Par vēstuli Valdībai (par suņiem)(IR ATBILDE)

All About Dogs

Re: Par atklātu masveida parakstītu vēstuli Valdībai(par suņiem)

Postby maksis » 17 Apr 2012, 20:37

undd wrote:[(lai gan es laikam esmu palaidusi garām, kāds no tā īsti man kā suņa saimniekam/turētājam būs ieguvums)

Jā, es arī nevaru saprast. Pat, ja ne man konkrēti, tad suņu īpašnieku kopienai kā tādai. Vai patversmes dzīvniekiem. Vai vēl kam.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Par atklātu masveida parakstītu vēstuli Valdībai(par suņiem)

Postby Sisija » 17 Apr 2012, 20:47

Mani kaut kā nepamet sajūta, ka man būs lētāk piereģistrēt suni kaut kad par 5 Ls, nekā šogad par brīvu. Bet vispār es jau būtu gatava maksāt arī tos 5 Ls, ja prasības būtu vienlīdzīgas gan pret šķirņu izstāžniekiem un sportistiem, gan pret divānā gulētājiem un ķēdēs sēdētājiem, un reāli visi tiktu kontrolēti gan par reģistrācijas esamību vai neesamību, gan, piem., suņu vakcināciju. Taču, esmu gandrīz 100% pārliecināta, ka kārtējo reizi tiks "aplaimoti" tāpat jau apzinīgākie suņu īpašnieki.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Par atklātu masveida parakstītu vēstuli Valdībai(par suņiem)

Postby Demix » 17 Apr 2012, 22:35

maksis wrote:Kāds,kam juristi tuvu klāt stāvējuši, varētu man ar pirkstu parādīt, kādas tieši sankcijas ir paredzētas par nereģistrēšanu? Nu paņemsim kaut vai izbraukšanu no valsts - ko darīs? Iekasēs soda naudu uz robežas (kādā apmērā?)? Vai neļaus izbraukt no valsts (uz kāda pamata?)? Man ļoti praktiska interese.
Ā, un vēl - kurš gads tiem pārējiem figurēja - 2016.? Saprotu, ka var sameklēt, bet mans slinkums burties cauri, pasakiet tie, kas jau esat izlasījuši!

Arī mani tas intresē,jo kad slēdzu da jebkādus līgumus,vienmēr pirmās izlasu sankcijas(ne jau tapēc,ka plānoju apzināti pārkāpt,bet lai zinu ar ko rēķināties,ja kas un ko man tas maksās) un tikai tad līguma priekšmetu un pārejās sadaļas,jo tas jau ir tas uz ko eju!Un ja tā padomā,jo mazāk kaut kur esi iesaistījies,jo mazāk atbildības.Tāpēc vien būtu interesani zināt kas,cik,par ko,ko un kāpēc :jaut: tad arī varētu saprast vai vsp kaut kur reģistrēties...un vai šajā reizē "likuma nezināšana neatbrīvo no atbildības" strādās ...
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Par atklātu masveida parakstītu vēstuli Valdībai(par suņiem)

Postby Bafija » 18 Apr 2012, 07:35

Kā viens no iemesliem kādēļ tiek veidots šāds reģistrs - suņu vakcinācijas kontrolei (Rabbies), attiecīgi tie, kas nebūs vakcinējuši laicīgi, saņems administratīvo sodu.
Otrs - suņi, kuri nebūs piereģistrēti datu bāzē nevarēs izbraukt/iebraukt (nezinu kurā virzienā), nevarēs saņemt PVD izbraukšanas atļauju, utt.
Jau šogad izbraucot uz Baltkrieviju un atpakaļ visi mūsu suņi (arī krači) uz robežas tika sarakstīti kkādā datu bāzē ar visiem pases NR, čipiem, pilniem vāriem, utt. Uz robežas tas prasija veselas 40 min, jo programma jauna, neviens nemācēja īsti strādāt!
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Par atklātu masveida parakstītu vēstuli Valdībai(par suņiem)

Postby zukins » 18 Apr 2012, 07:44

Bafija - ja pareizi sapratu, jūs kaut kādā datu bāzā sarakstīja Latvijas pusē?
Es šajā mistiskajā reģistrā savus suņus reģistrēju galvenokārt dēļ šīm robežu būšanām - lai arī 99% gadījumu neviens neko nepārbauda, es nevēlos riskēt ar problēmām, piem. ka sunim neļaus izbraukt vai vēl ļaunāk - neļaus iebraukt atpakaļ valsī. Man tas ir aktuāli, jo robežu šķērsoju teju 2x nedēļā... Tiesa, līdz šīm 2 gadu laikā dokumenti (mani) ir pārbaudīti tikai 2x, suņu - ne reizi, lai gan suņi šo pārbaužu reizēs bija mašīnā.
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: Par atklātu masveida parakstītu vēstuli Valdībai(par suņiem)

Postby Bafija » 18 Apr 2012, 07:51

Bafija - ja pareizi sapratu, jūs kaut kādā datu bāzā sarakstīja Latvijas pusē?


jā, tieši tā! mani seši suņi jau figurā mistiskā datu bāzē! Uz robežas teica ka šis pasākums ieviests ar š.g. 1. janvāri, jo vēl novembrī uz tās pašas robežas neviens neko neprasija.
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Par atklātu masveida parakstītu vēstuli Valdībai(par suņiem)

Postby eldberg » 18 Apr 2012, 08:10

Neskatoties uz to, ka reģistrācija tagad ir par brīvu, es netaisos reģistrēties, kamēr nebūšu saņēmis atpakaļ vēstuli no MK.
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Par atklātu masveida parakstītu vēstuli Valdībai(par suņiem)

Postby BaibaB » 18 Apr 2012, 08:21

par robežu. principā ir iespējams kaut ko pārbaudīt/reģistrēt uz robežas (LV-RU, LV-BLR), bet tākā mēs esam EU, tad te robežu kā tādu nav, brauc pāri svilpodams. mēs vēl nebijām EU, kad jau uz Igauniju un Lietuvu tās robežas faktiski bija neformālas. tagad var aizbraukt līdz Portugālei un nekur tevi neaptur.

par reģistru. Zemkopības ministrijas pagājušās nedēļas papīros uz Ministru kabinetu ir pieminēts EUROPETNET (http://www.europetnet.com/home.aspx ). cik es tur iegāju, tad vairumam EU valstu ir šādas vai līdzīgas datu bāzes, un tajās valodās, kurās es saprotu, datu bāze ļauj identificēt dzīvnieku (pazudušu vai kā). viss. nekam citam tās datu bāzes (Europetnet) nekalpo. piemēram, spāņu bāzēs ieej, ievadi logā suņa čipa nr. un savu ID vai pases nr. un vari ieiet laikam sava suņa bāzītē/profilā un vismaz apskatīties infu.
ja mūs sāks žmiegt ar mistiskiem nodokļiem, balstoties uz šo datu bāzi, mēs varam, pirmkārt, meklēt atbalstu šajā Europetnet vai vēl labāk - Eiropas Komisijā. bet otrs - es nedomāju, ka ir iespējams uzlikt nodokli, par izejas pamatu ņemot datu bāzi, kurā nav attiecīgā nodokļa VISI maksātāji. jo, ja reiz uzliks kaut kādu mistisku nodokli, tad visiem suņu (kaķu, fretku, kazu, aitu) īpašniekiem. bet kā viņus apzinās, ja bāzē būs tikai 1/100 vai 1/10 daļa? un ja liks nodokli tikai šai 1/100 vai 1/10 daļai, tad tas tiešām būs nelikumīgi un tad no tiesas darbiem VIDam tiešām neizsprukt. :paukojas: vārdu sakot, es domāju, ka nav pamata baidīties, ka uzliks nodokli, kamēr tajā reģistrā nebūs 100% visi nodokļa subjekti.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Par atklātu masveida parakstītu vēstuli Valdībai(par suņiem)

Postby eldberg » 18 Apr 2012, 08:29

BaibaB wrote: kamēr tajā reģistrā nebūs 100% visi nodokļa subjekti.

ne, cerēt var tikai uz to ka tas nenotiks līdz 2016.g noteiktajam datumam.
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Par atklātu masveida parakstītu vēstuli Valdībai(par suņiem)

Postby eldberg » 18 Apr 2012, 08:30

Neatceros ar ko runāju, bet kāds jurists man teica, ka pēc labticības principa, katrs kas tagad datubāzē jau samaksājis savus 5LVL, var iet uz VID un prasīt naudu atpakaļ. Ja nedod, var uztaisīt precedenta tiesas prasību.
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Par atklātu masveida parakstītu vēstuli Valdībai(par suņiem)

Postby pixy » 18 Apr 2012, 08:33

Bafija wrote:Kā viens no iemesliem kādēļ tiek veidots šāds reģistrs - suņu vakcinācijas kontrolei (Rabbies), attiecīgi tie, kas nebūs vakcinējuši laicīgi, saņems administratīvo sodu.
Jā, tikai tāds sīkums, ka šie punkti, kas attiecas uz vakcināciju, stājas spēkā 2016.gadā - līdz tam viņiem nekāda vakcinācija neinteresē. Tie ir vēl četri gadi...
Man interesē, kur varētu atrast informāciju tieši par robežšķērsošanu, es domāju EU iekšpusē - KAM ir tiesības pieprasīt, lai mans suns būtu reģistrēts un vai robežsardzei ir pieeja reģistram, ja MK noteikumos teikts -
15.9. nodrošina praktizējošiem veterinārārstiem, pašvaldībām, Pārtikas un veterinārajam dienestam, dzīvnieku patversmēm, pašvaldības policijai un Valsts policijai autorizētu pieeju datubāzei saskaņā ar vienošanos par datubāzes izmantošanu. Vai arī tiks izvilkts dators un man, kā suņa īpašniekam būs jāieiet reģistrā un jāparāda, ka mans suns tur ir :neparliecinats: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Par atklātu masveida parakstītu vēstuli Valdībai(par suņiem)

Postby BaibaB » 18 Apr 2012, 08:39

ok, kas notiks, sākot ar 2017.gada 1.janvāri?
tie noteikumi neparedz būtisko - datu bāzi, kas ļauj vetārstam un saimniekam ievadīt datus par čipēta = identificējama dzīvnieka vakcināciju u.c. un vajadzības gadījumā Ainažos atrasts suns tiek identificēts jebkurā vetklīnikā un aizgādāts saimniekam, kas dzīvo Ilūkstē. divi klišķi un ir noskaidrota suņa un saimnieka saite. noteikumiem vajadzētu nodrošināt visu mājdzīvnieku reģistrāciju, neizdarot kaut kādu idiotisku izklupienu izstāžu suņu virzienā un par pārējiem suniem un citām sugām aizmirstot. nu jā, un zinot Latvijas realitāti, cilvēks jau neko citu nevar padomāt, kā tikai to, ka uz bāzes pamata atkal kāds kaut ko samudrīs, tā diemžēl ir realitāte.
galvenais - netiek veikts izskaidrošanas darbs sabiedrībā. kamēr valdīs šitā viduslaiku tumsonība - kāpēc man kaut kut jāreģistrē suns, ko man tas dos? plus - kas notiks ar tām pašvaldību datu bāzēm, kurās jau tiešām suņi gadiem tiek atkal un atkal reģistrēti? mani suņi jau gadiem tiek vadīti mistiskā Salaspils pašvaldības datu bāzē pēc tam, kad esmu samaksājusi suņu nodevu. pašvaldībām, patversmēm būs pieeja šai Datu centra bāzei? citādi es jēgu neredzu.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Par atklātu masveida parakstītu vēstuli Valdībai(par suņiem)

Postby Bafija » 18 Apr 2012, 08:47

pixy
veterinārārstiem, Pārtikas un veterinārajam dienestam


šie arī ir tie, kuri strādā un pārbauda uz robežas... Muitniekiem, robežsardžei ir bijis /nebijis tas suns. Uz ES robežas arī mums ir pārbaudīts ID, salīdzināts ar pasi, kā arī vakcinācijas atbilstība (pie mums vajag tikai trakumsērgu, bet EE un FIN piem.prasa krietni vairāk oficiālo vakcīnu).
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Par atklātu masveida parakstītu vēstuli Valdībai(par suņiem)

Postby BaibaB » 18 Apr 2012, 08:50

pixy wrote:Man interesē, kur varētu atrast informāciju tieši par robežšķērsošanu, es domāju EU iekšpusē - KAM ir tiesības pieprasīt, lai mans suns būtu reģistrēts un vai robežsardzei ir pieeja reģistram, ja MK noteikumos teikts -

lūdzu :) . Līgums par Eiropas Savienības darbību, 2.nodaļa Robežkontroles, patvēruma un imigrācijas politika, 77.pants 1. daļa Savienība veido politiku, lai:
a) nodrošinātu, ka personām, šķērsojot iekšējās robežas, neveic nekādu kontroli neatkarīgi no to
pilsonības
; (30.3.2010. LV Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis C 83/75.) MK ar saviem noteikumiem pārkāpj savas pilnvaras, ja es pareizi saprotu. :pilnmeness:
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Par atklātu masveida parakstītu vēstuli Valdībai(par suņiem)

Postby BaibaB » 18 Apr 2012, 08:52

BaibaB wrote:
pixy wrote:Man interesē, kur varētu atrast informāciju tieši par robežšķērsošanu, es domāju EU iekšpusē - KAM ir tiesības pieprasīt, lai mans suns būtu reģistrēts un vai robežsardzei ir pieeja reģistram, ja MK noteikumos teikts -

lūdzu :) . Līgums par Eiropas Savienības darbību, 2.nodaļa Robežkontroles, patvēruma un imigrācijas politika, 77.pants 1. daļa Savienība veido politiku, lai:
a) nodrošinātu, ka personām, šķērsojot iekšējās robežas, neveic nekādu kontroli neatkarīgi no to
pilsonības
; (30.3.2010. LV Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis C 83/75.) MK ar saviem noteikumiem pārkāpj savas pilnvaras, ja es pareizi saprotu. :pilnmeness:


tai pašā laikā es zinu, ka ar muitniekiem, policistiem u.tml. ir bezjēdzīgi strīdēties. :lamajas:
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Par atklātu masveida parakstītu vēstuli Valdībai(par suņiem)

Postby bluebelton » 18 Apr 2012, 08:56

Varbūt esmu palaidusi kaut ko garām ...
Pamazām sareģistrēsim savus suņus datu bāzē līdz noteiktajam termiņam, bet neviens jau nav mūžīgs. Kas notiek pēc tam, kad suns ir "aizgājis uz citiem medību laukiem"? Atkal tā pati procedūra, kas reģistrējot, tikai apgrieztā secībā? :huh:
User avatar
bluebelton
Puppy
Puppy
 
Posts: 243
Joined: 13 Jan 2010, 17:57
Location: Riga, Latvia

Re: Par atklātu masveida parakstītu vēstuli Valdībai(par suņiem)

Postby Sisija » 18 Apr 2012, 10:10

pixy wrote:Vai arī tiks izvilkts dators un man, kā suņa īpašniekam būs jāieiet reģistrā un jāparāda, ka mans suns tur ir :neparliecinats: .

Bet Tu tak vari pateikt, ka ar datoru neproti rīkoties un, lai izbrauktu vai iebrauktu valstī, šīs prasmes nav obligātas :kanepe:
Izbraucot uz vai iebraucot no trešajām valstīt, uz robežas suņa reģistrāciju datu bāzē varētu kontrolēt PVD pārstāvji vai veterinārārsti, bet šķērsojot neesošās ES robežas, ļoti šaubos vai kāds to darīs. Vēl pirms mēs iestājāmies ES, bieži braukāju ar kaķiem uz izstādēm, nekad uz robežas neviens neko attiecībā uz kaķiem nepārbaudīja. Problēmas, manuprāt, varētu rasties tikai tiem, kuri šeit Latvijā piedalīsies kaut kādos pasākumos: izstādēs, sacensībās...
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Par atklātu masveida parakstītu vēstuli Valdībai(par suņiem)

Postby Demix » 18 Apr 2012, 10:44

Bafija wrote:pixy
veterinārārstiem, Pārtikas un veterinārajam dienestam


šie arī ir tie, kuri strādā un pārbauda uz robežas... Muitniekiem, robežsardžei ir bijis /nebijis tas suns. Uz ES robežas arī mums ir pārbaudīts ID, salīdzināts ar pasi, kā arī vakcinācijas atbilstība (pie mums vajag tikai trakumsērgu, bet EE un FIN piem.prasa krietni vairāk oficiālo vakcīnu).

Priekš kam tad datu bāze,tas tak viss pasē rakstīts :akes: Dub dubom tas viss :aknee:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Par atklātu masveida parakstītu vēstuli Valdībai(par suņiem)

Postby pixy » 18 Apr 2012, 11:10

Sisija wrote: Latvijā piedalīsies kaut kādos pasākumos: izstādēs, sacensībās...
Par sacensībām noteikumos nav ne vārda - 24. Suni, kas piedalās izstādēs vai ko uz laiku izved ārpus valsts teritorijas, datubāzē reģistrē līdz 2012.gada 1.jūlijam. Un viss. Viņiem nav tiesību iet uz sacensībām kaut ko pārbaudīt pirms 2016.gada1.jūlijam...
bluebelton wrote:Kas notiek pēc tam, kad suns ir "aizgājis uz citiem medību laukiem"?
19. Mājas (istabas) dzīvnieka īpašnieks, izmantojot portālā www.latvija.lv pieejamos identifikācijas un autentifikācijas rīkus vai aizpildot ziņojumu un nosūtot to datu centram, paziņo par reģistrētā mājas (istabas) dzīvnieka:
19.2. nāvi (izņemot suni, kas atzīts par bīstamu);
, laikam bīstamā suņa nāvi drīkst konstatēt tikai kāda augstāka institūcija nekā saimnieks. Bet, ja tu neko neesi noziņojis - 15.13. izslēdz no datubāzes mājas (istabas) dzīvnieku, ja 20 gadu laikā pēc mājas (istabas) dzīvnieka reģistrācijas nav saņemts ziņojums no mājas (istabas) dzīvnieka īpašnieka. Informāciju par reģistrēto mājas (istabas) dzīvnieku un tā īpašnieku pēc izslēgšanas no datubāzes datu centrs glabā vismaz trīs gadus;
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Par atklātu masveida parakstītu vēstuli Valdībai(par suņiem)

Postby OrlandoSeaHorse » 18 Apr 2012, 11:13

tākā mēs esam EU, tad te robežu kā tādu nav, brauc pāri svilpodams. mēs vēl nebijām EU, kad jau uz Igauniju un Lietuvu tās robežas faktiski bija neformālas. tagad var aizbraukt līdz Portugālei un nekur tevi neaptur.
Nevis ES nav robežu, bet Šengenas līguma zonā. UK, piem., ir ES, bet robežas kontrolē, jo nav Š. līgumā.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

PreviousNext

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests