Grozījumi labturības noteikumos

All About Dogs

Re: Grozījumi labturības noteikumos

Postby maksis » 26 Apr 2012, 08:36

Laura wrote: Pietiek dažos teikumos aizvietot vārdu "mājdzīvnieks" ar vārdiem "vaislas suns/kuce" un iznāk gandrīz citāts no ciltsdarba nolikuma.

Tikai tad vēl jāprecizē, kas likuma izpratnē būtu vaislas dzīvnieks. Un jebkurā gadījumā - uz bezšķirnes dzīvniekiem var attiecināt tikai tās labturības prasības par vakcināciju, attārpošanu, atdošanas vecumu utml.. Kāda apmācība??? Hallo?!
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Grozījumi labturības noteikumos

Postby Demix » 26 Apr 2012, 11:02

maksis wrote:
Laura wrote: Pietiek dažos teikumos aizvietot vārdu "mājdzīvnieks" ar vārdiem "vaislas suns/kuce" un iznāk gandrīz citāts no ciltsdarba nolikuma.

Tikai tad vēl jāprecizē, kas likuma izpratnē būtu vaislas dzīvnieks. Un jebkurā gadījumā - uz bezšķirnes dzīvniekiem var attiecināt tikai tās labturības prasības par vakcināciju, attārpošanu, atdošanas vecumu utml.. Kāda apmācība??? Hallo?!

:par:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Grozījumi labturības noteikumos

Postby seila » 26 Apr 2012, 12:04

obrija wrote:
Bet tautas balsī, ja nemaldos teica, ka tas jaunais voljērs tulīt būs gatavs un, ka tajā drīz sāks dzīvot abi lāču puikas, kas dzīvoja kopā ar Madi. Tātad voljērs tulīt, tulīt būs gatavs, nedomāju, ka tam vēl vajadzīgi tūkstoši...

Laikiam nepareizi saprati, vai Tautas balss muld, abu lāčus taisās pārcelt uz Ilzītes voljēru, jo līdz GADA beigām būs gatavs jaunai Ilzītes voljēs un arī tikai par saziedoto naudu!!! :)

Par pārcelšanu uz Ilzītes voljēru neko neteica :jaut: Es ta domāju, ka viņi ir uzcēluši jaunu priekš tiem lāču puikām.
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Grozījumi labturības noteikumos

Postby Bora » 29 Apr 2012, 09:31

Sisija
Iepriekšējos labturības noteikumos ir runāts par tā saucamo "jūrskolu". Parādiet man kaut vai vienu piemēru, kur kāds par to ir sodīts?
mūsu novadā viens ļoti vecs onka sēdēja cietumā 6 mēnešus, jo tika pieķerts, ka bija apracis kucēnus, pat nenobeidzot, dzīvus. Viņš bija pilnīgā neizpratnē, kāpēc par tādu nieku jāsēž. Visu mūžu tak tā esot darīts un visi tā vai līdzīgi darot...
User avatar
Bora
Puppy
Puppy
 
Posts: 315
Joined: 13 Jan 2010, 16:47
Location: Saldus

Re: Grozījumi labturības noteikumos

Postby NARDICUM » 29 Apr 2012, 23:13

Par jūrasskolu...
Onkam krietni pāri 90, suns nedaudz jaunāks par saimnieku un viņam ir onkoloģija... sāpes... tikai suns ir no ļoti lielajiem un onkam pensijas nepietiek normālai eitanāzijai... Un Paldies DIEVAM, ka atradās viens mednieks (no N-tiem, kam viņš lūdza, jo lielākai daļai roka necēlās), kas piekrita pielikt punktu... tā ir dzīve šai valstī un nedrīkst par to sodīt. Lai tad eitanazē par valsts līdzekļiem tos neārstējami slimos.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Grozījumi labturības noteikumos

Postby agich » 30 Apr 2012, 15:05

NARDICUM wrote:Lai tad eitanazē par valsts līdzekļiem tos neārstējami slimos.

Kapēc gan valstij par to būtu jādomā un vēl jo vairāk jāmaksā? suns nav pirmās nepieciešamības lieta. ja pats nevari nodrošināt visu nepieciešamo, t.sk. eitanāziju, ja tāda būs vajadzīga, tad neņem suni, vai arī ņem tik lielu cik lielu būsi spējīgs pienācīgi aprūpēt.
He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart.
User avatar
agich
Puppy
Puppy
 
Posts: 492
Images: 11
Joined: 13 Jan 2010, 13:47
Location: Bolderāja

Re: Grozījumi labturības noteikumos

Postby NARDICUM » 30 Apr 2012, 16:12

Tu nezini, kas ar Tevi un Tavu suni būs pēc 15-20 gadiem :velnins: Nespļauj kompotā-tur pavārs kājas mazgā!
Jebkurā gadījumā, ja suns ir tuvu 20 g.v., nedomāju,ka viņa aprūpe ir bijusi slikta. Un kāpēc gan valss to nevarētu finansēt (bezizejas gadījumos)? Ja jau ļauj vetiem pelnīt tik daudz pat uz to?
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Grozījumi labturības noteikumos

Postby agich » 30 Apr 2012, 16:49

jā, bet kurš būs tas kas varēs objektīvi spriest par to kurš ir tas bezizejas gadijums kas ir jāfinansē un kurš nav? un vai tas galu galā nenovestu pie tā, ka cilvēki izvēlētos netērēt naudu uz ārstēšanu, jo vieglāk un lētāk būtu vnk novest suni līdz bēdīgam stāvoklim un eitanizēt par valsts naudu.
ļoti daudzi ķēdes suņi arī nodzīvo pa 15 un vairāk gadiem, nedomāju, ka dzīves ilgums automātiski norāda uz to cik labi par suni ir rūpējušies.
He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart.
User avatar
agich
Puppy
Puppy
 
Posts: 492
Images: 11
Joined: 13 Jan 2010, 13:47
Location: Bolderāja

Re: Grozījumi labturības noteikumos

Postby Sisija » 30 Apr 2012, 19:01

Un vēl jau ir jautājums par kucēniem un kaķēniem, kuri tiek sūtīti uz "jūrskolu". To eitanāziju arī vajadzētu finansēt valstij?
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Grozījumi labturības noteikumos

Postby NARDICUM » 30 Apr 2012, 22:51

Jūs tur- Rīgā- ar savu biezo dzīvi un milzu algām esat atrauti no realitātes Latvijā!
Kā Krievija nebeidzas aiz MKADa, tā Latvija nebeidzas aiz Rīgas robežas!
Manuprāt, labāk lai sūta jūrasskolā, nekā izmet uz ielas.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Grozījumi labturības noteikumos

Postby agich » 01 May 2012, 14:56

:kanepe: kas i, argumentu aptrūkās, ka jēlec augumā? tas par to biezo dzīvi un milzu algām bija labs joks. :jautri:
a pa manam labāk, lai pieskata suņus, lai nebūtu pēc tam jādomā kur kucēnus likt. negribās tērēt naudu sterilizācijai un slinkums pieskatīt - ņem kobeli.
He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart.
User avatar
agich
Puppy
Puppy
 
Posts: 492
Images: 11
Joined: 13 Jan 2010, 13:47
Location: Bolderāja

Re: Grozījumi labturības noteikumos

Postby NARDICUM » 01 May 2012, 17:22

Man gan liekas, ka argumenti aptrūkās tieši TEV :akes:
Runa nav par kaut kādiem kucēniem vai kaķēniem, jo tur jau es piekrītu, runa ir par šādu ārkārtas gadījumu, par kuru es rakstīju augstāk. Cilvēkam ir liela auguma kobelis, kurš ir pietiekoši labi kopts un barots, lai nodzīvotu bezmaz vai divus suņu mūžus un paņemts tais laikos, kad nevienam pat prātā nevarēja ienākt, ka pienāks tāda dzīve, kad cilvēks, kas ir godīgi strādājis visu mūžu, nevarēs par savu pensiju atļauties savam sunim pat pēdējo šprici... nu nevajag. Tu vēl nezini, kas notiks ar Tevi pēc 20 gadiem :neparliecinats:
Un par to biezo dzīvi nebija joks. Vienmēr jau liekas, ka mums nav labi, bet ja salīdzina... nu ir aiz Rīgas algas 2-3 reizes mazākas par to pašu darbu cilvēkam ar tādu pašu izglītību.Bet tas jau neattiecas uz tēmu.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Grozījumi labturības noteikumos

Postby agich » 01 May 2012, 18:58

ja? :neparliecinats: vispār jau tā nebiju es kas sāka teikt, ka citi ir atrauti no realitātes un neko nesaprot tikai tādēļ, ka dzīvo Rīga un saņem lielāku?! algu...
varētu jau atbildēt un turpināt par šo tēmu runāt, bet ņemot vērā attieksmi tas laikam ir diezgan bezjēdzīgi. :)
vnk domāju, ka tas likums ir pat ļoti vajadzīgs. Lai tur vai kāda situācija valstī man nešķiet normāli slīcināt dzīvniekus, jo īpaši pieaugušu suni. tā taču ir vienkārši šausmīga nāve.
He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart.
User avatar
agich
Puppy
Puppy
 
Posts: 492
Images: 11
Joined: 13 Jan 2010, 13:47
Location: Bolderāja

Re: Grozījumi labturības noteikumos

Postby Sisija » 01 May 2012, 19:18

Tas komentārs, par lielajām rīdzinieku algām un biezo dzīvi, laikam bija adresēts man. Es, starp citu, rakstīju par kaķēnu un kucēnu slīcināšanu... Nu un tā kā esmu blonda, nekādi nevaru saprast kāds sakars algas lielumam ir ar to, ka kuce visu meklēšanās laiku klīst apkārt un pārojas ar visiem kobeļiem pēc kārtas.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Grozījumi labturības noteikumos

Postby Citroniņš » 01 May 2012, 19:26

Nu un tā kā esmu blonda, nekādi nevaru saprast kāds sakars algas lielumam ir ar to, ka kuce visu meklēšanās laiku klīst apkārt un pārojas ar visiem kobeļiem pēc kārtas.


Manā prātiņā bieži vien lielāka alga nozīmē lielāka nolaidība, bezatbildība..
citreiz tieši otrādi, pārlieku rūpība...
User avatar
Citroniņš
Puppy
Puppy
 
Posts: 389
Joined: 20 Nov 2011, 18:34
Location: Stirling, Scotland. Luxembourg. Cenu pag. Latvija.

Re: Grozījumi labturības noteikumos

Postby vipdu » 01 May 2012, 20:23

Saka, ka noslīkšana esot viena no visbriesmīgākajām un sāpīgajām nāvēm, tāpēc es arī nesaprotu kā ko tādu var izdarīt. Bērnībā bieži atceros, ka peldēja maisiņi ar mirušiem mazuļiem pa mūzu mazo upīti (ja to vispār tā var nosaukt). Tas bija šausmīgi un diemžēl es nekad nepaspēju atrast tos maisiņus laicīgi, vienmēr jau bija par vēlu.
Atsevišķos gadījumos vēl atbalstītu kādu ātru un mazāk sāpīgu nāvi, ja tiešām nav līdzekļu un suns mokās, mēs gan toreiz sagrabinājām lai savējo eitanazētu kad ārsts pateica, ka vairs nav cerību, bet noteikti, ka ir kādi (pārsvarā pensionāri), kas to tiešām nevar paveikt.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Grozījumi labturības noteikumos

Postby NARDICUM » 01 May 2012, 21:16

Sisija Nebija Tev konkrēti domāts tas koments :kanepe: Es jau nezinu, kāda Tev alga! :jautri:
Man jau liekas, ka mēs te esam visu sametuši vienā maisā. Protams, slīcināt kucēnus/kaķēnus ir nenormāli, nav jau runa par to. Šai jautājumā es pilnīgi piekrītu agich. Lai gan nevaru noliegt, ka rezultātā klaiņojošu dzīvnieku laukos un mazpilsētās ir tomēr maz.
Runa bija par vienu konkrētu gadījumu, par kuru rakstīju augstāk. Ir jābūt kaut kādam mehanismam šādiem gadījumiem, nu ir jābūt!!! Jo suns reāli mocījās un cerību vairs nebija. Saprotiet, ir viena lieta kaut vai HD pārbaude (ko visi bļauj, ka dārga), kur naudiņu var krāt kaut vai gadu, zinot, ka sunim to plāno veikt, un cita lieta- ekstremāla situācija, kad 50-100-200 utt. latus vajag šodien pat un uz sitiena.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Previous

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests

cron