nežēlīgi, bet efektīvi.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby čība » 29 Oct 2012, 15:42

eldberg wrote:
Šarlote wrote:KO šādā situācijā var reāli darīt? Sauksi pašvaldības policiju, dāmītes ar saviem kvekšķiem būs tālēs zilajās... Bet kā izbeigt šādu visatļautību?

Likumiskā atbilde ir - saukt policiju.


Es vienu reizi pūdeli aizstiepu uz policiju :kanepe: Kad Valdemāra un Alojas ielas stūrī vēl tāda bija :) Šad un tad no skolas nākot mani aprēja un aplēkāja (ar no tā izrietošajiem ķepu nospiedumiem uz drēbēm) viens pūdelis. Vienu reizi man tas bija līdz klinķim un es šo aiz škvarņika aizstiepu uz policiju, babluis ķērkdams, protams, nesas pakaļ. Kopš tās reizes pūdeli vairs netiku manījusi :kanepe:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Bpa4 » 29 Oct 2012, 15:43

eldberg wrote:
Šarlote wrote:KO šādā situācijā var reāli darīt? Sauksi pašvaldības policiju, dāmītes ar saviem kvekšķiem būs tālēs zilajās... Bet kā izbeigt šādu visatļautību?

Likumiskā atbilde ir - saukt policiju.

Es nesen sapnī, gluži kā Pans Kleksi,s redzēju līdzīgu stāstu: svešs suns leca pie mana bērna un ar kāju tika aizspers prom, pasšaizsardzības nolūkos. Kā futbola bumba. Stāsts nokļuva presē un dažam idiņam aizgāja, ka viņa neaudzinātais suņa izstrādājums arī pēc likuma ir suns un par to ir jāuzņamas atbildība. Mans sapnis ir nežēlīgs, bet gluži vai reāls, ja tā iedomājas... gluži reāls. :velnins:

Es par savu sapni atvainojos visiem kulturālajiem mazo šķirņu saimniekiem!


A ja šis līda Tavam sīkajam muti nolaizīt, jo pēc defenīcijas šim patīk sīkie - pozitīvā nozīmē?!
Bpa4
Puppy
Puppy
 
Posts: 430
Joined: 27 Sep 2011, 21:41

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby peecis » 29 Oct 2012, 15:44

peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Bpa4 » 29 Oct 2012, 15:45

čība wrote:
eldberg wrote:
Šarlote wrote:KO šādā situācijā var reāli darīt? Sauksi pašvaldības policiju, dāmītes ar saviem kvekšķiem būs tālēs zilajās... Bet kā izbeigt šādu visatļautību?

Likumiskā atbilde ir - saukt policiju.


Es vienu reizi pūdeli aizstiepu uz policiju :kanepe: Kad Valdemāra un Alojas ielas stūrī vēl tāda bija :) Šad un tad no skolas nākot mani aprēja un aplēkāja (ar no tā izrietošajiem ķepu nospiedumiem uz drēbēm) viens pūdelis. Vienu reizi man tas bija līdz klinķim un es šo aiz škvarņika aizstiepu uz policiju, babluis ķērkdams, protams, nesas pakaļ. Kopš tās reizes pūdeli vairs netiku manījusi :kanepe:


Re kā Jūs suņiem patīkat, bet babulim rezultātā pēc būtības bija jābūt administratīvajam protkolam.
Bpa4
Puppy
Puppy
 
Posts: 430
Joined: 27 Sep 2011, 21:41

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Bpa4 » 29 Oct 2012, 15:47




Diemžel Krievijā sabiedrība ir smagi slima - jau pašā saknē!
Bpa4
Puppy
Puppy
 
Posts: 430
Joined: 27 Sep 2011, 21:41

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby eldberg » 29 Oct 2012, 15:48

čība wrote:Es vienu reizi pūdeli aizstiepu uz policiju :kanepe:

Visu cieņu! Malacis!

čība wrote:Neuztraucies, mazam sunim es nesperšu, vienkārši savējo ar palaidīšu, kaut to atļauto 1,50 m garumā. Neko jau neizdarīs, bet varu derēt, ka babuļiem būtu spalvas pa gaisu :kanepe:

mani aprej, man lec klāt, man suns mani aizsargā... nekas nelikumisks. Darītu tā pat!

Bpa4 wrote: Bet ar sīko iesaku apmeklēt kādus reabilitācijas kursus, tas nav normāli, ja tā baidās!

Nezinot faktus, piekrītu Bpa4. Labots: ok, neesmu visu topiku izlasījis. Sorry.

Man draugiem bērns ar baidās no visa kas kustās... jo vecāki no VISA sargā un bērns ir līdzvērtīgs tam mazsunim - aprej visu no bailēm (bērnam pretēja reakcija)
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby eldberg » 29 Oct 2012, 15:50

Bpa4 wrote: A ja šis līda Tavam sīkajam muti nolaizīt, jo pēc defenīcijas šim patīk sīkie - pozitīvā nozīmē?!

Manas pilsoniskās tiesības ir pastaigāties bez svešu suņu "seksuālas" uzmākšanās... bez zīlēšanas kodīs vai laizīs.
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby čība » 29 Oct 2012, 15:52

Bpa4 wrote:Šeit gan būs reāls apdraudējums/ agresija, ja savu suni tā rīdīsi virsū. Varēs griezties policijā ar iesniegumu. :kanepe: Bet ar sīko iesaku apmeklēt kādus reabilitācijas kursus, tas nav normāli, ja tā baidās!


Patīk izlasīt kaut ko pa savam? :) Es nekur suni netaisos rīdīt un nekad to neesmu darījusi, pietiek palaist to 1,50m garumā. Viņa tak ar grib iepazīties, nevis stāvēt kā stabs Tikai tiem babuļiem parasti nepatīk, ka tik liels suns grib ar viņu suņiem iepazīties :D
Turklāt, kā jau rakstīja, suns pavadā ir ar tieksmi aizsargāt.
Es staigāju ar savu suni un mans suns staigā ar mani. Nu nav mums nekāda Ķīna, kur nevar pastaigāt viens otram netraucējot.

Tev es iesaku apmeklēt ētikas kursus. Ja palasa sākumu, tad ir skaidrs, kāpēc bērnam uz suņiem ir tāda reakcija kā ir un ka ar to tika strādāts un bija tikts gana tālu, ja ne šis gadījums. Un ceru, ka nekad nebūs jāsastop Tevi un Tavu suni.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby čība » 29 Oct 2012, 15:54

Bpa4 wrote:Re kā Jūs suņiem patīkat, bet babulim rezultātā pēc būtības bija jābūt administratīvajam protkolam.


Man tas suns nepatika. Pareizāk sakot saimniece nepatika, kura necienīja apkārtējo sabiedrību. Neba tikai man tas suns leca virsū. Savu protokolu dabūja, protams.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby peecis » 29 Oct 2012, 15:55

Bpa4 wrote:



Diemžel Krievijā sabiedrība ir smagi slima - jau pašā saknē!



iespējams, bet šī metode tomēr ir visnotaļ iedarbīga un, cik saprotu (bet saprotu maz, jo, kā jau rakstīju, pašam suns ir tikai kopš jūlija) skolotus suņus skar būtiski mazāk.

lūdzu nepārprast, es tik norādu uz iemeslu būt iecietīgākiem pret suņu naidniekiem, jo arī viņi pie mums ir visnotaļ miermīlīgi, neskatoties uz visnotaļ lielo klaiņojošo dzīvnieku skaitu savrupmāju rajonos.

ja man nepatīk, ka manā pagalmā nāk sveši suņi un kaķi, ko man darīt? neko! attiecīgi izmisis cilvēks ķeras pie radikāliem līdzekļiem.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Linda B. » 29 Oct 2012, 15:55

Bpa4 wrote:Tad par ko bija činkstiens. Ja vajag uzkrāto agresiju izlaist uz āru, ejam komentēt uz ziņu portāliem. :) Vienkārši man neliekās normāli, ja taisaties svešus suņus spārdīt, neesot reālam apdraudējumam tikt sakostam.

A ka lai zin,ka nekodis?Vo staigaju es ar 3 taksiem,no pagalma izskrien agresiva vilkveidiga kuce un uzbruk diviem suniem.Fiziski neka diza,vienam neliela reta uz galvas,otram caurumins ausi,tacu viens no suniem jau baidijas no lieliem suniem,tagad baidas vel vairak,attiecigi ieraugot izvelas aiz bailem uzbrukt,otrs saka baidities.Forsi,ne?Apspriezu domu,ka nesasu lidzi gaisa pistoli,ja kads naks izsausu gaisa,ja tas neaizbiedes nebaidisos iesaut ari pakala.Pagalma bija suna saimnieks,kurs redzeja,ka vinu suns uzbruk,dzirdeja,ka mani suni kauc,bet nereageja pat uz lugumu suni savakt.Ja ar vienu mazsuni un agresivu kveksi vel var tikt gala(savu panemot rokas un uzbrucejam sperot),ar diviem varbut kaut ka ari vel varetu,tad nu ar 3 tas vairs nav iespejams,jo janosarga ir visu 3 adas un vel kaut ka japamanas tam kodejam iespert.Zel,protams,to sunu,laigan varu gandriz 100% teikt,ka merket uz suni nekad nenakies.Lielakoties tie kodeji ir pec dabas bailigi un tricedami muk izdzirdot savienu troksnus.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby ibika » 29 Oct 2012, 15:58

Piekrītu tiem, ka nav svarīgi pie pavadas vai nē, bet svarīga ir cieņa pret otru. Manā gadījumā suns bija pavadā-fleksī, bet viņš bija palaists tā, ka nekādu problēmu aizskart mani vai manu bērnu, un uzbrukuma gadījumā saimniecei nebūtu nekāda iespēja viņu nekavējoties savākt. Celiņš ir tik šaurs cik viņš ir, un es neuzskatu, ka man ar bērnu būtu jālec pāri fleksim vai jāmūk zālājā, tāpēc, ka saimniecei ir grūti uz mirklīti paņemt suni sev blakus. Nav svarīga tā pavadas esamība, bet esiet tik laipni un nepieļaujiet kontaktu ar cilvēkiem, suņiem ja otrs to nevēlas.Tikau un vienīgi savstarpējas cieņas jautājums.
ibika
Puppy
Puppy
 
Posts: 123
Joined: 13 Jan 2010, 12:54

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Elbe » 29 Oct 2012, 16:10

Esmu mazsuņu saimniece un mana pieredze ir stiprā mērā pretēja: manas sunes neierobežotā teritorijā staigā TIKAI pavadā, tomēr ļoti bieži psihiskas māmiņas rauj savus lolojumus uz otru ielas pusi, ķērcot, ka tūlīt sakodīs, noēdīs utt., kaut arī manas dāmas tek man BLAKUS, bet bērņuks rautin raujas pie sunīšiem. manuprāt, tur tiek veidotas/provocētas suņubailes. Nākošais moments - sīkais cilvēkbērns nagus izplētis aurodams nebalsī nāk virsū maniem pie pavadas BLAKUS ejošajiem suņiem, bet māmiņa vai nu ļerkšķ pa telefonu vai pļāpā ar darudzeni un sīko vispār neskatās, mani suņi raujas prom, protams arī rej, jo viņiem bail no tā ķērcošā monstreļa. Hajs par rubuli. Trešais variants: apmēram pirms gada viens idiots ar pusVASU nezin kāpēc nīkuļoja pie mūsu iebrauktuves, faktiski jau mūsu teritorijā un priecājās, kā mūsu suņi rej un cenšas aizdzīt prom. Kopš tā laika, šo suni(ar vai bez idiota) ieraugot, mana Mise ārdās ārā, taisni tā kā apraksta kolēģes briesmīgākos mazsuņus. Pie tam, šī nepatika ir pārgājusi uz gandrīz visiem VASveidīgajiem. Un kur tur bija mana vaina, ja tas idiots speciāli provocēja mūsu suņus?
Un par 100% atsaukšanas varēšanu - nu neticas gan man, dāmas, neticas... Un ja nu gadās kāds kairinājums, kas ir stiprāks par kārumu jūsu kabatā vai citu nosacījuma refleksiņu, kāds medījams objekts, kas asinīs deg, ko tad?
Tāpēc arī manas mazsunes staigā pavadās, lai kāds brīvsolī ejošs 100% atsaucams suns neieraudzītu viņās medījumu un nepaņemtu uz zoba, vai kāda drosminiece, kurai liktos, ka mans suns viņai par tuvu piegājis, neiedomātos iespert ar kāju
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby OrlandoSeaHorse » 29 Oct 2012, 16:13

Ar nesavāktu fleksi vēl ir risks, ka ļoti draudzīgs suns var apskriet cilvēkam (bērnam) 1x apkārt un tad godīgi skriet tālāk. Efekts - flekša virve nobrauc gar kāju, radot "rope burn", un tad norauj to bērnu vispār gar zemi. Par šitādu suņa saimniekam nepatikšanas būtu pat Latvijā.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Elbe » 29 Oct 2012, 16:26

Es savus suņus principā nelaižu bērniem klāt, ja vien māmiņa to speciāli nelūdz un, protams, fleksis ir savākts. Esmu ļoti paranoiska :kanepe:
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby čība » 29 Oct 2012, 16:27

Elbe wrote:Un par 100% atsaukšanas varēšanu - nu neticas gan man, dāmas, neticas...

Par 100% neviens nerunā. Jo vienmēr ir kaut kāds minimāls procents, ko ietekmēt nevaram. Arī to, ka suns no pavadas var izrauties, var izmaukties no siksnas, pavada var izkrist no rokām, saplīst... pavada nav nekāds drošības garants.
Rīgā man nav bijis gadījums, kad es nevarētu atsaukt suni. Un nevaru iedomāties, kam ir jābūt TAM kairinājumam, lai suns neatsauktos. Un es tik tiesam varu 99,99 % garantēt, ka tas kairinājums nebūs ne cilvēks, ne bērns (arī kliedzošs), ne kaķis, ne svešs suns... Ja nu vienīgi alnis no meža izlīdis :D Kaķus nedzenā, puntus arī nē, lapsas - arī mums pie arēnas dzīvo un arī laukos pagalmā staigā - tas vairs nav interesanti.
Jā, laukos suns palaižas, jo patiesībā tiek palaists - bet arī, var jau nobļauties tā, ka suns paliks kā zemē iemiets - tas, ja nevar atsaukt
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Bpa4 » 29 Oct 2012, 16:59

čība wrote:
Bpa4 wrote:

Tev es iesaku apmeklēt ētikas kursus. Ja palasa sākumu, tad ir skaidrs, kāpēc bērnam uz suņiem ir tāda reakcija kā ir un ka ar to tika strādāts un bija tikts gana tālu, ja ne šis gadījums. Un ceru, ka nekad nebūs jāsastop Tevi un Tavu suni.


ūjā, ūjā... es būtu neētisks, ja atbalstītu Tavas vēlmes sist un šaut visu kas skrien :ninja: Analizejot Tavu tekstu zemtekstu... Tev arīdzan vajadzētu līdzi plāksnīti., kur būtu rakstīts - es esmu viena dulla sieviete, lūdzu man netuvoties, izskrāpēšu acis! :)
Bpa4
Puppy
Puppy
 
Posts: 430
Joined: 27 Sep 2011, 21:41

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Bpa4 » 29 Oct 2012, 17:04

Linda B. wrote:
Bpa4 wrote:Tad par ko bija činkstiens. Ja vajag uzkrāto agresiju izlaist uz āru, ejam komentēt uz ziņu portāliem. :) Vienkārši man neliekās normāli, ja taisaties svešus suņus spārdīt, neesot reālam apdraudējumam tikt sakostam.

A ka lai zin,ka nekodis?Vo staigaju es ar 3 taksiem,no pagalma izskrien agresiva vilkveidiga kuce un uzbruk diviem suniem.Fiziski neka diza,vienam neliela reta uz galvas,otram caurumins ausi,tacu viens no suniem jau baidijas no lieliem suniem,tagad baidas vel vairak,attiecigi ieraugot izvelas aiz bailem uzbrukt,otrs saka baidities.Forsi,ne?Apspriezu domu,ka nesasu lidzi gaisa pistoli,ja kads naks izsausu gaisa,ja tas neaizbiedes nebaidisos iesaut ari pakala.Pagalma bija suna saimnieks,kurs redzeja,ka vinu suns uzbruk,dzirdeja,ka mani suni kauc,bet nereageja pat uz lugumu suni savakt.Ja ar vienu mazsuni un agresivu kveksi vel var tikt gala(savu panemot rokas un uzbrucejam sperot),ar diviem varbut kaut ka ari vel varetu,tad nu ar 3 tas vairs nav iespejams,jo janosarga ir visu 3 adas un vel kaut ka japamanas tam kodejam iespert.Zel,protams,to sunu,laigan varu gandriz 100% teikt,ka merket uz suni nekad nenakies.Lielakoties tie kodeji ir pec dabas bailigi un tricedami muk izdzirdot savienu troksnus.


Te jau arī ir reāls apdraudejums. Starpcitu pašam vairākkārtīgi arī ir uzbrukuši - tieši vilkveidīgie suņi. Principā būs vai nebūs agresija var redzēt pēc suņa stājas, acīm utt.. bet nu labi, ja ārā ir tumš un tamlīdzīgi. Lai nu kā būtu, bet suņu agresiju var iedelīt arī pēc šķirnēm. vienkārši ar matemātisku aprēķinu, šķirnes - gadījumi.
Bpa4
Puppy
Puppy
 
Posts: 430
Joined: 27 Sep 2011, 21:41

PreviousNext

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests