Kas notiek ar šķirnēm?

All About Dogs

Kas notiek ar šķirnēm?

Postby ezhuks » 28 Feb 2012, 22:49

Tēma cilāta, novārtā pamesta, tomēr ir vērts atkal un atkal par to runāt. Un ja nu paveicas...? Vērtīgs video:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... ex00WjSobE
ezhuks
Champion
Champion

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kas notiek ar šķirnēm?

Postby Korland Rein » 29 Feb 2012, 09:26

Ļoti labs video! Un tas attiecas uz visam šķirnem ne tikai uz tām, kuras redzejām! Manā šķirnē cietušas galvas....
Image
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
Korland Rein
 moderator
 moderator

Postby BaibaB » 29 Feb 2012, 10:31

filmiņa pamācoša. ļoti uzskatāms, kas noticis ar VAS, bet asaras birst par mastino napoletano, oriģinālo variantu pat nepazinu... ;(
varbūt mēs šajā tēmā varētu padalīties ar vizuālajiem materiāliem par savām šķirnēm un to izmaiņām.
šnauceri ļoti mainījušies nav, bet šādas tādas izmiņas, dabiski, ir.
te vidējais šnaucers, kāds tas bija 1956.gadā
Image
21.gadsimta vidējais šnaucers, diemžēl ausis un aste daudz ko sabojā šīs reiz tik elegantās šķirnes vizuālajā veidolā
Image
neatradu ātrumā līdzvērtīgu vidējo šnauci, te miniatūrais, kādu šodien ir ļoti daudz. anatomiski puslīdz, bet pūkainās kājas tagad ir neizbēgamība
Image
dažiem audzētājiem ir nelāga mode savus šnaucerus demonstrēt šādi, tas jau velk uz VAS "modes" pusi, un man ir aizdomas, ka pakaļkājas arī anatomiski ir mainījušās. vai mugura ir dabiski slīpa vai taisna, nekad neesmu varējusi saprast.
Image
nobeidzot - šnauceri un pinčeri ap 40. vai 50.gadiem no vācu kluba lapas. žēl, ka tādi viņi visi vairs nav mūsdienās.
Image
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
BaibaB
Veteran
Veteran

Postby Kurzemnieks » 29 Feb 2012, 10:41

Jā, es sevi nevaru saukt par šķirņu pazinēju, bet pat es biju mazliet šokēta kad ieraudziju Basetu kādreiz un Basetu šodien,tāpat arī mastino napoletano,pilnīgi ;( , u.c.! Tas pierāda cik cilvēkam tomēr ir liela vara par citām dzīvām radībiņām. Un ne vienmēr viņš to izmanto pareizi(ja tā var teikt)!
Image
Kurzemnieks
Intermediate
Intermediate

Images: 8

Postby Creme de la Creme » 29 Feb 2012, 11:14

Tēmas nosaukumam būtu jābūt - kas notiek ar cilvēku, nevis kas notiek ar šķirnēm...Daudzas šķirnes ir jau tik tālu izkropļotas, ka tālāk vairs nav kur...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
Creme de la Creme
 moderator
 moderator

Postby vipdu » 29 Feb 2012, 11:30

Šo video jau kaut kad biju redzējusi vienā citā tēmā. Par kroplajiem VASiem man raudiens nāk :asaras: Baseti man nez kāpēc vairāk prātā palikuši tādi kā tie ir "kādreiz" bildēs un man bija šoks ieraugot "tagad" bildes. Es droši vien uz ielas satiekot tādus suni domātu, ka viņš ir slims ar kaut ko vai vismaz pārbarots.

CDLC mums šķiet, ka nav kur vairs sabojāt, bet gan jau tiem bojātājiem vēl daudz "vēlamie uzlabojumi" pūrā stāv.
vipdu
Champion
Champion

Postby Korland Rein » 29 Feb 2012, 12:02

Bojatāji esam kopumā visi! Tie nav tikai tie - viņi! :lasu: Lai cik tas nežēlīgi arī nebūtu, mainās arī standarti, tātad, lai strādātu šķirne ir jāseko modei gribi vai negribi, preteja gadijumā mani/tavijūsu/mūsu suņi nebūs "sķirnīgi".
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
Korland Rein
 moderator
 moderator

Postby vipdu » 29 Feb 2012, 12:58

Nu jā, es jau kā no izstādēm maz ko saprotošais cilvēks labāk tomēr ja ņemtu VAS tad normālu VAS pat ja neskaitas pēc modernām izpratnēm šķirnīgs, nekā tos ar lauzto muguru. Bet ja ir plānā pavairošana un obligātas izstādes tad jāņem vien "šķirnīgs".
vipdu
Champion
Champion

Postby Sisija » 29 Feb 2012, 14:26

Manuprāt daudz bēdīgāk ir tas, ka daļa šādu "uzlabojumu" rada arī veselības problēmas un pasliktina dzīvnieka dzīves kvalitāti, vizuālās izmaiņas būtu mazākā problēma, kau arī tas ir ļoti svarīgi.
Image Image
Sisija
Veteran
Veteran

Postby Kurzemnieks » 29 Feb 2012, 14:38

Sisija wrote:Manuprāt daudz bēdīgāk ir tas, ka daļa šādu "uzlabojumu" rada arī veselības problēmas un pasliktina dzīvnieka dzīves kvalitāti, vizuālās izmaiņas būtu mazākā problēma, kau arī tas ir ļoti svarīgi.

:par:
Image
Kurzemnieks
Intermediate
Intermediate

Images: 8

Postby ruu » 29 Feb 2012, 17:23

Nu, Baseti vēl nav trakākais variants. Man, piemēram, Bulterjera vai Angļu buldoga pārmaiņas liekas daudz krasākas, tomēr mēs taču esam iemīļojuši tieši mūsdienu šķirnes variantu :pukudupsis: Mēs vēl nezinām, kādas mūsu šķirnes izskatīsies pēc 20 gadiem... Ar Neapoles mastifu gan traki, bet nu video jau arī ir paņemti gandrīz galējie šķirņu pārstāvju varianti.

vipdu wrote:Šo video jau kaut kad biju redzējusi vienā citā tēmā. Par kroplajiem VASiem man raudiens nāk :asaras: Baseti man nez kāpēc vairāk prātā palikuši tādi kā tie ir "kādreiz" bildēs un man bija šoks ieraugot "tagad" bildes. Es droši vien uz ielas satiekot tādus suni domātu, ka viņš ir slims ar kaut ko vai vismaz pārbarots.

Vipdu, ja ir vēlēšanās un laiks, varam satikties - paradīšu mūsdienu basetu ;) "Vecais" basets man vairāk atgādina pāraugušu taksi :neparliecinats:
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
ruu
Intermediate
Intermediate

Images: 0

Postby vuks55 » 29 Feb 2012, 17:38

vipdu wrote:Nu jā, es jau kā no izstādēm maz ko saprotošais cilvēks labāk tomēr ja ņemtu VAS tad normālu VAS pat ja neskaitas pēc modernām izpratnēm šķirnīgs, nekā tos ar lauzto muguru. Bet ja ir plānā pavairošana un obligātas izstādes tad jāņem vien "šķirnīgs".

Nu te nav problēmu... Mums ir gan darba līniju VASi, kas nu tiešām nav pēc modernām izpratnēm šķirnīgi, bet nu savu ĻOTI LABI vai TEICAMI izstādēs saņem un vaislā iet, gan arī ne tik moderni VASi ar show līnijās.

Ceru, ka manai ar lauztu muguru neatradīsiet :viltigs: , lai gan mēs arī izstādēs uzvaram un esam pietiekoši konkurētspējīgi ( esam jau nepilnos 2 gados gan BALT JCH, gan LV CH, gan arī specenēs beigās neejam :sarkstosa: )
Image
Image

Bet, jā, jāpiekrīt, ka šķirnē tāpat kā daudzās citās ir savas problēmas un mūsdienu tendences nav nekas labs. Man vairāk 80 gadu VAS ideāls patikās...

ātrumā nav neviena darba līniju VASa bildes pie rokas, bet nu tiem ar lauztās muguras neatradīsi.
vuks55
Puppy
Puppy

Postby Demix » 29 Feb 2012, 17:48

Man jau sen nāk raudiens par VASiem,mana mīļākā šķirne(kopš bērnības),bet nu mastino un šarpeji,angļu buldogi :asaras: Manā šķirnē vizuālās izmaiņas(safrizēti pūkdupši) nerada tik lielas veselības problēmas,ja neskaita ka pieaudzis to kuču skaits,kas nevar pašas piedzemdēt,tas gan diez vai atkarīgs no fenotipa,bet Wetminsteres izstādi skatoties biju šokā,kādi leņķi :soks: sāk vilkt uz VASiskiem,vai tiešām visas ķibeles nāk no ASV?
Demix
Veteran
Veteran

Postby vuks55 » 29 Feb 2012, 17:56

http://www.youtube.com/watch?v=SRU8UdMn ... re=related

Nu par VASiem te ir labs salīdzinājums pa gadiem..
Amerikāņu tips man vienkārši liekas drausmīgs. Kā raķete. Kā viņš ikdienā padzīvo, grūti teikt.
Bet jāaatceras,ka velns nav tik melns kā to mālē un tās slīpās muguras ar jau ir dēļ izstāžu stājas, kad speciāli sēdina pēcpusi. Reālā dzīvē ir pieteikami daudz VASu ar normālām taisnām mugurām.
vuks55
Puppy
Puppy

Postby Linda B. » 29 Feb 2012, 18:10

Arī takši ir mainījušies
Taksis 1897. gadā
Image
Un tagad
Image
Linda B.
Veteran
Veteran

Images: 10

Postby kaija » 29 Feb 2012, 18:28

Demix Man ir tieši tādas pašas izjūtas par VASiem.

Linda B. Takši pat normāli cauri peļķei nevar iziet :asaras:
Image

Image
kaija
Veteran
Veteran

Postby pixy » 29 Feb 2012, 18:49

Īstenībā nav smieklīgi, bet izskatās, ka vēl pēc simts gadiem takšiem kājiņu vispār nebūs...
Mana lielā sāpe ir ņufu galvas. Tepat forumā bija saliktas vecās bildes - nu tik ļoti skaisti :samilejies: . Kāpēc tā šķirne tā attīstījusies, ka, šķiet, drīz paši savas galvas noturēt nevarēs + purna leņķis, nezinu. Līdzīgi ar sanbernāriem, bet acīmredzot patiešām tas ir gaumes jautājums un tiem, kas to virza, tā patīk labāk.
pixy
Veteran
Veteran

Images: 0

Postby Linda B. » 29 Feb 2012, 20:26

Par takšiem.Jokaini,bet tagad skatoties uz tiem garkājainajiem pirmā doma ir-kreisais,bet izrādās kādreiz viņi tādi bija.
Linda B.
Veteran
Veteran

Images: 10

Postby Girts » 29 Feb 2012, 21:11

Manam arī ir muguras problēma? Es pētu tās bildes un nespēju saprast :(
Image
Girts
Puppy
Puppy

Postby agich » 29 Feb 2012, 21:49

Nav pilnīgi taisna, bet nav arī ekstrēmi zema.
Mana VAS+AAS dāma salīdzinājumam
Image
He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart.
agich
Intermediate
Intermediate

Images: 11

Next

Return to Viss par suņiem