Turpmāk lai pavairotu dzīvniekus-tikai pēc kursu pabeigšanas

All About Dogs

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Turpmāk lai pavairotu dzīvniekus-tikai pēc kursu pabeigšanas

Postby Sisija » 20 Jul 2012, 18:44

Es kaut kā nesapratu, tos kursus vajadzēs arī to bezšķirnes dzīvnieku pavairotājiem ar kuru "ražojumiem" ir pilnas reklāmas :kanepe: Ja jā, tad kāds var man arī paskaidrot kas un kā to spēs izkontrolēt un kas būs ar tiem dzīvnieciņiem un viņu pavairotājiem, kuri tos būs "saražojuši" bez jebkādiem kursiem?
Vai arī tas attieksies tikai uz šķirnes dzīvnieku īpašniekiem?
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Turpmāk lai pavairotu dzīvniekus-tikai pēc kursu pabeigšanas

Postby seila » 20 Jul 2012, 22:48

Ideja, protams, apsveicama... bet neviens nevarēs izkontrolēt un nedomāju, ka kāds bezšķirnes suņa saimnieks pirms palaidīs savu ''tekošo'' kucīti ārā vienu paskraidīt ies nu speciāli uz kursiem izmācīties, to nebūs reāli kontrolēt.
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Turpmāk lai pavairotu dzīvniekus-tikai pēc kursu pabeigšanas

Postby kaija » 21 Jul 2012, 10:09

Suņi ta suņi, bet kaķi, kā tos izkontrolēs.
Image

Image
User avatar
kaija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1047
Joined: 14 Jan 2010, 10:37

Re: Turpmāk lai pavairotu dzīvniekus-tikai pēc kursu pabeigšanas

Postby obrija » 21 Jul 2012, 10:19

Neredzu jēgu šim pasākumam savādāku kā tikai kārtējo naudas iekasēšanu, arī tie kas gribēs pavairot krančus ies un dabūs to apliecību un tik vairos tālāk, jo ar likumu kranči nav aizliegti un ko darīs tie, kam laukos kuces pie ķēdēm, kas gribēs atdot savus kucēnus? Mūsu debīlajā valstī viss balstīts uz naudas iekasēšanu. Gribi kucēnus, ej kursos, nav kursu-maksā PVD. un tie kas taisīs kursus maksās valstij, lūk kāds aplītis. Neba jau dzīvnieku labā tas tiek darīts. Neticu.
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Turpmāk lai pavairotu dzīvniekus-tikai pēc kursu pabeigšanas

Postby Demix » 21 Jul 2012, 12:39

Paldies Dievam,šis mani neskar,nemaz necentīšos iedziļināties,tā jau visādu fīču tik daudz pēdējā laikā :jaa:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Turpmāk lai pavairotu dzīvniekus-tikai pēc kursu pabeigšanas

Postby Barbariisha » 14 Aug 2012, 11:22

Nu, domāju, ka izkontrolēt to nebūs iespējams, bet no vienas puses tā negodīgi atkal sanāks, ka tiem, kasar to nodarbojas nopietni tas būs jādara, jāapmeklē šie kursi, bet kreiso suņu jau mazāk nepaliks un kreiso vairotāju arī mazāk nepaliks.
Image
Barbariisha
Puppy
Puppy
 
Posts: 241
Joined: 20 Jan 2010, 11:03

Re: Turpmāk lai pavairotu dzīvniekus-tikai pēc kursu pabeigšanas

Postby Creme de la Creme » 14 Aug 2012, 12:42

viewtopic.php?f=4&t=3878
Viena tēma jau ir 8-)
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Turpmāk lai pavairotu dzīvniekus-tikai pēc kursu pabeigšanas

Postby mika » 14 Aug 2012, 13:55

Vispār jau šī tēma bija pirmā :lasu:
mika
Puppy
Puppy
 
Posts: 164
Joined: 16 Jan 2010, 18:05
Location: Ogre

Re: Turpmāk lai pavairotu dzīvniekus-tikai pēc kursu pabeigšanas

Postby Safohouse » 14 Aug 2012, 17:00

Es saprastu, ja to kāds klubs/i noteiktu kā prasību saviem audzētājiem- OK, tam būtu visas tiesības un, galvenais, iespējas to pieprasīt. Gribi kucēniem ciltsrakstus, ej kursos, ja nē- nekā. Bet kā to var pieprasīt valsts, PVD vai vēl kas? Nu neies tas tantuks kursos un dzemdēs viņas krancīte ik pavasari. Un kas tur ko varēs izdarīt? Atvainojos, atpakaļ bāzīs vai liks likvidēt metienu? Protams, ka nē. Tieši tāpat būs ar visiem tiem, kas pārdod kucēnus bez ciltsrakstiem- jo kā novilks robežu- kāpēc tantuka krancītei var būt kucēni bet, piem., vācu aitu sunei nevar, ja saimniekam nav pabeigti kursi? Nesanāks nekas tur...
Un vēl viena nianse- zinot, ka izglītība visā pasaulē ir liels bizness, man nepatīk uzstādījums, ka jāpabeidz kursi. Drīzāk es teiktu- jānokārto eksāmenu. Vai to varēs izdarīt pašmācības ceļā vai būs jāmeklē kursus (jāizvēlas, kurus), tas jau ir cits jautājums.
Principā jau nostādne varbūt nav nemaz tik nepareiza- nav nebūt visiem jāaudzē suņi, neatkarīgi no tā, vai saprot tajā visā kaut ko vai nē. Problēma ir tikai, ka ir kārtējais noteikums, kuru reāli dzīvē ieviest nevarēs.
User avatar
Safohouse
Puppy
Puppy
 
Posts: 270
Joined: 13 Jan 2010, 13:35
Location: Tukums

Re: Turpmāk lai pavairotu dzīvniekus-tikai pēc kursu pabeigšanas

Postby Linda B. » 14 Aug 2012, 18:41

Es kaut kā iazdomājos par tiem audzētājiem ar vairāku gadu desmitu pieredzi.Piemēram manas Fantas audzētāju ar 20 gadu pieredzi tajā,vai arī viņai tagad būtu jāiet noklausīties kaut kādi kursi,kur es nešaubos,ka viņa to visu jau sen zin.
Un,ja es pēc gadiem 2 vai 3 nolemju pārot savu suni vai man,kas tai laikā studēs veterinārmedicīnu, būtu vēl jāiet kursos,par spīti tam,ka man varbūt par to mācīs nākošajā kursā vai nākošajā semestrī,tikai tāpēc,ka man tas sertifikāts par studiju beigšanu vēl nav?
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Turpmāk lai pavairotu dzīvniekus-tikai pēc kursu pabeigšanas

Postby Creme de la Creme » 14 Aug 2012, 20:03

Linda B. wrote:Es kaut kā iazdomājos par tiem audzētājiem ar vairāku gadu desmitu pieredzi.Piemēram manas Fantas audzētāju ar 20 gadu pieredzi tajā,vai arī viņai tagad būtu jāiet noklausīties kaut kādi kursi,kur es nešaubos,ka viņa to visu jau sen zin.
Un,ja es pēc gadiem 2 vai 3 nolemju pārot savu suni vai man,kas tai laikā studēs veterinārmedicīnu, būtu vēl jāiet kursos,par spīti tam,ka man varbūt par to mācīs nākošajā kursā vai nākošajā semestrī,tikai tāpēc,ka man tas sertifikāts par studiju beigšanu vēl nav?

Es pazīstu audzētājus ar lielu pieredzi (lasi - bijuši daudzi metieni). Bet audzētājs tāpat nezin elementāras lietas (kaut vai to - cik sunim jābūt zobu) jo pieradis ka kucēnus visu laiku apskata vets, kinologs u.tml. Nemaz jau nerunājot par to, ka pārus izvēlās smuks suns+smuks suns vai ''kurš tuvāks'', vai ''ko klubs iesaka''. Ar to es negribu teikt ka pēc kursiem šāds audzētājs paliks dikti gudrāks. Bet gan to, ka ''liels stāžs'' tevi automātiski nepadara par zinošu audzētāju. Man draudzene (viņai pieder tikai puikas, ar audzēšanu netaisās nodarboties vispār) pabeidza kinoloģiskos kursus pirms vēl viņai tika atvests pirmais suns. Viņa daudz lasa, pēta līnijas/audzētavas, seko līdzi izstāžu rezultātiem u.tml. Jau tagad viņa ir gudrāka par dažu labu ''pieredzējušu'' audzētāju.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Turpmāk lai pavairotu dzīvniekus-tikai pēc kursu pabeigšanas

Postby Linda B. » 14 Aug 2012, 20:17

Es saprotu,bet kursos jau šķirnes standartus nemācīs.Droši vien turēšanas apstākļus,kopšanu un tādas lietas,ko tie cilvēki,kas no standarta neko nesaprot tā pat zin.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Turpmāk lai pavairotu dzīvniekus-tikai pēc kursu pabeigšanas

Postby taksis.lv » 14 Aug 2012, 22:35

Standartu nav jāmāca - to var izlasīt. Viss jau atkarīgs no tā - cik ļoti vispār cilvēkam tas viss interesē vai arī - gluži pretēji - ir dziļi vienalga...
Man interesēja - sāku par konkrēto šķirni interesēties padziļināti un 5 gadu laikā esmu daudz ko iemācījusies, sapratusi un mācos vēl joprojām.

Pilnīgi piekrītu Creme de la Creme - par to, ka dažs labs tikai tāpēc vien, ka suns viņam ir jau 20 gadus - uzskata sevi par SUPER ZINOŠU, tai pat laikā - nezinot elementārās lietas. Darot kaut ko pa savam un uzskatot, ka TIKAI TĀ ir pareizi.

Man arī suņi ir jau gandrīz 30 gadus... Nu un? Es katru dienu uzzinu kaut ko jaunu.
"Pasaulē Tu esi tikai cilvēks, bet ir KĀDS, kuram Tu esi visa pasaule..."
http://www.taksis.lv
http://www.skiperastudija.lv - Dzīvespriecīgas fotogrāfijas Tev un Tavam mīlulim!
User avatar
taksis.lv
Junior
Junior
 
Posts: 865
Joined: 19 Jan 2011, 11:40
Location: Jelgavas novads

Re: Turpmāk lai pavairotu dzīvniekus-tikai pēc kursu pabeigšanas

Postby Creme de la Creme » 15 Aug 2012, 09:44

Linda B. wrote:Es saprotu,bet kursos jau šķirnes standartus nemācīs.Droši vien turēšanas apstākļus,kopšanu un tādas lietas,ko tie cilvēki,kas no standarta neko nesaprot tā pat zin.

Ne visi, ne visi...Kurš var godīgi pateikt ka ir izlasījis MK noteikumus NR.266 no sākuma līdz beigām? Daudzi no ''pieredzes bagātajiem'' audzētājiem pat nezin ka tādi pastāv. Nemaz jau nerunājot par LDC reģistru, pašvaldību noteikumiem u.tml. Audzētājs ir tas cilvēks, kuram jāsniedz nepieciešamā info savu kucēnu saimniekiem. Bet ja audzētājs pats neko nezin, tad par ko var būt runa?!
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Turpmāk lai pavairotu dzīvniekus-tikai pēc kursu pabeigšanas

Postby Vendeta » 15 Aug 2012, 10:09

Nu neies tas tantuks kursos un dzemdēs viņas krancīte ik pavasari
- nu tad tantiņai būs jāmaksā sods, ar katru reizi lielāks. Kādreiz, iespējams, viņai tas apniks un šī beidzot sapratīs, ka pieskatīt savu kuci (vai to sterilizēt) ir finansiāli izdevīgāk.

Un kas tur ko varēs izdarīt?
- tam ir domāti PVD inspektori un pašvaldības policisti. Vismaz likumā viņiem ir tādi pienākumi - kontrolēt likumdošanas aktu izpildi un uzlikt sodus par to pārkāpumiem.

kā novilks robežu- kāpēc tantuka krancītei var būt kucēni bet, piem., vācu aitu sunei nevar, ja saimniekam nav pabeigti kursi?
- nevajadzētu būt nekādai robežai, kucēnus nevajadzētu ražot ne tantuka krancītei, ne kluba čempionei, ja šo kuču saimniekiem nav vajadzīgo zināšanu apliecinoša dokumenta.

Tas tā, tīri teoretiski :koslene: Cik liela jēga no tā būs praktiskajā dzīvē (pazīstot mūsu PVD ierēdņu "ieinteresētību" visos ar mazajiem dzīvniekiem saistītajos jautājumos :neparliecinats: ) - tas jau cits jautājms.
User avatar
Vendeta
Puppy
Puppy
 
Posts: 407
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:17

Re: Turpmāk lai pavairotu dzīvniekus-tikai pēc kursu pabeigšanas

Postby lauva » 15 Aug 2012, 10:10

Vendeta :par:
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Turpmāk lai pavairotu dzīvniekus-tikai pēc kursu pabeigšanas

Postby Creme de la Creme » 15 Aug 2012, 10:13

Nu tagad atliek PVD ''pabiedēt'' ar televīziju un viss notiek! :kanepe:
Bet tas nav īsti nopietni...
Esmu tikai ''par'' izmaiņām noteikumos, bet...atbildīgajām iestādēm vajkadzētu atbildīgāk strādāt. Tad arī viss notiktos kā nākas!
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Turpmāk lai pavairotu dzīvniekus-tikai pēc kursu pabeigšanas

Postby Greylove » 15 Aug 2012, 10:32

Principā izmaiņas nav sliktas. Vieglāk būs atšķirt nopietnus audzētājus (arī citās organizācijās), kuriem ir svarīgi ievērot un respektēt noteikumus, no bez (mazāk)atbildīgajiem.
Droši vien saprātīgs pārejas laiks būtu nepieciešams, un sakārtota sistēma, kā var iegūt izglītību apliecinošo dokumentu.
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: Turpmāk lai pavairotu dzīvniekus-tikai pēc kursu pabeigšanas

Postby Vendeta » 15 Aug 2012, 11:20

sakārtota sistēma
- atslēgas vārds sakārtota :jaa:

Tikai patreiz patiesība ir tāda, ka, tieši tāpat, kā suņu audzēšanas jautājumos - ir daži apsviedīgi cilvēki, kas nepalaidīs garām tādu iespēju gūt papildus peļņu. Līdzīgi, kā ar suņu ciltsrakstiem tagad darās - "ak, jūsu sunītim nav papīru - tas nekas, nāciet pie mums uz klubu, uztaisīsim, sunītis jums smuks! Samaksāsiet tikai 20Ls, un būs jums papīri, tie tur, citā klubā, tādi iedomīgi, intrigas vien vērpj, nāciet vien pie mums - mums ir draudzīga atmosfēra, jauki un mīļi kluba darbinieki" un t.t. Neviens viņiem neliegs izdrukāt savus "dokumentus" arī apmācības jomā un izdāļāt visiem gribētājiem par attiecīgu samaksu.

Let's be real - Latvijas ierēdņi likumdošanas jomā ir gana ražīgi, trūkst tikai piesaistes dzīvei tur, ārā - aiz ierēdņu kabinetu logiem. Un šis jau šķiet diezgan bezcerīgi, vismaz tuvākajos 10 gados :neparliecinats:
User avatar
Vendeta
Puppy
Puppy
 
Posts: 407
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:17

Next

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 4 guests

cron