Zaļās zonas interpretācija

All About Dogs

Zaļās zonas interpretācija

Postby seneka » 18 Jan 2012, 12:58

Sveiki, liepājnieki un citi forumieši!
Gribēju ar jums padalīties ar vienu konfliktu, kas notika starp manu draudzeni (suņa īpašnieci) un Liepājas pašvaldības policiju. Vēlā vakara stundā draudzene bija izvedusi savu mīluli pastaigāties bez pavadas Kuršu laukumā starp autobusa un tramvaja pieturām, kur ir tāda kā palielāka zaļā zona, vismaz viņa tā iepriekš bija domājusi. Viņu ieraudzīja garām ejoši/braucoši pašvaldības policijas darbinieki, kas atradās ārpus sava darba laika civildrēbēs. Viņi pienāca pie suņa īpašnieces un sāka pārmest, kāpēc suns ir bez pavadas, uz ko viņa atbildēja, ka tā ir zaļā zona un šeit drīkst to darīt. Uz ko policisti nosmējās un pateica, ka šī redz esot pašvaldības īpašums un šeit nedrīkst laist vaļā suņus, protams, nekādas zīmes, iežogojumi vai tml. norobežojumi šeit nav. Tālāk šie paši policisti izsauca savus kolēģus, kas tajā laikā atradās dežūrā. Atbrauca, pateica to pašu, protokolu neuzrakstīja, taču nepatīkamas izjūtas un izbīli sagādāja gan, jo tieši es viņai biju teikusi par zaļo zonu. Es domāju, vai nu policistiem nebija ko citu teikt, tāpēc izdomāja pasaku par pašvaldības īpašumu vai arī viņi pilnīgi nav lietas kursā par likuma normām... Grūti pateikt, tāds caurstaigājams "bomžatņiks" jau vien tur ir.
Jautājums ir par zaļās zonas interpretāciju, vai tā ir arī ietves malā augošā 1m platumā esoša zālīte? Vai tam ir jābūt kādam lielākam laukumam? Kas nosaka, vai tas ir skvērs vai publisks dārzs un līdz ar to, tur nedrīkst laist vaļā suni?
Tālāk iekopēju Jums zināšanai izvilkumus no MK noteikumiem un Liepājas pils.noteikumiem par laišanu bez pavadas. Tāpat esmu tos izdrukājusi uz mazām lapiņām un tagad ņemu līdz pastaigai gadījumā, ja sanāk satikt tos pašus policijas darbiniekus. :paukojas:

Ministru kabineta noteikumi Nr.266 , Rīgā 2006.gada 4.aprīlī (prot. Nr.19 2.§)
Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai

13. Pilsētās un ciemos ārpus norobežotās teritorijas suns bez pavadas var atrasties zaļajā zonā un mežā (izņemot vietējo pašvaldību noteiktās vietas, kur saskaņā ar vietējo pašvaldību saistošajiem noteikumiem tas ir aizliegts) pastaigas laikā īpašnieka vai turētāja uzraudzībā un redzeslokā tādā attālumā, kādā īpašnieks vai turētājs spēj kontrolēt dzīvnieka rīcību.
(Grozīts ar MK 30.06.2009. noteikumiem Nr.669)

Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.24, Liepājā 2009.gada 8.oktobrī (prot. Nr.14, 19.§)
Par suņa izvešanu pastaigā Liepājas pilsētā ārpus norobežotās teritorijas

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 43.panta pirmās daļas 10.punktu un
2006.gada 4.aprīļa Ministru kabineta noteikumu Nr.266 "Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai,
tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai" 13.punktu
5. Ārpus norobežotās teritorijas sunim bez pavadas aizliegts atrasties šādās pilsētas zaļās zonas teritorijās:
5.1. bērnu atpūtas un rotaļu laukumos;
5.2. skolu teritorijās;
5.3. daudzdzīvokļu māju pagalmos;
5.4. parkos, publiskos dārzos, skvēros, izņemot vietas, kas speciāli ierīkotas suņu pastaigām
User avatar
seneka
Puppy
Puppy
 
Posts: 188
Joined: 04 Apr 2011, 07:57
Location: Liepāja

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Zaļās zonas interpretācija

Postby Kriste » 18 Jan 2012, 13:16

Nu ceļa policisti par zaļo zonu uzskata katru mazāko zaļo pleķīti, ka tik varētu kvīti izrakstīt...
Pēc RD noteikumiem-

"Zaļā zona - sabiedrības ērtību un veselības labā ar stādījumiem vai zālāju apaudzētas un koptas teritorijas."

Bet redz, ko saka not.nr. 266. -
..izņemot vietējo pašvaldību noteiktās vietas, kur saskaņā ar vietējo pašvaldību saistošajiem noteikumiem tas ir aizliegts..


5. Ārpus norobežotās teritorijas sunim bez pavadas aizliegts !!!atrasties šādās pilsētas zaļās zonas teritorijās:
5.1. bērnu atpūtas un rotaļu laukumos;
5.2. skolu teritorijās;
5.3. daudzdzīvokļu māju pagalmos;
5.4. parkos, publiskos dārzos, skvēros, izņemot vietas, kas speciāli ierīkotas suņu pastaigām...

Tā kā Liepāja izrādās ir nedraudzīga pilsēta suņiem, ļoti...
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Zaļās zonas interpretācija

Postby seneka » 18 Jan 2012, 13:52

Es to saprotu, ka visur citur zaļajās zonās drīkst laist vaļā, izņemot tās noteiktās vietas (piem., bērnu laukumu, kur ir loģiski, ka nedrīkst laist vaļā suni.
Ja būtu notikts, ka nekur zaļajā zonā nedrīkst laist, tad būtu rakstīts "Ārpus norobežotās teritorijas sunim bez pavadas aizliegts atrasties pilsētas zaļās zonas teritorijās", bez tiem uzskaitījumiem, kas seko tālāk. :jaut: :jaut: :jaut:
User avatar
seneka
Puppy
Puppy
 
Posts: 188
Joined: 04 Apr 2011, 07:57
Location: Liepāja

Re: Zaļās zonas interpretācija

Postby Robins » 18 Jan 2012, 15:40

Zaļā zona ir jebkurš laukumiņš ar zālāju (kaut kad koptu) vai apstādījumiem, tajā suņus var laist bez saites. Izņemot uzskaitītos. Pagalmi, skolas, bērnu laukumi - skaidrs. Arī par parkiem daudzmaz saprotams. Toties "skvērs" ir kaut kas... Šaubos, vai pašvaldība ir izdevusi noteikumus, kuros iezīmēti oficiālie skvēri, bet ja nav - tad principā par "skvēru" var nosaukt jebkuru "laukumu".
Ar pašvaldības īpašumu gan tam nevarētu būt nekāds sakars.
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Zaļās zonas interpretācija

Postby lauva » 18 Jan 2012, 15:51

seneka,Liepaja ir iipasha vieta shajaa jautaajumaa,pashvaldiibniekiem ir pilniigi vienalga,kur tas suns ir palaists valjaa,zaljaa zonaa vai nee,jo Liepaajas noteikumos,redz,ir ierakstiits,ka suni valjaa laist driiks tikai speciaalajos laukumos (mums taads ir viens pa visu pilseetu,centraa) vai iipashaas vietaas (kas nav noraadiitas). man ir bijushi vairaaki konflikti ar pashvaldiibniekiem par sho jautaajumu,tai skaitaa,kad pastaigaajaamies pa Karostas mezhinju un tur bija kaut kaadi bumbu izrakumi un pashvaldiibnieki man pieseejaas (man ir rotveilers un zelta retriivers). man shaadu piemeeru ir neskaitaami daudz.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Zaļās zonas interpretācija

Postby seneka » 18 Jan 2012, 16:32

lauva wrote:seneka,Liepaja ir iipasha vieta shajaa jautaajumaa,pashvaldiibniekiem ir pilniigi vienalga,kur tas suns ir palaists valjaa,zaljaa zonaa vai nee,jo Liepaajas noteikumos,redz,ir ierakstiits,ka suni valjaa laist driiks tikai speciaalajos laukumos (mums taads ir viens pa visu pilseetu,centraa) vai iipashaas vietaas (kas nav noraadiitas). man ir bijushi vairaaki konflikti ar pashvaldiibniekiem par sho jautaajumu,tai skaitaa,kad pastaigaajaamies pa Karostas mezhinju un tur bija kaut kaadi bumbu izrakumi un pashvaldiibnieki man pieseejaas (man ir rotveilers un zelta retriivers). man shaadu piemeeru ir neskaitaami daudz.

Man viena attāla pazīstama pašvaldības policiste par šo komentēja, ka varot ar mierīgu sirdi laist visur, kur ir iekopts zāliens, apstādījumi, bet ja jau ir bijuši tik daudz negatīvu piemēru, tad īsti vairs nav skaidrības par šo jautājumu. :jaut:

Lauva, man liekas, mēs pat esam satikušās Karostas jūrmalā, vēl Bests bija. Bija saimniece ar rotiņu - Ass... kaut kā viņam vārds bija, neatceros... un zelta retrīvera meitene. Es biju ar kane korso puiku. :pastaiga:
User avatar
seneka
Puppy
Puppy
 
Posts: 188
Joined: 04 Apr 2011, 07:57
Location: Liepāja

Re: Zaļās zonas interpretācija

Postby lauva » 18 Jan 2012, 20:01

tad nu mees esam tie pashi! :D jaa,rotveilers Aslans (plashaakai publikai zinaams kaa Ass) un retriivera meitene Emija :) man taads chujs,ka es ar tevi atminos :D redz kaa,Liepaaja ir mazinja.

man diemzheel jaatziist,ka zinu daudzus saimniekus Liepaajaa,kas ir "atraavushi" diezgan lielu sodu par to,ka iisti nav trakteets,kas tad ir taa zaljaa zona un kas nav,jo izraadaas,ka mazais piemaajas mezhinjsh Liepaajaa neskaitaas kaa zaljaa zona... :/
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Zaļās zonas interpretācija

Postby murkata » 19 Jan 2012, 11:56

piemājas mežiņš? lai tie poliči uzrāda pilsētas plānojumu un tad pieprasa sodus. Jāsaka tā: kā es varu zināt, ka te ir vai nav zaļā zona? aizlieguma norādes nav, tad jau var staigāt!
vispār [pilsētā ir tā pagrūtāk: kas ir skvērs utt? par parkeim ir skaidrs. bet kas ir publiskais dārzs? neviens no manis aptaujātiem "mierīgajiem iedzīvotājiem" to nezina :D
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Zaļās zonas interpretācija

Postby seneka » 19 Jan 2012, 15:11

murkata wrote:piemājas mežiņš? lai tie poliči uzrāda pilsētas plānojumu un tad pieprasa sodus. Jāsaka tā: kā es varu zināt, ka te ir vai nav zaļā zona? aizlieguma norādes nav, tad jau var staigāt!
vispār [pilsētā ir tā pagrūtāk: kas ir skvērs utt? par parkeim ir skaidrs. bet kas ir publiskais dārzs? neviens no manis aptaujātiem "mierīgajiem iedzīvotājiem" to nezina :D

Murkata, vai šito tēmu tomēr nevajadzētu pacelt gaismā un līdz galam noskaidrot? Varbūt mums rakstīt oficiālu vēstuli Liepājas domes Vides nodaļai? ... :jaut: Kas būtu pietiekami kompetents atbildēt uz šo jautājumu?
Godīgi sakot, man tagad ir neomulīgi laist savu sunci bez pavadas tieši šīs nesaprotamās likumdošanas dēļ. Domāju, ka neviens suņinieks negribētu būt atkarīgs no policista tā brīža garstāvokļa un viņa interpretācijas par zaļo zonu. :noliedz:
Man liekas absurdi tas, ka sanāk mēs varam Liepājas teritoijā laist suņus bez pavadas tikai suņu laukumā, kas mums ir tikai viens un tas pats šobrīd galīgi noplūdis. Un ko darīt tālāku mikrorajonu , piem., Karostas iedzīvotājiem, kuriem blakus atrodas mežs? Kur viņiem palaist paskraidāt suņus, ja jau arī tur nedrīkst. :aknee:
User avatar
seneka
Puppy
Puppy
 
Posts: 188
Joined: 04 Apr 2011, 07:57
Location: Liepāja

Re: Zaļās zonas interpretācija

Postby OrlandoSeaHorse » 19 Jan 2012, 16:39

murkata wrote:piemājas mežiņš? lai tie poliči uzrāda pilsētas plānojumu un tad pieprasa sodus. Jāsaka tā: kā es varu zināt, ka te ir vai nav zaļā zona? aizlieguma norādes nav, tad jau var staigāt!

Bet jāvar - tie poliči kaut ko paši izdomājuši un tagad kačā pravas. Sk. sākumā, kur MK noteikumi:
suns bez pavadas var atrasties zaļajā zonā un mežā.
Ja tā nav zaļā zona, tad tas ir mežs. Var abos. Varianti čūskulājs, mēslaine utt nav likumā aplūkoti.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Zaļās zonas interpretācija

Postby čība » 19 Jan 2012, 16:46

Mežaparks ir zaļā zona vai tomēr parks? Nekādi nevaru to saprast... Varbūt ir kādi noteikumi, kur uzskaitīti Rīgas parki?
Ka izradas Kronvalda parks nav parks, bet gan vēsturisks piemineklis - suni bez sisknas tur laist nedrīkstot arī no 23:00 - 7:00 (parkos šajā laikā drīkst laist suņus bez pavadas).
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Zaļās zonas interpretācija

Postby murkata » 19 Jan 2012, 21:10

Seneka, nezinu. es vispār briestu uzraksīt oficiālu vēstuli par tēmu, redz kā nekas nenotika, ka pludmalā suņi jau gandrīz gadu staigā ;) ar parakstiem un aicinājumu tā arī atstāt
bet nosaidrot, kas un kā var arī personīgi ;) piezvani uz vides daļu un tev paskaidros
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Zaļās zonas interpretācija

Postby seneka » 20 Jan 2012, 12:50

Šodien man bija gara diskusija ar Liepājas domes Vides nodaļu, kas izstrādājusi šos noteikumus un beidzot viss daudz maz skaidrs. Šobrīd notiek sabiedriskā apspriešana par pilsētas plānojumu. Šajā adresē http://www.grupa93.lv/liepaja/faili/pla ... uacija.pdf ar zaļo krāsu ir apzīmēta parku un skvēru vietas, kurās ndrīkst laist vaļā suņus.
Tieši noprasīju par Karostas mežiem, man atbildēja, ka mežos drīkst laist vaļā. Drīkst laist vaļā arī Ķempes ielas galā, gar ezeru, utt.
Iepriecināja arī tas, ka līdz peldszonas atklāšanai būs spēkā noteikumi, ka drīkstēs laist vaļā suņus jūrmalā no Kūrmājas prosp. līdz Dienvidu molam, kā arī no Vaiņodes ielas uz pilsētas robežas pusi :meitenedejo:
Last edited by seneka on 20 Jan 2012, 14:29, edited 1 time in total.
User avatar
seneka
Puppy
Puppy
 
Posts: 188
Joined: 04 Apr 2011, 07:57
Location: Liepāja

Re: Zaļās zonas interpretācija

Postby energy » 20 Jan 2012, 14:06

žēl, ka vispār pludmalē nedrīkst ar suņiem :(
Būtu labi, ka atļautu no Vaiņodes ielas uz Lietuvas pusi bez pavadām, bet pārējā posmā kaut vai ar pavadu iziet.
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: Zaļās zonas interpretācija

Postby seneka » 20 Jan 2012, 14:33

energy wrote:žēl, ka vispār pludmalē nedrīkst ar suņiem :(
Būtu labi, ka atļautu no Vaiņodes ielas uz Lietuvas pusi bez pavadām, bet pārējā posmā kaut vai ar pavadu iziet.


Nav jau tā, ka vispār nedrīkst atrasties pludmalē ar suni. Ar suņiem pie pavadas atrasties drīkst ārpus zilā karoga pludmales, t.i.,
1) no Kūrmājas prospekta uz Dienvidu mola pusi,
2) starp Jūrmalas un Pēkones ielas tajā pludmales daļā, kas skaitās kaiteru un sērfotāju zona,
3) no Vaiņodes ielas un robežas pusi.
User avatar
seneka
Puppy
Puppy
 
Posts: 188
Joined: 04 Apr 2011, 07:57
Location: Liepāja

Re: Zaļās zonas interpretācija

Postby energy » 20 Jan 2012, 19:31

Seneka, tas ir 100%, ka drīkst no Vaiņodes ielas uz Lietuvas pusi ar suni? Agrāk teica, ka drīkst aiz pilsētas robežas, kas ir kādi 2-3 km tālāk.
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: Zaļās zonas interpretācija

Postby seneka » 20 Jan 2012, 21:45

energy wrote:Seneka, tas ir 100%, ka drīkst no Vaiņodes ielas uz Lietuvas pusi ar suni? Agrāk teica, ka drīkst aiz pilsētas robežas, kas ir kādi 2-3 km tālāk.

Pa vasaru pat bija raksts Kurzemes vārdā par šiem zonējumiem, kā arī šodien Vides nodaļa apstiprināja man to. Bet vienīgi suns ar pavadu drīkst tur būt.
User avatar
seneka
Puppy
Puppy
 
Posts: 188
Joined: 04 Apr 2011, 07:57
Location: Liepāja


Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests

cron