Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

All About Dogs

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby AliseM » 27 Oct 2011, 09:09

man laikam vienreizēji paveicās, jo reiz bija jātiek no Alfas līdz Rīgas centram (Dz stacijai) ar sabiedrisko transportu. Kompānija - es+divi jorki. Kad ietrausos ar abiem (uz rokām) trolejbusā, tad konduktorīte man momentāni izgādāja sēdvietu un biļeti dabūju pirkt tikai sev. Tik eleganti apkalpota es nejutos pat tad, kad biju apkrāvusies ar maziem bērniem.
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby Laura » 27 Oct 2011, 09:19

AliseM, tagad, saskaņā ar jaunajiem noteikumiem, Tev šāds brauciens izmaksātu 3 x 0,70 Ls, jo jorki nebija somiņās...
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby Anita :) » 27 Oct 2011, 09:39

Laura wrote:AliseM, tagad, saskaņā ar jaunajiem noteikumiem, Tev šāds brauciens izmaksātu 3 x 0,70 Ls, jo jorki nebija somiņās...

... jā, un nav vairs konduktorītes, nedz laipnas, nedz nelaipnas. Tā kā, ja biļetītes netiktu iegādātas un sab.tr.apturētu kontrole, baidos, ka daudz vairāk tas prieks izmaksātu.. bet tas tā - Ja tantei būtu riteņi, tad viņa būtu tramvajs! (diezgan aktuāls sakāmais :kanepe: )
User avatar
Anita :)
Junior
Junior
 
Posts: 685
Joined: 29 Jan 2010, 14:39

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby s_solv » 27 Oct 2011, 09:40

bet ja godīgi runā, man suns sēž man klēpī Rīgas sabiedriskajā, ne reizi nav bijusi somā. No Rīgas satiksmes darbiniekiem nevienu reizi pa 3 gadiem nav bijis par to neviens aizrādījums (arī no kotrolieru puses!!!). Biļeti kā noprotat es viņai nepērku. Protams, esmu par suņu biļetes ieviešanu par zemāku maksu. Citur Eiropā ir speciāli suņa biļete.
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto
User avatar
s_solv
Junior
Junior
 
Posts: 593
Images: 38
Joined: 14 Jan 2010, 15:06

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby Suņamamma » 27 Oct 2011, 09:46

Dāmas, nu nenovirza neviens suņu naudu kaķu sterzilizēšanai!!!

Pirms pāris gadiem apmeklēju konferenci par šo tēmu, pašvaldība nodevās par suņu uzturēšanu gadā iekasē aptuveni 18-19 tūkstošus latus.
Un tagad paskatieties Domes izdevumus 2011.gadam (atrodami RD mājaslapā)
Suņu uzskaites izdevumi un suņu laukuma uzturēšana - 30 tūkstoši latu.

Laura, kā redzat, mūsu suņu nodokļi nesedz pat šos izdevumus, kādi tur vēl kaķi?!

RD budžetā ietvertā Klaiņojošo dzīvnieku populācijas kontroles programma, kurai 2011.gadā novirzīti 133670 lati, ietver sevī ne tikai kaķu sterilizēšanu (tā ir ap 30 tūkst), bet lielākā daļa šo līdzekļu aiziet Līču patversmes uzturēšanai, kur kā zināms, 99% nonākušo ir suņi, nevis kaķi.
Image
User avatar
Suņamamma
Baby
Baby
 
Posts: 78
Joined: 26 Sep 2011, 17:04
Location: Rīga

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby silverequs » 27 Oct 2011, 09:49

Man īstenībā besijārā stumšanās pie vadītāja, nu tiešām nevar vienu e-talonu suņiem uztaisīt, iedomājieties skatu,kad mēs iekāpja, no sākuma izspraucamies cauri cilvēku pūlim uz turieni, (sanāk braukt tad, kad ir darbadienas beigas), visi pielīp pi sienām bailēs, nopērkam biļeti, nopīkstinam talonu un spraucamies atpakaļ, atkal visi pielīp pie sienām un sāk saukt manu suni par slepkavu un asinsuni un bla, bla, bla, kas ir saprotams, jo man arī nepatīk, ka mani lieki baksta, un man ir jālīmējas pie sienas, nu kur forši. Nē patiesībā, tagad speciāli kāroju tiesības, jo man ir vajadzīga pārvietošanās izrādās nevis ārpus Rīgas, kā dažin nodomātu, bet Rīgas ietvaros. Nebūtu tik daudz neērtību man un manam sunim brauktu ar sabiedrisko. Bet faktiski man dēļ suņa nevis dēļ sevis ir vajadzīga mašīna...
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby Anita :) » 27 Oct 2011, 09:59

silverequs wrote:Man īstenībā besijārā stumšanās pie vadītāja, nu tiešām nevar vienu e-talonu suņiem uztaisīt ...

Protams, būtu forši, ja būtu e-talons suņiem!!! BET tāds e-talons, kura cena nebūtu 0.70 lvl par vienu braucienu. Nu ir tā neadekvāta summa (manuprāt)
User avatar
Anita :)
Junior
Junior
 
Posts: 685
Joined: 29 Jan 2010, 14:39

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby silverequs » 27 Oct 2011, 10:00

Anita :) wrote:
silverequs wrote:Man īstenībā besijārā stumšanās pie vadītāja, nu tiešām nevar vienu e-talonu suņiem uztaisīt ...

Protams, būtu forši, ja būtu e-talons suņiem!!! BET tāds e-talons, kura cena nebūtu 0.70 lvl par vienu braucienu. Nu ir tā neadekvāta summa (manuprāt)

Manispēc kaut 70 santīmi, bet lai man nav jāstaigā pa transportu! :lamajas:
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby dresetajs » 27 Oct 2011, 10:05

Suņamamma wrote:***
Suņu uzskaites izdevumi un suņu laukuma uzturēšana - 30 tūkstoši latu.

***


Lai šo laukumu viņi sev zināma vietā iebaž :pilnmeness: Kopš tai skaita no manis iekasētu naudu tik stulbi ieguldīja nodevu nemaksāju- principiāli (līdz tam maksāju par visiem suņiem godīgi). Nezjēdzīga naudas terēšana...
Par suņu uzskaiti šeit jau rakstīja :ninja:

Par to braukšanu- pievienojos. Gan stumšana nepārdomāta, gan cena neadekvāta...
Bet cik saprotu, tagad bav minēts, ka uzpurnim jābūt?... 8-) Vai nu es neuzmanīgi lasīju?... :neparliecinats:
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby AliseM » 27 Oct 2011, 10:06

Mjā! nu e-talons man visam gadījumam ir nopirkts, bet droši vien man neienāktu prātā, ka ir jānopērk biļete manam mazsunim .
Ja kādam (kontrolierim, piemēram) to ļoti vajag, tad mana soma ir pietiekoši liela, lai es tajā uz īsu brīdi varētu arī iestūķēt šuneli (abus gan nē).
Vispār jāsaka, ka labi vien ir, ka sabiedriskais transports priekš mums ir reta izprieca - jūtu, ka mana nervu sistēma laikam to neizturētu... man jau riebjas tā visa nodokļu sistēma - par to jamaksā, par to jāmaksā (vienīgais, kas pilsētā suņu saimnieku labklājībai ir izdarīts - noliktas miskastes, kur izmest s....! paldies vismaz par to!) + vēl es maksāju sētniecei katru mēnesi 0.50 par katru suni un beigu beigās viņa manam vīram uzbrauc, ka suņiem ķepas esot jāslauka, kad iet iekšā kāpņu telpā. Labi, ka manis tur nebija :lamajas: - es laikam nebūtu uzvedusies glīti!!!!!
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby Anita :) » 27 Oct 2011, 10:10

dresetajs wrote:
Suņamamma wrote:***
Suņu uzskaites izdevumi un suņu laukuma uzturēšana - 30 tūkstoši latu.

***


Lai šo laukumu viņi sev zināma vietā iebaž :pilnmeness:


:kanepe:
User avatar
Anita :)
Junior
Junior
 
Posts: 685
Joined: 29 Jan 2010, 14:39

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby Laura » 27 Oct 2011, 10:12

Suņamamma wrote:Pirms pāris gadiem apmeklēju konferenci par šo tēmu, pašvaldība nodevās par suņu uzturēšanu gadā iekasē aptuveni 18-19 tūkstošus latus.
Un tagad paskatieties Domes izdevumus 2011.gadam (atrodami RD mājaslapā)
Suņu uzskaites izdevumi un suņu laukuma uzturēšana - 30 tūkstoši latu.


Suņamamma, es savulaik pati esmu strādājusi RD kontrolējošā institūcijā un šis jautājums 2008.gadā tika īpaši pētīts iekšējā revīzijā, tādēļ zinu, par ko runāju. Ļoti labi, ja kaut kas ir mainījies pēdējo 3 gadu laikā, bet man kaut kā -- atvainojiet -- trūkst ticības tam. Ļoti interesanti, kā gada laikā mājdzīvnieku (ne tikai suņu, ja kas) uzskaitei, kuras faktiski nav, un laukumam, kurš gandrīz nevienam rīdziniekam nav pa ceļam, var iztērēt 30 tūkstošus latu? Tad jau tam laukumam ar zelta maliņu vajadzēja būt.
Protams - šīs diskusijas rezultātā visi varam uzzināt kaut ko jaunu.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby s_solv » 27 Oct 2011, 10:14

atkārtošos ka mazsuņiem par biļetes neesamību, un somas neesamību , kontrolieri neko nesaka!!!!!!!!!!!!!!! tas Rīgas satiksmes darbinieku aizstāvībai :) tikpat labi varēja piekasīties, jo tas ir viņu darbs. Tatad viņi ir cilvēki! :)
Par lielajiem suņiem piekrītu, tā nejēdzība sprausties caur visu transportu pie vadītaja, lai nopirktu sunim biļeti. tas ir vairāk kā absurds!!!

a tas laukums Eksporta ielā pabriesmīgs, pirmkārt jau soli nevar paspert bez izkārnījumiem (pie tā gan vainīgi saimnieki). šķēršļi arī pabriesmīgi (kad pēdējo reizi biju). 30 tūkst, uz to laukumu? nezinu :D es uzreiz iedomājos, kādus šķēršļus tik nevarētu sapirkt par tādu naudu ... ah aizsapņojos
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto
User avatar
s_solv
Junior
Junior
 
Posts: 593
Images: 38
Joined: 14 Jan 2010, 15:06

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby Suņamamma » 27 Oct 2011, 10:30

Par to, ka tie 30 tūkstoši iztērēti pilnīgi bezjēdzīgi un laukums nevienam nav vajadzīgs, par to absolūti pievienojos. Labāk būtu miskastes salikuši, jo vismaz mūsu rajonā (pie Mežaparka) to nav, bet suņu tur ļoti daudz.

Laura, ja to vēstuli oficiāli sūta RD, tad vajadzētu beigās izvirzīt prasības. Varbūt kaut kā tā, ka aicinam atcelt maksu par suņu pārvadāšanu Rīgas sabiedriskajā transportā, bet līdz atcelšanai ieviest specializētus e-talonus (jānoforulē sakarīgāk, man ar to nevedās).
Image
User avatar
Suņamamma
Baby
Baby
 
Posts: 78
Joined: 26 Sep 2011, 17:04
Location: Rīga

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby čība » 27 Oct 2011, 10:32

Par Eksporta ielas laukumu - štrunts ar šķēršļiem. Pie kakām vainīgi ir saimnieki. BET - tur nav normāla apgaismojuma, ziemā vispār var tur nerādīties...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby Laura » 27 Oct 2011, 10:40

Vēstule (ar konkrētāku normatīvo dokumentu punktu uzskaitījumu un dažiem ierosinājumiem) iesniegta RD deputātam.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby silverequs » 27 Oct 2011, 11:03

Laura wrote:Vēstule (ar konkrētāku normatīvo dokumentu punktu uzskaitījumu un dažiem ierosinājumiem) iesniegta RD deputātam.

LAURA! Ja mums Tev piemineklis būs jāuzstāda in the end!
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby Korfa » 27 Oct 2011, 11:47

s_solv atļausos teikt ka vienkārši paveicās ar sakarīgiem kontrolieriem... Man vienreiz bija stipri principiāls cilvēks... :aizsvilstas:
Korfa
Junior
Junior
 
Posts: 711
Images: 23
Joined: 13 Jan 2010, 13:58

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby Laura » 27 Oct 2011, 12:33

silverequs wrote: LAURA! Ja mums Tev piemineklis būs jāuzstāda in the end!


Klau, par to pieminekli var tuvāk uzzināt? Es gribētu kaut kur, kur katrs garāmejošais suns var paošņāties un... :)
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby Nesaprasha » 29 Oct 2011, 21:00

oj, si tiesam ir viena loti sapiga tema...
Varu padalities pieredze, ka es ar savu lielo nufa puiku pagajusaja macibu gada braukaju uz canis terapijas nodarbibam b/d ar tramvajiem (no kengaraga uz mezparku). Lai ari tas bija tikai 1x nedela, bet vairakus menesus no vietas, un pats trakakais bija brauksana turp, jo no rita 8:00 ierapties ar suni pa pirmajam durvim, nopirkt bileti sunim + aizrapot lidz skanerim, noskanetu savu bileti un vel atrast vietu kur nobazeties, lai nenomida suni, tas bij lielakoties kasmars... Lai ari pasazieri lielakotes bij sajusma par sunuku, bet tomer visiem ertak butu bijis ja es pa pedejam durvim iekaptu un tur malina ari nobazetos, bet ne RS tak tik loti vajag, lai sunim bileti perk pie vaditaja un izvedu savu ulenu'cauri visam vagonam ka pa sarkano paklaju :)).
Vairakas reizes ari zvanijos uz RS ar lugumu atlaut biletes pirkt sunim, tadu pasu ka sev (toreiz vel suniem bij 0.8ls.), bet laipna dama telefona klausule saka, ja nepatik, ejat ar kajam; bus kontrole maksasiet sodu, utt. :)

Ta ka pagaidam man liekas ka vel tals cels ejams, lai sunim varetu nopirtk bileti narvesena, un vel talaks cels ejams, lai bilete butu letaka......


P.S. ka besi ara ka kontrole bombus, un tos sunus neaiztiek (izliekas ka vini sab.transporta nemaz nav), bet ja tu nebusi nopircis savam sunim bileti (bij reizes ka braucot no ritiem perkot bileti sunim vaditajs noblaujas ka vins neko man no 5ls nevar izdot un lai meklejot siceni) tad labakaja gadijuma Tevi kauninas pie liela zvana, vai spiedis samaksat soda naudu par to ka nenesa lidzi siceni...
User avatar
Nesaprasha
Puppy
Puppy
 
Posts: 249
Images: 0
Joined: 15 Jan 2010, 21:35

PreviousNext

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests