Kas notiek ar šķirnēm?

All About Dogs

Re: Kas notiek ar šķirnēm?

Postby kaija » 07 Mar 2012, 19:53

Suliko wrote:Nesen apskatiiju Westminsteres BIS galeriju no pashiem aizsaakumiem. Liidz 60tiem gadiem izskataas, ka lielu paarmainju nav. Ljoti skaisti izskataas skotu terjers un buldogs no pirmajaam bildeem. 75. bildee VAS ar taas kaajas jau kaadu laicinju atpakalj...

Un links: http://www.westminsterkennelclub.org/history/biswinners.html#gallery


Ļoti interesanta galerija.
Image

Image
User avatar
kaija
Veteran
Veteran
 
Posts: 1047
Joined: 14 Jan 2010, 10:37

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kas notiek ar šķirnēm?

Postby Vendeta » 09 Mar 2012, 12:34

Crufts izstādē tomēr kaut kas notiek lietas labā:

Bulldog and Pekingese fail Crufts vet checks


No dog representing the Pekingese and Bulldog breeds will compete in Thursday evening’s Best in Group competitions at Crufts after they failed the new veterinary checks that have been introduced to the show.

The Best of Breed award was not given to Pekingese, Palacegarden Bianca, or Bulldog, Mellowmood One In A Million, following their veterinary checks, which were carried out by an independent veterinary surgeon. This means that the dogs will not be allowed to continue into the Toy or Utility Best in Group competitions respectively.

The Kennel Club has introduced veterinary checks for the Best of Breed winners at all Kennel Club licensed General and Group Championship Dog Shows from Crufts 2012 onwards, in 15 designated high profile breeds. This measure was introduced to ensure that Best of Breed awards are not given to any dogs that show visible signs of problems due to conditions that affect their health or welfare.

The fifteen high profile breeds are as follows: Basset Hound, Bloodhound, Bulldog, Chow Chow, Clumber Spaniel, Dogue De Bordeaux, German Shepherd Dog, Mastiff, Neapolitan Mastiff, Pekingese, Shar Pei, St Bernard, French Bulldog, Pug and Chinese Crested.

Caroline Kisko, Kennel Club Secretary, said: “We are determined to ensure that the show ring is a positive force for change and that we help to move breeds forward by only rewarding the healthiest examples of a breed.

“The veterinary checks were introduced to ensure that dogs with exaggerated features do not win prizes. The independent veterinary surgeon decided that the Pekingese and Bulldog should not pass their checks and therefore they did not receive their Best of Breed awards and will not be representing their breeds in the remainder of the competition.”

Ja tik šī nebūs tāda "vienas reizes paraugakcija" :neparliecinats:
User avatar
Vendeta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 407
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:17

Re: Kas notiek ar šķirnēm?

Postby murkata » 10 Mar 2012, 09:29

es ļoti ceru, ka nē un, ka citas lielās izstādes ņems piemēru!
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3088
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Kas notiek ar šķirnēm?

Postby Vendeta » 10 Mar 2012, 16:14

Nu jau sāk izskatīties, ka ir "no viena grāvja ārā, otrā iekšā" - klambers diskvalificēts, jo vetārsts šim atklājis konjunktivītu - neko vairāk, tikai apsārtumu acs gļotādā :soks:
User avatar
Vendeta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 407
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:17

Re: Kas notiek ar šķirnēm?

Postby Creme de la Creme » 10 Mar 2012, 20:03

Man jaunākā kuce reiz saņēma ''ļoti labi'' par to, ka acs asaroja...mums gan acis veselas...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
 moderator
 moderator
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Kas notiek ar šķirnēm?

Postby Suliko » 11 Mar 2012, 05:14

Domaaju, ka USaa shaadi noteikumi nekad nestaatos speekaa, jo iestaadiijums tiktu iesuudzeets tiesaa viens un divi :D Es piekriitu sievietei video, ka godiigi buutu iziet visas paarbaudes PIRMS izstaades, nevis veelaak peec cik stundu stuujkeeshanaas pa ringiem + veel zaudeet titulu!! Un buutu godiigi visas shkjirnes paarbaudiit, tikai shaubos vai tieshaam atradiisies tik daudz vetu, kuri paarzin visas shkjirnes siikumos. Bet nu Anglija jau ir populaara ar savu "demokraatisko" likumdoshanu :aknee:
Vizslas are my favorite people...
User avatar
Suliko
Puppy
Puppy
 
Posts: 102
Images: 18
Joined: 08 Feb 2012, 03:25

Re: Kas notiek ar šķirnēm?

Postby NARDICUM » 11 Mar 2012, 09:17

Īstenībā, pārbaudēm nav nekāda sakara ar suņa veselību.
Ja atceramies tos laikus, kad koki bija lieli un zvēri prata runāt, suņi kopumā bija daudz veselīgāki bez kādām tur pārbaudēm (kādas tur pārbaudes, ja Liepājas rajonā ķeizaru kucei mācēja uztaisīt tikai viens vets, un tas pats pamanījās sašūt dzemdi ar kaut kādu striķi!)
Un šeit video redzētiem VASiem visiem ir tīras kājas, jo HD pārbaudes jau viņiem visiem taisa gandrīz 100% un C jau skaitās slikta diagnoze! Kāds gan labums no tās pārbaudes, ja rezultātā suns vienalga nevar paiet?
Nevajag izmantot vaislā pirmkārt jau suņus, kas nevar paiet, nevar redzēt,nevar dzemdēt, nevar pāroties bez instruktora,nespēj pašas kuces izbarot bērnus, visu laiku kasās utt., utjpr. un būs jums normāli veseli suņi! Nevajag izmantot tos, kas dabiskos apstākļos paši nespētu izdzīvot un atstāt pēcnācējus. Ar to es, protams, nedomāju galējības, loģiski, ka kaut kāda laika vai jagds, vai aziāts izdzīvotu arī mežā palaists, bet mazais zīda sunītis vai toterjers- nē, bet pārējā ziņā suns paliek suns, viņam ir jābūt spējīgam skriet, lekt, nav jāģībst pie minimālas slodzes vai no neliela stresa, pašam jāprot tikt pie bērniem un tos izbarot un dzīvot normālu suņa dzīvi, un tikai tādu suni es uzskatu par veselu.
User avatar
NARDICUM
Veteran
Veteran
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Kas notiek ar šķirnēm?

Postby Korland Rein » 11 Mar 2012, 15:56

NARDICUM wrote:Nevajag izmantot vaislā pirmkārt jau suņus, kas nevar paiet, nevar redzēt,nevar dzemdēt, nevar pāroties bez instruktora,nespēj pašas kuces izbarot bērnus, visu laiku kasās utt., utjpr. un būs jums normāli veseli suņi!

Piekrītu katram burtam! :jaa:
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
 moderator
 moderator
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Kas notiek ar šķirnēm?

Postby murkata » 11 Mar 2012, 16:01

:par: +1000
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3088
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Kas notiek ar šķirnēm?

Postby pekemaiga » 22 Apr 2012, 22:53

Pilnīgi piekrītu, ka mūsu suņiem jābūt veseliem un apmierinātiem par savu dzīvi. Tomēr dažādu izveidoto šķirņu uzdevums ir atšķirīgs. Man ir pekinieši un es piekrītu, ka kļudaini bija pēc iespējas gūt īsākus suņu degunus, kas gala rezultātā apgrūtina viņu elpošanu un dzīvi. Tai pat laikā no pekinieša nevar prasīt, lai viņš nenogurdinoši dzītos pakaļ medījumam (zaķim, lapsai utt.), vai atnestu no alas žurku utml. (lai gan viņš ļoti to gribētu) - šķirnei, kurai vairāki simti gadu, uzdevums bija celt trauksmi Ķīnas imperatora pilī, atrodoties tā tiešā tuvumā un pavadot to. Neviens, domāju nešaubās, ka imperators neskrēja un arī mazajiem sunīšiem to nevajadzēja darīt. Šķirnes skaistums ir arī liels kažoks, bet tas prasa ne tikai saimniekiem darbu to uzturēt un saglabāt, bet arī papildus svaru pašam suni. Protams, ja mēs nocirpsim šo skaitumu, tad arī vieglāka būs dzīve pekinietim, bet tas vairs nebūs pekinietis, bet lācītis. Uzskatu, ka nespēja regulāri kucēm dzemdēt dabiskā veidā kucēnus ir nepieļaujami, tomēr zinam, ka ķeizargriezienu iemesli var būt dažādi un ne vienmēr tas saistīti ar šķirnes īpatnībām. Vēl kas - protams ir viegli ierobežot likumpaklausīgus izstāžu dalībniekus, bet to jādara vienlaicīgi ar ierobežojumiem plašam jaukteņu un pusšķirnes suņu vairošanai - protams, to nedarām mēs, bet citas, ne FCI sistēmas klubi, apvienības un vienkārši induviduālie īpašnieki. Pietiek paskatīties piedāvājumos internetā.
pekemaiga
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 22 Apr 2012, 21:10

Re: Kas notiek ar šķirnēm?

Postby OrlandoSeaHorse » 23 Apr 2012, 00:40

Taisnība, izstāžniekus, kad jau ir sākuši domāt, iedzīs rāmjos, bezšķirne pati ar sevi tiks galā, kā vienmēr, bet pusķirnes viltojumi ir tas briesmīgākais un diemžēl pieprasījums ir.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Veteran
Veteran
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Kas notiek ar šķirnēm?

Postby NARDICUM » 23 Apr 2012, 08:02

pekemaiga
Protams, nevajadzētu aiziet galējībās! Nevajag būt ne biologam, ne kinologam, ne vetārstam, lai saprastu, ka buldogs skrien lēnāk par kurtu un brahacefālis nevar stundām ilgi riet alā, kur gaisa trūkst, kā to dara taksis ar garo degunu! Ja sunim ir garš apmatojums, viņš ir kaut cik jāķemmē, bet to pašu jagdu pirms izstādes pietiek ar mitru lupatiņu noslaucīt, jo tā ir šķirnes apmatojuma īpatnība- viņš no bebraines pēc pāris stundu darba izlien tāds, ka acis vien spīd, bet pēc pusstundas jau ir sauss un spīdīgs. Kaut kāds maltēzs, pēc peldes ūdens, dubļu un bebra s***du maisījumā būtu vairs tikai cērpjams "uz nulli" :kanepe:
Protams, ķeizara iemesli var būt dažādi, gadās ķeizari arī šķirnēs, kuras tradicionāli pašas dzemdē bez kaut kādas cilvēka iejaukšanās, bet, nevaram noliegt, ka mums ir arī šķirnes, kurās ir plāna ķeizari praktiski visām kucēm :sajucis:
Protams, neviens neprasa no pekinieša dzīt zaķi vai padot pīli no purva, vilkt kamanas vai ganīt aitas, bet normālu suņa dzīvi viņam gan vajadzētu būt spējīgam dzīvot. Cilvēkam suns tomēr ir vajadzīgs vai nu kāda uzdevuma veikšanai, vai vienkārši savam priekam, nevis kā lieka problēma
User avatar
NARDICUM
Veteran
Veteran
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Kas notiek ar šķirnēm?

Postby Vendeta » 25 Apr 2012, 16:45

viņš no bebraines pēc pāris stundu darba izlien tāds, ka acis vien spīd
- šitāds? :soks:
Image
User avatar
Vendeta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 407
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:17

Re: Kas notiek ar šķirnēm?

Postby Vendeta » 25 Apr 2012, 16:50

Kārtējais šedevrs, ko ir radījis cilvēks :lamajas: :ludzu: :aizsvilstas:
Image

Image

Image

Un šis te "audzētājs" nenormāli lepojas ar saviem suņiem:http://www.cadaboms.com/ghost.html
User avatar
Vendeta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 407
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:17

Re: Kas notiek ar šķirnēm?

Postby NARDICUM » 25 Apr 2012, 18:17

Vendeta
JĀ! :medas:
User avatar
NARDICUM
Veteran
Veteran
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Kas notiek ar šķirnēm?

Postby Citroniņš » 25 Apr 2012, 18:26

Vendeta, uz tādu skatoties slikti paliek.. to nabaga suni, kas tak redzēt vairs nevar... un vispāŗ viņa bildēs mastifi nepatīk, pārējos pat neskatījos aiz bailēm, ka sabojāti suņi
User avatar
Citroniņš
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 389
Joined: 20 Nov 2011, 18:34
Location: Stirling, Scotland. Luxembourg. Cenu pag. Latvija.

Previous

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests