DRAUDI privātmāju suņiem

All About Dogs

Re: DRAUDI privātmāju suņiem

Postby Linda B. » 06 Feb 2012, 20:28

Pur Pur wrote:
undd wrote:Par testiem vai eksāmeniem piekrītu, bet nekad nepiekritīšu, ka pirms iegādāties suni, jāprasa atļauja kaimiņiem. Un ko darīt, ja tas viens kaut kādu savu principu pēc izdomā nepiekrist? Varu iedomāties, cik daudzu kaimiņu akceptu toreiz, kad paņēmu savu pirmo bulterjeru, būtu dabūjusi - labi ja vienu un tie paši bija bulterjera saimnieki. Varbūt pārvākties dzīvot uz mežu?

P.S. Es parasti šīs divas lietas vienā maisā iekšā nebāžu, bet tad vajadzētu kaimiņu atļauju, vai drīkst kāds savā dzīvoklī ieviest bērnu. Es, protams, esmu pacietīgs cilvēks un īpaši neiespringstu par lietām, kuras vienkārši nav manos spēkos mainīt, bet nu reizēm augšējo kaimiņu bērna kāju dauzīšana ir līdz ūkai. Kā arī mūsmājas klaviermeistars, kurš ik pēc pusstundas izdomā pārbaudīt kaimiņu pacietību dzenājot taustiņus no viena gala uz otru un atpakaļ.

:jautri: :jautri: Tā jau izmirtu Latvju tauta, jo brēcošs kaimiņbērns nakts vidū ir izturams tikai aiz līdzjūtības un mīlestības pret mazuļiem. Traks var palikt ar šiem salīdzinājumiem :jautri:

Normāls salīdzinājums,manuprāt.Vienīgie iemesli kāpēc kādam varētu traucēt kaimiņu suns ir troksnis,ko viņš rada vai nepatika pret dzīvniekiem.Tas pats ar bērniem-traucē tas,ka viņi trokšņo un kādam vienkārši bērni nepatīk.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: DRAUDI privātmāju suņiem

Postby undd » 06 Feb 2012, 20:29

Pur Pur wrote:Tā jau izmirtu Latvju tauta, jo brēcošs kaimiņbērns nakts vidū ir izturams tikai aiz līdzjūtības un mīlestības pret mazuļiem.


Viņa jau tāpat palēnām izmirst i bez visām nepieciešamajām atļaujām :D
Nē, nevajag pārprast, es nebūtu no tiem, kas nepiekristu tikai tāpēc, ka man dažbrīd nervi par švakiem, es tikai konkrēti par kaijas komentāru, jo šāda atļaujas nepieciešamība man šķiet vairāk kā nekorekta, lai neteiktu - pilnīgs idiotisms.
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: DRAUDI privātmāju suņiem

Postby čība » 06 Feb 2012, 20:30

Linda B. wrote:Paldies dievam,ka nekādu piekrišanu nevajag...nu vismaz ne visur.Nedod dies mūsu aprobežotajai tautai ko tādu.

:par:
Tieši to pašu gribēju rakstīt! Ar uzsvaru uz aprobežots.

Ja suns kaimiņiem reāli traucē - rej, pietaisa kāpņutelpu, pagalmu un saimnieks nejēdz savākt - jā, tad ir jāvēršas attiecīgajās iestādēs. Atkal jau atkārtošos, ka suņinieku sabiedrība Latvijā arī ir pabriesmīga un neviens Tev neticēs, ka tavs suns nerej un, ka Tu aiz suņa savāc - jo liela daļa suņu dzīvokļos tiešām trokšņo un cilvēki aiz saviem suņiem neuzskata par vajadzīgu savākt.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: DRAUDI privātmāju suņiem

Postby ferro » 06 Feb 2012, 20:31

tēma nepatēmu! Cilvēkam pašam tak galva uz pleciem, un jāizvērtē vai viņš spēs veltīt sunim pietiekami dzaudz laika. kāds sakars ar kaimiņiem!? varbūt par bērna plānošanu arī pajautāsim saviem kaimiņiem ^^ par klaiņojošiem suņiem ir jāuzņemās atbildība arī tām paredzētajām iestādēm un protams viņu saimniekiem. nevajag tagad nomušas uzpūst zīloni :)
User avatar
ferro
Baby
Baby
 
Posts: 42
Images: 6
Joined: 10 Dec 2010, 12:05

Re: DRAUDI privātmāju suņiem

Postby Korland Rein » 06 Feb 2012, 20:34

maksis, patiešām ir daudz apsaimniekotāju, kuru namos ir šādas prasības...diemžēl....un tie nav jaunie projekti, lai cik dīvaini nebūtu. Muļķis tas, kurš nelasot paraksta līgumus.
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: DRAUDI privātmāju suņiem

Postby undd » 06 Feb 2012, 20:37

Viss noteikti ir atkarīgs no vietas, kur dzīvo. Zinu, ka daudzviet daudzdzīvokļu mājās dzīvojošie savus kaimiņus zina aptuveni tikai pēc izskata, mums kaut kā tas viss ir daudz socializētāk, sveicinamies pat ar tiem, kas blakus kāpņu telpā dzīvo. Apkārtējo attieksmē daudz ko dod arī paša suņa saimnieka attieksme, es varbūt jūtos pārāk vīzdegunīga, bet man tiktiešām ir ieviesusies pārliecība, ka 14 gadu laikā esmu pieradinājusi savus un apkārtējos kaimiņus pie tā, ka mani nezvēri nemaz nav nezvēri, pat lielākajiem bailuļiem un skeptiķiem vairs nav ne mazākās bijības :D - nebļauj, neskrien prom, nelamājas
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: DRAUDI privātmāju suņiem

Postby ferro » 06 Feb 2012, 20:39

Korland Rein wrote:maksis, patiešām ir daudz apsaimniekotāju, kuru namos ir šādas prasības...diemžēl....un tie nav jaunie projekti, lai cik dīvaini nebūtu. Muļķis tas, kurš nelasot paraksta līgumus.


vai tiešām apsaimniekotājam ir šādas tiesības,tas gadījumā nepārkāpj citus likumus? kaut gan Latvijā viss ir iespējams :grr:
User avatar
ferro
Baby
Baby
 
Posts: 42
Images: 6
Joined: 10 Dec 2010, 12:05

Re: DRAUDI privātmāju suņiem

Postby maksis » 06 Feb 2012, 20:53

KR, es nesaku, ka nav tādu, es saku, ka domāju - termins "ļoti daudz" ir krietns pārspīlējums. Vai arī tad otrs variants - ar šo ir kā ar lielāko daļu likumu un noteikumu mūsu valstī: uz papīra ir, bet neviens par to nezina un tas viss tikai ķeksīša dēļ.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: DRAUDI privātmāju suņiem

Postby Marika&Bernardo » 06 Feb 2012, 22:45

Greylove wrote:nē,nē, par šiem neliešiem skaidrs - ir atrasti. Biju domājusi, bet vai ir atrasts tas bars, kas sievieti nokoda.

Tu pareizi saprati, šie nelieši ir jau citios medību laukos, bet man tieši tāpat, kā tev liekas, ka savu dalību tomēr šie slepkavas ir ņēmuši tantuka lietā, jo laiks kad tas notika, gan atrašanās vieta gaišajam sunim ar kakla siksnu K.Ulmaņa gatve pie lielās MAXIMAS, tas nav galīgi tālu no Šampētera, kur tantuks tika atrasts, jo patiesībā neviens liecinieks nebija tam atgadījumam, bet suņa atrašanās vieta to pierāda!!!
Un melnais suns dzīvoja divus kvartālus tālāk no Bernieša, netālu no Liepājas ielas, es pieņemu, ka šie vienu dienu ņēmās pa gaišā suņa teritoriju, otru dienu pa melnā suņa teritoriju.

P.S. Starp citu lielu lielais paldies jāsaka mūsu policijai, kuri palīdzēja atrisināt to suņu un kaķu galināšanu iekšsētās, neizlaižot nevienu privātmāju iedzīvotājus, aptaujājot par melno suni, un atrada, kā jau minēju pāris kvartālus no Bernieša.
User avatar
Marika&Bernardo
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 13 Jan 2010, 14:41

Re: DRAUDI privātmāju suņiem

Postby Greylove » 06 Feb 2012, 23:28

Jā, pārskatīju ziņu portālus - nekur nevaru atrast infromāciju, ka tie suņi - slepkavas būtu atrasti.
http://www.delfi.lv/news/national/polit ... d=42098498 te droši vien viens no pēdējiem (1.02) rakstiem par tēmu Policija izplatīja paziņojumu, kurā, balstoties uz kāda aculiecinieka teiktā, ziņoja – vaininieki bijuši klaiņojoši suņi. Tiesa gan, apkārtnē mītošie, kā arī vietējās suņu patversmes darbinieki medijiem apgalvoja, ka tur klīstoši astaiņi nav redzēti, un notikušajā drīzāk varētu būt iesaistīti pamukuši saimnieku suņi.
Marika&Bernardo wrote:Starp citu lielu lielais paldies jāsaka mūsu policijai, kuri palīdzēja atrisināt to suņu un kaķu galināšanu iekšsētās, neizlaižot nevienu privātmāju iedzīvotājus, aptaujājot par melno suni, un atrada, kā jau minēju pāris kvartālus no Bernieša.

Prieks dzirdēt!
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: DRAUDI privātmāju suņiem

Postby seneka » 06 Feb 2012, 23:36

Par to kaimiņu piekrišanu gan liekas pārspīlēti, bet kaut kādus eksāmenus gan vajadzētu ieviest jaunajiem suņu saimniekiem. Piemēram, eksāmenus paklausībā un/vai suņa psiholoģiskos testus uz agresivitāti vai tml.
User avatar
seneka
Puppy
Puppy
 
Posts: 188
Joined: 04 Apr 2011, 07:57
Location: Liepāja

Re: DRAUDI privātmāju suņiem

Postby Greylove » 07 Feb 2012, 00:06

seneka wrote:Par to kaimiņu piekrišanu gan liekas pārspīlēti, bet kaut kādus eksāmenus gan vajadzētu ieviest jaunajiem suņu saimniekiem. Piemēram, eksāmenus paklausībā un/vai suņa psiholoģiskos testus uz agresivitāti vai tml.

Par kaimiņu piekrišanu ir nevis pārspīlēti, bet gan absurdi. Bet par to eksāmenu, gan jau tas varētu attiekties tikai uz tiem, kas ņem kucēnu ar dokumentiem no klubā reģistēta metiena, jeb no patversmes, respektīvi tur, kur ir kādi reģisti. Visi pārējie - bezšķirnes metieni, kaktu pārotāji, utt., kur tur kāds kādam eksāmenu varēs paprasīt? Un gala rezulātā cilvēki būs vēl mazāk motivēti izvēlēties oficiālu metienu.
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: DRAUDI privātmāju suņiem

Postby vipdu » 07 Feb 2012, 09:05

Greylove wrote:
seneka wrote:Par to kaimiņu piekrišanu gan liekas pārspīlēti, bet kaut kādus eksāmenus gan vajadzētu ieviest jaunajiem suņu saimniekiem. Piemēram, eksāmenus paklausībā un/vai suņa psiholoģiskos testus uz agresivitāti vai tml.

Par kaimiņu piekrišanu ir nevis pārspīlēti, bet gan absurdi. Bet par to eksāmenu, gan jau tas varētu attiekties tikai uz tiem, kas ņem kucēnu ar dokumentiem no klubā reģistēta metiena, jeb no patversmes, respektīvi tur, kur ir kādi reģisti. Visi pārējie - bezšķirnes metieni, kaktu pārotāji, utt., kur tur kāds kādam eksāmenu varēs paprasīt? Un gala rezulātā cilvēki būs vēl mazāk motivēti izvēlēties oficiālu metienu.


Teorētiski jau varētu būt ka pašvaldības policija varētu jebkurā mirklī paprasīt parādiet dokumentu, ka nolikāt eksāmenu un Jums ir suņa turēšanas atļauja. Bet te atkal 2 mīnusi - ko darīs, ja atļaujas nebūs, konfiscēs suni un? kur to liks? Par likumiem neesmu informēta, bet teorētiski arī tagad kaut kādu apliecinājumu var paprasīt (nezinu par trakumsērgas poti, vai to vai ir nodeva samaksāta u.tml) tikai cik bieži prasa?
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: DRAUDI privātmāju suņiem

Postby Korland Rein » 07 Feb 2012, 09:47

Vai tad "kaimiņu piekrišana" nav Rietumu valstu prakse? Ārzemēs ir kvartāli, kur var dzīvot dzīvnieki, ir kvartāli, kur nevar. Ir atsevišķas mājas, kurās nevar dzīvot suņi, citviet kaķi. Ir kvartāli, kur aizliegtas konkrētas šķirnes. Tapēc arī šeit ir apsaimniekotāji, kas ar kaut ko vēlas "izcelties".
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: DRAUDI privātmāju suņiem

Postby Andrushka » 07 Feb 2012, 11:15

Man jau liekas, ka tēma aiziet auzās par atļaujām. Man piemēram besī ārā, ka kaimiņi otrā stāvā mēbeles 12 naktī bīda, ko tad? Otrā stāva iemītniekiem aizliegt mēbeles?
Cita lieta par ko vienmēr esmu bijusi,lai patversmēs veciem tantukiem vai onkām,neatdot jaunus, liela auguma suņus, kā arī kucēnus, kur nevar saprast cik liels izaugs. Šādos gadījumos no 100 suņiem labi, ja 1izaugs paklausīgs un veselīgs. Veselīgs, tiek minēts, jo baro ar paliekām no galda un sālām zupiņām. Tādiem cilvēciņiem neko lielāku augumā par ~40cm un ne jaunuļus.
kennel Cattleya Dowiana
http://www.lv-hound.weebly.com
User avatar
Andrushka
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1696
Joined: 14 Jan 2010, 00:22
Location: Riga

Re: DRAUDI privātmāju suņiem

Postby Greylove » 07 Feb 2012, 11:45

Par tām kaimiņu piekrišanām un apsaimniekotājiem - es domāju, ka šādu prasību var izvirzīt nevis apsaimniekotājs, bet gan namīpašnieks (kurš arī ir apsaimniekotājs). Neesmu dzirdējusi, ka kāds apsaimniekotājs LV būtu virzījis kādas prasības saistībā ar mājdzīvnieku turēšanu. Nedomāju, ka viņiem vispār ir tādas tiesības. Galu galā, tavs dzīvoklis, tavs lēmums. Tāpat kā neviens nevar aizliegt pīpēt savā virtuvē, lai gan kaimiņiem pa ventilācijas trubām varbūt tā smaka nāk bērnistabā. Cita lieta ar namīpašnieku , jeb izīrētāju. Tur var virzīt dažādas prasības, nepatīk - dzīvo citur. Bet mums, Latvijā jau tas īres tirgus ir pavisam savādāks, nekā ārzemēs, mums ir maz īres namu.
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: DRAUDI privātmāju suņiem

Postby kaija » 07 Feb 2012, 12:53

Jūs spriežat ir vai nav tādas piekrišanas vajadzīgas, bet es pati esmu tādu lūgusi mājas saimniekam.
Image

Image
User avatar
kaija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1047
Joined: 14 Jan 2010, 10:37

Re: DRAUDI privātmāju suņiem

Postby Sisija » 07 Feb 2012, 13:02

kaija wrote:Jūs spriežat ir vai nav tādas piekrišanas vajadzīgas, bet es pati esmu tādu lūgusi mājas saimniekam.

Par to jau arī ir runa. Kaut kādus noteikumus var izvirzīt mājas īpašnieks, bet, ne apsaimniekotājs. Ja vien tas nav viens un tas pats.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: DRAUDI privātmāju suņiem

Postby maksis » 07 Feb 2012, 14:08

kaija wrote:Jūs spriežat ir vai nav tādas piekrišanas vajadzīgas, bet es pati esmu tādu lūgusi mājas saimniekam.

Un žēl, ka nepaprasīja arī kaimiņu pensionāres viedokli, kas kaķus zem logiem baro, vai ne? Un radinieku aptauju vēl vajadzēja veikt - vai tiešām viņi visi domā, ka ar Jūsu veselo saprātu viss kārtībā, ja Jums vajag ne vienu, bet pat vairākus suņus...
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: DRAUDI privātmāju suņiem

Postby čība » 07 Feb 2012, 14:29

kaija wrote:Jūs spriežat ir vai nav tādas piekrišanas vajadzīgas, bet es pati esmu tādu lūgusi mājas saimniekam.


Ja dzīvokli īrē, tad piekrītu, ka piekrišana vajadzīga.

Bet ok, ASV vispār ir mājas, kuras kaimiņi vērtē vai vēlas sev TĀDU kaimiņu un balso - būs tev tur dzīvot vai nē :D
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

PreviousNext

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 12 guests