Suņu durtiņas ar elektrisko atvēršanos

All About Dogs

Suņu durtiņas ar elektrisko atvēršanos

Postby Šarlote » 20 Jun 2012, 14:40

Sveiki! Problēma sekojoša - suni negribas atstāt sētā uz visu darba dienu, bet arī iekšā pa vasaru atstāt nav forši. Esam nobrieduši atdot savas smukās koka durvis uz Staļiem (kur tās izgatavotas), lai šamie "iebūvē" suņu durtiņas, kas sunim ļautu nākt iekšā un iziet, kad viņš grib. Bet problēma tāda, ka neesam gatavi vnk atstāt tādu brīvu "caurumu" mājā, pa kuru teorētiski var ielīst arī kāds cits. Kaut kādos forumos esmu lasījusi, ka ir tādas durtiņas, kas veras vaļā uz sensoru (laikam kā garāžas vārti), respektīvi, tas otrs sensors ir piestiprināts sunim pie kakla siksnas (vai kaut kā tā). Vai kāds var apgaismot - kur šādu brīnumu dabūt un cik tas varētu izmaksāt? Paldies!
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Suņu durtiņas ar elektrisko atvēršanos

Postby Kriste » 20 Jun 2012, 14:46

User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Suņu durtiņas ar elektrisko atvēršanos

Postby Šarlote » 20 Jun 2012, 15:04

Paldies, kriste, bet mani interesē Latvijā, kur to var dabūt.
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Suņu durtiņas ar elektrisko atvēršanos

Postby maksis » 20 Jun 2012, 15:12

Man savulaik bija līdzīga doma, braucu pat uz vietas pie paziņām apskatīt šādas durvis (viņi no Anglijas, ja nemaldos, bija veduši). Nepaņēmu. Ja tikai vasarai, tad vēl varbūt. Jo kā jebkurai elektronikai, arī šai nav 100% garantijas par gļuku neiespējamību. Viņiem arī bija 1x bijusi, kad kaut kas ne tā un tās durvis nebija darbojušās, cik atceros. Man pietika tikai iedomāties kā mans suns aukstā laikā sēž otrpus durvīm, kas nedarbojas. Kaut vai šāda iespēja būtu 1:1000. Man vēl tur bija šādas tāda nianses saistībā ar suņu skaitu un dažādu lielumu, bet tas tikai man aktuāli.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Suņu durtiņas ar elektrisko atvēršanos

Postby Šarlote » 20 Jun 2012, 15:17

maksis wrote:Man savulaik bija līdzīga doma, braucu pat uz vietas pie paziņām apskatīt šādas durvis (viņi no Anglijas, ja nemaldos, bija veduši). Nepaņēmu. Ja tikai vasarai, tad vēl varbūt. Jo kā jebkurai elektronikai, arī šai nav 100% garantijas par gļuku neiespējamību. Viņiem arī bija 1x bijusi, kad kaut kas ne tā un tās durvis nebija darbojušās, cik atceros. Man pietika tikai iedomāties kā mans suns aukstā laikā sēž otrpus durvīm, kas nedarbojas. Kaut vai šāda iespēja būtu 1:1000. Man vēl tur bija šādas tāda nianses saistībā ar suņu skaitu un dažādu lielumu, bet tas tikai man aktuāli.


Maksis, par šo es aizdomājos (un, diemžēl, mums te pagastā dažreiz izrubās elektrība, īpaši pie lieliem vējiem un negaisa laikā :(, kas situāciju, protams, neuzlabo, tikai pasliktina)... Bet kā citādi? Man bail tādu caurumu vienkārši vaļā atstāt, kamēr neesam mājās :(.
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Suņu durtiņas ar elektrisko atvēršanos

Postby OrlandoSeaHorse » 20 Jun 2012, 19:21

Es tomēr savējo kompāniju atstāju iekšā un ne tikai dzīvoklī, bet vēl ieslēdzu vienā istabā. Lai nevankšķās pie ārdurvīm, ja kāds pa trepēm iet. Sākumā kontrasts no mājas ar dārzu un vecmammu, kas katrā laikā bija gatava atvērt durvis, uz to istabiņu viņus pat ļoti pārsteidza bet relatīvi ātri pierada un skatos, ka tagad arī ja esam mājās, pa dienas karsto laiku (vasarā) suņi gulšņā un neko aktīvu nedara.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Suņu durtiņas ar elektrisko atvēršanos

Postby ash » 20 Jun 2012, 20:26

nebūs lētāk-ērtāk-vienkāršāk sunim vai suņiem uzstādīt kādu mājiņu-būdiņu, kur patverties, kāmēr saimnieku nav mājās? un sliktā laikā protams atstāt iekšā.

es biju tādu variantu izplānojusi savam suncim, bet pagaidām tālāk par plānošanu neesmu tikusi.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Suņu durtiņas ar elektrisko atvēršanos

Postby brex » 20 Jun 2012, 21:32

bet par suni vienu pasu seta nav bail? :koslene: cilveki tacu ir neaprekinami
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Suņu durtiņas ar elektrisko atvēršanos

Postby Šarlote » 20 Jun 2012, 21:53

Paldies par ieteikumiem, bet diemžēl vienīgā izeja ir durtiņas. Kāpēc? Suns sētā (bez iespējas ienākt iekšā) gaudo nežēlīgi. Esam jau izmēģinājuši. Nu viņš nav sargsuns un pieļauju, ka viņš vienkārši jūtas nedroši, mājā viņš jūtas drošāk, tāpēc tur arī negaudo un mierīgi guļ. Tāpēc būdas, mājiņas un viss cits, ārā sētā, bez iespējas ienākt iekšā, nedarbosies.

Otrs - ka turpināt atstāt iekšā. Diemžēl arī vairs nedarbojas. Darba grafiks ir samērā neregulārs un gadās dienas, kad vienkārši kāds ir spiests speciāli braukt visai pilsētai cauri, lai izlaistu suni pačurāt, jo pārāk garas stundas sanāk...
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Suņu durtiņas ar elektrisko atvēršanos

Postby čība » 21 Jun 2012, 10:09

Šarlote wrote:Bet problēma tāda, ka neesam gatavi vnk atstāt tādu brīvu "caurumu" mājā, pa kuru teorētiski var ielīst arī kāds cits.


Kas ir domāts ar to? Cilvēks vai zvērs? Nu ja zvērs, tad jā, derēs, bet, ja cilvēks tad diez vai tādas elektriskās durtiņas būs ar ekstra stiprām enģēm. Ja bail tieši par to, ka tur varētu ielīst cilvēks - signalizācija. Viņi var uzstādīt, ka signalizācija darbojas tikai uz smagāku/lielāku būtni kā suns. Ar tiem svešajiem zvēriem vienīgi ir kā ir, ja bail no kaķiem - diez vai tie nāks mājā, kur ir suns. Ja bail no citiem suņiem, tad savējo drošāk atstāt iekšā. Lai netiktu visādi citādi zvēri durtiņas vajag taisīt augstāk no zemes.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Suņu durtiņas ar elektrisko atvēršanos

Postby Linda B. » 21 Jun 2012, 10:21

Ja ap pagalmu ir žogs,tad par svešiem suņiem tā kā nevajadzētu baidīties.Un kaķi jau arī nenāks pie suņa paciemoties.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Suņu durtiņas ar elektrisko atvēršanos

Postby Šarlote » 21 Jun 2012, 11:35

čība wrote:
Šarlote wrote:Bet problēma tāda, ka neesam gatavi vnk atstāt tādu brīvu "caurumu" mājā, pa kuru teorētiski var ielīst arī kāds cits.


Kas ir domāts ar to? Cilvēks vai zvērs? Nu ja zvērs, tad jā, derēs, bet, ja cilvēks tad diez vai tādas elektriskās durtiņas būs ar ekstra stiprām enģēm. Ja bail tieši par to, ka tur varētu ielīst cilvēks - signalizācija. Viņi var uzstādīt, ka signalizācija darbojas tikai uz smagāku/lielāku būtni kā suns. Ar tiem svešajiem zvēriem vienīgi ir kā ir, ja bail no kaķiem - diez vai tie nāks mājā, kur ir suns. Ja bail no citiem suņiem, tad savējo drošāk atstāt iekšā. Lai netiktu visādi citādi zvēri durtiņas vajag taisīt augstāk no zemes.


Ar to signalizāciju - tas ir teorijā, ka tā var uzstādīt. Praksē - tā bļauj reizēm pusi dienas, kamēr apsargi ir spiesti izrubīt tos sensorus. Mums ir tāda, kamiņiem ir, paziņām ir, diemžēl, tas nedarbojas tik smuki kā tas ir aprakstīts grāmatās. Lielākoties signalizācija vislabāk strādā uz logiem, durvīm, bez kustību sensoriem.
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Suņu durtiņas ar elektrisko atvēršanos

Postby čība » 21 Jun 2012, 11:36

Linda B. wrote:Ja ap pagalmu ir žogs,tad par svešiem suņiem tā kā nevajadzētu baidīties.Un kaķi jau arī nenāks pie suņa paciemoties.


Emm... tas nemaz nebija tik sen, kad tika saplosīts bernietis savā pagalmā ar kuru bija ne zemais žogs...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Suņu durtiņas ar elektrisko atvēršanos

Postby Šarlote » 21 Jun 2012, 11:36

Linda B. wrote:Ja ap pagalmu ir žogs,tad par svešiem suņiem tā kā nevajadzētu baidīties.Un kaķi jau arī nenāks pie suņa paciemoties.


Nu, es arī tā domāju. Mums ir nopietna sēta, augsta. Bet nu tie zagļi mums tur pie pārējām mājām jau esot paviesojušies... Tāpēc domāju, ka stulbi diezgan, atstāt viņiem tādas durtiņas, pa kurām teorētiski var taču ielīst arī liels cilvēks, ja labi grib. Ai, jo vairāk domāju, ja stulbāk paliek.
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Suņu durtiņas ar elektrisko atvēršanos

Postby Šarlote » 21 Jun 2012, 11:37

čība wrote:
Linda B. wrote:Ja ap pagalmu ir žogs,tad par svešiem suņiem tā kā nevajadzētu baidīties.Un kaķi jau arī nenāks pie suņa paciemoties.


Emm... tas nemaz nebija tik sen, kad tika saplosīts bernietis savā pagalmā ar kuru bija ne zemais žogs...


Bija, bija tas gadījums. Mums žogs noteikti ir augstāks, bet nu, protams, tas jau nav neiespējami (visdrīzāk). Vienīgi rajons mums tāds, ka tādi kaut kādi klaiņojoši suņi te ir reti, jo īsti nav no kurienes viņiem te ņemties.
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Suņu durtiņas ar elektrisko atvēršanos

Postby Rotija » 21 Jun 2012, 11:41

čība wrote:Emm... tas nemaz nebija tik sen, kad tika saplosīts bernietis savā pagalmā ar kuru bija ne zemais žogs...


Pirmkārt,jādomā,ka ne visur ir tik nenormāli klaiņojoši suņi,kādi bija (ir?) tie,kas tam bernietim uzmetās.
Otrkārt,tad jau suņus vispār nevienus ārā,savā pagalmā atstāt nevar?

Šarlote, man jau liekas,ka šī opcija nav diez ko laba. Man ar nepatiktu atstāt (var teikt) vaļā māju,lai tik suns tiktu ārā/iekšā. Turklāt tev suns nav tāds,no kā lielākā daļa baidītos. (to tavu kaimiņieni tgd neskaitot).
Reāli tak pieaugušam sunim vajadzētu varēt izturēt arī visu dienu iekšā. Turklāt,jums tak nav tā,ka katru dienu no-līdz esat prom. Dzīvokļos tak ar suņi dzīvo. Un daudziem saimnieki katru dienu iet prom uz visu dienu.
p.s. kaut būtībā problēmu saprotu,ka negribas to suni uz visu dienu turēt istabā.
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Suņu durtiņas ar elektrisko atvēršanos

Postby čība » 21 Jun 2012, 12:46

Rotija wrote:
čība wrote:Emm... tas nemaz nebija tik sen, kad tika saplosīts bernietis savā pagalmā ar kuru bija ne zemais žogs...


Pirmkārt,jādomā,ka ne visur ir tik nenormāli klaiņojoši suņi,kādi bija (ir?) tie,kas tam bernietim uzmetās.
Otrkārt,tad jau suņus vispār nevienus ārā,savā pagalmā atstāt nevar?


Tā ir katra paša izvēle. Es savus suņus bez uzraudzības ārā neatstāju (uzraudzība ir arī, kad kāds var vienkārši pa logu uzmest aci), bet neba dēļ suņiem, bet stulbiem cilvēkiem - mana darīšana.
Par to suni ieminējos tik tāpēc, ka īsti nesapratu kāds ir iemesls tām elektroniskajām durtiņām, jo nevaru iedomāties kādām jābūt tām durvīm, lai apturētu cilvēku no iekļūšanas mājā.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Suņu durtiņas ar elektrisko atvēršanos

Postby OrlandoSeaHorse » 22 Jun 2012, 11:21

Rotija wrote: Otrkārt, tad jau suņus vispār nevienus ārā, savā pagalmā atstāt nevar?

Es domāju, ka nevar: 1) vieni atstāti suņi var apriet visu, ko uzskata par aprejamu, kas savukārt var kaitināt kaimiņus, 2) nemaz nevajag īpaši nokaitinātus, pietiek ar stulbiem kaimiņiem, kas var iet kaitināt suni vai kaut ko sunim pār sētu pārmest. Ja tu kaut vai teorētiski esi mājās, kaut vai guli, viņi tomēr zin, ka viņus var pamanīt, bet ja visi skaidri zin, ka ģimene sasēdās auto, bet suns skraida aiz šķidra žoga - zin, visādas idejas cilvēkiem nāk prātā. 3) zagļi. Ja kāds tiešām ir noskatījis kādu konkrētu tavu mantu, tas atradīs veidu, kā neitralizēt tavu suni. Suns var pasargāt no bomžiem, kas pa nakti vešas baļļinu pie akas nosper. Arī protams, noderīgi, vešas baļļiņas ar pašiem vajag.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Suņu durtiņas ar elektrisko atvēršanos

Postby Rotija » 22 Jun 2012, 12:05

Nu,nezinu gan. Man jau liekas,ka lielākajai daļai dzīvojošiem privātmājās ar palieliem suņiem tie suņi paliek ārā. Voljērā vai pa visu sētu tas atkal cits jautājums. Mani lielie ar paliek ārā (ok,pārsvarā voljērā,ja esam ilgāk prom) - ne viņi rej nonstopā,ne kāds šos lien kaitināt. Tas gan laikam tapēc,ka lielākajai daļai kaimiņu no viņiem traki bail. :kanepe:
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Suņu durtiņas ar elektrisko atvēršanos

Postby Robins » 22 Jun 2012, 13:46

... satiekās jorka un dobermaņa saimnieki, parunājas. Itkā abi runā par suņiem, bet viens otru pilnīgi nesaprot.

Runājot par sākotnējo tēmu - piekrītu viedoklim, ka nav lielas jēgas no šāda problēmām bagāta risinājuma. Ja zaglis gribēs tikt privātmājā, tad ir virkne ar vienkāršākiem un ātrākiem risinājumiem (izsist logu, piemērām) nekā tūcīties iekšā pa suņa durtiņām. Ja arī tās durtiņas būs labākais iekšātikšanas veids, tad arī šāda elektroniskā atslēga nez vai palīdzēs (piemēram - 46. izmēra kājas spēriens pa durtiņām - nedomāju, ka tās varētu būt gana smagas un izturīgas, jo sunim taču jāvar tās ar galvu atspiest).
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Next

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests

cron