Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

All About Dogs

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby AliseM » 03 Nov 2011, 16:53

Man bija diezgan dīvaini lasīt šos pieprasījumus uzpurņa nēsāšanai 100% apjomā tieši forumā. :apstulbis:
Es esmu sastapusies ar faktu, ka suņinieki dalās vairākās kategorijās - ir, kas mīl visus suņus - neskatoties pēc lieluma, ir kas šķiro, ir arī tādi lielo suņu īpašnieki, kas īpaši arī nepiedomā vai viņa lielmīlulis kādam mazsunim garām ejot nenograuž galvu, kā arī ir tādi mazsuņu īpašnieki, kas palaiž savus mazmīluļus brīvgaitā absolūti paļaujoties uz neaizskaramības principu - bet tas nu tā - atkāpei - es šajos komentāros kaut kā ar mugurkaula smadzenēm sajutu uzbraucienu mazajiem. :jaa:
Domāju, ka neaudzināti mazi suņi ir tikpat cik lieli - vnk ar lielu neaudzinātu eksemplāru būs pagrūti pārvietoties pilsētā. Man pašlaik ir mazi suņi, bet man ir arī pietiekoši liela pieredze ar lielajiem - un, ja mēs ņemam vidējo statistisko (un nevis runājam par atsevišķiem asinskāriem elementiem jebkurā auguma dimensijā), tad tomēr prasīt uzpurni jorkam, čivavam vai tīri fizioloģisko īpatnību dēļ francūzim vai mopsim ir mazliet crazy. Pēc visa sanāk, ka es nemaz nevaru kāpt sab.transportā, jo lūk manējie (kā reize - jorki un francūziete) nav aprīkoti ar pretnokošanas ierīcēm. Un es visu laiku uztraucos par to, lai mēs nesamīdīti tiktu līdz galapunktam. :akes:
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby OrlandoSeaHorse » 03 Nov 2011, 16:57

kā klēpī sēdošs vai uz rokām paņemts suns var kādam iekost sejā
Varu pastāstīt, kā varētu. Vai kodīs - tas jau no suņa atkarīgs. Aidans (20kg) tika paķerts uz rokām, kad pūlis gadatirgū kļuva par biezu, baidījos, ka šo samīs. Un pēķšni tādam uz rokas sēdošam "pūkdupsim" pie purniņa nonāca fri kartupeļu trauciņš - viena sieviete ar kartupeļiem rokas grozījās un kaut ko brīnījās. Aidans neko nebrīnījās, ja jau dod kartupeļus, tad jāēd. Bet teoretiski tikpat labi tur varētu būt nevis kartupeļi, bet seja vai mazs bērns vai suns citam uz rokām. Aidans cilvēkam nekostu, droši par vairāk kā 100 %, svešam sunim - iespējams, ka kostu. Tāpēc mans iekšējais radars darbojas, lai pamanītu suņus. Es savējos bieži esmu stiepusi cauri biezam pūlim arī, piemēram, pie autobusa pieturas, kurā pietur vairāki maršruti. Kad atnāk pareizais, tad kaut kā līdz viņam jātiek. Kamēr lavierēsi suni starp svešajām kājām, autobuss aizies. Bet šitā - kamēr šoferis skatās cirku, ka šitādu makanu nes, un kādas mīlīgas ķepiņas šis rāda, tikmēr sakāpt pagūst visa mūsu kompānija.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby čība » 03 Nov 2011, 17:14

AliseM wrote:Man bija diezgan dīvaini lasīt šos pieprasījumus uzpurņa nēsāšanai 100% apjomā tieši forumā. :apstulbis:

Kādi priekšlikumi, kur tad to rakstīt? Es izsaku savu vispārīgo viedokli, nevis kaut ko raidu kāda personīgajā virzienā.

Es esmu sastapusies ar faktu, ka suņinieki dalās vairākās kategorijās - ir, kas mīl visus suņus - neskatoties pēc lieluma, ir kas šķiro, ir arī tādi lielo suņu īpašnieki, kas īpaši arī nepiedomā vai viņa lielmīlulis kādam mazsunim garām ejot nenograuž galvu, kā arī ir tādi mazsuņu īpašnieki, kas palaiž savus mazmīluļus brīvgaitā absolūti paļaujoties uz neaizskaramības principu - bet tas nu tā - atkāpei - es šajos komentāros kaut kā ar mugurkaula smadzenēm sajutu uzbraucienu mazajiem. :jaa:

Nē, man mazi suņi patīk - daži. Bet tas atkarīgs no saimnieka, un jā, lielākoties man nepatīk mazo suņu saimnieki... Līdz ar to tie paši mazie suņi. Bet mums ir fantastisks jorku draugs un viņš tāds ir tāpēc, ka viņam ir saimniece ar smadzenēm pareizajā vietā.

Domāju, ka neaudzināti mazi suņi ir tikpat cik lieli - vnk ar lielu neaudzinātu eksemplāru būs pagrūti pārvietoties pilsētā.

Lielo neaudzināto suņu saimnieki par laimi uz ielas bieži nerādās. Bet tas jā.

Tev laikam viegli ir mani pārprast, jebšu es nemāku tik labi izteikties - man ir augstas prasības pret sevi un saviem suņiem, tādas pašas pret visiem citiem.
Es aizrādu visiem, kas nesavāc aiz sava suņa, visiem, kuru suņi nemāk uzvesties un saimniekie,k as nemāk savus suņus savākt. Vienalga cik liels vai mazs.

Ja suns ir Tev rokās, kā viņu var nomīdīt?

Es savu suni arī varu paņemt klēpī un turēt (arī kājās stāvot) :) Vai es varu nelikt uzpurni? Un kā tad ir ar lielajiem suņiem ar plakanu purnu? Vajag uzpurni vai nē? Un kāpēc?

Es esmu nevis par kaut ko vienai vai otrai pusei labāku, bet par vienlīdzību.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby _Fendi_ » 03 Nov 2011, 19:39

No manas pieredzes.
Diezgan bieži sanāk pārvietoties Rīgas sabiedriskajā transportā ar vienu abiem "mazsuņiem". Abi tiek ievietoti somās (paldies Depo - atradu "vēdersomu"... otrs - plecu somā). Suņi ir socializēti, braucot drīzāk domājām lai nevienam netraucētu, galvenais lai mūs nesaspiež, v.tml.
Savukārt, par žetoniem - tādi mums ir veseli četri - 2 reģistrācijas (saņem pie vetārsta pēc suņa iegādes, tie pelēkie ar spec.reģ.numuru), kā arī katru gadu jāsaņem arī žetons pa nodokļa nomaksu. Par žetoniem - tie arī ir visu lieluma/smaguma suņiem vienādi - vai tas sver 4 vai 40 kg. Tā nu turu abus pie sava atslēgu saišķa, jo tie pelēkie ir pasmagi... :grr:

Image

Ir sanācis braukt piepilsētas vilcienā - tur sunim ir jāpērk noteikta "bagāžas biļete", bet maksa - uzskatu, ka ir demokrātiska.
User avatar
_Fendi_
Puppy
Puppy
 
Posts: 107
Images: 1
Joined: 29 Jul 2011, 18:23
Location: Rīga, Latvia

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby _Fendi_ » 03 Nov 2011, 19:54

Drīzāk jau jautājums paliek par t.s. "pošu pasēm" - kāpēc tām jābūt līdzi. Kā kontrolieris var identificēt suni u.tml. Ok, vecākajām sunim ir ne tikai čips bet arī tatoo. Bet, vnk pase arī sunim ir ļoti svarīgs dokuments,
kuru pazaudēt... mhm... :jaut:

Te kāds vēlējās redzēt mazsunci ar uzpurni - lūdzu, briseles grifons ;)

Image

Tiesa gan, BH + VDK 1.pakāpe ... :viltigs:
Un nopirkt uzpurni nebija iespējams (un KĀ uz mums skatījās) - nācās tamborēt (mums ir arī "vasaras variants").
User avatar
_Fendi_
Puppy
Puppy
 
Posts: 107
Images: 1
Joined: 29 Jul 2011, 18:23
Location: Rīga, Latvia

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby AliseM » 03 Nov 2011, 20:27

Skatos ar neviltotu izbrīnu! Nu teorētiski šādu tamborējumu varētu uzlikt arī manai francūzietei, bet nu tad tiktu kairinātas acis - es jau nerunāju par to vai suns mācīts vai nemācīts - runa iet par fizioloģiskām īpatnībām - manējai turpat deguns, turpat acis, turpat krokas ... runājot par jorkiem - kas zin šīs šķirnes īpatnības, tas sapratīs, ka šiem suņiem uz galvas neko nevar krāmēt - katrs matiņš tiek rūpīgi audzēts un saglabāts, bet... lai paliek šī diskusija - es izstājos, jo nevēlos nevienam uzspiest savu viedokli - nu neesmu es uzpurņu piekritēja! Lai nomierinātu uzpurņu fanus, varu pateikt, ka vairāk atbalstu sistēmu - var arī suns būt bez uzpurņa, bet, ja notiek kaut kas neadekvāts, tad ir nepatikšanas - morālas un finansiālas tādā apmērā, ka saimnieks par to padomā pat vēl pirms suņa iegādes. Jā, un ar sabiedrisko transportu arī braucu reti - tā, ka pasažieru sejas ir drošībā :dzimene:
Oi, man gan vēl viens jautājums....
OrlandoSeaHorse - vai tiešām jūsu jorks nesā uzpurni :neparliecinats: ?
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby gunele » 03 Nov 2011, 22:31

[quote="AliseM"]Man bija diezgan dīvaini lasīt šos pieprasījumus uzpurņa nēsāšanai 100% apjomā tieši forumā. :apstulbis:

Es, kā aktīva sabiedriskā transporta izmantotāja, tomēr esu par uzpurņiem un mazsunīšiem somā. Braucot pārpildītā transportā, kurš var garantēt, ka šoferim strauji bremzējot sunim neuzkāpj ar spicpapēžu apaviem. Domāju lielākā daļa suņu kodīs un tad skatīsies kam un kāpēc. Protams vienmēr cenšos skatīties, kas un kādos apavos stāv manam sunim tuvumā, cenšos viņu norobežot un pasargāt. Par mazsunīšiem cits stāsts - sunītis sēdēja saimniecei klēpī, es sniedzos pieturēties pie roktura, kurš ir krēsla aizmugurē, sekoja zibenīgs kampiens, labi, ka bija ziema, cimdi rokās, bet zilums bija pamatīgs.
gunele
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Joined: 06 Mar 2010, 17:46

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby čība » 04 Nov 2011, 09:40

AliseM wrote:Lai nomierinātu uzpurņu fanus, varu pateikt, ka vairāk atbalstu sistēmu - var arī suns būt bez uzpurņa, bet, ja notiek kaut kas neadekvāts, tad ir nepatikšanas - morālas un finansiālas tādā apmērā, ka saimnieks par to padomā pat vēl pirms suņa iegādes.

:par: Šim pilnībā piekrītu. Diemžēl Latvijā ne tikai valdība ne par ko neatbild, bet arī visi iedzīvotāji to ir iemācījušies. Un, diemžēl, zinu personīgi vairākus gadījumus, kur vainīgā suņa saimnieki ir izlikušies neko neredzam un atklāti pasaka, ka neviens neko pierādīt nevar :apstulbis:
Par piemēru var ņemt Skandināvijas valstis, R-Eiropu. Tur suņi i bez uzpurņiem, i pavadām pa pilsētas centru staigā.
Viens ir tas, ka saimnieku attieksme ir cita, otrs - arī apkārtējo cilvēku attieksme ir citādāka.

Jā, un ar sabiedrisko transportu arī braucu reti - tā, ka pasažieru sejas ir drošībā :dzimene:

Vēlreiz - nevajag visu uztvert personiski - dzīve būs gaišāka :jaa:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby Korfa » 04 Nov 2011, 09:58

AliseM, mēs tak zinām ka tavi jorki ir labi audzināti un superīgi puiši... Bet ir tak vesels lērums jorkveidīgo, pārsvarā ar īso frizūriņu, kuriem zobi ir VISUR. Populāro šķirņu mīnusi, un tur neko nevar darīt. Tas pats ar VAS - cik daudz cilvēku atzinīgi izsakās par šo šķirni? Tajā pašā laikā cik daudz no viņiem vispār ir satikuši īstu VAS?
Es esmu redzējusi min.šnauceriem uzpurni - dresūrā (un vēl par to riktīgi ierēkusi, jo bārda lien arā pa visām spraugām) :D Nu nelikšu es savam sunim uzpurni. Tajā pašā laikā es arī nenēsāšu līdz somu, kas tā kā atbilstu pārvadāšanas nosacījumiem, kā arī nepirkšu bagāžas biļeti un vispār cenšos nebraukt ar sabiedrisko transportu, jo var uztrāpīties kontrole. :D Labāk tās 10 pieturas ar kājām noiešu, ja vajadzēs. Un pavisam noteikti līdz es veterināro pasi arī neņemu (ja neskaita atpakaļceļu no kādas izstādes), par žetoniem nemaz nerunājot (tādu man vienkārši nav). njaa... njaa... izrādās ka es esmu dikti likumus neievērojoša, ĀPĀC! :kanepe:
Vēl ir doma uztaisīt kaut kādu plānu somveidīgu izstrādājumu, kas aizņem maz vietas un ir kaut kā kompakti salokāma.
Korfa
Junior
Junior
 
Posts: 711
Images: 23
Joined: 13 Jan 2010, 13:58

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby Laura » 04 Nov 2011, 10:02

Es esmu cvergu bērnu ķengursomā vedusi. :)
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby irituska » 04 Nov 2011, 10:09

čība wrote: Ja godīgi, mana utopija - reizi pāris gados kārtot testu, piešķirt socializētiem un kontrolējamiem suņiem žetonus vai da jebko citu, kas ļautu atbilstoši brīvākus nosacījumus. Es piemēram neredzu iemeslu, kāpēc suns nevar paskraidīt pa parku pēc kociņa nevienam netraucējot.
Es būtu ar mieru maksāt par testu un to, ka ar savu suni varu normāli vakarā pamētāt kociņu ar vienu aci non-stop nemeklējot policiju.



:par:

Gluži manas domas.
User avatar
irituska
Puppy
Puppy
 
Posts: 291
Joined: 13 Jan 2010, 13:05

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby OrlandoSeaHorse » 04 Nov 2011, 10:55

AliseM wrote:OrlandoSeaHorse - vai tiešām jūsu jorks nesā uzpurni :neparliecinats: ?
Nē, ne jorks ne lielie, neviens nenēsā. Kā tad varētu kartupelīšus no svešiem šķīvjiem ēst, ja būtu purns ciet? Es tik pastāstīju, kā teorētiski varētu iekost, ja gribētu. Un tā kā mums arī nekādas trīsburtu skolas nav, tad nemaz arī neprotam uzpurņoties. Ja nu vienīgi šitā, pa jokam (veca bilde):
Image
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby ruu » 04 Nov 2011, 12:00

Dikti glīti un stilīgi :smarzas: Teorētiski arī šitāds var tikt uzskatīts par uzpurni.
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby Linda B. » 05 Nov 2011, 01:03

Mums ir uzpurnis, kuru nelietojam
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby Anita :) » 31 Jan 2012, 16:03

Laura wrote:Vēstule (ar konkrētāku normatīvo dokumentu punktu uzskaitījumu un dažiem ierosinājumiem) iesniegta RD deputātam.


Kā ar šo lietu?
Nu jau 3 mēneši būs pagājuši.
User avatar
Anita :)
Junior
Junior
 
Posts: 685
Joined: 29 Jan 2010, 14:39

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby Maija_Dakota » 26 Feb 2014, 15:27

Dārgie suņinieki!

Aiz gara laika sabiedriskajā lasīju Rīgas domes saistošos noteikumus Nr.165 Par Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta lietošanu un pamanīju, ka nav punkta par uzpurņa esamību!
"28. Sabiedriskajā transportlīdzeklī atļauts pārvadāt mājas (istabas) dzīvniekus, ja tos pārvadā piemērotā somā, konteinerā vai būrī kā rokas bagāžu. Iegādājoties vienreizējo dzīvnieka pārvadāšanas biļeti, sabiedriskajā transportlīdzeklī atļauts pārvadāt suni, turot to īsā pavadā un ievērojot normatīvo aktu nosacījumus par suņa pārvadāšanu sabiedriskajā transportlīdzeklī....Suņa pārvadāšana sabiedriskajā transportlīdzeklī, kurā ir ne vairāk kā 16 pasažieru sēdvietas, ir aizliegta, izņemot gadījumus, ja suns tiek pārvadāts piemērotā somā, konteinerā vai būrī kā rokas bagāža."

Kā arī spēkā esošajos "normatīvo aktu nosacījumus par suņa pārvadāšanu sabiedriskajā transportlīdzeklī" Ministru kabineta noteikumi Nr.599, Sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas un izmantošanas kārtība
"74. Sabiedriskajā transportlīdzeklī ir atļauts pārvadāt suņus, kaķus, dekoratīvos putnus, mājputnu vai dekoratīvo dzīvnieku mazuļus, kas pārvadājami dzīvnieku aizsardzības jomu reglamentējošos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā. Pasažieris, kurš pārvadā dzīvnieku, rūpējas, lai dzīvnieks netraucē citus pasažierus."
Image Image Image
User avatar
Maija_Dakota
Junior
Junior
 
Posts: 913
Joined: 13 Jan 2010, 16:41
Location: Rīga, Iļģuciems, +371 22086944

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby čība » 26 Feb 2014, 18:08

Maija_Dakota wrote:Dārgie suņinieki!

Aiz gara laika sabiedriskajā lasīju Rīgas domes saistošos noteikumus Nr.165 Par Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta lietošanu un pamanīju, ka nav punkta par uzpurņa esamību!
"28. Sabiedriskajā transportlīdzeklī atļauts pārvadāt mājas (istabas) dzīvniekus, ja tos pārvadā piemērotā somā, konteinerā vai būrī kā rokas bagāžu. Iegādājoties vienreizējo dzīvnieka pārvadāšanas biļeti, sabiedriskajā transportlīdzeklī atļauts pārvadāt suni, turot to īsā pavadā un ievērojot normatīvo aktu nosacījumus par suņa pārvadāšanu sabiedriskajā transportlīdzeklī....Suņa pārvadāšana sabiedriskajā transportlīdzeklī, kurā ir ne vairāk kā 16 pasažieru sēdvietas, ir aizliegta, izņemot gadījumus, ja suns tiek pārvadāts piemērotā somā, konteinerā vai būrī kā rokas bagāža."

Kā arī spēkā esošajos "normatīvo aktu nosacījumus par suņa pārvadāšanu sabiedriskajā transportlīdzeklī" Ministru kabineta noteikumi Nr.599, Sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas un izmantošanas kārtība
"74. Sabiedriskajā transportlīdzeklī ir atļauts pārvadāt suņus, kaķus, dekoratīvos putnus, mājputnu vai dekoratīvo dzīvnieku mazuļus, kas pārvadājami dzīvnieku aizsardzības jomu reglamentējošos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā. Pasažieris, kurš pārvadā dzīvnieku, rūpējas, lai dzīvnieks netraucē citus pasažierus."


Un kā RS noteikumiem, kuri ir pie sienas katrā autobusā, trolejbusā, tramvajā - mainīti? :aptracis: Es gan jau tiiik sen neesmu braukusi ar sabiedrisko, bet agrāk tieši tur bija noteikums, ka sunim jābūt uzpurnim.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby Maija_Dakota » 26 Feb 2014, 18:21

čība tieši tā, mainīti.
Es arī ļoooti retu braucu ar sabiedrisko kopā ar suni/suņiem. Patīkami pārsteidz šis jauninājums. Protams būs gadījumi, kad uzpurnis ir nepieciešams, suņa un apkārtējo drošība ir saimnieka atbildība un pienākums.
Image Image Image
User avatar
Maija_Dakota
Junior
Junior
 
Posts: 913
Joined: 13 Jan 2010, 16:41
Location: Rīga, Iļģuciems, +371 22086944

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby fedelta » 26 Feb 2014, 19:09

Sanāk, ka ja autobusā ir pāris cilvēku, es varu šoferim mierīgi atbildēt, ka nav sunim jābūt uzpurnim un viņš man nevarēs piesieties? Bieži sanāk braukt diezgan ilgi - žēl man sava suņa, ka visu to laiku ar uzpurni jāsēž.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby Maija_Dakota » 26 Feb 2014, 21:46

Savas tiesības un pienākumi ir jāzin. Iespējams, ka apkārtējiem ir savs viedoklis un informētība. Ja sākās bļaušana, es parasti uzaicinu bļāvēju pieaicināt pašvaldības policiju. :velnins:
Image Image Image
User avatar
Maija_Dakota
Junior
Junior
 
Posts: 913
Joined: 13 Jan 2010, 16:41
Location: Rīga, Iļģuciems, +371 22086944

PreviousNext

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests