Šinšilas

Rodents and Polecats

Šinšilas

Postby Eta » 09 Jun 2010, 11:10

Es ar sākšu jaunu topiku.
Man mājās ir šinšilpāris. Standartpuika Mots un Black Velvet meitene Mia. Plus vīrieša GADU! projektētais un paštaisītais būris, kurš jau ir apdzīvojams, bet vel tāpat tapšanas stadijā..
Mots pie mums dzīvo jau sen sen, Mia viņam piebiedrojās šī gada sākumā, mēnesi bija karastāvoklis un 8. martā oficiāli abi sačubinājās :esmilu:
Lūk mani brīnumi.
Mia, meitene ap 2 gadu veca.
Image
Un Mots, mūsu pirmais majdzīvnieks, ap 4 gadu vecs..
Image
Un te būrītis.. Vēl krāsojams, apsitams ar kaut kādu mistiska nosaukuma materiālu :)
Image

Es vispār sapņoju par Pink White un Beige krāsas šinšilām, bet.. Vēl vienu būri man neviens netaisīs, nopērkamie zooveikalos ir.. nesmuki.. Un es īsti nezinu, vai var vēl vienu piemēram, meiteni ielikt pie viņiem klāt..
Eta
Puppy
Puppy
 
Posts: 243
Joined: 13 Jan 2010, 14:28
Location: Bauska

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: šinšilas

Postby silverequs » 09 Jun 2010, 11:27

Superīgi izskatās, tiešām ļoti feins būris. Man gan domājams šinšilas nekad nebūs bet, kas tie ir par grauzējiem? Nu toboš draudzīgi, gudri mīlīgi vai tikai tā ko acis pamielot?
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: šinšilas

Postby Eta » 09 Jun 2010, 11:43

:hih: Nu acis ko pamielot pamaz :D Ja vien pa nakti nestav blakaam, nakts dziivnieki, veelu vakaraa pabaroju un tad shamie njemas liidz riitausmai.. Pa dienu abi manejie parasti ielien augshaa penthausaa un chuch..
Mazgaajas smiltinjaas, ne uudenii (ielieku boldu ar vulkaniskajam smiltinjam un shamie tur vaartaas)eed visaadas seklas, grauzh kokus, dzer uudeni..
Nu ta iisumaa..
Vinjiem ir diezgan ilgs muuzhs, :hih: nav taa ka zhurcinjaam paaris gadu un jau pensionaaros jaaieskaita. Runaa, ka 20 gadi ir normaali..
aaa, un varot iemaaciit pat trikus, uz vaardu atsaukties.. JA straadaa ar vinjiem. Man Sheris vinjus medii un laiza, taapeec reti laizhu laukaa skrieties, bail arii, ka kabeljus un vadus nesagrauzh, bet tas ar patiik.
Mums uz savu vardu atsaucas Mots. pasauc un shams pabazh galvinju pa lodzinju :)
Parasti jau audzetavas prieksh adinjam audze, a man patik panjemt rokas, paburzit.. ja vakara ir tusinhs majas, shie ar paaaleejas kompanijas peec :)
Manejie tagad pa nakti peedeejaa laikaa hiperaktiivi, liekas, ka buris pa gaisu aizies :D ceru, ka nesadomas pectezchus taisit, kur tad es vinjus likshu? :hih:
Eta
Puppy
Puppy
 
Posts: 243
Joined: 13 Jan 2010, 14:28
Location: Bauska

Re: šinšilas

Postby elīna » 10 Jun 2010, 16:46

viņi ir tādi mīlīgi, ka var paņurcīt rokās? vai kož?
cilvēkam vajag suni.
User avatar
elīna
Puppy
Puppy
 
Posts: 392
Joined: 13 Jan 2010, 23:16

Re: šinšilas

Postby Eta » 10 Jun 2010, 21:59

Es nevaru saprast, es vienigais sunjenieks ar shinshilam? :)
Manas nekozh, gadaas, ka paker aiz pirksta, jo domaa, kas kas eedams :hih: Bet esmu dzirdeejusi, ka ir arii kodeliigi eksemplaari. Sheit arii vajadziiga socializaacija, vairaak gan ne ar citiem zveeriem, bet ar saimnieku, jaaradina pie rokaam, pie tas njurciishanas.
Mans M&M nav liela stara, ja izdoma pa rokam loti njurcit, bet.. Mani tagad pashi par sevi vairak, profilaksei, lai neaizmirstas, reizi nedelja sanjurcu :jaa: bet vinji labpratak njurcas pashi sava starpa. Runa, ka, ja grib uz sevi un rokam tendetu zveru, jatur viens. Tad vinsh to kontaktu mekle pie tevis, bet ja ir divi, tas jau vinjiem savs barinsh un tu esi taa, starp citu.. :)
Eta
Puppy
Puppy
 
Posts: 243
Joined: 13 Jan 2010, 14:28
Location: Bauska

Re: šinšilas

Postby ewita » 10 Jun 2010, 22:39

Eta
neesi Tu vienīgā :smarzas: , mums ir pašlaik tikai 2 meitenes, sudraba un Pink Wite.
bija laiki( pirms 10 gadiem,kad metienā no standarta un Pink Wite piedzima 4!!! meitenītes, 3 bēšas un viena balta :aptracis: , visus mammīte un mēs izbarojām( ar kaķēniem domāto pienu).
Image
User avatar
ewita
Puppy
Puppy
 
Posts: 364
Joined: 15 Jan 2010, 12:26
Location: LV

Re: šinšilas

Postby Eta » 11 Jun 2010, 00:32

ewita, jaa, kad es mekleeju Motam draudzeni pusgada garuma nekur Pink White nebija pieejamas :neparliecinats: es butu tadu njemusi.. Jo tiesham tur ir liela iespeja beshos (beige) dabuut pecnacejos, a tie ir :esmilu:
Un abas meitenes kopa viena buurii dziivo? Kaa sadziivo? Cik sapratu, meitens ir tadas, kas loti savu teritoriju sarga..
Eta
Puppy
Puppy
 
Posts: 243
Joined: 13 Jan 2010, 14:28
Location: Bauska

Re: šinšilas

Postby ewita » 11 Jun 2010, 16:39

Eta
Tās abas meitenes ir meita ar māti, tā kā teritoriju dala reti- bet dala :nadzinji: ...uzšņāc viena otrai,mamma ir respektablāka un var arī strūklu uzlaist :hih: ...
divas meitenes un puisi var turēt būrī, bet tad no mazotnes jāradina- tātad mazi ir visi 3...var būt no dažādiem metieniem...
Lielai meitenei klāt likt jaunāku bebi es neriskētu, jo viņas var būt ļoooooti nežēlīgas- nokost pirkstus
Par "kontroles kodienu"mēs saucam tādu pamēģināšanu, pieskrien un pagaršo :tikainesaki:
Image
User avatar
ewita
Puppy
Puppy
 
Posts: 364
Joined: 15 Jan 2010, 12:26
Location: LV

Re: šinšilas

Postby wolf-eyes » 11 Jun 2010, 18:47

http://www.the-white-pages-of-chinchill ... ndardblack velvet
Runājot par šinšilu krāsām. To ir ārkārtīgi daudz
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Šinšilas

Postby maashuks » 25 Sep 2010, 18:03

Ufff, man ar ir šinšilas - 6 gab. Un sākās viss ar to, ka kolēģi uzdāvināja puiku, kuram kompāniju vajadzēja, jo šams viens pats garlaikojās... Un tieši kā uz pasūtījuma ienācās sludinājums, ka cilvēki atdod meitenīti, jo paši vairs negrib turēt (šausmīgos apstākļos bija turēta - kāmju būrī, kur viņai pat vietas apgriezties nebija, no sākuma pat skriet un lēkāt nabags nemācēja).

Un tad jau tas process notika ļoti ātri, jo vecajiem (ciltsmātei ar ciltstēvu, tā teikt :) ) sadzima pa 2 gab. 2 x gadā, un pēc tam vēl diemžēl aiz pieredzes trūkuma nenošķīrām laicīgi brāļus no māsām un visus kopā no vecākiem (jo maziem šinšilēniem ļooti grūti pateikt, who is who), kā rezultātā dabūjām vēl 6us gab klāt... Vopšem, nedaudz vairāk kā gada laikā bija pilna māja ar šinšilu būriem un totāls izmisums :) Vienai daļai mazo atradām jaunas mājas, bet četri tā arī palika pie mums. Turklāt divi no šiem četriem ir akli, jo tuvradnieciski sapārojās :(

Tā ka - ja puiks un meituks kopā dzīvo - 100 punkti, ka agri vai vēlu būs jaunā paaudze :starkism:, var jau sākt domāt, kur šamos likt, jo šobrīd sludinājumos šinsilas ar visiem būriem pakaļ met, un ja nu tu vēl izdomā uzstādīt tādas neizpildāmas prasības kā lielu būri un jēdzīgu kopšanu, tad potenciālo gribētāju skaits strauji samzinās līdz 0...

Taga mums arī ir varena šinšilpils uzbūvēta, katram savs "dzīvoklis" ar ērtībām, kopā puikus ar meiteņiem vairs nelaižam. Un neizskatās ar, ka šie baigi pēc tā sērotu, palikuši daudz draudzīgāki un mīlīgāki, salīdzinot ar to laiku, kad dzīvojās pa vairākiem kopā. Pat lielā kašķīgā mamma ļauj krūtiņu pakasīt un citādi visādi pačubināt, par ko pirms tam pat domāt nebija iespējams - uzreiz bij strūkla acī :)

Tada, lūk, mana ne pārāk pozitīvā pieredze ar šinšilu pārīšiem. Tomēr pati jau vien vainīga - vairāk vajadzēja palasīties, kā viņiem tur ar to :parojas: Bēdīgi ir tas, ka sterilizēt arī viņus īsti nevar, bet mamma + mamma vai puiks + puiks kopā diezko nesadzīvo.

Bet kopumā zvēriņš ļoooooooti feins - saprātīgs, interesants, komunikabls. No mūsējiem sešiem katram savs izteikts raksturs, ar katru savādāk jākomunicē un jānodarbojas.

Pa rokām gan viņiem diezko nepatīk tapt murcītiem dēļ kažociņiem - lai cik mazs mitrums būtu uz cilvēka rokām, tomēr viņu specifiskais kažoks to mitrumu uzsūc, un tas viņiem nepatīk. Bet toties viņiem patīk pašiem ielīst klēpī vai uz pleca pasēdēt, un ja tā vnk ar vienu pirkstu kkur pakribina, pakakli vai aiz auss, rokās neņeot - jeeeee, tā ir lieta!
maashuks
Baby
Baby
 
Posts: 1
Joined: 25 Sep 2010, 17:31

Re: Šinšilas

Postby Vube » 28 Jun 2011, 09:34

Sveiki!
Arī man nu ir iemesls iebāzt degunu šajā sadaļā! :nadzinji:
Sestdien arī mūsu ģimenē ienāca šinšillu pārītis!

Susuriņš
Image

Kniepa
Image

Tiesa, maashuka pēdējais posts nedaudz sabiedēja! Es jau mammai teicu, ka šādas tādas šaizes var sanākt, bet izklausījās, ka viņa tikai priecātos par bariņu ar šinšillām... :neparliecinats: Lai nu kā, skatīsimies un ganjau tālāk domāsim, ko darīt! Pagaidām mazajiem ir tikai divi mēneši.

Ja par krāsām, audzētavā, kur pirkām savējos esot bijušas arī pāris baltas šinšillas. Es klāt nebiju, taču māsai un mammai tās standarta (vismaz domāju, ka standarta, jo apskatot to linku nedaudz apjuku :neparliecinats: ) vairāk esot gājušas pie sirds :nadzinji:
Amerikāņu buldogs - Vubes Velza
Blogs - Vube&Co
Šķirnes truši - http://www.zefirs.weebly.com
Vube
Baby
Baby
 
Posts: 92
Images: 0
Joined: 17 Jan 2010, 16:44
Location: Latvija, Talsi

Re: Šinšilas

Postby Bubulis » 29 Jun 2011, 09:19

Atļāušos ko ierakstīt sakara ar šīnšillam,metienā var būt līdz 6 mazuļiem bet tad ir problēmas ar matei ar mazuļu pabarošanu,labākajā gadijuma ir no 2-3 šinšillēniem,dzimumu var jau noteikt uzreiz,ja acs ir piešauta.Vienmēr jābūt kam graužamam un tam jābūt lapukokam,bez sveķiem,un ar zaļumiem nevajadzētu aizrauties, tās būtu pāris lapiņas nedēļa.Ja vel kas interesē jautājiet.
Bubulis
Baby
Baby
 
Posts: 1
Joined: 29 Jun 2011, 08:53

Re: Šinšilas

Postby Shinshilla » 02 Dec 2011, 23:47

Man ir 12gab, vedu tās senāk no Vācijas un Nīderlandes (no audzētavām, kuru īpašnieki ir šinšillu izstāžu tiesneši), jo gribēju krāsas, kas šeit nebij nopērkamas un labu kvalitāti :) Audzēju jau 11gadus. Man pa šo laiku lielākais mazuļu skaits metienā bijis 4gab. Pēdējos gadus gan man viņas vairāk pašplūsmā dzīvo, neatliek tam visam laika. Pamatā jau visi audzētāji reto krāsu šinšillas eksportē uz Krieviju, jo tur ir labākas cenas un lielāks tirgus :) Savā laikā pāris 'Blue diamond" krāsas nopārdevu par 4ciparu skaitli (katru). Latvijā šādu variantu neviens nesaprastu :D Kopš krīzes gan cenas ir kritušās.
Shinshilla
Baby
Baby
 
Posts: 50
Joined: 22 Feb 2010, 10:49


Return to Grauzēji un seski

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest